• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@jajapaja23 díky za přivolání já ted nějak nestíhám, Lucinka usíná vyjimečně před 22h , po nocích honim resty ve fotkách.
je to měsíc a půl co mi umřel taťka a občas po usnutí dětí jen čučim do blba a nic nedělám a pak to zas honím, snažím se dočítat, tam kde mám resty ,a le čtu a pak zjištuju že v hlavě nic nezůstane. Prostě poletuju někde v luftě.
Zkoukla jsem aspoň fotky dětí, krásně vám rostou, je to šílený jak to letí co?
Pokusím se zas přidat.
19. črc 2012 v 18:46  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@barbarkaaa nádherné fotečky ... to s tím taťkou mě mrzí .. upřímnou soustrast :(
20. črc 2012 v 08:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@barbarkaaa Přijmi upřímnou sostrast :frowning2: Máš nádherné děti a ty ti určitě pomůžou vše brzy překonat...mně pomohl v podobné situaci pouze čas, ten vše zahojí. DRŽ SE!!! Myslíme na tebe.
22. črc 2012 ve 21:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky kočeny včera jsme byli na 10. měs. kontrole a máme skóre 9,21 kg a 73 cm už se od neděle stavíme - stojí pořád akorád ještě neumí sednout tak pořád někde řve tak ho posadím a za 5 min už zase řve, že si nemůže sednout sám prostě sranda taky jsme trochu nachlazený kašlík a rýmečka :( jinak jsme moc šikovný - celý den je pořád samostatnej a jsem na něho pyšná - musela jsem ho to naučit pač na nějaké hraní nejsem ...letí to hrozně rychle už nám bude skoro rok to není ani možný... začali jsme čistit zoubky kartáčkem na zuby s pastou elmex a je to lepší než ten náprstek tak se holky zatím mějte a smějte papa
25. črc 2012 v 09:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@barbarkaaa to je mi líto :( držím palce, ať je brzy lépe. krásné fotečky!
my byli dneska na 10měs prohlídce, malá se tam pěkně předvedla, nechtěla paní doktorce pustit stetoskop, tak ji zaujal, že jí říkala nenene a pevně ho svírala v ručce a ne a ne ho pustit :grinning: naše skóre je 9550 g a 75 cm - za dva měsíce přibrala 950g :astonished: - a to jsem se bála, že málo jí, že špatně přibírá :grinning: dostali jsme mast na ručky, udělaly se jí tam malé suché flíčky, tak doufám, že nebude mít ekzém po mě :unamused:
@dzajnach malá se mi taky hrozně vztekala, když si neuměla sednout ze stoje, takže jsem za ní lítala co minutu, ale brzy se to naučila..takže to chce mít trpělivost :slight_smile:
už čistíte i pastou? a jak mu vyplachuješ pusinku? my čistíme jen klasickým kartáčkem - malá ho hrozně ráda okusuje, takže jí nejdřív vyčístím zoubky já a pak si s ním úřaduje sama.
25. črc 2012 v 10:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@kacikaci na kartáčku má jenom zlomek pasty takže spíš jen tak na chuť nevyplachuji a moc se mu to líbí jak říkáš nejdřív čistím já a pak ho sám okusuje a když mu ho vezmu tak je řev... začíná se vztekat když mu něco zakážu nebo něco vezmu .. tak to máte pěkný míry já myslela kolik nepřibral.. docela mě to překvapilo zatím přibíral zhruba 1 kg za 2 měs. a teď jen cca 400 g :( ale prý je to normální teď mu stahuji na flashku animované pohádky má je moc rád dokonce se mu líbí což nechápu teletabís :slight_smile: doufám, že se brzy naučí si sedat sám nebo se uběhám chce to čas...
25. črc 2012 v 10:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@dzajnach 400g za 2 měsíce je úplně ok, my jsme přibrali hodně, sestřička docela koulela očima :grinning: my ty předchozí dva měs. přibrali jen 300g..
malou zatím pohádky nebaví, ani teletabís, ty už jsemzkoušela několikrát a nic...spíš reklamy - na ty je úplně ulítlá, jak uslyší reklamu, tak se odhodí všechno co má v rukou a běží k tv a kouká těch pár minut co běží bez hnutí a když skončí, tak se zase vrátí k činnostem..nechápu, jak je dokáže rozeznat
u nás už je taky vlastní názor a začínají diskuse :grinning: je to sranda, jak rychle rostou co
25. črc 2012 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Bojujem, co jinýho se dá :slight_smile:
my a 10 měsíční 8,12 a68cm snad všechny zárijátka ji přerostla :D aspoň co znám místně za posnední 2 měsíce přirala 200g

@kacikaci to je milý s tím stetoskopem a těch kousků bude čim dál víc :slight_smile:
25. črc 2012 ve 12:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@barbarkaaa drž se holka!!!!! Fotky úžasné, jako vždy. :wink:

No, my jsme zase ze všech asi nejmenší - máme 71 cm, ale puclatí jsme 9750 g. Teď to už asi bude víc, příjde mi, že nějak porostla a jen vyřazuju věci, které už máme malé. Ale celkem jsem se při vážení vylekala, dr. má novou váhu a sestřička si to nějak špatně nastavila, tak mi nám váha vyšla jen přes sedm kg - to jsem se teda lekla - co se děje. Ale nějak při pohledu na faldíky naší Dorotky jsme usoudili, že to asi bude chyba:slight_smile: Naštěstí byla:slight_smile: Začátkem srpna jdem na poslední hexu? Byli jste už někdo?

Holky kojíte ještě některá? Ja teda v noci a ráno, přes den málo - jen spíš na žízeň. A právě řeším, jak jí nahradit cumlání prsa. Je to dost únavné, protože fakt k ránu, je přisátá a nechcen mně pustit. Když jí prso vezmu, tak začne volat EČE EČE. Já jsem pak strašně dolámana, protože se v podstatě nemůžu pohnout. Dudlík je bez šance, jen si s ním přes den hraje, tak nevím, jak jí to odnaučím. Je to sice výhoda v tom, že se někdy podaří, že znova usne a vstane - třeba jako dnes o půl desáte:slight_smile:

No a nového u nás nic moc, zatím sem tam nějaká krůček a chvilku třeba sama stojí, ale jistotu nemá. Máme půjčené od sestřenky chodítko a to má úspěch, když ho měla první den, tak radostí pištěla:slight_smile: Ke slovíčkům přidala čiči (nejen na kočičku, ale na vše, co vidí). Zoubečky čistíme, ale né pastou - prý se to nemá, dokud si dítě neumí vypláchnout pusinku. Ale každého věc. :wink: :grinning: :grinning: :grinning:
25. črc 2012 ve 14:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@kacikaci @dzajnach Ahojky, tak to my máme stále menší míry, ale on to dožene :wink: Taky se staví a je to fakt někdy akční, že už nevím, co dřív zakazovat, ale on to má na háku, řeknu to stokrát a nic..spíš má ze mě srandu, to to brzy začíná :grinning: Jinak tv moc ráda před ním nepouštím, ale když už běží, taky ho to hrozně zajímá a teď se ji naučil vypínat a zapínat, takže z toho stejně nic nemám...to si radši pouštíme písničky a řádíme tanyny :wink: :wink: Jinak čistíme zatím jen vodou, zubařka říkala, že pastou klidně až později, ale taky máme pořízenou elmex.
25. črc 2012 v 16:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@lennetfrigg Tak u nás vede haf haf na vše co se hýbe :grinning: Šikula, že se už pouští, to Vojtík zkouší jen někdy, ale spíš teď začíná zkoušet stát bez držení a má z toho ještě srandu :slight_smile:
25. črc 2012 v 16:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@lennetfrigg nejte nejmenší, já psal vejš, že máme 68 :grinning:
@jajapaja23 kolik že máte vy?
u nás nejvít táta táta rekla děda v děn kdy jsme ho veza do nemocnice, to bylo první co řekla a v den, kdy jsmeho vezla z ulice do nemocnice, jak kdyby ho volala , od tý doby pořádně ne.
no sem si zavařila, pokračování až na to zas uvidim :slight_smile:
25. črc 2012 ve 23:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak jak se vede, u nás dneska úrazový den:frowning2: Dorotka má modřinu přes celé líčko :cry: Zkouší sama chodit a nabourala do dveří, bobek malý:frowning2:

Jinak nového nic moc, zvažujem, zda nezměníme bydlení, nějak nám to tady s mamkou nedělá dobrotu. Zadali jsme žádost na hypotéku, no tak uvidíme. Ale obávám se, že to nevýjde :stuck_out_tongue_closed_eyes: Manža je totiž živnostník, ale krátce a tak má jen jednu daňovku, a to asi bude jako doložení příjmu málo. I když pořád Váhám, zda se do toho pouštět:frowning2: Je to velký krok:frowning2:
31. črc 2012 v 10:23  • Odpověz  • To se mi líbí
pár foteček:
31. črc 2012 v 11:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@lennetfrigg ahojky, hypotéka je dneska velkej risk, ale zase popravdě, nedovedu si představit, že bych bydlela s mými rodiči nebo s tchánovci, vidím to u švagrové, která bydlí v třígeneračním baráčku s rodiči a prarodiči, a když občas vidí, co se tam děje, tak bych zešílela...takže klobouk dolů, že to zvládáte..
ty úrazy jsou děs co? děti vypadjí jak když je rodiče bijou :grinning: u nás je to taky samá modřina..a to Amy se terpve zkouší pouštět, samostatný krůčky zatím neproběhly..dává si načas..o víkendu se seznamovala u babičky se psem, kočkou a želvou - je to sranda, hrozně na ně piští a chce je hladit, ale ještě to neumí pořádně, takže je spíš bacala, ještě že jsou to hodný zvířátka, jsou zvyklý od neteře :D
kolik má Dorotka zubů? vypadá to, že už hodně..

holky mám na Vás dotaz, používáte už hrníček s trvdým pítkem? jaký se Vám osvědčil? koukala jsem všude možně, ale moc se mi nelíběj, zatím jsme kopili avent hrnek, ale ten má přidělaný víčko, který nejde sundat, tkže malá se spíš zajímá o víčko a nepije, a i ty rukověti nemá moc ok, špatně se to drží..
31. črc 2012 v 16:34  • Odpověz  • To se mi líbí
AHOJKY přidávám se k vám mám termín 26. září :slight_smile:))
31. črc 2012 v 16:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@kvitek125 gratuluju k miminečku, ale my jsme tady maminky, které už v zářijové miminka máme :grinning: (2011), ale myslím, že jsem tady v diskuzi zahlídla i maminky s termínem září 2012 :wink:

@kacikaci my jsme bydleli taky sami na bytě, ale dost blbá lokalita a pak babiččin stav nás donutili jít sem. Nemůže tu být sama...Ale teď už jí zvedli dávku na ošetřovné, tak by si mamka mohla dovolit nechodit do práce a starat se o ní, takže už bych tím nebyla vázaná. No, je to tady težké, manža s mojí mamkou už asi nikdy nenajdou společnou řeč, bohužel za to ale manža nemůže. :frowning2: To by bylo na román. Zatím nevíme, zda nám hypotéka výjde, uvidíme:slight_smile:

Jinak my zatím pijem z lahvičky, protože jsem ráda, že vůbec pijem. Ale je s oušky a dá se k ní dokupovat různá pítka. Po Tedíkovi pak mám tento hrneček:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=44926460&tab=6
ten má tvrde pítko a Dorotka z něj umí pít, je hodně praktický, ale je to tekoucí hrneček, takže ho používám spíše jen doma, protože se většinou schválně polívá:slight_smile:
31. črc 2012 v 17:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@kacikaci zoubečku máme osm, ale patrně se klubou i další, protože je dost plačtivá, slintá, špatně spí....no klasika
31. črc 2012 v 18:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@lennetfrigg vypadá to, jakoby měla ty spodní už všechny :slight_smile:
může být k zoubkům i průjem? malá má od rána totálku, už 4 pokaděné plínky, a je taková zpomalená, ale bez teploty..ale mudr asi zatim volat nebudu, počkám, jak se to bude vyvíjet dál, snad to nic nebude :frowning2:
1. srp 2012 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kacikaci určitě může, uvidíš, jak se to vyvine:slight_smile:
1. srp 2012 ve 12:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@barbarkaaa My máme podle poslední kontroly 76 cm a 8,5 kg, teď už asi víc...doma ho nevážím.

@lennetfrigg Taky obdivuju všechny, kt. bydlí s rodiči, ať už jsou dobré či špatné vztahy...ale někdy není na výběr a kvůli tomu většina tak bydlí...taky to vidím u své švagrové jak ji tchyně pozoruje nebo jak to říct, kde jezdí, kdy se vrátila...ani to tak určitě nemyslí, ale to já si můžu jásat, že o mě kdy a kde jsem moc neví :grinning: A s našima bych taky nevydržela, takže takhle jsem úplně spokojená. My hypotéku máme a vcelku se to dá, stále si říkám, že splácíme své bydlení, takže mnohem lepší než to cpát třeba do nájmu... Krásné fotečky!!!! :wink: Taky máme osm zoubků, dneska jsem mu objevila první stoličku, proto tak občas pláče, ale naštěstí spíme dobře! Včera se mu podařila extra věc...koupali jsme výjimečně už v 6 a na chvíli si šel schrupnout, byl protivný a už se mi neprobudil až do rána do 6, ale nešlo mi ho vzbudit a večer mi to přišlo zbytečný, tak jsem ho nechala spinkat...možná kvůli těm stoličkám tak zabral, že nepotřeboval ani jíst večeři nebo nevím :slight_smile:

@kvitek125 Vítej " u nás " :slight_smile:
2. srp 2012 ve 22:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak u nás bohužel zatím hypotéka padá, bohužel je to tím, že manžel je živnostník a má pouze jednu daňovku a to ještě za osm měsíců a banka to prý bere tak, že to přepočítává na celý rok, tím pádem příjem je nižší než skutečnost, moje mateřská je jen 3600 kč, takže nám to nevýjde. Prý v lednu s novým daňovým přiznáním by neměl být problém, že tam už bude skutečný zisk za celý rok. Tak uvidíme. Mně se ale i trošku ulevilo.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak Dorotka si tu cupitá už sama a mně berou šoky. už ale přejde celý pokoj, jenže většinou si ještě něco k tomu nosí, směje se, ruce dá na horu a počítá, že jí chytnete. No, nervy moje. Podařilo se mí ji vyfotit, tak se jdu pochlubit. Byli jsme včera na bazéně, tak jsme si to fajn užili.
@jajapaja23 mně takhle včera usnul Tedík, u něj nečekané, ale byl z toho bazénu tak unavený, že usnul před sedmou a stále spí. A ja si užívám, protože mám na starost jen jedno škvrně a to je pohodička. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. srp 2012 v 06:39  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@jajapaja23 stoličku? ty brďo, já jsem žila v domnění, že jdou zoubky ven postupně, a ono houbeles :grinning: maličké teď roste špičák, ten jí teda dává zabrat, poprvé od šestinedělí se budí i v noci a na to maminka není zvyklá :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak jsem trochu unavená..klobouk dolů před všemi, kdo to zvládají dlouhodbě, já bych asi padla na hubu a už bych se nezvedla, doufám, že mě to nečeká u druhého dítka..

jinak průjem má pořád, ale nic jinýho jí není, takže to bude ten zub zřejmě..tak doufám, že to brzy přejde..
musím se pochlubit, dneska jsem udělala zkoušky v autoškole, kupodivu napoprvé :slight_smile: tak jsem ráda, že už to mám za sebou..čekala jsem dva měsíce na termín, a pokaždé jsem nemohla..maličká byla celé dopolko s mojí kamarádkou, nikdo jiný se na hlídání nenašel, hrozně jsem se bála, že to bude průšvih, ale malá to zvládla úplně bravurně, neplakala ani jednou, celou dobu prý byla vysmátá
@lennetfrigg Dorotka je moc šikovná!!!! naše prďola zatím trénuje stoj bez držení a to jedině na měkkým, aby to měla s měkkým dopadem, tak jsem zvědavá, kdy se rozchodí..
3. srp 2012 ve 12:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@lennetfrigg No fotečky máte úplně úžasné!!!!!!!! :wink: A jak se malá krásně směje, radost pohledět. :wink:

@kacikaci Moc Ti gratulujeme, jsi šikovná a určitě se ti ulevilo, že to máš za sebou. No, tak jsem koukala na ty zuby a dr. říkala, že po jedničkách a dvojkách můžou hned růst stoličky, ale u malýho to vypadá na čtyřku, takže na první třenový zoubek...má tam špici jak blázen a dost kňourá...jinak taky hodně stojí bez držení, ale dál se ještě neodváží. Někdy stojí, že o tom asi ani neví, to je sranda ho pozorovat :slight_smile:
3. srp 2012 v 16:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky. Tak už jsem nevěděla kudy kam, rady žádný nefungujou a tak jsem zkusila ještě jednou změnit mléko a asi to konečně pomohlo.
První den dokonce kadil 4x a už nemá tvrdou stolici, bolesti bříška ustoupily a noci jsou čím dál lepší, včera jsem dokonce vstávala jen 3x, tak jsme zvědavá, jestli to bude dnes zase o kousek lepší :wink:
Já se snad zase začínám těšit ze života, jupíííííí
4. srp 2012 ve 21:56  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@nelina_ jééé tak to je výborná zpráva!!!! tak držím pěsti, jen tak dál!
5. srp 2012 v 09:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@nelina_ Taky máme za tebe radost, to jsme fakt rádi, že to je lepší, přejeme ať je to postupně ještě lepší a lepší!!! Vydrž, ono bude zase líp a to je člověk hned zase veselejší! :slight_smile:
5. srp 2012 v 18:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@kacikaci @jajapaja23 no asi fakt to je tím, včera vstávačka jen 2x a to podruhý skoro neberečel, jen kňoural. Navíc spal do neuvěřitelných 7 hodin v klídku a ve svý postýlce :grinning: :wink:
Takže po 10 měsících totálního vyčerpání a nespaní si to fakt vychutnávám :wink: :slight_smile:
5. srp 2012 ve 22:22  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@nelina_ tak to je super:slight_smile: Držím palce, ať Vám to vydrží:slight_smile:
6. srp 2012 ve 12:35  • Odpověz  • To se mi líbí
všichni nám pořád říkali, že malá je po taťkovi, že z mámy nemá nic, a tak jsem vyhrabala moje starý fotky a porovnávala a tady je výsledek :slight_smile:
6. srp 2012 ve 21:24  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek