• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
Ahoj holky:slight_smile:

@dasty79 jejda, tak hlavně, že je to už za Váma, držím pěsti, ať se Vám to už nikdy nevrátí, někdy ty záněty zloběj :wink: Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo ještě kojí. U nás se toho budu zbavovat asi hodně těžko, hlavně v noci a k ránu kolikrát spíme tak, že je pčicuclá a spí. Triky neznám žádné, až na nějaký příjdeš sem s ním, taky bych potřebovala poradit.:slight_smile:

Jiank malá moc nepije, občas naředěnou ovocnou šťávu, naředěnou minerálku, čajík, přes den ale dávám i UM. Není moc jedlík, sní všechno, ale v malých porcích, tak i před denním spinkaním dávám mlíko. Používáme Hami, Sunar - co je v akci, tak koupím, moc už to teď neřeším. Na mlíčko používáme lahvičku Nuby a na čajík máme teď hrneček z Nuku - ten přijala nejlíp:slight_smile:

@jajapaja23 není řečeno, že tu šestou nemoc musíte mít, Tedík jí nikdy neměl a Dorotka třeba jo, takže se Vám to možná taky vyhne.
22. zář 2012 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 tak u nás je to s hroznem stejné, když ho vidí na stole, tak začne strašně vřískat a dokud nedostane, není klid..je to snad závislost nebo co :grinning:, nicméně miluje všechno ovoce, ale hrozno asi nejvíc
zánět ledvin, neumím si představit, jak to to maličké stvoření zvládá, tak přeju, ať už jste zdraví a nic Vás netrápí
co se týče pití - malá mi vypije od 200 do 400ml vody - nic jiného nechce - teď jsme dostali od kamarádky nějakou dětskou šťávu od hippu - tak jsem jí dala jak neředěnou, tak i ředěnou a za celý den vypila jen 100 ml..takže prostě voda naštěstí u nás vyhrává, a jsem za to ráda...a nevím, jak se nám to povedlo, prostě jsem jí od prvních příkrmů nabízela vodu a zase jen vodu a prostě si asi zvykla, hlavně u nás vidí, že dodržujeme pitný režim a tak pije s námi..
jinak se dají tekutiny doplnit i přesně formou polévek, třeba sal. okurka - tu malá zblajzne na posezení třeba i půlku :grinning:, nebo v melounu je hodně vodu,apod..
24. zář 2012 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska je tomu rok, co Amálka vykoukla na svět, jsem už pár dní z toho horzně na měkko..vůbec to nechápu, že už je tu s námi rok, na druhou stranu mi přijde, že je tu s námi od vždycky..o víkendu jsme slavili s manželovou rodinou na Moravě a v pátek bude mít oslavičku u nás s mojí rodinou, tak to má navíckrát..ale na Moravě si to moc užila, patlala si dortík, ochutnávala, apod.
a zároveň už pracujeme s taťkou na dalším dárečku, tak snad se brzy zadaří a budeme mít doma poklady dva..
minulý týden jsme hlídaly dvouměsíčního prcka kamarádce, která musela na zkoušku, tak jsme ho měly na starost s Amy celé dopoledne..a docela to šlo..on zatím nic nepotřeboval, Amy mu nosila svoje hračky, aby si s nimi hrál (moc jsem se bála, že bude žárlit, ale byla v pohodě..), pak ho hladila..a budu hlídací teta někdy v průběhu října, kdy kamarádka musí ve škole na praxi, tak jsem na to zvědavá..
24. zář 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kacikaci moc gratulujeme:slight_smile: A co noci, jsou už lepší?
24. zář 2012 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg díky! no noci jsou lepší, ale ještě to není to, co to bývalo, pořád se budí jednou za noc, někdy dvakrát :/ jednou chce jídlo, podruhé jen pomuchlovat..ale snad se to vrátí do starých kolejí...už má venku všechny 4 první stoličky..tak snad to bylo tím..
jaký byl první den ve škole?
24. zář 2012 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci VELKÁ GRATULACE K 1.NAROZENINKÁM :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
24. zář 2012 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 - tak to závidím,že se ti malej odstavil sám :slight_smile:
24. zář 2012 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg - taky ještě kojíš?a jak dlouho to ještě plánuješ?Theodorka jsi taky dlouho kojila?a jak jste pak odstavovali?Já kojím když jde spinkat,pak 1x v noci a pak ráno když se vzbudíme.
Ale nevím,jak jí odstavit.Chtěla jsem jen do roka kojit a každej už má připomínky,jestli budu kojit do 1.třídy :grinning:
24. zář 2012 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci - naše malá taky miluje okurku :grinning:
Jsem ráda,že docela dlabe ovoce a zeleninku.Kámošce klučina dlabe jen přesnídávky.
A ty Vikča moc nechce,to spíš ovoce a nebo jogurtek.
24. zář 2012 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci - už chcete druhýýýýýý?????????
My ještě chvíli počkáme.Ale zase by si spolu pěkně vyhráli.Ale pak si říkám,jak bych to zvládala.
Můj manža chodí až večer.A já mít za chvíli 2 prcky,to si neumím představit.
24. zář 2012 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky

@kacikaci všechno néééj a u koho ještě proběhly první narozeniny, chlap měl noční tak celý dny venku tak nestíhám.

Lucík miluje zeleninu i ovoce už snad 3 měsíce ulítává na rajčatech, krade je kde může. Hrozno taky miluje, všeobecně jídlo, v noci se rozhodně nevzbudí jen pomazlit, ale hlavně jíst :D přitom je to prťousek oblečená má 8,5 kila ofiko váhy budo v pondělí.

já bych klidně třetííí

a už taky chodime od soboty

a kojim taky marušku do 2 a črvrt
25. zář 2012 v 00:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Taky Vám moc gratulujeme k 1. narozeninkám! :wink: To to letí, to je fakt šílené. Taky mi přišlo neuvěřitelné, že už jsme tři rok. Neumím si představit, že bychom Vojtu neměli jako předtím, je to zvlášní pocit. O druhém taky uvažujeme. Jinak to máte parádní s tou vodou, to fakt tiše trochu závidím. Já teď musím zaklepat, že jsme to vyřešili zatím hodně tím ředěným moštem a v pohodě, tak jsem ráda aspoň za to. :slight_smile:

@dasty79 Tím, že jsem měla málo mlíka od začátku, tak mu to asi moc nejelo, kojení jsem si fakt neužívala jako některé maminky, takže jsem za tohle řešení byla i ráda. Prostě už nechtěl a já ho zase nechtěla nutit. A abych furt přikládala, když fakt neměl zájem, to mi přišlo zbytečné. Taky jsem si to představovala jinak, ale příroda to tak zařídila, ta už se tím netrápím. Ty se zase netrap tím, že budeš dál kojit, myslím, že ostatním lidem do toho může být šuma fuk a pro mimčo je to určitě nejlepší, tak proč ne!! :wink:
25. zář 2012 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminy... vše tak moc letí... máme teď špatný období Miky má od neděle silný průjem prcinu má jak paviján, slintá a má teploty asi nás trápí zubiska či co nikdy jsme žádný problémy se zoubky neměli tak snad bude lépe chudinka moje milovaná :( už mi spinká 2,5h. dostal panadol baby a šel spinkat, akorád mě zaráží, že papá normálně a průjem má tak 8x za den snad to budou ty zoubky a né něco jiného jinak žádné příznaky nemoci nemá ani rýma a kašel v pusině taky nic není vidět, žeby se tam něco chystalo tak fakt nevím... nemáte nějaké rady? Ještě mě napadla nějaká střevní, ale to v mém okolí taky nikdo nemá fakt nevím:( Jinak včera udělal svý 2 kroky úplně sám a od té doby nic :slight_smile: však to má svůj čas... Venku je nádherně asi půjdeme na chvíli ven na prochajdu až se vzbudí...
Všechny moc zdravíme papa
25. zář 2012 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach My jsme měli ten průjem podobně, tak jak to popisuješ, akorát s krví...pak i bez, ale taky snad až 10x krát za den...na prdelku nám hodně pomohla mastička Imazol, je to přímo na tyhle zarudlý místa a fakt to zabralo během dne. My jsme tenkrát šli raději k dr. hlavně kvůli té krvi a potvrdila se něj.bakterie, pokud tam nic nemáte, raději bych se i tak zeptala, my měli přísnou dietu a přešlo ho to za necelý týden...a hlavně žádný mlíko a fakt to bylo lepší...víc asi neporadím..papa ať je mikymu líp :wink:
25. zář 2012 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
všem díky za gratulace :slight_smile:
@dasty79 jj chceme, snad se brzy zadaří :wink: chci mít být doma v kuse, ne se na chvilku vrátit do práce a pak zase být doma..navíc mám rd jen na dva roky, tak doufám, že to stihneme, abych nemusela dávat vývověď z práce, apod...navíc jsem přesvědčená o tom, že když jsou děti blíž u sebe, víc si rozumnějí, vyhrajou, atd..tak snad to nějak zvládneme
@dzajnach malá měla taky průjem, když jí začaly růst stoličky, trval myslím cca týden..jinak jí nic nebylo, k tomu zvýšenou teplotu, jinak jedla, pila dobře, i si hrála a smála se, ale občas jí to asi zabolelo, tak byla protivná a pokňourávala a víc spala přes den..takže možná to u vás taky budou zoubky, ať je brzy fit
25. zář 2012 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky dáváte už prckům ryby? od kdy je můžou, sladkovodní i mořské?
25. zář 2012 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci ja dávám:slight_smile:
25. zář 2012 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg a dáváš mořské i sladkovodní? a chutnají jí? a na jaký způsob?
25. zář 2012 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj holkýýý :slight_smile: už jsem tu nebyla strašně dlouho... jsem ráda, že vás tu vidím a že se ještě scházíte :slight_smile:

Tak už máme taky zasebou první narozeniny. Včera jsme oslavili první tuplované narozeniny........ Taky nemůžu věřit tomu, že už je to ROK ! máme 9,5 kila ... a to to byl takový drobeček .....Začínáme ťapat zatím ale radši za ručičku. Sám udělal už 12 kroků, ale jde jak opilec :slight_smile: a musím ho jistit, protože se nekontrolovaně kácí ....
Koukám že píšete o pití ... s tím si dělám starosti ... Filípek moc nepije. čaj nechce, štavičky nechce, jen když už má iopravdu žízen, vezme si vodu... ale to je tak 50 ml za den.. a to bylo jen v těch vedrech... jinak tak přes den 1x 120 ml mlika a na noc 200 mlika... a to je všecko... prostě do něj nemůžu víc tekutin dostat .. proste nepije ... doufám, že by si příroda řekla, kdyby potřeboval víc...
Taky milujeme rajčata, nejvíc žlutý cherry ... naši je měli na zahradě a snědl jich celou mísu za víkend ...
Zoubky máme pořád jen 4 už asi 4 měsíce... tak doufám, že to není všecko a přecijen ještě nějakej vykoukne... jinak je fakt jak veverka...
25. zář 2012 v 19:55  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimys gratuluju k ročku! s chůzí to máme stejné :slight_smile: vrávorá se, jak kdyby vypila lahev vodky :grinning:

dopolko jsem si byla na úřadě pro s kartu - paní úřednice dost neochotná a protivná, mi s klidným svědomím a kamnným výrazem oznámila - no možná vám teď nepřepošleme ty peníze s karty na váš účet, asi to nestihneme zadat, tak kdybyste je tam 15. neměla, tak si je vyberte z bankomatu z skarty...koukala jsem na ní jako blázen....
takže já si budu vybírat peníze, abych je pak vkládala za prachy na svůj účet, protože oni jsou neschopný něco udělat hned? a navíc mám na 12. všechny trvalý příkazy z účtu, jako jak mám ty příkazy teď zaplatit? to si jako z manželem budeme jako blázni přeposílat peníze z účtu na účet? fakt jsem vytočená, čím dál víc mě tenhle stát se..... :angry:
26. zář 2012 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 Jani potřebuji se tě zeptat na průjem co měl Vojta... My máme ve stolici takový nitky krve není úplně červená spíše do hněda. Včera jsem byla u Dr. a ta mi nasadila dietu + laktobacili + smectu + iontový nápoj kulíšek + Nutrilon bez laktózy. Z ovoce může jen pyré z banánu a jablek už to trvá od neděle ráno a výsledky žádný pořád stejný imazol už taky používám, ale už má prcinu úplně do krve. Už nevím co s ním mám dělat... Za jak dlouho jste měli zlepšení a jaké potraviny jsi musela u Vojty používat. Děkuji za každou zprávu už jsem z něho na zhroucení papa
27. zář 2012 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach Jani, vydrž!! My byli taky hotoví, ale prostě se to musí vydržet, i když tě úplně chápu. Vojta měl ve stolici taky takový nitky, ale bylo to téměř dočervena. Výsledky byly až za 5 dní :( Ale nakonec se to zlvádlo bez ATB, jen jsme nemohli nikam, aby to na někoho nepřenesl. Dr. nám nařídila dietu - jedl jen mrkev, rýži, banán a rýžový odvar (mlíko vůbec nesměl)...lactobacilky jsme měli Nutrolin B a to pomohlo, už fakt nevím za jak dlouho, ale cca 5 dní ty nejhorší potíže určitě trvaly :unamused: Na pití jsme mu nutili vodu, prostě násilím, jinak by byl šíleně odvodněnej, i když určitě i tak byl, protože pít ani tak nechtěl, pak nějaké čaje, ale to vůbec taky nepřijal. Ten Imazol nám zabíral výborně! Tak přejeme ať jste brzy fit!!!!
27. zář 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa - a kojíš taky jen ráno když se vzbudíte a pak když jde spinkat?
Marušku do 2let a čtvrt,ty brďo- to je výdrž...
Já chtěla do roka,to jsem splnila a uvidíme,kdy to utneme úplně,nebo jestli se sama odpojí.

Koukám,že naše Viki je asi jediná,která ještě sama neťape.Jen za ručičky.
27. zář 2012 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky nám Imazol při opruzené prcině pomáhá :slight_smile:
27. zář 2012 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci - no tak to je pěkná pipka na tom úřadě :angry: To jsem zvědavá,jestli to budeš muset opravdu vybrat z ty Skarty.
Já ještě Skartu nemám.To ti přišel domů nějakej dopis,aby sis jí šla vyzvednout?
27. zář 2012 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 no to já taky, doufám, že nebudu muset..přišel mi nejdřív PIN k té kartě, a pak asi o týden později dopis, kdy a kde si mám kartu vyzvednout..
jiank my taky neťapeme, malá se bojí a jak už jsem psala, nemá ještě zmáknutou pořádně rovnováhu, ale za jednu ruku ťape ráda, nebo si před sebou veze kočárek na panenku..
27. zář 2012 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 @kacikaci taky mi nejdřív přišel PIN a pak dopis, kdy si mám Skartu vyzvednout.
Vyřozování bylo v pohodě, ale i tak to bude prý chodit tak o dva dny později, kvůli tomu, že předtím nám poslali rovnou na náš účet a takhle se to musí porhnat přes ten u ČS.
No jinak stále nechápu, proč stát vyhazoval peníze a zřizoval mi účet u ČS, vyrobil kartu a platil úředníky za to, aby změnu provedli ... :unamused:
@kacikaci na jednu stranu buď ráda, že je taková opatrná ... Štěpán se rozeběhne a buď mu to vyjde nebo sebou někam třískne. Už mám z něho škubání v oku, není na sebe vůbec opatrnej a já jen pořád trnu hrůzou :confused: Kamarádka mi říkala, že její klučina byl taky opatrnej a když už se úplně pustil nábytku, tak prostě od toho dne chodil .. na jistotu :grinning:
@dzajnach prckovi pomohlo na opruzeninu koupání v odvaru z řepíku (normál sáčkový čaj z lékárny, udělala jsem silnější čaj a nalila do koupele http://www.lekarna.cz/repikovy-caj-20x1-5gm-lecivy-caj/) a pak jsem mazala větší vrstvu Sudocremem. Zkus tu koupel, za to nic nedáš a uvidíš, že hned po druhým koupání do bude znát :wink: Držím palce :slight_smile:
@mimys Taky gratuluju k roku :wink:
28. zář 2012 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak dneska měla Amy druhou oslavu narozek, a myslím, že si ji dost užila, dost ji baví být středem pozornosti :slight_smile:
nejzajímavější dárek je zatím xylofon a dort, ten si užila dosytosti. přidávám fotečky z dneška - ta poslední je první samostatné jídlo, dopadlo to tak, že kaše byla všude jen ne u Amy v žaludku a zakončili jsme to sprchou..

jak to máte vy? malá se teď začala dožadovat toho, že se bude krmit sama, už nepomáhá ani druhá lžička, kterou měla v ruce, chce si prostě jídlo nabrat a dát do pusy sama, ale prostě to ještě neumí, jídlo když už ho nabere na lžičku, tak ho hned vyklopí, a od nás lžičku odmítá...jak to mám sakriš udělat? :slight_smile: teď k večeři nesnědla nic díky tomu a prostě pak už nechtěla ani mlíko a šla spát, takže určitě bude mít v noci hlad... jak se děti učí jíst sami? nějak si to neumim představit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. zář 2012 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@nelina_ - to já taky nechápu,proč vyhazovali korunky za ty Skarty.
Kdyby radči přidali nám :grinning:
Jsem zvědavá,kdy mě něco přijde.
29. zář 2012 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci - krásný fotečky :slight_smile: Moc hezká oslavenkyně :slight_smile: Dort dělala maminka?
To je dobrej nápad - xylofon - koupíme k Vánocům :slight_smile:
U nás to je přesně tak - Vikču chvíli krmím,ale pak si vzpomene,že chce sama,tak si
drží lžičku a já ji držím ruku a zatím to u nás tak funguje.Ale kdybych jí chtěla dát já sama,
tak se začne vztekat a už nebude chtít nic.
tak se ti v noci hodně budila?

Naše Vikča už nějak moc nechce večer KAŠI a to střídám různé druhy a příchutě :cry:
Dáváte všechny kaši?
29. zář 2012 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek