• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@kacikaci To je divný, že začala až v 11 měsícíh, nemůžou to být spíš zoubky??? To mi přišel u malýho taky většinou takový nepříjemný, až hladový řev, pak si našel dudlík a spinkal dál...moc držíme pěstičky, ať se to zlepší. Hlavně ty pak musíš být ráno úplně grogy :/ Nejsem moc zastánce vyřvávání, ale taky jsme to párkrát zkusili a spíš se nám to vyplatilo, tak uvidíš...

@dzajnach S tím chozením není kam spěchat, pak fakt můžeš jen hlídat, i když...Vojťula to vzal vcelku rychle a teď téměř nepadá, tak spíš jistím jen tak na dohled a je to už v pohodě, jen už spíš občas zkouší jít jinam než chceme my, to je pak problém mu vysvětli, že musí s námi :grinning:
16. říj 2012 v 00:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 @dzajnach tak dnešní noc vypadala tak, že se malá vzbudila v půl jedné, samozřejmě chtěla mlíko, přitom včera přes den jedla dost a večer snědla fakt velkou dávku mlíka, takže jsem se zakousla a nedala, byla vzhůru do dvou, chvílema kňourala, chvílema plakala trochu víc, chodila jsem za ní tak po 4 - 5 minutách až nakonec usnula a spala až do rána..takže hlad nevím jestli to doopravdy byl..zuby se prořezávají pořád, tak nevím, jsetli to může být tím, ale už to trvá fakt dlouho, tak mi je to divný, přeci někdy si ty zuby musí dát na chvíli pohov ne? :confounded:
16. říj 2012 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci no vidíš a nakonec usnula :slight_smile: tak dnes tam jdi max. 1x a bude a nebo tam nechoď vůbec pokud bude plakat max 5 min. však ona se umoudří uvidíš :slight_smile:
16. říj 2012 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci No tak to je dobrý krok kupředu, možná že fakt jen chce tvou pozornost a když se večer tak dobře nají, napije, mělo by jí to podle mě na noc stačit...tak držíme pěstičky, ať to jde takhle dál...dneska bych taky zkusila max. jednu kontrolu a uvidíš co se bude dít, třeba to bude opravdu den ode dne lepší :wink:

Jinak my dnes byli raději u dr. a potvrdila nám nějakou virózu, malej hrozně kašle, rýma je naštěstí na ústupu, takže prý tak týden ještě v klidu, takže padá už podruhé i plavčo, no ale hlavně, aby ho to už pustilo :frowning2:
16. říj 2012 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci můžou jí budit i zlé sny... je to vždy na rozhodnutí maminky, některá nechá vyplakat a dítě se samozřejmě naučí a v noci pak už maminku nevolá. Ja teda nenechala vyplakat ani jednoho prcka, u nás jsem to řešila tak, že spí s náma. Dorotka taky stále v noci jí - kojím jí a tak vlastně většinu noci spí u mně v posteli. Jasné, že je to trochu nepohodlné, hlavně pro mně, ale když to si to tak vezmu k poměru našeho života, tak nevidím nic špatného na tom, že prcek třeba do tří let spinká u mně. Ale jak říkám, to je na každé mamince. Jinak mně nespaly ani jedno s dětí celou noc, Tedík tak do dvou a Dorotka ... tak to se uvidí.
16. říj 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci - ty brďo 6x za noc vstáváš k malý? :frowning2: to musíš být pěkně vyřízená
Já bych zkusila jí nedat v noci mlíko,takhle ho bude chtít pořád
16. říj 2012 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci asi chce jen tvoji pozornost.A malá spinká v pokojíčku?
Já bych nechala vybrečet a uvidíš,že se to srovná.
Vikča tohle taky dělala a teď už pohoda.
Sice ráno se probudí a hned mlaská,tak dostane Sunar,
ale v noci jí nedávám.

My ještě neťapeme vůbec....Jen za ručičky.
16. říj 2012 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg neumím si představit, že bychom ji měli v ložnici do dvou let a více, s manželem potřebujeme alespoň chvilku soukromí a to máme prostě hodinku večer, když jde malá spát..je to důležitý pro náš vztah, těch společných chvilek je teď méně, takž každou příležitost musíme využít.. není to o tom, že bychom malou odstrčili nebo tak něco...ale chápu, že někdo tomá takto nastavené..a já bych se ani nevyspala, kdyby s námi spala, takhle neslyším každý její pohyb, zavrnění, když byla u nás, i když spala celou noc, tak mě to nutilo být v polospánku..když s námi spí u tchánovců v posteli, tak je to peklo, kope do nás, tahá mě za vlasy, klidně si na mě i lehne, apod... ne úmyslně samozřejmě, dělá to ze spaní, ale já ani manžel n to nemáme, potřebujeme si odpočinout, a přijde nám, že i jí je líp ve své postýlce v klidu, kde jí nikdo neruší
@dasty79 právě že už jsem, už to přerostlo nějakou míru a rpostě to musím řešit, no uvidím co bude dneska v noci..jj spinká v pokojíčku, je tam zvyklá, když si ji vez,u ráno do postele, aby tam se mnou třeba ještě chvilku zdřímla, tak neusne, ale jak ji odnesu do pokojíčku, tak je hned tuhá...takže myslím, že se tam cítí dobře..zase zkusíme noc bez mlíka..jinak já se snažím se jí věnovat maximálně přes den, když si chce se mnou hrát, tak si s ní hraju, fakt se snažím plnit její přání, tak snad jí to tak satčí, dělám maximum...moc mi to nejde nechat ji vybrečet, trpím u toho, ale jiná varianta asi pro mě nepřichází v úvahu, takže budeme bojovat dál a snad se zadaří
16. říj 2012 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 díky.snad to bude ok..
16. říj 2012 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimys hele nikdy konkrétně, mužem sladit termíny. ted mám teda ještě něco focení, maličko se mi to rozjelo, ale fakt jen maličko, lidí chtěj ted hodně fotky v listí, dokud je ještě krásně.

Lci nespí doted, usíná ve 22h když usne dřiv tak tak na 10 minut a pak řádí do 22. vyřvat nemužu nechat tytínek mi tu kručí že chce spááát :frowning2: totálně bez režimu a pokud se neobětuje tatínek, nemáme šanci ho nastolit :frowning2:
16. říj 2012 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci
@lennetfrigg no taky spí se mnou ač nejsem moc pro ale jinak nelze viz. příspěvek vejš
at jdu spát v jakoukoliv hodinu (ve dvě , nebo ve tři, prostě za půl hodiny je vzhůru i když treba chvíli pred tím byla nakojená a sáčkuje se ke mě, no a já jsem štastná, že aspon chvili spí no, když mám na spánek tak 4-5 hodin a vím že je to blbě
16. říj 2012 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa no večně je tam mít nebudem a řeknu Ti, že jsou to někdy nejhezčí okamžiky, když je Dorča přitulená z jedné strany, Tedík z druhé a kolikrát kočičák ještě spí v nohách. Jen taťka se tam už tak nějak nevleze. :grinning:

@kacikaci jo, jesné, ja to chápu, každý to máme trochu jinak, ja bych zase nespala, mít ji někde dál. :wink: :wink: Amálka je takový malý čertík, co?

No, u nás je to teď někdy šílené, trochu si na řežim zvykáme, díky školce. Dorotka je ale hrozný lump, všechno chce dělat podle Tedíka, večně někde piští, leze a ja jsem z ní na mrtvici :grinning: Věčně někde má bouli, protože se s Tedíkem honí a perou o hračky. Ale jinak máme doma veselo. :wink:
16. říj 2012 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné sobotní ránko nevím jak u vás, ale tady je taková mlha, že by se dala krájet :slight_smile: s tím spaní to je teda masakr já sem si tak odvykla to vztávání v noci, že si to snad už ani nedovedu představit... co jsme začali topit tak malýho ráno musím budit... spí mi od 19.30h. do 9h. ale budím ho v 8 h. pač pak nechce jít po obídku spinkat.... jinak moji pozornost prostě nepotřebuje tak si dělám to svý a on taky a když už se uráčí přilézt tak vím, že má žížu nebo chce něco na zub :slight_smile: jsem zvědavá jakej jednou bude ten druhý mimís asi bude určo jinej třeba zase tu pozornost bude chtít a já nebude vědět co s ním pač u Mikyho to neznám... ale s tím spánkem jsem toho docílela já nasadila jsem mu režim spánku od 4m a od té doby spinká krásně a nemůžu si stěžovat... Jinak pořád se nám nechce chodit samostatně s kočárem též pořád pojujeme, ale nad mámou zvítězit prostě nemůže :slight_smile:

Maminy mějte se a smějte se užijte si krásný víkend a dětičky ať vás tolik netrápí s tím spánkem papa
20. říj 2012 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg to máš pravdu, je to malá čertice :slight_smile:
s tím spaním se to trochu lepší, vstávám max 3x za noc poslední tři dny - nedávám najíst, ale budí se na jídlo kolem 5. hodiny ranní, naštěstí pak ještě usne, tak doufám, že se to bude postupně ještě prodlužovat..má teď hodně mazlící období, tak asi potřebuje přemíru kontaktu no
včera jsme to zkusili a po dlouhé době hlídala babička celou noc a my s manžou jsme vyrazili do víru města :slight_smile:
měla jsem z toho obavy, aby malá nebyla protivná, ale nakonec byla v pohodě..babička přespala u nás, aby to maličká neměla tak náročné a byla ve svém..
teď si užívám chvilku klidu, manža šel s Amy ven na prochajdu, tak odpočívám a přemlouvám se, abych šla udělat něco do školy, ale moc se mi nechce :dizzy_face:
@dzajnach taky už jsem si nedovedla představit to noční vstávání, a už aby to zas ebylo pryč..je to děs.. :slight_smile: to máte tedy pěkně zařízené, že se miky zabaví sám :slight_smile: Amálka se taky chvílemi zabaví sama, ale není to na celý den; u nás taky mlha děsná už od noci..začíná přituhovat a je tu opravdický podzim...brrrrrr :confounded:

užijte si zbytek soboty a pěknou neděli
20. říj 2012 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak u nas je nádherně, sluníčko svítí a my dneska tu měli takových 24, super počasí, ale má se to kazit.

@kacikaci ja teda se školou nic moc, nějak nevím kdy se učit, celý den je v takovém koloběhu, že večer spím kolikrát dřív než děti:slight_smile:

@dzajnach tak třeba budeš mít štěstí a bude Ti znova tak ukázkově spinkat. Ono říká se, že každé dítě je jiné, ale Ti mojí dva lumpi si jsou hodně podobní. Ono řežim, nerežím, některé dětí spí prostě hůř a některé líp. Tedík měl pravidelný řežim od malička a stejně se mi v noci dlouho budil. Ale usínal třeba už v osm hodin, vstával v šest, měl nějaké vnitřní hodiny či co. Dorotka je noční tvor, ale za to se někdy povedlo a vstali jsme třeba i o půl desáte. :grinning: :grinning: :grinning: Teď postupně chodí spinkat dřív, protože ráno dřív vstáváme - kvůli školky, ale v létě to bylo třeba super, mohli jsme být i do desítí venku.
20. říj 2012 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky prosím Vás jak je to s tím potvrzením o trvalém pobytu matky a dítěte?Byly jste to některá na úřadě podepisovat?Vůbec se v tom nevyznám-Díky
21. říj 2012 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ada80 ja jo, protože jsem si rodičák vyřizovala už v září, jak se narodila malá. Pokud sis ho vyřizovala až po novém roce, tak bys tam už při tom měla podepisovat nějaký papír ohledně toho pobytu. Pokud si nejseš jistá, raději tam zavolej nebo zajdi, má to být podepsané do konce října.
21. říj 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ada80 Přesně tak jak píše @lennetfrigg...pokud sis vyřizovala RD po novém roce, nemusíš to řešit. Já byla na úřadě kvůli té S-kartě, tak jsem se na to taky ptala a tohle mi řekli, takže v pohodě. Týká se to jen těch "dřívejších" maminek :wink:
22. říj 2012 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
lennefrigg:díky já jsem tam ráno volala a prý,když rodičák beru od letoška tak tam nemusím.Tak jsem ráda
22. říj 2012 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky vy už máte S- kartu??? já ještě nic neobdržela tak nevím jestli se na to nemám někde zeptat nebo doma v klidu čekat :( co myslíte??
22. říj 2012 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach asi bych čekala, možná se jim to ještě podaří zrušit:slight_smile: Mně teda už přišel dopis, že si to mám tento týden vyzvednout, ale vůbec to nechci. Jsem akorát naštvaná!!!!
22. říj 2012 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach Jani, já jsem ji dostala taky později než třeba moje známé, ale tenkrát když jsem se na to náhodou ptala (když jsem na ÚP zjišťovala úplně jiné věci), tak mi řekli, že ta moje se ještě vůbec nevyrábí a že mám počkat, tak bych počkala...každopádně tím nic nezkazíš a o nic nepřijdeš, je to naprostá blbost :unamused: Já ji strčím na čtyři roky do šuplíků a je to...hlavně, že si na tom někdo pořádně nahrabal.

@lennetfrigg Taky jsem ji nechtěla, ale nebylo mi to nic platné...paní mi řekla, že kdybych si ji nevyzvedla, zastaví mi dávky...horší je, že teď vlastně všem rodičák chodí přes účet té Č.spořitelny, takže se ty peníze někdy prý i o 3 dny v doručení zpozdí, což se stalo minulý týden s tím víkendem :frowning2: Ta úřednice z toho byla hotová, jak prý maminky volají a stěžují si, ale to ona za to nemůže, to ti nahoře co to chytře vymysleli, prý jim slibovali, že to bude mít zpoždění max. 1 den, takže smůla..jsme moc malí páni :angry:
22. říj 2012 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda holčiny, teda u nás je tak hnusný počasí a sluníčko ne a ne vykouknout, 13°C no brrrrrr :unamused:

@jajapaja23 no je pravda, že od tý doby, co mám tu Skartu, tak mi rodičák chodí o 2 dny později, no není se co divit, když to místo rovnou na můj účet jde do spořky a pak se to teprve přemele na můj účet, že? :unamused:

Holčiny, jak mi ten můj prďola v noci nespí, tak já už nedokážu přes den fungovat mez kofeinu :grinning: Bo hužel se mi hodně od kafe a coly obarvily zuby. Máme některá zkušenost s nějaký domácím bělením? Mám je fakt ošklivě žluté :frowning2:
22. říj 2012 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, počasí děs, tady je už pět dní jenom mlha :(
@dzajnach s kartu už mám, a buď ráda, že ji ještě nemáš...mě normálně rodičák chodil kolem 3. dne v měsíci, jak už jsem tady psala, tak paní na úpřadě při vyzvedávání karty mě milostivě upozornila, že se může stát, že se platba opozdí, protože to nestihnou včas zadat do systému a navíc, že mi ta první dávka vůbec nepřijde na můj účet, a že si to možná budu muset vybrat celý z bankomatu...a co myslíte......co se nestalo? na s kartu mi peníze přišly až 16. 10. a na můj účet prostě nebyly vůbec převedeny...takže jsem si celej rodičák vybrala z bankomatu.. z mýho účtu mi díky tomu neodešla jediná trvalá platba a můj muž mi tam musel kvůli tomu poslat peníze...no jako fakt skvělý! tak doufám, že už příští měsíc to bude v pořádku a nebudu muset každý den jak blbka chodit k bankomatu a koukat, jestli už peníze přišly..díky tomu že na skartě není ani internet. bankovnictví...a tomu říkají pokrok??? no jsem fakt vytočená..

@nelina_ mě se začaly zuby zbarvovat v těhu - na konci jsem měla normálně flíčky na zubech, po šestinedělí jsem šla na dentální hygienu k zubařce, ta mi sundala zubní kámen a vyčistila mi ty flíčky..ale teď jsem si všimla, že se mi zase začínají objevovat a ani nevím z čeho, tolik černého a zeleného čaje nevypiju, kafe fakt jednou za čas, colu taky..tak budu taky ráda za ry ohledně domácího bělení, už jsem o tom přemýšlela, ale ještě jsem nesebrala odvahu do něčeho takovýho jít..nevím, jak moc je to bezpečné, účinné, apod.
22. říj 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci no já si právě říkám, že všechno nebude tak nezpečné, hlavně takové ty, co slibují ze žlutých zubů zářivě bílé, to musí ty zuby sežrat :angry: Ale já bych byla ráda i za zesvětlení aspoň o stupeň, no :confused: Zkouším bělící zubní pasty, ale to nějak nefunfuje :unamused:
22. říj 2012 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci jinak já přemýšlela o zubařce, jenže nemám hlídání, tak jsem to chtěla vyřešit podomácku :grinning:
22. říj 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Tak u nás je už konečně líp, po čtyřech dnech mlhy a mrholení, dneska tu od rána svítí sluníčko, tak to snad chvíli vydrží, to je fakt hned veseleji, i když teda zima je pěkná. Ale za oknem to vypadá tak akorát :grinning:

A jakpak se vůbec máte? :wink: Já plánuju na víkend malování obýváku a kuchyně, tak to snad zvládnu za den, manža je odjetej, tak se můžu "vyřádit" :grinning: Ale těším se na výsledek, pak nám ještě známá namaluje časem nějakou malůvku na zeď nad gauč, tak se těšíme, že to bude zase změna, doteď jsme měli vlastně jen holé zdi :grinning:

@nelina_ Taky nemám zuby bílé a chtěla bych s tím něco dělat. Manža chodí k něj. dentistce nebo jak se tomu říká, no na zubní hygienu nebo tak nějak a poctivě si čistí i mezizubními kartáčky každý den a zuby má mnohem lepší. Já mám jít zase na kontrolu v lednu, tak se na to zkusím zeptat a někam se asi objednat než je budu mít úplně hnědý :unamused:
26. říj 2012 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat".
26. říj 2012 ve 14:35 • andysek111
Ahojky maminy dnes máme pěkně hnusně a jsme zavřený pěkně doma v teplíčku :slight_smile: my už krásně capkáme po dvou je to super pohled jak si to cupitá po celém obýváku :slight_smile: u nás nic nového až na mé zjištění dnes ráno když jsem koukala na svůj bankovní účet - hrůza děs úplně mi to zkazilo celý den snad bude zase dobře :slight_smile: to asi až půjdu zase do práce:( ten rodičák mě snad zabije ještě že mám manžu, který nosí slušnou výplatu :slight_smile: to mě drží nad vodou a utěšuji se tím :slight_smile: taky s tím tak bojujete jako já??

@jajapaja23 jak dopadlo malování - povedlo se?
1. lis 2012 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach Ahojky, tak tu bylo včera taky hnusně, hlavně šílený vítr, tak jsme si to o to víc užili dneska, svítilo i sluníčko :wink: Paráda. Malování je za námi, myslím, že se to povedlo, hodně to prokouklo hlavně tím, že je to mnohem čistší, prostě paráda, snad to na chvíli vydrží :grinning: Mám z toho radost, zítra ještě dojede kámoška namalovat něco na tu zeď, tak jsem ještě víc zvědavá, jak to bude vypadat :wink: Mateřskou máme vlastně všichni stejnou s výjimkou volby délky MD, ale peníze nci moc no...ale abych se tím trápila a užírala, stresovala, to mě chytně naštěstí jen občas. Snažím se s těmi penězmi vyjít a něco málo si dávat bokem, ale za ten rok se mi to podařilo asi jen dvakrát, zbytek táhne samozřejmě taky manžel, ale kde je to jinak? Asi nikde :unamused:
2. lis 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek