• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
Ahojky maminy... u nás nic nového malej se bojí stoupat začal si stoupat kolem nábytku, ale párkrát spadl na hubu :slight_smile: a od té doby se bojí jen leze jak závodník... celý den si vydrží hrát sám a já mohu dělat na zahradě... už mu dávám jídlo to co jíme my... je to jedlík a žádné problémy nemá měl už krkovici se špenátem a bram. knedlíkem nebo kuře s nádivkou jí... veškeré polévky od bramboračky po rajskou... je už pěkně těžkej jsem zvědavá na 10 měs. prohlídku jdeme 24.7. jaké bude mít skóre :slight_smile: nějak se mi zdá, že se poslední dobou nenaučil nic nového jen to jídlo to nám jde cvalda jeden :slight_smile:
@jajapaja23 snad bude Vojtík brzy zdráv a bude mu lépe pak napiš zítra jaké jsou výsledky....
abych nezapomněla včera ráno se vzbudil s boulí na čele :slight_smile: asi se praštil o šprusle v postýlce ... strašně mi cestuje jak ho uložím tak během hod. je naopak a tak cestuje celou noc... uvažuji o koupi nočníku ... nočníkujete již někdo?? Jinak kočár je u nás pořád marnej jezdíme jen na nákup jinak je doma.. doma je doma a já jsem nejradši venku a hrabu se v hlíně :slight_smile:
Mějte se a smějte se :sweat_smile:
12. črc 2012 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ To věřím, že změna dr. není sranda, oni mají hlavně všude plno, teda aspoň tady u nás to tak většinou je :unamused: Ale co pak má člověk dělat, že? O té sedačce jsem ani nevěděla, tak to se po něčem zkusím kouknout.

@dzajnach Díky, zítra uvidíme, co nám řeknou. Tak to máte šikulu s jídlem, my máme teď dietu, ale už to jde, už zhruba vím, co sní, takže dobrý...my jsme pořád v kočárku, hodně často sedí a dívá se ven, to ho moc baví. Už nočníkujeme a nemůžu si stěžovat, ale názory se různí :slight_smile: My měli na 10-ti měsíční prohlídce 8500 g a 76 cm, ale den po ní jsem mu navážila 8100g, tak nevím jestli tak výrazně už zhubnul dietou, ale spíš to bude hodně zastaralou váhou u dr. :D
12. črc 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak máme výsledky...ve výtěru našli nějakou bakterii, která způsobuje zánět střev..ale protože už teď dva dny není krev, tak dále máme držet dietu a zatím to zkusíme bez antibiotik...tak uvidíme. Snad to opravdu přejde samo. Zrovna od zítra do neděle hlídají naši, ale snad to bude ok.
13. črc 2012 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky, tak jak jste si užili víkend? Představte si, že malý se z toho vcelku vykurýroval a chytili jsme to my :unamused: Nejdřív manža, že jsme ani nejeli na obřad na tu svatbu, ale nakonec jen na večer. oslavu, kde to z ničeho nic chytlo mě, hrůza, nepřeju to nikomu, chudáčci naši mrňouskové, když to trápí je....bylo nám hrozně :frowning2: Mně ještě je, ale ne tak jak v sobotu :unamused: Doufám, že vy jste ok!!! :wink:
16. črc 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 ahojky, já měla střevního bacila těsně před tím, než jsem otěhotněla, bohužel ze špatně připraveného masa...tři týdny jsem proležela a strávila na onom místě, horečky, no hrůza...nepřála bych to ani nejhoršímu nepříteli, a když si představím, jak hrozné to musí být pro prcky.. :frowning2:
tak přeju, ať je Vám co nejdřív dobře!
jinak u nás víkend jsme si užili na festiválku, bylo to dobré, i počasí docela šlo, pršelo hodně v pátek v noci, a to už jsme naštěstí byli schovaní v suchu v autě..
ale Amálka nevim nevim, jak zvládla to delší odloučení, prý nás dost často hledala, a ještě teď je taková rozmrzelá :frowning2: mám teď trochu výčitky, ale na druhou stranu jsem to potřebovala - odpočinout si, a nabrat nové síly..a hlavně být s mužíčkem chvíli sama..tak snad bude v pohodě a nebude na nás naštavná, že jsme ji nechali na víkend u prarodičů..
chci se Tě pozeptat, jaký to bylo, když si Vojtu poprvé posadila na nočník? jak se na to tvářil?
16. črc 2012 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Díky, tak doufám, že to nebude trvat tři týdny, už teď mi to leze krkem :unamused: A co pak naši malí prďolkové, že? Hrůza...
Tak to je supr, že jste si to užili, my byli taky pryč bez Vojty a s našima to zvládl na jedničku...má sice maminkovské období, ale ani mě nepostrádal a když nás viděl, žádná změna, tak jsem ráda...ale stýskalo se mi po něm už minutu po odjezdu..fakt jsem na něm závislá :wink: Manža ten to teda fakt tak neřešil...asi klasika. :slight_smile: K tomu nočníku...poprvé i potom to bylo a je úplně v pohodě, napoprvé nic, na druhý pokus se už vyčural, pár dní na to i vykadil a jde nám to dodnes. Teď už z něj začal "vystupovat" dokonce sám, jakmile má "hotovo" :grinning: Není se čeho bát :grinning:
16. črc 2012 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 mě právě na něm nechce zatím sedět, tak nevím, jeslti to nemám nechat ještě chvíli být, nebo zkusit koupit ještě trochu jiný nočník...popravdě, nechce se mi jí nechat do dvou let v plenkách a až tehdy ji začít učit na nočník..ale zase to nechci dělat násilím
16. črc 2012 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci ja bych to nehrotila.... v dnešní době automatických praček a jednorázových plen. Každý prcek se na nočník dřív nebo později naučí a než jí nutit. Však ona na to příjde, zkusit a když to nejde, nechat být a zkusit časem znova. Dorotka by taky neseděla, ani náhodou.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@jajapaja23 tak hlavně, že malý už je OK a snad i vy brzy budete:slight_smile: Držím pěsti:slight_smile:
16. črc 2012 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky tak chci koupit ten nočník můžete mi poradit jaký? chtěla bych nějaký normal a třeba i hrací, ale za rozumnou cenu
Taky jsme se s manžou rozhodli, že tak v březnu začneme pracovat na sourozenečkovi snad vyjde dřív než Miky ten k nám chtěl až za 14 měsíců snažení :slight_smile: a slíbil mi holčičku tak uvidím jak drží slovo hihihi :slight_smile: jinak to bude Honzík... malej mi papá už naše jídlo - denně má polévku a pak hlavní chod.. žádné problémy s jídlem nemáme už nechce nic mixovaného ..
17. črc 2012 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach ahojky, já koupila úplně obyč nočník za 50 kč, myslím, že stačí :slight_smile: nevím, podle čeho se nočníky rozdělují nebo tak..ale malá mi na něm ještě nechce sedět, tak ho má zatím mezi hračkama, aby se s ním seznámila a zkoušíme ji tam zatím dát oblečenou :wink: tak snad si zvykne a brzy začneme trénovat naostro..
jinak já se malé ještě neodvažuji dávat naše jídlo, zatím jí vařím zvlášť - většinou hodně podobné, ale bez soli..dávám jí do jídla čerstvé bylinky, aby si zvykala..ale mixované jídlo nejí už skoro od začátku, kouše moc pěkně, sice to trvá, než sní celý oběd, ale kouše, za to jsem ráda, že si na to zvykla..
já doberu poslední dvě platíčka HA a na začátku září jdeme na druhé snaženíčko, tak jsem zvědavá, za jak dlouho se zadaří..chtěli bysme děcka dva roky od sebe (i kvůli mateřské - mám ji na dva roky), ale kvůli tomu věkovému rozdílu, já byla s bráchou 1,5 roku od sebe a byli jsme skoro jak dvojčata, vyhráli jsme si spolu až až..tak doufám, že to bude dobrý i u našich dítek :slight_smile: ale bojíme se dvojčátek, máme je oba v rodině - dokonce manželův ¨dědeček je z dvojčat, tak je tam větší pravděpodobnost..neumim si to představit...teda já si zatim neumi představit ani, že budeme mít další jedno :grinning: ale i tak se na to těšim, hrozně se těším na další těhu.. :slight_smile:
17. črc 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
17. črc 2012 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lennetfrigg Díky moc, malej se z toho, vypadá to, už dostal...ale i tak si nás dr. ve ČT pozvala na kontrolu toho výtěru, prot. mu tam našli nějakou bakterii, ale krev už tam není naštěstí, tak uvidíme! :wink:

@kacikaci Taky bych ten nočník nehrotila...prostě až si sedne, tak si sedne, radši nespěchat. Máte nádherné fotečky, takový smíšek je to, že? :wink: Moc vám to spolu sluší. Upřímně...my se o druhém zatím jen bavíme...mně se nechce vůbec, manža by chtěl klidně hned...ale to je podle mě spíš kvůli tomu, že on vlastně neví, co tu celý den děláme a že toho mám někdy dost, řekli jsme si, že na podzim, ale nějak si ani těhu neumím představit a ještě běhat okolo malého. Přitom je hodný, nevím co se se mnou děje, teď mi přijde, že mám něj. horší období, že se mnou asi zase cloumaj hormony nebo co...já jsem přímo z dvojčat, tak uvidíme, co na to příroda :wink: Ale jak píšeš ty, já si zatím neumím představit ani to jedno, natož dvě...ale zase věřím, že když to přijde, tak se s tím ženská určitě popere a zvládne to! Jako jsem teĎ s jedním a neuměly jsme si to většina představit :wink:

@dzajnach To jste šikulky, že takhle všechno baští s vámi...my teď máme spolu dietu, tak to je stále stejné, ale jinak už taky nic moc nemixuju, ale naše jídlo mu ještě nedávám. Však ono na to taky dojde. Nočník máme obyč z obchodu z Polska, nehrací a ok.
17. črc 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci fotky nádherné, moc Vám to holky sluší:slight_smile:

@jajapaja23 jo jo, hormóny to můžou být a nejhorší je, pokud si třeba celé dny pořád jen s malým a doma. Ja třeba letos vzdala tu školu, že budu chodit od září a už se těším, že se dostanu mezi lidi a jinam, než kolem dětí. Někdy jsem doma fakt už protivná, jak člověk jede v určitém stereotypu:slight_smile: Jasné, že chodíme ven, nějaké ty výlety podniknem, ale pak zas příjde pondělí a jedem znova to samé. :wink:

Jinak dalšího mrňouska úplně závidím, a klidně bych brala i třetí, ale to asi nikdy neklapne. :unamused: Jinak každý prcek je jiný a někdy kolikrát ten druhý mrňousek je hodnější než ten první. Aspoň u nás mám pocit, že to tak je. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Tedík je hrozně akční a tvrdohlavý už od mala. Dorotka je proti němu fakt zlatíčko, hrozně šikovná a poslušná. Snad jí to vydrží :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Ale zase se o ní dokáže Tedík i hezky starat, dá na ní pozor, hlída, aby něco nesnědla - protože ona jí fakt všechno, co najde:slight_smile:
17. črc 2012 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Asi fakt hormony, ale někdy toho mám já se sebou sama dost, natož manžel...ale to je s ním teď spíš kvůli něčemu jinýmu :unamused: Já se právě hrozně těším, až bude zase hezky a budeme moct ven a mezi lidi...takhle je to na palici. Nechtěla jsem už jezdit na plavání, ale teď si říkám, že bych si to i zaplatila, abych zase vypadla..hrozně se děsím zimy, hlavně toho, že se v pět setmí a nic se nedá venku dělat a přijde mi, že od té doby, co máme malého, si s manželem neumíme užívat jeden druhého :frowning2: Zatím těžko posuzovat, jestli bude VOjta hodnější dítě nebo naopak, přijde mi, že je zatím v pohodě, ale to se asi těžko dá teď odhadnout, někdy už dokáže být pěkný čertík, tak uvidíme :slight_smile:

Holky, nemáte prosím některá radu, jak zadělat skříňky, aby je malý neotvíral pořád dokola? Začala jsem je zavazovat, ale už i na to přišel jak to rozvázat...my se na to ptali v Obi, ale tam nic neměli :unamused: Díky.
17. črc 2012 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ tak co, koupili jste už to auto. Mně jen ještě napadlo, že je i fajn toto velké - ale popelář. Tedík si s sním vyhraje do teď a Dorotka ho momentálně používá jako chodítko:slight_smile: Jinak k tomu obkopávání, nám právě mokla zeď i když bylo sucho, tak se dělala pořád plíseň. No a zjistili jsme, že tam je nějaká stará děravá roura, kde vlastně teče kanalizace z dvou domů a to nám teklo přímo na základy domů a už asi hodně dlouho. Oficiální kanalizaci obec nemá, takže jsme to nějak opravili, barák obalili nopkou, dali trativodku a zasypali štěrkem. Ještě musíme zpátky navozit hlínu, ale prší, tak je to na nic:frowning2:

@mimys tak snad už jste zdraví, bobánek malý, to musí být pro takové zlatinka hrozné. :cry:
17. črc 2012 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 ja viděla něco v Ikei, ale nevím, zda to nemáte daleko. Nebo:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=51560394&tab=1
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=34242786&tab=1
možná bys našla i něco víc.
Nemáš možnost třeba pak chodit do nějakého mateřského centra, že bys byla mezi maminkama? U nás taky nic není, dětí kolem malé jsou, ale příjde mi, že se každý drží tak nějak v rodině - s babičkama, tetičkama...

@dzajnach mně příjdou fajn nočníčky, které jdou zakrýt, máme po Tedíkovi nočníčku více a střídali jsme je, protože nechtěl na nočníku sedět. Čural pěkně - např. venku, ale nechtěl sedět, tak jsme pak měli třeba i nočník auto apod.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=54567737&tab=9
Přijde mi, že na těch obyčejných se ale dětem nejlíp sedí, zase pro chlapečka - když čůrá ve stoje (což byl náš případ) jsou nepraktické. Takže jsme pak měli nočník -kde se vyndával vnitřek a do toho se mu čůralo fajn. Hrací nočníky někdo chválí, někdo nadává, že se jich děti bojí.
17. črc 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg ahoj
n o predstav si, ze dostal ten zanet ouska znovu, tak zase berem antib. a zase kapeme... snad se z toho vyhrabeme ...
17. črc 2012 ve 14:31  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 @lennetfrigg holky díky za pochvalu..
taky mám občas divný stavy, taky mi lítá hladina hormonů sem a tam , někdy brečím pořád jako želva kvůli úplným blbostem, někdy mám zas euforický stavy, občas si přijdu jak blázen :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a co se týče manželství, s dětma je to větší fuška, to máš pravdu, my se snažíme si na sebe udělat vždycky chvilku každý den, když jde malá spát, tak je to náš čas, všechny povinnosti házíme za hlavu a užíváme si sebe...jinak je to na palici..a v zimě už budeme mít větší bobánky, tak už to bude s nima taky jiný než letos, kdy ještě jen leželi v kočárku..já musim říct, že mě hodně drží nad vodou ta škola, sice jsme teď měli doma náročný měsíc kvůli tomu, ale zvládlo se to, a já aspoň dělala něco jinýho než přebalovala, hrála si, učila dítěm, apod..a hlavně jsem se dostala mezi lidi a udržuje mě to navíc v oboru, kde jsem pracovala..
17. črc 2012 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
17. črc 2012 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimys tak to mi je líto, držím pěsti, ať už je to za Váma :unamused: :unamused: :unamused: Ono i to počasí dělá své, ty teploty lítají šíleně :frowning2:
17. črc 2012 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Snad to překonáme, bude líp. Už vypadá zdravě a má dobrou náladu. Posílám fotku :slight_smile:
17. črc 2012 v 15:00  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jajapaja23 ahojky Jani já jsem pořád úplně sama a povídám si sama se sebou někdy mě přijde, že mám rozdvojenou osobnost... :( nemám tu nikoho a babičky máme 150 km daleko obě jsou v Žambéru... takže dny utíkají jako voda... ještě, že si Miky vyhraje celý dny sám a já se bavím na zahradě... vařím, peru, žehlím a uklízím pořád dokola proto jsem svolila, že v březnu začneme makat na druhém mimísku ať to mám za sebou a můžu jít do práce už se nemůžu dočkat...
17. črc 2012 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimys to je roztomilej brouček držíme palečky ať je brzy v pořádku :slight_smile:
17. črc 2012 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimys Tak to nám je líto, to snad není ani už možný....ale je fakt, že ty teploty teď šíleně lítají a může to být o to horší a těžší léčba :unamused: Držte se!!!!!!!

@lennetfrigg Díky, zkusím po něčem kouknout. Na tom bazárku toho mají dost. Díky za ty odkazy!! Tu právě ty maminy taky spíš pečou s rodinou nebo s maminkama co mají starší děti než my, tak mám smůlu :unamused: Zkusím si asi sehnat nějakou aktivitu, abych přišla na jiné myšlenky :unamused:

@kacikaci Tak to je pěkný a fakt tiše závidím, mně přijde, že ten čas si na sebe fakt teď neumíme nějak najít :unamused: Ale ono bude zase líp.....
17. črc 2012 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimys Krááásnej prďolka!!! :wink: Hlavně aby mu už bylo líp!!!!
17. črc 2012 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach Hm, tak je fakt, že já si na babičky nemůžu stěžovat, mám je blízko...teď mi spíš přijde delší tím, že jsme nemocný a nikam moc nemůžeme, aby to někdo nechytil...a hlavně není dobrý počasí :unamused: Taky bych pak chtěla děti radši po sobě, abych se nemusela k dítěti vracet z práce a tak dokola, ale stále si to neumím představit.....ale ono to určitě půjde. Lidi mají mnohdy děti i třeba po roce a taky to zvládnou :slight_smile:
17. črc 2012 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg už jsme objednali tu velkou tatru se sklápěčkou, tak doufám, že to užije a ještě mu rodina koupí takovou tu mušli na pískoviště, má to dva díly a druhým se to přikryje, tak by tam nemělo napršet. Já jsem koukala na to popelářský auto u tebe v albíčku a moc se mi líbí, třeba dojde i na něj :slight_smile:
My si taky myslíme, že nám tou zdí vede nějaká trubka, která třeba v mrazech praskla, ale ta vlhkost se zvětšuje při dešti, tak uvidíme, až to odkopeme :wink: Máme me tu při tý rekonstrukci pořád nějaký překvalení, třeba jednou vykopeme poklad :grinning:
@jajapaja23 s těma skříňkama u nás to samé, na všechno přijde, už máme 2x ošklivě skřípnutý prstíky a nedá si pokoj :unamused: Tak by mě to taky zajímalo :wink:
17. črc 2012 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé holky já bych druhý taky brala, prcka miluju a manžel je úplně nadšenej, Jenže jak mi malej nespí, tak mám strach z těhu, předci jen to bříško pak taky nemůže všechno a potřebuje si dáchnout .... tak jsem zvědavá, jestli si dodám odvahy ... ikdyž prcek nám trval 6 let, tak možná ani nebudu mít co řešit :unamused:
17. črc 2012 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimys tak držím palce!!! Ať jste brzy zdraví :wink:
17. črc 2012 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 určitě bude líp, jsou obodbí, který jsou horší, a pak je zase dobře...to je normální...až budete zdraví, tak se to určitě změní, neboj..taky právě nechci jít po mateřksý do práce, a pak zase odcházet a zase se znovu vracet, lepší je to mít to v kuse..
@mimys máš krásnýho bobánka!!! :wink: ať je mu brzy dobře!
17. črc 2012 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek