• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@lennetfrigg tak díky za zkušenost, já mu jí teda objednám :wink:
3. črc 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ jééééééééé, úžasné fotečky:slight_smile:
3. črc 2012 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg díky za pochvalu :slight_smile: Mám teď nějakou potřebu se s prckem chlubit či co :wink: :grinning:
3. črc 2012 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nelina_ to se musí:slight_smile: (Myslím chlubit :grinning: :grinning: )

My přijeli před chvíli z poradny, horko strašné, už jsme aspoň doma. Malí ještě kašlou, ale jinak OK, zvládli to i bez léků. Dr. nám udělala i deseti měsíční prohlídku - máme 9570 g a 71 cm:slight_smile:
3. črc 2012 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ Krásné fotky, malej pěkně stojí, viď? :wink: Proč se nepochlubit, je to myslím normální a pěkné :slight_smile:
4. črc 2012 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Tak to máte fajn, že aspoň už nemají léky. Jinak nás čeká poradna příští pondělí, tak jsem taky zvědavá jak nám přibral :wink:
4. črc 2012 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, prosím poradíte mi? Vojta má druhý den průjem a dnes ráno jsme v něm našli i krev. Na netu jsem našla, že by to nic nemělo znamenat, tak snad to bude ok. Jsou svátky, tak ani k dr. nepojedeme, ale nechci plašit na pohotovost, můžu snad doufat, že to bude ok. Neměla jste to některá u prcka? DÍKY
5. črc 2012 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 ahojky, zatím jsem se s tím nesetkala, ale taky bych neplašila, počkala bych třeba ještě jeden dva dny, jak to bude vypadat a pak třeba zašla k mudr, nebo zkusila jen zavolat na pohotovost a zeptala se telefonicky, a je na něm vidět, že mu něco je? držím palce, ať je vše ok

jinak my se včera večer vrátili z první rodinné dovči, byli jsme v krokonoších, chodili jsme po horách, sněžku jsme bohužel nedali, kvůli počasí, ale snad příště :slight_smile: malá to nesla docela statečně, ale musela tam spát s námi v posteli, postýlku sabotovala, a naučila se tam povídat tak vysokými tóny, že mi to hlava nebere, samozřejmě tak povídala jen, když jsme byli na jídle :slight_smile: takže celá restauračka vždycky věděla, že jsme tam :grinning:
hrozně moc komunikovala s lidma, vždycky se na někoho zaměřila, povídala na něj a culila se na něj dokud se dotyčný nepodíval a nezačal s ní dělat kravinky :slight_smile:
a je teda šílená s tím, že když vidí, že jíme, tak chce všechno ale všechno ochutnávat, pila i s 1,5 l lahve vodu, když viděla, že pijeme, chtěla to zkusit taky, a docela jí to šlo :slight_smile:

pořádně jsme poprvé vyzkoušeli klokanku, a zjistili jsme, že tu co jsme koupili, prodáme, nejsme s ní spokojeni..
nemáte někdo nějaký tip na nošení dětí? jestli šátek? a do kolika kg se dá využít? chceme chodit na výlety, a ne všude se dá dostat s kočárkem..i když musim říct, že kočárek jsme na horách pěkně otestli a klobouk dolů, co všechno zvládl! ale doufám, že se nerozpadne a že to ustojí :wink:
jinak my máme 6 zubů, malá pěkně chodí kolem nábytku, zatím se ho nepouští a pořád dělá dřepy, plazení už zmizelo, teď se leze a nebo se stojí

@jajapaja23 @lennetfrigg gratuluju k 10ti měsícům, letí to co? :slight_smile:
@lennetfrigg @nelina_ krásný fotečky!!!
5. črc 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci s klokánkama zkušenost nemám, Tedíka jsem nosila v šátku a byla jsem max. spokojená. Můžeš ho uvázat na mnoho způsobů i na záda, ale je to samozřejmě pracnější, než se naučíš úvazy. Takže je fajn i nějaký kurzík. Ja se to teda učila sama z knížky a z You Tube. :grinning: Klokánka je zase fajn asi v tom, že nasadíš a jdeš. Kamarádky hodně používají Manducu a říkaly, že super.

@jajapaja23 a má horečky? Pokud má jen průjem, tak bych asi taky neplašila, ta krev tam může být i tím, že má třeba odřený zadeček. Přinejhorším fakt na tu pohotovost zavolej. Hlavně ať Ti hodně pije v tom horku a s průjmem hrozí dehydratace. Jinak nevím, zda máte někde poblíž otevřenou lékarnu - u nás třeba není nic, tak se dá koupit např. Kulíšek - na zavodnění.
5. črc 2012 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci @lennetfrigg Díky holky, tak i dnes to pokračuje, ale krev už minimální, takže snad to ustoupí a bude to ok. Horečku už nemá. Na zadeček malýmu nemůžu ale skoro sáhnout, jak ho to bolí...už to má úplně rudé, tak se dnes manža rozjel do lékárny v ÚO, prot. po Avirilu se to nelepší.. :unamused: Snad nám to zabere a bude Vojtíkovi zase líp. Ještě, že je tak teplo, že ho můžu nechat lézt jen tak, aby mu to hodně větralo.

@kacikaci Tak s tou dovčou to zní úžasně, taky chceme někam jet, uvažujeme právě o Krkonoších, ale ještě jsme nekoukali po ubytování, tak uvidíme, jestli nám to dopadne, v nejhorším až na podzim :wink: My s klokankou zkušenosti nemáme, ale koupili jsme si jakoby manducu cca za 650 Kč od jedné paní, kt. je přímo šije doma...je to zkopírované podle těch orig. manduc, kt. jsou hrozně drahé. Tohle nosítko nám vyhovuje, ale je fakt, že jsme ho zatím na žádnou delší vycházku nezkusili, spíš na takové poponesení. Jen jsem teď koukala, že její stránky už nefungují, tak nevím co se tam stalo, abych případně doporučila... :unamused:
6. črc 2012 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 tak jak jste na tom? Pomohlo něco?
9. črc 2012 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holčiny já zkusila po 2 měsících, jestli by přeci jen nestrávil trochu mrkve a prdlačku. Už to tlačí třetí den a výsledek jsou malý trdý bobky, bolení břicha a pořád se oklepává ... no rýži radši ani zkoušet nebudu, to bylo tenkrát ještě horší :frowning2:
Nemáte některá zkušenost s takovýmhle trávením mimča? Pořád to řeším, protože polovinu potravin nevykadí a po druhý polovině se nadme a prdí .... kvůli bolení břicha nespí a já jsem fakt už nějaká vyždímaná. Hledám nějaký info na internetu a zatím jsem na nic pořádnýho nekápla, většině dětí se to pár týdnů po zavedení příkrmu zlepší, tak už to většina maminek neřeší ....
9. črc 2012 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ a mastíš to? Jako jestli tám dáváš olej, máslo? Bohužel neporadím, malá baští cokoliv a jsme bez problému. Tedík to taky neměl. Ale když se nemohl vykakat, tak nám pomohl citrus, z toho se pokadí i dneska a nebo švestky.
9. črc 2012 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ Ahojky, díky...no, dnes jsme byli na 10-ti měsíční prohlídce, tak jsme to vzali při jednom...přes ty svátky jsme nasadili smectu, někdy zabrala, někdy ne, dr. mu vzala výtěr z prdelky, výsledky budou v pátek, jak mu zmáčkla na břicho, dost brečel :unamused: Krev tam má stále, dneska ráno úplná louže, takže už začínám být dost neklidná :frowning2: Doporučila nám dietu a hodně pít...s čímž máme hodně velký problém, když nemůže mlíko a on pije většinou jen mlíko nebo hodně naředěné...ale nějak to musíme zvládnout, aby mu bylo líp. Budeme dávat lactobacily a mateříd. čaj a prý by to mělo ustoupit, tak uvidíme :unamused: V SO máme jet na svatbu, naši mají hlídat, tak doufám, že to bude do té doby fakt lepší.
To je mi líto s tím vaším zažíváním...upřímně, taky s tím nemám zkušenost, ale známá měla podobný problém u malého, když byl teda mladší, ale pomáhaly jim švestky nebo přímo švestk. přesnídávky, tak to zkuste. Třeba to zabere. Radila ses s dr.??? Měla by snad vědět co s tím!
9. črc 2012 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 tak to je mi líto:frowning2: Snad bude vše OK, držíme palečky. Kup v lékarně mléko bez mléčné bílkoviny, pokud Ti nechce moc pít, ten se může u průjmu a uvidíš. Ale má takovou víc nahořklou chuť než UM a né vždy chutná. Nám malá začala celkem hezky pít přes ta horka, úspěch má malinový čaj od Hami. Tak jsem ráda, vypije i 250ml, což dřív tak 10 ml. Je ale fakt, že přes den už téměř nekojím, tak to je možná i tím. A můžete Glukopur? Ten se u průjmu taky dává a možná že by tím oslazený čajík vypil. Možná to zkusit. Držíme pěstííííí!!!!!! :wink:
9. črc 2012 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Díky moc, zkusím se teda zeptat na to mlíko v lékárně, dr. mi o tom neřekla, ani nevím, že to existuje. Večer jsme dobojovali s rýžovým odvarem, něco málo snědl, ale nic moc...no, prostě doufáme, že to bude za pár dní lepší!!!
9. črc 2012 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 Tedík byl na mlíku taky závislý, tak to vím:slight_smile: On při průjmu nic nejedl, takže mi tohle dr.poradila. Moc mu ale nejelo, ale byl už o dost starší než Vojtíšek. Menší děti to většinou lépe přijímají, tu změnu. A co Vám dr. na tu krev říkala? Nemůže to být třeba celiakie? Dáváš obiloviny?
10. črc 2012 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Díky. Zkusím se dne zeptat na to mlíko, když v lékárně budu. No, právě ta krev se jí moc nezdála, tak vzali ten výtěr, tak uvidíme. Krev tam má stále, i dnes :unamused: A hlavně je úplně šíleně protivnej, už nevím jak ho pořád uklidňovat, ale musíme to prostě zvládnout. Hlavně, aby mu bylo líp. Obiloviny...myslíš třeba v pečivu nebo jak? Dáváme i různé kaše, ale teĎ jen prý ten rýžový odvar, kt. mu fakt jen ve vodě vůbec nejede, tak sní pár lžiček.
10. črc 2012 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 já mám právě pocit, že jsem to někde četla - ale můžu se plést, tak fakt nechci strašit nebo tak, že při alergii na lepek se může objevit krev ve stolici. Ale jak říkám, možná se pletu a fakt nechci strašit.
10. črc 2012 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Těžko říct, co to je...protože jsem obiloviny začala dávat už předtím a to bylo v pohodě. Dr. jsem dnes ještě měla pro kontrolu zavolat a prý musíme držet dietu, dokud se to malému nezlepší, tak to bude asi stát ještě za to...výsledky budou až v pátek :unamused: Na to mlíko jsem se ptala, tak mi paní doporučovala to hypoalergenní nebo jak se to jmenuje a říkala, že to může teď těžko přijmout, je prý hořčí jak jsi psala, tak jsem ho nakonec nevzala...snad to nějak půjde i bez toho, koupila jsem takovou přírodní šťávu, kt. mu ředíme a to vcelku pije, i když ne moc, ale asi lepší než nic :frowning2:
10. črc 2012 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg mastím, fakt poctivě. Už jsem použila všechny rady, co mi kdo řekl nebo co jsem vyčetla a jediný co zatím pomůže je špenát (ten se ale nemá zas tak často dávat) a batáty nebo pastyňák ... ale to není moc rozmanitá strava co?
@jajapaja23 švestky jsem zkoušela v různý formě a nezacpaly tolik, ale žádná sláva holka. Doktorka mi říká, že to není možný, už se s ní o tom ani nebavím :angry:
@jajapaja23 ona ta krev může být vedle alergie taky prý jen viróza, je to nějak reakce na to, jak to zničí ty kladný bakterie ve střevě :confused: A kdy budeš mít nějaké výsledky?
10. črc 2012 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ ty jo, a nebylo by lepší ještě třeba nějakej čas počkat a dávat zatim jen mlíko a třeba jen kaše? počkala bych třeba ještě měsíc dva...a asi bych šla k jiný pediatričce, doktor, který tvrdí, že to není možné, nejsou pořádní doktoři..všechno je možné, a oni mají řešit problém a hledat příčinu, ne nad tím jen takhle kroutit hlavou..
@jajapaja23 budu v pátek držet palce, aby výsledky dopadly co nejlépe a konečně jste věděli co a jak..
jinak jsme pořídili nové nosítko liliputi, sice taky docela drahý, ale zatím co jsme ho zkoušeli, tak je to obrovský rozdíl od chicca, je ergonomické, malá se v něm celou dobu křenila, sedí v něm dobře, záda i nohy ve správné poloze, takže ho dneska ozkoušíme na výletě a uvidíme, snad bude dobrý
11. črc 2012 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ Tý jo, tak to je mi fakt líto...ještě k tomu, když ti tohle dr. řekne...taky myslím, že by se takhle teda odborník chovat neměl...přeci jen, oni tomu mají rozumět, oni to studovali, tak snad musí nějak pomoct. Asi by nebylo pak od věci se opravdu podívat po někom jiném... Jinak taky myslíme, že je to jen viróza, ale pořád bádám, kde by to chytil...to asi stejně nemá cenu, prostě to tak je a musíme dál bojovat, jsou horší věci, kt. děti trápí.

@kacikaci Tak to je paráda, že jste spokojení, to vám moc přeju. Dneska si člověk asi za kvalitní zboží musí trochu připlatit (jako my s chůvičkou :unamused: ), ale aspoň že to pak funguje ke spokojenosti rodičů i dětí :wink: Tak si ezky užijte výlet.
11. črc 2012 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ přesně, jak píše @kacikaci , chtěla jsem Ti napsat to samé. Nebo pokud máš možnost si sama vyžádat nějaké vyšetření střev, čí případně na alergie. Je to hrozně dlouho a takové problémy by už fakt asi měly odeznít. Ona ta příčina může být všelijaká.... Vem si že mně malá jí už skoro všechno co my, teda bez solí, koření, ale baští. Neumím si představit, že bych ji stále dělala třeba jen pyré z nějaké zeleniny. :frowning2: Možná to chce opravdu jen čas, někdy se stává, že po roce taky problémy odezní...

@kacikaci tak pak písni, jak se Vám vyletíkovalo :grinning:

@jajapaja23 taky držím palečky. Tady na Koníkovi je téma o bezmléčné dietě, tak maminky taky pišou, že děti měli krev ve stolici, ale u nich to je jiné, děti měli problémy hned. Vojtišek už je veliký, tak držím palce, ať to nic není.

No, u nás je teď veselo, Dorotka všude vylézá, na gauč, křesla... nechce sedět v kočárku, špatně spí, tak nevím, co se zase děje... Navíc zrovna obkopáváme dům, protože nám mokly zdi, tak je celkem frmol, občas nevím, co dřív:frowning2: Teď z rána trocha klidu a pak to zas začne :angry:
11. črc 2012 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Díky. Taky doufám, že to nebude žádná alergie, to by se přeci objevilo už dřív. Snad to opravdu nic nebude. Ty jo, tak s tím barákem, to si teda "užíváte"... :unamused: to přejeme, ať máte brzy hotovo a klid!

@mimys a @barbarkaaa tu dlouho nebyly co? Holky, jak se vám daří? :slight_smile:
11. črc 2012 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci na mlíku nekadil líp, třeba nejlíp jednou za 3 dny a ještě nás trápilo prdění víc, to jsem v noci vstávala každou hodinu a to ikdyž jsem kojila nebo potom přešla na UM, já ti holka fakt nevím :unamused:
@lennetfrigg našla jsem jedu maminku, co to takhle měla u holčičky do roka, taky se stavěli na hlavu a nic nepomohlo a pak se to dalo dohromady samo .... já jen už nějak nemám ten elán to vydržet, tak mě to pořád nutí s tím něco udělat ....
@lennetfrigg a to jste měly mokré jen obvodové zdi nebo i vnitří? My s tím totiž taky bojujem a jak teď hodně pršelo, tak se nám to tu docela projevilo, takže nás to taky nemine :wink:
11. črc 2012 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky..
tak jdu tu mou absenci tady napravit. Koukám, četla jsem kousek zpátky, jak bojujete s nemoci.. to je děsný, takový mrnousek a takový trápení.
Náš malej v neděli dobral antibiotika, měl oboustranný zánět středního ucha... dneska nespal, nejí a měl zase 39... ted si zase zacal matlat uši... tak to vypada, že to ma zpátky :-/ pořád je něco.
Jinak malej už se chválabohu otáčí asi měsíc, ale neleze... sedí, ale neposadí se ještě sám. nebude to asi žádnej sportovec. Koukala jsem že vaše zlatíčka už obcházejí nábytek ... to my si ještě počkáme..máme deset měsíců až 24.7., tak snad to ještě trochu doženem. S nosítkama nemáme zkušenosti, ale koupili jsme vozík za kolo, tak se chystáme na nějaký výlety, až se z tech uší vylížeme.
11. črc 2012 v 19:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimys jéjéj to musí být nepříjemný pro takovýho mrňouska zánět ucha :frowning2: tak ať to máte brzy v pořádku!
@nelina_ vůbec se Ti nedivím, že hledáš pořád nějaké řešení, dělala bych to samé být v Tvé situaci..ale určitě bych zapřemýšlela o jiné pediatričce..někdo jiný Ti může říct jiný názor, než co jsi už slyšela..
@lennetfrigg musím říct, že nosítko jsme dneska vyzkoušeli a je super..malá v tom byla úplně klidňoučká, nám se taky nosilo pohodlně..dneska jsme navštívili Veltrusy, Okoř a Lidice - ty Lidice mě fakt překvapily..je to tam moc pěkně udělaný, a na člověka to hodně zapůsobí, když ví, co se na těch místech stalo, až mě tam úplně mrazilo...
taťka má tento týden dovču, tak si jí užíváme na jednodenních výletech...a zakončíme jí víkendovým festivalem, Amálka bude na víkend u babičky :slight_smile:
11. črc 2012 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Tak to je super, že jste spokojení :wink: To se to hned jinak výletuje. Taky bych se do Lidic chtěla podívat, i když je to vlastně hodně smutné místo :unamused: Vaše plány zní skvěle, tak si užívejte, papa

@mimys Ahojky, zase vítej :wink: Je mi moc líto, že malýho trápí ouško, měla to známých holčička asi už třikrát a taky si protrpěla, tak přejeme hlavně brzké uzdravení!!! Co se týče aktivity malýho, netrap se tím, nám tenkrát známí říkali, jaktože vojtík ještě neleze a pak najednou lezl a bylo to, sice později, ale uričtě si na to každý dítko přijde samo podle sebe, není kam spěchat :wink: My uvažovali o sedačce za kolo, jakoby na nosič, ale nevím od kdy se to může používat, malý už sedí i sám krásně, ale přijde mi to ještě prostě brzy na to, aby seděl na výletě na kole a já na něj neviděla, nemáte s tím někdo zkušenost? díky
11. črc 2012 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 prý je i sedačka na kolo, že máš prcka před sebou :wink:
@mimys teda zánět ucha je už takhle blbá věc a prďolka ještě oboustraně, no brouček jeden ... to je mi ho líto :frowning2:
@kacikaci o tý změně doktora jsem přemýšlela, ale není to tady lehký, nic moc výběr :unamused:
11. črc 2012 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek