• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
ahojky, tak jak se všichni máte? jak si užíváte letní horké počasí? my dneska asi nafoukneme pro malou bazének, u nás má být 33 st., což je teda už dost :slight_smile:
po dlouhé době byla Amálka přes noc u babičky a dědy, my jsme šli s taťkou na svatbu kamarádovi, a aby jsme si to pořádně užili, nechali jsme jí na hlídání od soboty od rána do neděle do odpolka, a zvládla to výborně, prospala tam celou noc :slight_smile: tak mám radost, že si už u prarodičů zvykla a je tam ráda..
prořezávají se jí dvojky nahoře..tak snad už budou brzy venku, asi jí to zase dost bolí :frowning2: jinak už se konečně učí jít ze stoje zpět na zem, buď si ještě neobratně sedne, a nebo jde jakoby dopředu na ruce na čtyři..tak už za ní nemusim pořád běhat a sundávat ji z nábytku..nábytek už pěkně obchází..
18. čer 2012 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci tak prořezávající se zoubky a prospaná noc - tak to můžu jen závidět. Nám lezou dvojky dole, budíme se co dvě hodiny a že by spala sama v postýlce, to nehrozí.

Bazének je super, my už nafoukli včera - kvůli Tedíka, ale Dorotka se taky koupala, no nadšená byla :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. čer 2012 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Ahojky,my byli na víkend se známými na chalupě na Vysočině, úplná paráda, bylo tam víc rodin s dětmi, takže si to prckové i my užili.Počasí luxusní :wink: Já nafoukla malému bazének dneska doma, cachtali jsme se spolu, paráda :wink: Půjdeme určitě ještě odpoledne, možná i navečer, teď je tu ve stínu 30 stupňů, takže voda ještě přijde určitě vhod :grinning: Taky se nám prořezávají horní dvojky, napravo je už vidět jakoby maličko venku, tak uvidíme. S těma pohybama to máme podobný, přišel na to jak si sednou a občas udělá krůček stranou...
18. čer 2012 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
maminky, poradíte, podle čeho se vybírá nočník? :slight_smile: malá už konečně začíná sedět, takže ještě počkám na to, až si bude úplně jistá v sedu a přestane vrávorat a začneme trénovat na nočník..
22. čer 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci nějaký konkrétní tip nemám :wink: Máme doma více druhů, tak snad Dorotce nějaký sedne. Nejlepší možná vzít prcka do obchodu a vybrat rovnou s ním. Nabídka je fakt veliká a né vždy to, co se líbí rodičům, se líbí dětem. :wink:

Jinak my zatím určitě nočníkovat nebudem, podle mně je to zbytečné a brzy. Ale je to každého věc, tolik jen můj názor. Neměla bych na to teď čas ani trpělivost a v podstatě v tomto věku je to pouze reflex, prcek tomu nerozumí. :slight_smile:

A co u Vás všech nového? Nám leze už osmý zoubek. Dneska měla malá i zvyšenou teplotu a nespali jsme. Tak snad tahle noc bude klidnější. Je to taková malá čertice :grinning: všude je jí plno a hlavně je jí hodně slyšet. :grinning:
23. čer 2012 v 00:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Ahojky, nevím podle čeho se má vybírat, my ho koupili v Polsku, měli tam jeden typ, tak bylo při výběru jasno :wink: My už nočníkujeme, v pohodě sedí a pokaždé tam něco udělá, ale chápu, že každý na to má jiný názor, ale je to každýho věc :grinning:

@lennetfrigg Ahojky, tak to máte teda už zubů...my máme pět a šestý se stále klube, dává nám to zabrat,ani ten Calgel moc nezabral, prostě to musíme všichni vydržet :grinning: Máme doma taky malýho čertíka, manža má přezdívku Čert, takže se malej fakt nezapře :wink: Je někdy už vcelku akční a nějak moc se už dokáže vztekat, když mu něco zakážu, nikdy jsem si nemyslela, že to začne takhle brzy :grinning: :frowning2:

Jinak Vojta se už pořád jen k něčemu staví, to ho hrozně baví anebo někde krámovat, to je jeho, ale už jsem si na neustálý nepořádek vcelku zvykla :grinning: Teď už má bohužel skoro týden rýmu, tak je to blbý, i pro mě, nevím co s tím dělat, stále odsáváme a kapeme kapky, ale rýma drží :unamused:

Můžete mi holky, prosím, poradit jak ho naučit pít něco jiného než jen mlíko, stále se nám to nedaří...někdy vypije (asi náhodou) třeba 30 ml vody, ale čaj nechce ani ochutnat natož pít a prostě chce jen mlíko :frowning2: Za každou radu budu ráda, díky. :wink:
25. čer 2012 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 s pitím neporadím, taky s tím bojujem:slight_smile: u nás se chytají akorát ovocné šťávy, jinak taky nic moc nechce. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

My jsme taky nemocní (i Tedík), byli jsme dneska u dr., tak oba usnuli v autě, bobci malí. Dorotka má virózu a bolavý krček, včera i zvracela:frowning2:, horečku...
25. čer 2012 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 nám když nezabral Calgel, tak jsem mazala Aloclair gel a ten zabíral trochu víc i se mi líp na ty zoubky mazal :wink:
U nás jede taky hlavně voda, ale já jsem ráda, nemá to cukr, v létě super osvěží a nekazí zuby ...ovocný čaje mu vůbec nechutnaj, vyhrává zatím jen hrušková šťáva, kterou teda hooodně ředím .... na noc pije čaj od Leros Klidné sny ... nic jiného mu taky nechutná :slight_smile:
Jasně, že názor na nočník se různí a já ti to fakt neberu ... máš radost, že tam něco udělá, ale věř, on vůbec nemá tucha, co se mu to povedlo :grinning: Ale obdivuju teda, že na to máš trpělivost, to je fakt :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@jajapaja23 @lennetfrigg no v tom vedru se snaď tý rýmě ani nevyhnem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. čer 2012 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ u nás to není rymka, ale viróza, dr. říkala, že to má něco jako angínu - i božatko první den zvracela, hned druhý den lehl Tedík a ten teda zvrací cokoli sní, tak je to děs. Naštestí manža zůstal doma, i dneska, protože člověk se hold nemůže rozdvojit a je mi jich líto obou. Mají celkem i dost vysoké horečky,snad to teda nechytneme i my. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@jajapaja23 a kojíš ještě? Vím, že jsi psala, že už malý nechtěl. Ja teda kojím, ale malá mně má hodně jako dudlík, takže když je teď nemocná, tak chce být u prsa pořád. Zase ale dobré kvůli tekutinám:slight_smile:
26. čer 2012 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 objednala jsem nějaký po netu, tak snad bude dobrý, objednávala jsem i jídelní židličku pro malou a jiné věci, tchýně nám totiž nějakou koupila - byla hrozně iniciativní ani se nezeptala, jakou máme představu, apod..a židle byla najendou doma, ale je prostě úplně na prd..než tam malou zandám a připnu, tak je čas už na další jídlo...takže kupujeme tu, co jsme měli původně vyhlídlou..tchýně o tom ještě neví, tak snad to pochopí
rýmu chce odsávat, odsávat..
s pitím nevím, co poradit, prostě mít trpělivost a nabízet a nabízet..
já teda nabízím jenom vodu, bojím se, že kdybych nabídla něco sladkého, nebude chtít už vodu, navíc, s tím hrnkem dělá takový blbosti, že je vždycky úplně politá, což by se šťávou venku dobrý nebylo, takhle je jen od vody, která uschne..
@lennetfrigg ty jo, tak to máte doma veselo..tak držím pěsti, ať se tomu s manželem vyhnete a ať jsou děcka brzičko zdravá..
jinak co se týče nočníku, mám známou, která začala nočníkovat od té doby, co dítko sedělo, a ve 13 měsících bylo úplně bez plínek i v noci..takže chci prostě vyzkoušet, co ny to malá bude říkat, nebudu tlačit na pilu, jen jí tam občas posadím a uvidíme..
26. čer 2012 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci díik :wink: teď oba spinkají :unamused: Je tu aspoň větší klid, ale blbé je, že chtěji zrovna oba dva utěšovat najednou :confounded:
26. čer 2012 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg tak to mi je těch prďolků líto :frowning2:
26. čer 2012 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg @kacikaci Taky jsem ho právě chtěla naučit na vodu, ale jakmile si cucne a ochutná, hned pozná, že to není mlíko a je to...a hlavně, nechce mi pít z jiné lahve než s tou co má dudlík pro kojící děti, takže mám problém...dávat mu do toho střídavě mlíko a něco jinýho mi přijde divný :unamused: Občas mu třeba po jídle aspoň mlíko hodně naředím a to vypije, jen tam musí prostě asi trochu být nebo nevím :frowning2: Jinak calgel včera docela zabral a dneska jsem našla další zub, o kt. jsem ani nevěděla, že se klube, takže mu najednou teď rostou tři, dva nahoře a jeden dole, proto je asi tak protivnej...

@kacikaci To je síla s tou židličkou, to je tak, když si ostatní chtějí prosadit to svoje a ani se nezeptají, holt to musí tchýně pochopit, takovou věc si podle mě mají určitě kupovat rodiče sami...

@lennetfrigg přejeme bzrké uzdravení...malej má stále rýmu, ale už to trochu ustupuje, ale když se sejde rýma, zuby, občas nějaký pád, tak to pak teda stojí za to :grinning:
27. čer 2012 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, trochu mimo mísu, ale musím si trošku postěžovat :wink: ..máte někdo zkušenost s úžasnou novou službou č. pošty balík do ruky? já blázen naivní jsem si řekla, že to vyzkouším (jinak používám ppl - která je skvělá) a zase jsem se přesvědčila o tom, že prostě česká pošta nefunguje...objendávala jsem tu židličku a ještě nějaké věci - balík 12 kg - na jejich webovkách píšou, jak je to výhodná služba, protože je doručovatel neustále v kontaktu se zákazníkem, že si vyberet dobu, kdy věc chcete doručit, apod. ale mě včera pouze přišla sms, že mi balík doručí a to bylo vše a v půl šesté mi přišla sms, že jsem nebyla zastižena, a balík mám na poště, - a za tohle si člověk připlácí...tak jsem volala na poštu,abych si ho nechala znovudoručit a jak jinak u nás na pobočce nezvedají ze zásady telefon
takže celá služba je úplně na dvě věci, dneska jsme tam s manželem pro to bylï autem - ráno šel do práce kvůli tomu později a nic jsem se samozřejmě nedozvěděla - že telefony prý zvedají (přitom jsem tam strávila 15 minut a celou dobu telefon vyzváněl a nikdo ho po celou dobu nezvedl :grinning: ) - a že za to může balíková služba že oni na poště přímo s tím nic společného nemají... tak já už fakt nevim, to je rpostě poněkolikáté co mám s nimi problém, co mi nedoručili balíček, dopis, apod. pořád se to opakuje, člověk si může stěžovat jak chce, seřvat je tam jak chce, ale výsledek žádnej, jsem z toho unavená, a cítím velkou bezmoc, jak obyč. člověk může tyhle věci změnit? proč to nemůže fungovat tak jak má, proč je to státní? v soukr. firmě se mi tohle ještě nestalo
28. čer 2012 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 já bych možná zkoušela mu dávat do vody jen maličkato mlíéka, jen aby se to tím trochu obarvilo a postupně bych ubírala, a třeba se dopracujete takhle k čisté vodě, ale nevim, třeba je to hloupost, jinak malá když ještě neměla hrneček, tak jsme měli dvě stejné lahvičky - v jedné mívala mlíko, v druhé čaj nebo vodu
28. čer 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Já to právě tak zkouším, aspoň to obarvím a to mu šmakuje, i když toho je třeba sotva půlka..je to potvůrka, no...ale nechci si stěžovat, za to baští co mu dám, takže za tohle jsem fakt ráda! :wink: Budu to zkoušet dál. Voda má teď maličko větší šanci než čaj, ten vůbec...

K té poště...už od více lidí jsem slyšela, že radši dají do schránky, že toho člověka nezastihli a že má balík na poště, než aby zkusili zvonit apod...svatě PPL, taky jsme spokojeni. I když teda co se týče balíků, tak já osobně ani s poštou problém nikdy neměla. Tak příště zvol radši osvědčený způsob.
28. čer 2012 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminy jak zvládáte ty vedra je to mazec :slight_smile: já si užívám na zahradě dodělali jsme plot a dali pro intimčo bambus... trhám na celý zahradě plevel tak jsem z toho vyřízená... jimak malej k smrti nesnáší kočár tak jsem již rezignovala je celý den zavřený v obýváku kde si dělá co chce a já jsem spokojená na zahradě a on taky... začal nenávidět vodu jen jak vidí vanu řev takže bazének co jsem mu koupila bude pro mě ať si dělá doma co chce... začal si stoupat, ale po pár pádech na hlavu se už nestoupá ... chce to čas... jinak Miky je hrozně samostatnej celý den si vydrží hrát úplně sám mě k tomu vůbec nepotřebuje.. jo hold když nechce být se mnou venku tak je zavřenej doma a čumí na mě přes okno a řehní se...Miky pije vše co teče vodu, čaje... v těch vedrech mi vypije i 300ml vody + ranní sunar je to piják :slight_smile: pořád máme 4 zuby a čekáme na další..
2. črc 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach tak to je Mikulka šikula, že to takhle zvládá sám, to u nás nehrozí. I když Dorotka je teda zlatíčko, tak sama být nechce. I když si doma hraje, tak co chvilku doleze ke mně, pomazlí a zase si jde hrát. Ale taky silně prosazuje svou, jak není po jejím, tak začne tlouct hlavou - do skřínky, do mne. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Horka pro mně děs, mně tak vyhovuje kolem 20 stupňů, malí se navíc nemůžou koupat, ještě nejsou zdraví - ráma, kašel. Naštěstí už nemají teploty.
2. črc 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
...rýma :grinning: :grinning:
2. črc 2012 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a my včera oslavili už desátý měsíc, takže se ani nechce věřit, že za chvilku bude mít roček. Už jsme koupili do zásoby i pár dárečku - hlavně mikrofón, protože do všeho pořád zpívá. No, ale pořád nám vše pojídá, cokoli najde, tak dává do pusinky, takže věčně něco vytahuju. Před chvilkou to byl lístek z kytky.

Zoubečku už máme osm, tak snad budeme mít na chvilku klid:slight_smile:
2. črc 2012 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach @lennetfrigg Ahojky, my ty vedra proleželi u bazénu, takže to šlo :wink: Ale jinak mi stačí taky tak o 10 stupňů míň...v noci tu sprchlo, tak je to aspoň příjemná změna, ale zase se pořádně otepluje, takže to bude asi už skoro jako včera.
@dzajnach To je teda Miky šikovnej, když tě nepotřebuje...ale já to mám s malým téměř stejně, až na to, že na zahradě jsme spolu. Naštěstí si vydrží hrát hezky sám, není na mě moc závislý, což jsem ráda...občas jdeme pak do jeho bazénku, pak si zase hraje, jen je občas protivný kvůli těm zubům, má jich 6, sedmý se klube. A teď ty horka, to je na něj asi taky moc... :unamused: ale voda to pak zachrání a úplně je spokojený :grinning: S tím pitím bych to taky brala.. :frowning2: Vojta začal už pochodovat okolo stolu, staví se už automaticky, to ho hrozně baví a leze jak o závod..plazení ustoupilo :wink:

@lennetfrigg Vojta si taky už prosazuje svou, ale hlavou zatím ještě do ničeho nebuší...to mě dost děsí :unamused: spíš začne pěkně nahlas řvát...ale snažím se mu neustupovat. Zatím se to daří. Teď má rád, když může něco napodobovat, tak ukazuje jak je velikej, vyplazuje jazyk, už je to fakt čím dál větší sranda. My máme 10 měsíců zítra. Nedávno jsem mu koupila dřevěný náklaďák k narozeninám, ale nevydrželi jsme to a dali mu ho už teď, takže k roku budeme muset ještě něco vymyslet :grinning: Ten mikrofon zní jako supr nápad, kde jste ho pořídili?
2. črc 2012 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 tak kdybych tu zítra nebyla, tak gratulujem k zítřejšímu výročí:slight_smile: Mikrofon jsme koupili v akci v Tescu, tak uvidíme, jaký bude. Jinak dárky nedat taky občas nevydržím, hlavně Tedíkovi, ten už je větší, tak mně to víc láká:slight_smile:

Dorotka taky pěkně chodí, už občas i zůstane stát bez držení, ale to jen na chvilku. Ráda i něco před sebou tlačí, třeba židle nebo Tedíkova auta:slight_smile:
2. črc 2012 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pár foteček...
2. črc 2012 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem si včera říkala, že to dospím, že není takový vedro a prckovi se bude dobře spát a prdlačku. Spala jsem od 3 do 5 a jen díky manžovi, který ikdyž jde do práce v pět, se o prcka staral ... Tak mě začíná opouštět myšlenka na druhé dítě :frowning2:
3. črc 2012 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg máš moc pěkný fotečky :slight_smile: Teda to je šikulka, že už vydrží i bez držení, to Štěpánek se bez držení hned hroutí k zemi :grinning: :grinning: :grinning:
Štěpa se taky chodí průběžně mazlit a chce mě mít pořád na dohled, jinak mě hned hledá a protestuje
:wink:
@jajapaja23 a hraje sis tím náklaďíkem už teď? Já bych chtěla k 1 roku koupit takouvou tu tatru, víš tu klasiku vyklápěcí. To už by si s ní hrál, ne?
Taky bych mu chtělat pískoviště, ale nevím, jestli to není v roce brzy, nebude to spíš jíst? :grinning: :grinning: :grinning:
3. črc 2012 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci mám s poštou podobné zkušenosti, pošťačku jsem 'vyhmátla' u schránky a dožadovala jsem se balíku, chtěla mi tam hodit jen oznámení. Prý je to moc těžký, tak se s tím nechtěla tahat. manža proto šel druhý den a nahlas přes celou poštu volá ' Tak, kde je ten balík, co jste nemohla unést? 'A ona mu podala lehký balíček o rozměrech 10x10 cm, na poště všichni záchvat smíchu a stejně nehneš s ní, ani blbý jí to není ....
Ovšem poslední měsíc mi dva balíčky nedorazily vůbec ... Takže řešit se to dá tak, že poštu využiju jen doporučeně (pokud budu mít čas čekat doma celý den nebo lítat na poštu) a nebo jen PPL, to je super :wink:
3. črc 2012 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Díky. Máte nádherné fotečky, je krásný jak si takhle hrajou už spolu, šikulky. :wink: Dorotka je šikovná, to náš malej ukázkově leze a staví se, ale jak se pustí, padá na zadek, ale nikam nespěchám, známé chodí malá už od necelých 10 měsíců a to už je hlídání, že se nezastaví :unamused:

@nelina_ To ti malej tak špatně spinká? To mě mrzí :unamused: Nám jak přestaly zlobit zuby v noci, tak si na noci nemůžu stěžovat. Máš dobrýho chlapa, když se takhle postará, hlavně když ráno vstává. My jsme včera grilovali u tchánovců, pak jsem byla se ženskýma ze cvičení na koupálku, tak to bylo fajn a kluci to tu taky zvládli. TEn náklaďáček je malý, ale už ho chytne a buď převrátí nebo s ním jakoby jezdí a říká houpy...teď je pro něj všechno houpy jak se to naučil říkat :grinning: :grinning:
3. črc 2012 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ Hmm, s poštou je to těžký, ale pokud to bylo tak jak píšeš, určitě by stálo za to si písemně stěžovat, ať tam s tím něco dělaj, vždt člověk nemůže vždycky letět na poštu, my to máme třeba 10 km. :unamused: A pokud hází rovnou oznámení, když se jí to nechce nosit, tak má smůlu, je to přeci její práce, tohle by si neměla dovolit... :angry:
3. črc 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky přidám nějaké fotečky :grinning:
3. črc 2012 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky dík za pochvalu foteček:slight_smile:

@jajapaja23 no hrát si spolu až tolik nehrajou, Tedík jí hodně zlobí, že jí bere hračky a Dorotka zase chce být u něho a hrát si s tím, co on, tak mu zas bere jeho auta, tak to je někdy o nervy. Ale na druhou stranu se o ní i celkem Tedík stará, že ji hlídá, aby nešla na schody apod. To je celkem šikovný.

U nás je pošta celkem spolehlivá, nemůžu si stěžovat. Myslím ale, že je to tím, že jsme na malé vesnici, všichni se tu znají a i tu poštu rozváží známá paní. Je to tu teda tak, že malé dopisy a balíčky vozí paní na kole a balíky pak vozí autem. Ale ja většinou, když nejsem doma zavolám a třeba mi balík doručí na druhý den. Všude je to o lidech a jejich ochotě.

@nelina_ ja myslím, že je to fajn dárek, my jí taky Tedíkovi kdysi pořídili na první roček a hrál si sní. Zpočátku hlavně z kolečkama, nebo jsem ho v tom vozila...
3. črc 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek