• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@ada80 všechno nééj Marečkovi

a zbytek jsem zapoměla. Chodcům šťastné první kroky i ty další.
Na TBC chci nechat očkovat, jzdí to sem z cizích států a kdo vím kam budou jednou chtít jet oni.
16. zář 2012 v 01:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holčiny zdravím. Tak se nám tady dneska, v neděli, konečně pěkně rozjasnilo nebe, sluníčko vykouklo a hned je veseleji. :slight_smile:
Přidávám jednu zkušenost s bílým jogurtem, Hollandia baštíme v pohodě, ale po Choceňském pak skoro celý den ublinkáváv a je mu s pusinky cítit trochu kysele. Zkoušela jsem to několikrát a pokaždé ublinkává ...
JInak byla sranda, když jsem vlítla do obchodu, že rychle popadnu jogurty a zrovna Hollandia změnila obal, no dalo mi to zabrat, než mi to docvaklo :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Baštíte někdo avokádo? Stačí rozmačkat a dát do jogurtu, co myslíte?
16. zář 2012 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
JInak mi přišel poštou PIN k té Skartě a hned druhý den výzva k jejímu vyzvednutí, takže zase návštívit úřad :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. zář 2012 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 jo, tak kelímky jsou vděčná hračka, taky máme a na chvilku jí to zabaví. :grinning: Ja se teda u nározek celkem vyřádila, ale na Vánoce nevím, co pořídíme. Máme koupenou trojkolku a Tedík dostane už velké kolo, ale co dál, to nevím. :wink:

@kacikaci dík i za Tedíka, no uvidíme zítra, ale obávám se, že pokud mi začne už doma plakat atd, tak nebudu mít to srdce ho tam dovléknout. :cry:
16. zář 2012 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ ja se na sociálku chystám zítra, snad tam teda nebude moc lidí...

Jinak jogurty už dávám ochucené, neochucenou pouze Activii, malé moc chutná jogurt od Lipánka - je čistý, banánový a s jablíčkem. Je i s probiotiky. Taky už ale i dávám věci s tvarohem - Lipánek, Pribináček... Ale Holandia je výborná, ta chutná i mně.

@barbarkaaa no my nakonec asi taky naočkujem....
16. zář 2012 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminy tak my jsme měli v sobotu velikou oslavu prvních narozenin a dopadla skvěle a malej si to snad užil byl hodňoučkej hrozně to uteklo.. ještě se sám bojí chodit sám... jinak hračky se mu snad taky líbily a dortík taky sice se trochu roztekl, ale neva byl moooc dobrý.. taky už pomalu pokukuju po dárcích k vánocům tak uvidíme co vybereme i když je to ještě daleko..
Všem jinak gratuluji k narozeninkám ...
17. zář 2012 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
všem gratuluju k prvnímu ročku!!!
my jsme dneska teprve objednali dárečky, na poslední chvíli, ale přece..měli jsme ve výběru tolik věcí, že jsme se nemohli rozhodnout :grinning: ..a nakonec jsme se shodli na tom, že teď Mel dostane jen poskromnu věcí a že víc se vyřádíme na Vánoce..zatím si hraje pořád se stejnýma věcm, tak aby jí to tady stálo další dobu, je zbytečný, co jsme nakonec pořídili - tatru, xylofon, dřevěné kostky klasické + ty obrázkové + kalíšky - pyramidu a vkládačku..chtěli jsme ještě stan s míčky, odrážedlo, hopsadlo, ale to jsme nechali právě na vánoce..snad si s tím pak vyhraje lépe než teď
@nelina_ avokádo jsem ještě nezkoušela - zatím se snažím dávat to, co roste u nás, ale asi taky vyzkoušíme, ale v jaké formě, to musím zjistit :slight_smile: jinak zítra si jdu taky vzvednout s kartu..a fakt mě s tím štvou..doufám, že peníze budou chodit včas tak, jak mají a že s tím nebudou žádný problémy..
@barbarkaaa taky budeme nechat očkovat TBC, těch případů nějak v poslední době přibývá a my nechceme riskovat, že by to někde chytla...
@lennetfrigg jak dopadl Tedík ve školce?
17. zář 2012 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky dodatečně přejeme všem mrňouskům k roku vše nejlepší!!! :wink: Nějak rychle to uteklo....

@lennetfrigg Jak jsi dopadla na sociálce?
@kacikaci A to ti o té s-karté oni řeknou anebo si to musím zjistit sama? díky...já teď právě marodím, takže to snad dopadne příští týden, ať to mám za sebou, ještě si chci právě zjistit dokdy mi trvá MD..nevím, jestli se ty cca dva roky počítají od porodu nebo od konce RD. Jinak s těma dárečkama, to jste se pěkně vyřádili :slight_smile: Ale proč ne...na Vánoce to bude zase fakt jiný a to chceme taky víc věcí...teď je to takový, že ho hračky téměr nebaví, až na výjimky, třeba ty kelímky a taková kolečka, kt. se "navlékají" na tyčku...jinak se více zabaví spíš věcma z kuchyně a tak :grinning:
17. zář 2012 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak my dneska se školkou celkem dobré, ale nechci to zakřiknout, takže "klep klep", ať nám to vydrží. Dnes nenutili jídlo, tak se mu tam i líbilo, ale musela jsem jim to všem pořád říkat, ať ho s tím jídlem netrápí. :wink:

@jajapaja23 tak ja na sociálce pouze podepsala papír, že jsem teda občan ČR. A na tu kartu jsem se psala - baba byla teda dost neochotná, ale prý budou všem postupně posílat dopisy, takže až pak. Jinak nevím jak máš zvolenou mateřskou - zda jsi si to vybírala po novému sama - počet těch měsícu - jinak to ale bylo do dvou, tří a čtyř let dítěte. :grinning:
17. zář 2012 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach
@kacikaci dodatečně velká gratulace mrňouskům. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
17. zář 2012 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 mě taky řekli, že budou rozesílat dopisy, ale vzhledem k tomu, že jsem se tam byla zeptat osobně na to potvrzení o pobytu v čr, tak mi to rovnou dali podepsat..ale určitě budou rozesílat dopisy všem, aby se postupně dostavili..
@lennetfrigg tak snad se mu tam začne líbit pořádně :slight_smile:
rodičák je do věku dítěte? není to dva, tři nebo čtyři roky od nástupu na rodičák? jsem se teď nějak zmátla
18. zář 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci pokud sis volila některou z variant, tak je to opravdu do věku dítěte:slight_smile:

Dneska už se mu tolik do té školky nechtělo, ale šel, má slíbeno, že bude středa, čtvrtek doma a půjde až v pátek. Zvykáme postupně. V pátek totiž začíná škola i mně, tak aby se taťka nezblázníl s nima doma:slight_smile:
18. zář 2012 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Tak opravdu nevím teda jak to je, takže příští týden tam radši zajdu, ať mám jasno...s tou školkou se to časem určitě uklidní, uvidíš, známá to má podobné s dcerkou, ve školce se zasekla a nemluvila s uč. dva dny, ale teď už je to prý lepší, pro děti je to těžká situace, když jdou do neznámého prostředí a musí poslouchat někoho jiného :wink: Ale brzy se skamarádí a bude to snad v pohodě. pořád si neumím představit, že to časem čeká i nás :grinning:

Jinak Vojtíškovi vylezl další zub a je teď pěkně protivnej, takže to asi bude zase stolička, prot. předtím to takhle nebylo, sice jsme věděli o každým zubu, že brečel, ale takhle hodně teda ne...to pak nevím co dělat a musím se uklidňovat a radši počítat do 10, abych nevybouchla, včera to byl třeba půlhodinový hysterický záchvat a to se většinou pořád spolu smějeme, takže snad to jsou zuby a ne nic jiného :unamused:
18. zář 2012 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 úplně ti rozumím, nám asi lezou dva zuby najednou, jeden už vidím, teda špičku a druhý se asi rýsuje. Chce být pořád u mě, takže zamnou chodí na každým kroku a pořád kňourá, doslova pořád. Musím taky počítat do 10, abych nereagovala podrážděně, ale v kombinaci s tím nevyspáním kvůli zoubkům a tím kňouráním je to teda výkon :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@jajapaja23 já to vždycky trochu zapomenu a nepamatuju si to tak hrozný, no už jsem si zase vzpoměla :grinning:
19. zář 2012 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ Tak dneska se fakt potvrdilo, že to jsou zuby, včrea jsem mu našla stoličku a dnes na druhé straně další!! :wink: Ale dnes byl naštěstí i přesto o dost klidnější než včera...asi je to prcky malý pořádně bolí, prot. jinak se fakt převážně směje :wink: Jo, to počítání mi zabírá, jinak někdy už fakt "vybuchuju" :unamused: V noci se občas probudí s pláčem, ale většinou pak hned usne, to jsem ráda že aspoň tu noc máme vcelku klidnou. Držte se!
19. zář 2012 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg mě začíná škola v sobotu..tak přeju dod alšího studijního roku mnoho úspěchů, ať to s drakama zvládneš :slight_smile:
@jajapaja23 malé teď vyrostly stoličky nahoře a od včera má nateklé dásně dole, takž nás čekají další dny utrpení :frowning2: ty stoličky nějak špatně zvládá..
jinak mě počítání někdy už nezabírá a prostě musím odejít z místnosti, tam se vydýchat a zase se vracím..ale někdy je to teda hodně těžký..Amy se umí pěkně ozvat, když se jí něco nelíbí, nebo když jí něco nejde, tak se strašně vzteká a když jí něco zakážu, tak to radši bez komentáře :wink:
tak všem přeju pevné nervy :slight_smile:
20. zář 2012 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Jejda, tak to mi mluvíš z duše, vztekání je teď na denním pořádku a je to hodně o trpělivosti, to teda jo :wink: Tak se taky držte!!! :grinning:
20. zář 2012 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 mě ti taky právě připadá, že to snad bolí nejvíc, nebo že je protivný nejvíc, než se ten zoubek objeví :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. zář 2012 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci úplně to vidím, někdy si říkám, že na moje NE má už nějakou alergii :grinning: Prostě se otočím, a jak nemá obecenstvo je klid :wink: Ale vydržet to, když mi z toho cuká oko :grinning: to je umění :grinning: :grinning: :grinning:
20. zář 2012 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.

Tak jsem se chystala na úřad a ještě jsem tam pořád nebyla.... :frowning2:

Teď jsme prodělaly 6.nemoc....

Já jen koukám,jak vaši prckové mají už všechny tolik zoubků :slight_smile:
To my máme jen 2 dole a teď se klubou nahoře.
To nechci vidět,až se nám budou klubat stoličky :frowning2:
20. zář 2012 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ - Vikča nejvíc miluje bílý Choceńský jogurt.Ale už jí dávám i Pribináček a třeba ochucený tvaroh vanilkový,nebo ochucený jogurt třeba jahodový,malinový.
Hollandii mě moc nechce.

Co dáváte prďolkům pít?
20. zář 2012 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci - nám se Vikča taky strašně vzteká.Zavřu třeba dveře,aby netáhlo z chodby a ona se začne vztekat,že chce mít ty dveře otevřený.To je hrůza jak takovej prcek se umí vztekat
20. zář 2012 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Jé, ahojky, ty jsi tu dlouho nebyla vid? Jakpak se máte? :wink: Z těch zoubků si nic nedělej, moje známá to má taky s chlapečkem tak, myslím, že není kam spěchat, u někoho je to dříve, u někoho později, ale vůbec to nevadí, stejně nakonec všechny vyrostou a bude to :slight_smile: MY dáváme zatím převážně jen bílý jogurt, Holandii nebo choceňák, všechno krásně jí, za to s pitím, to stále bojujeme....pije hlavně mlíčko a teď jsme zkusili mošt, ředíme ho a to pije krásně, ale jak ochutná vodu, hned to plive, prostě to pozná...a to jsem si představovala jak ho naučím na vodu, ha ha ha :grinning: S tím vztekem to máme podobné, ale když třeba od těch dveří odejdu, chvíli brečí a pak přestane :wink:
21. zář 2012 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 -ahojky nějak přes léto nebyl čas-byly jsme pořád venku a večer když bych chtěla něco písnout,tak
tady většinou manža pracoval.
My se máme ted už dobře.... ted jsme prodělaly 6.nemoc,před měsícem v nemocnici se zánětem ledvin :frowning2:
Ale teď už to snad bude ok.A jak vy se máte?Hrozně to utíká,že?
S pitím my taky bojujeme - vodu mě pije,ale jen tak si cucne a čaj to samé.Je jí jedno co má v lahvičce - prostě nemá potřebu pít.A když jsme se vrátily z nemocnice,tak nechtěla vůbec nic - vystřídaly jsme asi 10 hrnečků a lahviček....
musela jsem to do ní rvát stříkačkou,aby vůbec měla nějaký tekutiny.Hrůůůůza
A mlíčko dáváš jako UM mléko,nebo kojíš a nebo normální mléko?

Kolik vaše dětičky vypijou za den tekutin????
21. zář 2012 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 ahojky my vypijeme za celý den zhruba 500ml počítám do toho i večerní sunar ... večer 300ml sunaru na spaní a tak 200 - 250 ml šťávy za den někdy míň někdy víc, ale Dr. mi říkala ať se tím nestresuju tekutiny může dostat i jiným způsobem - polévky, přesnídávky a hodně ovoce my jsme úchylný na hrozno bez pecek to je schopnej sníst i 0,5 kg za den :slight_smile:
22. zář 2012 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Tak to je síla, ještě že je to už za vámi. A zánět ledvin měla malá nebo ty? Ale i tak to zní hrozně. :unamused: O 6. nemoci jsem slyšela, ale zatím nás to asi čeká, to se máme na co "těšit" co? :frowning2: Pití je fakt u nás boj, teď se to trochu zlepšilo, že asi šestá lahvička zabrala, chtěla jsem ho odnaučit tu pro kojící děti a nešlo to...nic jiného nechtěl, teď jsem koupila podle známých takovou tu Aventku a zabrala. Takže tam na tu lahvičku si už naštěstí nevzpomene. Sice nemáme úspěch s čajem ani vodou, ala zachraňujeme to trochu tou jablečnou šťávou. A mlíčko máme už jen UM, ráno asi 150, večer taky tak nějak a přes den tu šťávičku. Ale není to každý den stejné, ale 300 ml do něj teď už naštěstí dostaneme. :wink: Tak se držte a přeju ať je to lepší!!!

@dzajnach Taky jsme měli takové období, ale pak jak když utne a teď mi to hrozno plive :unamused:
22. zář 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach - taky má Viča ráda bílý hrozno - ale půl kila!!!!ty brďo :grinning:
Jo taky hamáme polévky,ovoce,jogurty,přesnídávky moc teda nemusí -ale tak nějakou tu tekutinu snad má.
A taky mě vypije tak 200ml vody nebo čaje a ráno když se vzbudíme tak ještě kojím a večer,než jde
spinkat tak taky.Ale už s tím chci seknout - čím mám navázat?Sunar?Nutrilon?Beba?

@jajapaja23 - Vikča měla zánět ledvin :frowning2: V nemocnici jsme byly 4 maminky a jejich prckové to měli taky.
1kluk a 3 holčičky.U holčiček to je běžnější - jak mají kratší moč.trubici.
To jsme v so přijeli z dovči a v po večer začaly horečky - myslela jsem k zubům a v út už jsme byly v nemocnici :frowning2:
A nikdo neví z čeho to je....

6.nemoc - 3dny vysoký horečky,který moc nejdou srazit :angry: okolo 39,5 jsme měly :angry: a pak se 4.den osypala.
Já mám lahvičku od Nuku a taky docela teď pije.Ale byla to hrůza,nechtěla ani lok.
22. zář 2012 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Taky nesní teda zrovna půl kila, ale hrozno měl fakt rád...uvidíme, třeba to ještě přijde. My osobně používáme UM Sunar, předtím jsme měli Nutrilon, malej naštěstí pije obojí, takže to někdy střídám, jak se nám podaří nakoupit, většinou v akci :wink:
22. zář 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 - Nutrilon jsem dávala,když jsme měli okolo Vánoc krizi v kojení.
Teď jsem taky přemýšlela o Sunaru...
Zkusili jsme ho dát Vikča asi před 14dny a hroznej řev - tak to u nás bude asi děs odbourat kojení.
Nemáte někdo nějakej dobrej trik,kterej na prcky funguje.
Bude muset dát ten Sunar asi manžel,že?
22. zář 2012 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Já bohužel neporadím, prot. malej se vlastně odstavil úplně sám, prostě přestával chtít :unamused: Tak jsem se netrápila...my jsme právě ten Sunar zvolili i kvůli tomu, že to je česká výroba. :wink:
22. zář 2012 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek