• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
:grinning: m samostatným krmením je to tšžký@dasty79 já vůbec večer kaši nedávám, malýho po ní bolelo bříško (mám na zažívání takovýho citlína :wink: ) Ale nebudí se hlady, tak ani zatím nehledám nějakou náhradu :slight_smile:

@kacikaci no je vidět, že si fakt malá užívala naplno :grinning:
S tím samostatným krmením je to težký ... já někdy nemá ani nerv, na tu samostatnost :grinning: Napadá mě jedině, dát si jí na klín a jednou jí a jednou tobě do pusy ... bude si i tak připadat veliká, co myslíš?
29. zář 2012 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 asi bych jí nechala, ať se krmí, ono se to zdokonalí a pokud máš pocit, že má hlad, tak jí dej na spaní ještě láhev mlíčka a máš jistotu, že má bříško plné. Je to o trpělivosti, jinak dají se koupit takové bryndáčky - že je to jak triko, oblečeš i rukávky, na zádech zapneš a neupatlá se Ti tak. U nás zatím jedem dvěma lžičkama, ale upatlaná je taky celá.

@kacikaci velká gratulace, nádherné fotky:slight_smile:
30. zář 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ a tak co dáváš,když nedáváš kaši?
Mě právě Vikča kaši taky nechce.Tak má kolem půl 4 jogurt,
pak má kolem 6h kousek rohlíku s něčím a pak o půl osmé
dnes měla Sunar a konečně vypila 180ml.
Tak jsem zvědavá,jak bude spinkat....
(odbourávám pomalu kojení)

@lennetfrigg - bryndáky musíme koupit ty trička a taky takový ty plastový
s pořádným korýtkem :grinning: :grinning: :grinning:
30. zář 2012 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 tak to máme hodně podobné, já taky dávám tak okolo té šesté chlebík s máslem a pak v půl osmé a někdy ještě v osm před spaním mlíko a to podle něho, někdy je to i 2x 200ml .... asi mu to tak zatím vyhovuje :wink:
30. zář 2012 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 díky..jo budila se hlady, příšerka :slight_smile: dort jsme pekla já a žádná sláva, ale tak na to, že jsem pekla dort podruhé v životě, tak chutnal moc dobře..ale vůbec mě to nebaví to pečení, takže upeču maximálně příští rok maličké k dalším narozkám nebo manželovi a končím, pak na Vánoce cukroví a tím moje pekařské a cukrářské umění končí :grinning:
kaši dávám jen, když není moc unavená, někdy je večer už tak unavená, že zvládne sotva k večeři mlíko..
@lennetfrigg díky.. tenhle bryndáček máme, ale malá prostě všechny bryndáky odmítá už od prvního příkrmu, takže skoro po každém jídle převlíkám..
s tím samostatným krmením, taky nevím, jestli na to mám trpělivost, ale asi ji budu muset někde sebrat, protože už není cesta zpět, malá si to nenechá vymluvit...včera sama zkoušela dýňovou polívku, a docela jí to šlo, ale stejně pak šla do sprchy, protože vypadala, jak kdyby měla oranžovou paruku :grinning:
1. říj 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak včera Amálka večer najednou z ničeho nic přešla sama bez držení celý byt, bez pádu, takže chodí :slight_smile:
1. říj 2012 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@mimys ahoooj vidíš jak je všechny dohlal, já šekám odpvěd na zprávu od tebe :slight_smile: chystám se smer Bolka

@dasty79 Večer ráno, v noci někdy i přes den, když jsme v terénu, často si řekne po jídle , že chce jestě mlíčko. Akorát je to opíčka, je schopná se u ho stavět na hlavu :grinning:

kaši přestala chtíco jsem omylem koupila nejakou bio bez cukru, ač jsem ji osladila strouhanýma hruškama a tak neche ji, K večeři už dávám chleba s Lučinou třeba.
@kacikaci no chce to trpělivost, Luci chce taky sama už rozezná ano a ne a odpovídá pohybem hlavy , je to sranda.
No my tule byli venku , celej den, já už ěla jen rohlík, krupky kukuřičkný a přesnídávku, nechtěka ani jedno. Stavovala jsem se u babičky , kde jsem měla nechaný něco, že si ho hodim pod kočár, než pojedu dom. Dala ji ve dveřích chleba s Lučinou, ten zdlábla celej včetně kůrek, na to jabko,ale celý. Krade je i doma, ječí když jí ho vemu. Ohlodává ho a odevzá mi jen pidiohryzek, a kde ji to líp, než když má kousky, tech si cpe do pusinky moc a dáví se. Ujízdí od léta na syrových rajčatech, krade je kde může, papriky, okurky....
4. říj 2012 v 01:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci super dortík, já en svůj zvrzala . byly moc nadejchaný korpusy a heh jsme to málem hodila do koše. Nikdy nikomu neukážu jak to vypadalo, před zamaskováním. Měl to být šikmej třípatrák, šikmej se tak nějak poved,ale bortil se, u když byl vystuženej, já prostě neumím tuhý dorty. Do toho jsme zvrzala potahovku protože ve chvíli kdy jsmeji začala smíchávat citace z receptu "DŮLEŽITÁ RADA.POKUD ZAČNETE ZPRACOVÁVAT MARCIPÁN DOPRACUJTE HO.NEODCHÁZEJTE OD NĚJ, AŽ JE HO
TOVÝ.POKUD HO NECHÁTE 5 MINUT NA STOLE NEDOPRACOVANÝ MÁTE V NĚM BÍLÉ TEČKY MLÉKA.PROTO MOČIT RUCE A DOHNÁCAT BEZ PAUZY." mi to tu začalo ječetvšechno a já tam nedala sirup a nevšimla si že moje odměřená voda skončila někde v Marušce a já tam chstla vodu co jsme měla ve stejný skleniččce na pití, jen jinej obsah, tak jsme ji přetopila,tekla jak blázen :( na další nebyly suroviny. takže s láskou vypocený,

o slavě se v milisekundu spálilao vosk a to stála z druhý stany dortu než byla svíčka, takže řev při přiblížení k dortu , navic udřená matka si nedocvakla blesk a tak jsmepokopala všechno, takže mám jen steži ulovený dokumentačky s dortem ,,já fotič :D ještě měla jeden patlaci ale patlat se nechtěla , pak ho jedla decentně lžičkou :D
4. říj 2012 v 01:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nelina_ - fakt dáváš někdy 2x 200ml???ty brďo,kolik malej váží?Nepřibírá po tom hodně?
To mě vypije tak 180ml-220ml.
4. říj 2012 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci - tak už máme objednanej xylofon k Vánocům.Včera jsme s kámoškou objednávali z Funkids :slight_smile:
Pokud budete někdo kupovat hodně hraček,tak doporučuju tyto stránky!!!
Tak to já peču každý víkend nějakou buchtu,bábovku,nepečený dorty dělám,řezy,slíváky,vánočku,....
ale nebaví mě vánoční cukroví :frowning2:
4. říj 2012 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa - tak to já už kojím jen ráno,když se vzbudíme.To se mě nechce letět dolů jít hned dělat Sunar.
Jinak už nekojím.
Krásný fotečky :slight_smile: Holčičky jsou nádherný :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Je vidět,že se narozky podařily.
Z madlovky jsem nikdy nic nedělala a radči to nezkouším.
4. říj 2012 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 tak snad bude mít úspěch, my si s ním vyhrajeme celá rodina :grinning: na funkuds jsem taky původně chtěla objednávat, ale měli tam tatru dražší o dost než jinde, takže jsme odtud nakoenc nic nevzali, ale mají tam pěkné věci...a koupili jste ten barevný dřevěný?
@barbarkaaa krásný fotečky a dortík se moc povedl, takovej bych nezvládla, ani kdybych se na hlavu stavěla, takže klobouk dolů :wink: na tě první fotce malá vypadá, že telefonuje? naše prďola má teď mánii s telefonováním, celej den mi nosí hrací telefonek, nebo lopatičky, apod. a dlá, hrací telefon zmáčkne, aby hrál, jakože někdo volá a já jí mám předvádět hovor, a to třeba 30x za den :grinning: někdy už je musím schovávat, protože už je to moc, ale ona z toho má strašnou srandu
4. říj 2012 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa dortík je fakt moc hezký, moc se Ti povedl, i fotky krásné, sleduju Tě průběžně na FB :grinning: :grinning:

u nás je teď nějaké krizové období, děcka jsou pořád nemocné, Tedík měl zánět v oušku, naštěstí zabraly kapky a nemuseli jsme přepichávat. Dorotka rýmu... naštěstí si po vzoru staršího bráchy nechává hezký odsát nosík, tak aspoň tak, ale je hrozně protivná.

@dasty79 batolátka by měla mít 500 ml mlíčka, takže bych se toho nebála, navíc to teď vyběhají:slight_smile: Ja taky už něco málo nakoupila, fajn obchůdek je i draček.cz. Jsou tam takové zajímaví, které jsem třeba jinde v e-shopech nenašla:slight_smile:

@kacikaci u nás taky pořád telefonujem:slight_smile: Všechno si dává k oušku a pořád říká ALO ALO :grinning: a velká gratulace k samostatným krůčkům.
4. říj 2012 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 no právě, že moc nepřibral, tak si říkám, když mu to nenutím a sám si o to množství řekne, že to asi potřebuje :sweat_smile: Je fakt, že on teď lítá jak závodník, tak to asi vyběhá ... no výhoda je, že v noci nemá hlad :grinning:
4. říj 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lennetfrigg no tam stihnu aspon jednou za den proběhnout, vyrvu fotku z karty a reaguju na to ce me zaujme. Tady jam musím s tema drakama číst a soustředit se, tak to muzu jen po nocích.
Já to kojo tda miluju a mlíka dost, jen by se u toho neměla stavět na hlavu někdy :grinning:

@kacikaci jo telefon, telefonuje porád. To budou jednou učty :D a dělá do toho pusinkou zvuky neco jako když frká kůň.
já dnes na ni koukal že si dělá jako štavu, jak mi sedí na lince, pila ze skleničky, pak vzala lavev se stavou, jakoby nalila a pila zas :grinning:
ze skleničky už pije nádherně, stačí podržet uderku pod bradou ale to spíš, že hrrr naklání skleničku a pouští se, jinak pije předpisově.

Jinak máme skřítka naše roční 8 520 a 70,5 cm, je někdo menší?
6. říj 2012 v 01:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci dort měl fakt vypadat jinak, nepropadat se a nestejkat potahovka no ale chutově byl luxusní, si snad každej přidával, jsme děla s naším milovaným pistáciovým krémem.
6. říj 2012 v 01:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa Krásné fotky! A klobouk dolů před takovým dortem, i když nejsi úplně spokojená, vypadá krásně. To máte pěkný míry, Vojta byl taky takový menší a teď měl v roce 9500g a 78cm, on je prostě dlouhán po taťkovi :slight_smile:
@kacikaci Tak to je paráda, to už začne brzy chodit, to už je pak každým dnem :wink:

Jakpak se všichni máte? Tu se hodně ochladilo, tak je to vcelku velký šok po té teplé sobotě a pořád se necítím úplně ok, malej občas kuckne, tak jsme ani venku nebyli.
8. říj 2012 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa to budou účty teda za miliony :grinning: to je teda šikulka, že umí ze skleničky..
@jajapaja23 co se týče chození - malá přešla jeden večer byt a druhej den už vesele chodila venku -jakoby chodila už odvždycky, vůbec to nechápu, že tak najednou..hned napoprvé ušla celej kilometr, střídavě sama bez držení nebo si tlačila před sebou kočárek
dneska je teda pěkná zima..brrrr..už aby bylo zase léto :wink:
jinak maličká už asi bojkotuje dopolední spánek, takže u nás se asi bude pát jen jednou denně, což mi teda dost kazí plány se studiem, fakt nevím, kdy to budu teď stíhat, když se darkovi musím věnovat fakt už celičkej den, to bude sranda..máme toho letos až nad hlavu
8. říj 2012 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kacikaci Tý jo, tak to si pospíšila...ale když si to tak vezmu u Vojty, tak vlastně začal taky vcelku rychle, jednou se prostě pustil a šel, občas padal na zadek, ale za týden to úplně vypiloval a teď běhá jedna radost :wink: S tím spánkem uvidíš...my to měli podobně, ale pak jak když utne a potřebuje stále 2x za den, jinak nevydrží do večera a jak si mne očka (ať už ráno nebo večer), musí jít do postýlky. Stačí mu půl hoďky a je zase plný elánu a může řádit :grinning:
8. říj 2012 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa ahoj :slight_smile: jako vzdycky super krásný fotky :slight_smile:
kdy se chystáš do Bolky? ráda vás uvidím !!
9. říj 2012 v 11:11  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinsk zdravím všecky!
my taky zacali ťapat tri dny po prvních narozeninách.. sice jeste ne uplne jiste, ale uz se vesele pustí a štráduje si to napříč obývákem. Na to, jak byl línej, tak to dohonil, teda :slight_smile:
9. říj 2012 v 11:13  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mimys Tak to máte hodně podobně jako my, hezky to malej teda dohnal...náš Vojta začal pár dní před 1. narozeninami :slight_smile: Ale je to sranda je pozorovat jak se teprve učí chodit, že? Vypadají u toho srandovně, mrňousci....teď už běhá jak čamrda, tak je to zase jiný :wink:
11. říj 2012 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci tak u nás už se spí deset dní jen jednou přes den, prostě dopoledne neusnul a šmitec :grinning: Dá si hodinku někdy hodinu a půl a to je všechno :unamused:
11. říj 2012 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky zdravím všechny :slight_smile: tak z průjmu jsme se krásně dostali a už je to zase můj hodný chlapeček, který si hraje celý den sám, ale chodit sám ještě nechce sice pár krůčků už sám udělal, ale není to pravidelný prostě lezení je lepší a rychlejší :slight_smile: s náma si hrát nechce to vydrží tak 5 min. a šmitec odleze a hraje si sám prostě paráda.. Taky od 11měs. spíjme 1x a to po obídku zhruba od 12 do 14h. někdy i déle je to malý neposeda... Konečně už máme i nový kočík nakonec zvítězil Babypoint Fortuna - zelenej jak jinak u nás my jí prostě s tatínkem milujeme... jezdí parádně, ale jakmile s ním zastavím třeba v obchodě tak je řev tak nakupuji úplně znechucená všichni na mě koukají a to nemám ráda a stání ve frontě to je taky mazec, ale jakmile se rozjedeme tak je ticho po pěšině a povídáme si...
Holky mějte se a smějte se a je tu zase víkend papa
12. říj 2012 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach Jani, tak to je super, že jste se z toho dostali. My jsme se vcelku hodně dlouho drželi zdraví, ale teď je Vojta pořádně nachlazenej, že mu soplíky stále lítají z nosu a k tomu má takový ten hlenový kašel, fakt mi ho je líto, ale snad to brzy přejde! :frowning2: Těžko se mu dá pomoct. S tou barvou....taky miluju zelenou a někdy si říkám, že mám všechno zelený, ale když hlavně ta hrášková je tak pěkná :grinning:

@nelina_ Tak to my máme asi spáče...ještě si prostě sám dopo říká mnutím oček a za chvíli je tuhej. Odpo pak třeba hodinku a půl dá zas, ale jsem ráda, pak řádí a je úplně v pohodě...jakmile je nevyspalej, je to síla :wink:
13. říj 2012 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 no já si začínám říkat, když to tak srovnávám, že ten náš Štěpánek je asi nespavec. :wink:
13. říj 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jak se máte? my byli dneska celá rodinka u zubaře, a tak má Amy svoji první návštěvu, snad to na ní nezanechá žádnej následek, vůbec si nenechala sáhnout do pusy :slight_smile:
jinak já se pomalu zase smiřuju, že bude půl roku hnusně, dost se ochladilo a já to nemám ráda :wink: hlavně když jdeme ven s malou, tak to chce 15 minut navíc ke každýmu odchodu z domova..
@dzajnach na fortunu jsme taky koukali, ale nakonec jsme šli do jinýho, ale taky se mi líbil..
maličká teď už v kočárku nechce skoro být, pořád chce chodit, ale ještě pořád dost padá, třeba na nerovném povrchu
jinak s tim spaním v noci se nám to nelepší, malá prostě za noc vyžhne víc mlíka než přes den, nechápu to, přitom přes den jí dost..už jsem z ní docela unavená..doktorka mi radila, že jí nemám dávat v noci mlíko, že by měla vydržet, ale ona tak hrozně pláče (hladově pláče), že to prostě nevydržím, už nevím, co s tím..
15. říj 2012 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci náš Miky kočárek nemá rád od narození taky jsem z něj hotová nejradši je doma a hraje si :slight_smile: a když jdeme ven tak jsem nervní kdy zase spustí... prostě kočár není náš kamarád :( a jak ti spinká v noci? to se ti často budí? a kolik toho vypije? Miky si dá na noc v 19.30h. 260 - 300 na ex sunaru a spí jak dudek tak do 7-30 - 8h. :slight_smile: jinak přes den už sunar nemá to už jí normoš vše co se namane.. nám se zase nechce ťapkat :( jen když dělám, že ho držím to ujde i pár metrů asi se ještě bojí a necítí se na to sám ...
15. říj 2012 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach budí se za noc 3x - 6x, což je prostě šílený i vzhledem k tomu, že od konce šestinedělí spala celou noc bez jedinýho probuzení a teď tohle, začala někdy v 11ti měsících, mylsela jsem, že to bude jen chvilkový, že to přejde, ale už to trvá fakt docela dlouho a já padám na pusu..večer vypije klasicky svých 200ml mléka nebo sní 180 ml kaše..tak to bylo i předtím, víc prostě nechce..a v noci vypije 2x po 150 - 180 ml mléka..přes den jí taky normálně, fakt sní skoro všechno, sní 250 g oběda, bez masa ani ránu, sní jogurt, tvaroh, ovoce, zeleninu, fakt všechno, ale stejně v noci takhle blbne
jinak naše pr´dola se taky hrozně bála a nechtěla sama ťapkat a pak najednou koukám a ona si toštráduje skrz celej byt sama..a od tý doby prostě chodí..z ničeho nic..takže to určitě brzy přijde :wink:
15. říj 2012 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci no ty bláho to se ti nedivím, že seš z toho hovovson kdo by nebyl... asi bych zkusila to, že když se v noci probudí tak bych nechala vyřvat.... nás mladej se třeba zbudí tím jak v postýlce cestuje - spací pytel nesnášel od mala tak ho nedávám... vzbudí se a spustí ječák nechám ho a za 5min. spí když pláče dýl tak bych se šla podívat co tam dělá, ale to se nestalo už od 7m. abych se šla v noci podívat... nechala bych jí řvát však ona určo zase zabere a nebo má žízeň tak zkusit třebe jen něco k pití než mlíko...držím palečky ať ti spinká celou noc..
15. říj 2012 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek