• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@dzajnach Jani, máte nádherný fotečkY! :wink: Taky uvažujeme o té 9 - 18 kg...Vojta jakoby sedí, když ho posadíme, ale vždycky jsem si myslela, že se to bere podle toho, kdy se posadí sám, občas se do sedu dostane náhodou třeba z plazení, jak kdy, ale sedačku stejně potřebujeme, tak do toho asi půjdem :wink: Ta cena je supr, přes co jste to měli? Já jsem ji našla na aukru úplně novou kolem 4290 Kč nebo pak kolem 4500 na ostatních serverech...
5. čer 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
5. čer 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach pěkný fotečky!
tak jsem dneska koupila ty špenátové kostky v albertu, zítra je uvařím malé k obědu asi s bramborem a vejcem, tak snad bude chutnat..
u nás zatím sedačka nic, malá ještě pořád nesedí, takže si ještě pobude ve vajíčku, i když už se do něj sotva vleze
přišla nám konečně pozvánka na vítání občánků na příští týden, tak se moc těšíme :slight_smile:
5. čer 2012 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Tohle video jsem dnes taky viděla, říkala mi o tom známá...ale těžko vybírat i tak...4 tisíce se nám zdají i tak dost, člověk váží každou korunu, manžel se jen rozčílil :unamused: I tak těžko věřit značkovým sedačkám, když pak vidíte, že nejsou bezpečný...tak teda fakt nevím, jak se rozhodneme :unamused:
5. čer 2012 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 no my stoprocentně do tak drahé sedačky nepůjdem. Je to hodně peněz:frowning2: Ale zas já to beru podle sebe, jezdíme autem málo a jen tady do okolí. Jasné že člověk nikdy neví, ale pokud bych měla pořídit dvě tak drahé autosedačky, tak by stály víc než naše auto :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. čer 2012 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg My právě jezdíme hodně :unamused: Uvidíme, ale výběr to teda fakt není lehký :unamused:
5. čer 2012 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 my právě nemít děti a nebydlet tady, tak auto vůbec nemáme. Nikdy jsme ho před tím nepotřebovali, ale teď bydlíme na vesnici - všude daleko a jezdit sama s dětmi autobusem nic moc. Takže máme starší auto a jezdíme spíš jen na nákup nebo nějaký výletík v okolí. Zatím spíš sbírám zkušenosti jako řidič, takže se moc daleko nepouštím. Tady jsou to pak takové polní cesty:slight_smile: Asi bych to zase brala jinak, bydlet ve městě a používat auto třeba každý den. :wink:
5. čer 2012 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak mě se s autosedačkou podařil pěkněj kousek :slight_smile: Penízky na tak drahou teda nemám (ale je fakt, že kdybych je měla, hned jdu taky do takový :slight_smile:) Ale podařilo se mi koupit sedačku na MMB, paní jí měla pár dní a dostala od rodiny lepší, poslala mi to i s paraginem, takže věřím, že není bouraná ani jinak poškozená. malýmu se moc líbí, celá ta sedačka se dá posunou do záklonu a je do 18kg, takže věřím, že s ní začbeme za chvilku jezdit a vydrží nám dlouho.
Jo a je to sedačka Ramatti 0-18kg, mě připadá velmi bezpečná a pohodlná :slight_smile:
Přesně jak píše @lennetfrigg , bydlím na vesnici a ještě pořádně nejezdí autobus, takže mám starý auto a jsem za něj ráda :slight_smile:
6. čer 2012 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak holky, já se snažím mít Štěpu co nejdýl ve vajíčku, protože pro mě je hrozně výhodný vyndat ho z auta, nacvaknout na podvozek a vyříidt si nákupy ve městě .... jak to budeme dělat potom? Asi brát sebou ještě korbičku na kočárek? Nebo si mám koupit nějaký lehoučký golfky?
6. čer 2012 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ ja mám už teď v kufru auta pořád golfky a malou dávám tam. Mně se špatně sundává sportovní korbička z podvozku a takhle jen otevřu kufr :grinning: Mám ještě starší po Tedíkovi, ale stačí. Jinak parádni kup s tou sedačkou, já zatím pokukuju. Dokud vleze do vajíčka, tak je tam i v tom klipu, co jsem vkládala, říkali, že jezdit proti směru jízdy, je pro dítě nejbezpečnější.
6. čer 2012 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ skvělej kup, to jsi měla štěstí, taky doufám, že pak takhle nějak pořídíme :slight_smile:
a ty nemáš skládací sporťák? my teda taky jezdíme s vajíčkem, ale to nehcávám v autě a malou dám normálně v obchodě, apod. do sporťáku, kterej se mi vleze do auta..mě už nebavilo přendavat pořád sporťák a vajíčko na kočárek..a hlavně Amálka už v tom vajíčku delší dobu nechce být, sporťák je pohodlnější
@lennetfrigg díky za tip s tím špenátem, dneska ho měla malá k obídku a moooc jí chutnal, i mě :slight_smile: a opravdu mi přijde kvalitnější než ten klasický protlak..takže vřele dál doporučuju..
6. čer 2012 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci tak to jsem moc ráda, že má špenát úspěch:slight_smile:

Mně se třeba sporťák do kufru nevleze :frowning2: Musela bych ho rozložit:slight_smile:
6. čer 2012 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg @kacikaci mě se právě taky sporťák do kufru nevleze, muselabych dávat korbičku zvlášť a to je zasejc pracný, takže seženu nějaký golfky,
@lennetfrigg díky za radu :grinning:
7. čer 2012 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Tak to zní fakt dobře, taky ho zkusím, jak se dostanu do Alberta :wink:
@nelina_ Taky bychom ho měli co nejdýl, ale už teď mu čouhají nohy ven a fakt dost...je hodně dlouhej už od narození :wink: Uvidíme, stále ještě vybíráme...

Nakonec máme vítání tuto neděli,tak jsem zvědavá :wink:
8. čer 2012 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 no jo, vždyt vy jste taky starší a jestli je ještě dlouhán, tak to už fakt můsíte čouhat :grinning:
8. čer 2012 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, dneska jsme měli vítání občánků a musím říct, že mě to mile překvapilo...vítaly se tři děti, což je na naší vesnici pěkný počet :wink: Vojtíšek dostal balíček. V něm hračku, knížku a plyšáka a já kytku. Takže už je řádně přivítaný :grinning: Jak vy se máte? Tu počasí hodně na houpačce, ale dá se to :wink:
10. čer 2012 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 ahojky gratuluji k přivítání, nás to čeká v úterý, moc se těším! a jsem na to zvědavá, jak to probíhá a kolik nás tam bude..a co Vojta, užil si to? nebo z toho ty děti moc nemají?
my jsme dneska celý den doma :( lije jako z konve od rána..jinak maličké asi roste další zoubek, zalévá nás slinami a je pěkně protivná, ruka pořád v pusince, jaké zoubky rostou jako další, když už máme ty přední dolní i horní?
včera jsem Meli namazala poprvé chlebík, rozkrájela na pidi kousky, a dala jí to, aby si s tím úřadovala sama..posadila jsem ji do židličky - byla nadšená..řádila u toho pěkně, talíř si dávala na hlavu, apod :wink: ..ale nakonec snědla půlku krajíce, což je úspěch.. :slight_smile: pak následovala vana :slight_smile: chleba byl i v plínce :grinning:
10. čer 2012 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kacikaci Díky. Tak dej pak vědět jaké to bylo u vás :wink: Vojta si to vcelku užil, vedle něj seděla holčička téměř stejně stará a rovnou se chytli za ruku :grinning: Pak při recitování básniček místních dětí ze školy vojta vydával ty svoje zvuky, tak se lidi i zasmáli...žádný dítko tam za celou dobu ani nezabreklo, takže to bylo v klidu :wink: Dneska řádil s tou hračkou, co dostal...sice je až od roka, ale to ničemu nevadí :wink: S tím jídlem to je sranda, co? Oni si to "úřadování" asi užijou naplno, Vojta jak kdy, ještě jsem se neodvážila dát chleba :sweat_smile: Tu bylo taky hnusně, ale až odpo, tak jsme dopo byli ještě v pohodě venku. :slight_smile:
10. čer 2012 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 taky gratulece k vítání. U nás proběhlo už někdy v zimě, Dorotka tam byla skoro nejmenší a jako jediná tam i začala plakat. Ale jinak to bylo taky hezké, děti ze školky tam měli program, maminky dostaly kytky, občerstvení a děti plyšáka (což mne moc nenadchlo), ale i takové mimino s keramiky se jménem a datem narození. To je moc hezké:slight_smile:

@kacikaci my máme zoubku už šest, ale lezou ji asi ještě dole:frowning2: Je taky ukrutně protivná, a noc stála za houby. Nespaly jsme snad od dvou do půl páte, navíc mně při kojení štipe. Už mně s tím pěkně štve, prostě si lapne druhé prso a mačká si ho. Ale někdy to fakt zabolí, tak jsem už s ní v noci byla na mrtvici. Uvidíme jak dneska, snad lepší.

Jinak my zas přestavujem, stěhujem. Je to na houby to dělat s dětmi, všude je nepořádek, už se těším, až to bude hotové. Počasí taky všelijaké, chvíli hezky, chvíli prší, ale není zima. :grinning:
10. čer 2012 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 ty jo, takhle se tam rovnou Vojta družil s ženskejma? to začíná brzy :grinning: ale je to super :slight_smile: jinak s jídlem - malá mi při krmení neustále bere lžičku a chce se krmit sama, ale prostě to ještě neumí, ani zdaleka, takže jí to nenechávám, dávám jí jinou do ruky, ale to jí má zase v puse a nechce jíst, tak je to docela zážitek ji nakrmit někdy..
@lennetfrigg takže teď budou růst nahoře? já myslim, že už jsou tam vidět, ale nejsem si zatím úplně jistá, jeslti to je ono..

maminky, které ještě kojíte a berete antikoncepci, neužíváte některá náhodou Cerazette, mě zbyla dvě platíčka, jsou nenačatá, a nemám je kde udat, jinak poletí do koše a to by byla škoda..tak kdybyste měly zájem, jedno platíčko prodám za 100kč (celá nová krabička mě vyšla na 550kč) + 30 kč poštovné
11. čer 2012 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Tady se právě vítání dělá, až se "sejde" víc dětí, proto až takhle, když je větší, ale můžeme být za to fakt rádi, původně to vypadalo, že tam budeme sami :wink: Já jsem přestala včera kojit už úplně, vůbec už prso nepřijme, včera na to koukal jak puk, co to jako je a chtěl si s ním hrát :grinning: Tak jsem řekla dost a už to musíme zvládnout bez toho...jo, to se chci ještě zeptat, z čeho ti Dorotka pije tekutiny? Vojta nechce nic moc jinýho než z té lahvičky pro kojené děti, tak nevím, jestli jsem si tím trochu nenaběhla :unamused: Díky

@kacikaci Jojo, družil se vcelku viditelně, jen mě mrzí, že nám nevyšlo video, tam by bylo vše pěkně vidět :wink: Toho krmení se taky bojím, občas chce hodně sám, někdy ho nechám, někdy ne...úplně si to užívá, prďolka malej :grinning:
11. čer 2012 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 jo jo, i u nás je vítání takové, jen to už dělali v zimě, proto jsme tam byli skoro nejmladší, jinak všechno starší děti. :wink:

S pitím je to u nás nic moc:slight_smile: Takže na žízeň hlavně kojim :unamused: Z Calmy nic nechce, jen UM. Jakmile zjistí, že je tam něco jiného nechce. Pak mám po Tedíkovi lahvičky a hrneček Tomme Tippe, tento:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=44926460&tab=8
tak nabizím z toho. Z lahvičky je ochotná pít jen ovocnou šťávu, protože je sladká. Takže většinou ten hrneček, z toho se ale polívá, takže bojujem. Teď jsem zkusila z MMB objednat toto:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=10993698&tab=2
ale ještě nemáme, tak nevím :angry: Netekoucí hrnečky se neujaly vůbec, to netahá, umí, ale nechce :unamused:
11. čer 2012 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak maličká mi už 14 dní odmítá mlíko (UM) - co s tím? nechce už ani ráno vypít celou dávku, ani večer, včera jsme jí dávali mlíko jakoby před spaním, vypila snad 100ml, což je na noc fakt málo - tak jsme jí zkusili udělat kaši - a té snědla 120ml, takže hlad měla, ale asi nechtěla to mlíko...čím vším jí to v jejím věku můžu nahradit??
12. čer 2012 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci klidně můžeš dávat ráno, večer kaši, přes den jogurt a nemusíš se bát, že by měla málo mlíčka. Někde jsem četla, že dva jogurty denně + ještě nějaký mléčný výrobek (třeba ta kaše) pokryjí denní potřebu mléka. Tak pokud Ti jinak vše spapá, tak by to mělo být OK. Případně pak ještě zkusit jinou příchuť - dělaj se banánové, vanilkové... Nevím, zda nemají třeba v lékarně vzorky, abys nemusela kupovat celou krabici. Jinak pokud máš mlíčko nakoupené do zásoby, tak můžeš kupovat nemléčné kaše a dělat je z UM.

Holky, co budete kupovat na první narozeniny pro naše prďolky. :grinning: Ja nějak nevím, co pořídit. Hodně hraček máme po Tedíkovi...Musím už něco pořídit s předstihem, protože od září do února pak máme každý měsíc něco - narozeniny, jmeniny... Zatím mám vyhlídnute jen odrážedlo - mini a hudební telefon.
12. čer 2012 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci jinak to může být i přechodné, třeba k těm zoubkům, že nemá chuť. Určitě nenutit, kolik vypije tolik a třeba se to za pár dnů zase změní.
12. čer 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg a smí třeba už i sýry? trvdé? a kolik tvarohu? je v něm dost bílkovin..
12. čer 2012 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci tvaroh prý až od 1 roku, právě k vůli bílkovinám. A ve tvrdém sýru je prý hodně soli, spíš se doporučujou sýry typu Lučina atd.
Ale Dorotka už třeba po trošce obojího s chlebem na ochutnání měla, myslím, že trocha jí nijak neublíži... je to na každém. :wink: Ale dávám přednost jogurtům a klasické kaši:slight_smile:
12. čer 2012 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 tak to u nás vypadá, když pije sama - můžu jí znova převlíkat :grinning:
13. čer 2012 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lennetfrigg taky to máme stejný :grinning:, naštětsí pije jen vodu, takže ta hned uschne a nenechá fleky :slight_smile: jinak díky za rady..
13. čer 2012 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek