• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
Ahoj jak se máte?
@jajapaja23 tak co vymalováno? já jsme děsně nemoderní , já preferuju bílý zdi :grinning: ma se to hlavně hodí kvůli focení :DDDD
S-karta je něco příšernýho, to byl zas nápad jak vyplemcat miliony tam kde to nebylo třeba :(

Já ,yslela co hoho budu muset dočítat a ono celkem nic. Já ležim po pocích v kalendářich a ve fotkách letošní měsíční už mám hotovej snad měsíc ale ted týdenní vázne :D
http://barbarkaaa.rajce.idnes.cz/Mesicni_2013/

s bělením zubů zkušenost nemám, kafe na ně nefunguje . Lucík je pořád nespavec. Dnes to zalomila až v půl 12 .
@lennetfrigg já vím že je to blbě, ale uživám si to..dokud nás ještě potřebujou....
6. lis 2012 ve 02:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, taky zdravím, u nás nic nového:slight_smile: Malá tu zrovna tancuje:slight_smile: Mají Vaši prďolci nějakou hitovku? Dorotce to je jedno, i když taťka jí učí na tvrdší muziku:slight_smile: Ale Tedík ten měl písničku od Lady Gaga, kdekoli ji slyšel, tak tancoval. Dorka tancuje i na reklamy:slight_smile:

@barbarkaaa jo, na fotečky je to super, taky se chystám, že děti ještě pofotím než vymalujem. Já teda mám ráda barevné zdi, ale už máme půl roku bílou, tak snad do Vánoc vymalováno bude:slight_smile: Ale ty moje fotky....ale aspoň z nich mám radost. :sweat_smile: Barvu už máme asi dva měsíce koupenou... No ale není čas, manža je celé dny v práci a o víkendu se vždy dodělávají věci venku, na zahradě. Můžu se zeptat, jak často kojíš přes den? My už to měli celkem zajeté, že jen ráno a v noci a v poledne - u toho usíná. Ale teď se naučila o to říkat a vyžaduje to snad, co půl hodiny. Tak jí většinou vyhovím, protože se toho pořád dožaduje, i když jí i hodně místo prsa dávám hrneček, že má tutu tam.

@jajapaja23 pak přihoď nějakou fotečku výmalby. Taky ráda maluju sama, ale to si s dětmi neumím představit. Jsi šikula.
6. lis 2012 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach my máme účet s manžou jeden, tak když tam dorazí jeho výplata, je to hned lepší :grinning: , ale těch mým 3600 kč, co mi chodí, je fakt zoufalých. Navíc kdo ví jak u nás bude, u manžela v práci nemají, co vyrábět, tak je možné, že od prosince už bude nezaměstnaný:frowning2: :cry: Naštěstí dárky máme už nakoupené a nějak bude. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. lis 2012 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jak se máte? u nás dneska ráno něco neskutečnýho, dvouhodinovej hysterickej pláč, nechtěla jíst, pochovat jen chvilku, pak mě odstrkovala, až to skoro vypadalo, že půjde pod sprchu - ale to bych asi nebyla schopná udělat, ale taková bezmoc, to jsem ještě nezažila, vůbec nevím, co se děje, doufám, že jí nic není, zřejmě jí rostou další zoubky, je protivná už delší dobu, ale takhle? vyčerpáním pak chudák usnula a spí doteď :frowning2:
@barbarkaaa krááásný fotečky!
jinak nám už měsíc zateplují dům a ještě to nějakou chvilku potrvá, takže neustále zatažené žaluzie, tma jako v pytli, dělníci pokřikují za okny a na balkoně nám tu vykuřujou, člověk nemůže ani vyvětrat, a do toho mnou nenáviděný podzim :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak je to doma teď takový smutný a když to jde tak jsem pořád venku
malá je po každé vycházce jako čuník, protože ještě dost padá a njeraději do bláta...jak řešíte špinavé botky a kočárek s fusakem??? peru teď snad denně
jinak jdu příští týden k mudr na potvrzení / vyvrácení těhu, tak doufáme, že nám ho potvrdí a že se v létě dočkáme sourozenečka :slight_smile:
6. lis 2012 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kacikaci tak to držím pěsti, ať bratříček/sestřička výjde. Příznám se, že bych si taky ještě přála prcka, ale asi by mi to u dr. neprošlo a trochu se bojím po dvou císařích, že by nemuselo být vše OK. Ale třeba někdy.... :wink:

Jinak ja většinou botky sundám, nosím v tašce teplé ponožky - pokud jí teda dávám do fusáku. Jinak jí tam šoupnu normálně s botkama. Jako dají se koupit návleky na nožky, některé maminky dávají i sáčky na botky, ale u nás je to zbytečné. Buď jsme venku u baráku, tak kočár neberu a nebo v kočáru spinká a to jí dávám bez botiček. Pokud jeden, tak jak jsem psala:slight_smile:

Uvidíš, jak se Ti malá vyspinká, pokud by ale zase plakala, minimálně zavolej k dr. Je hrozné, že člověk se hned všeho nedopátrá, co se děje. Malá naštěstí hned hlásí AU AU, tak mám jasno.
6. lis 2012 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa úplně jsem zapomněla pochválit kalendář, prostě nádhera :wink:
6. lis 2012 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci no neke :slight_smile: tak doufám, že ti druhého mimíska potvrdí... taky bych chtěla, aby nám to taky tak rychle vyšlo :slight_smile: budeme s Mikym držet palečky :slight_smile:
7. lis 2012 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Jojo, máme komplet hotovo, o víkendu tu byla kámoška na ty malůvky, tak je to paráda, pak dodám foto :wink: Malej taky tancuje a je mu jedno na co..prostě jak slyší hudbu, začne se hýbat a je to :wink:

@barbarkaaa Krásné, jsi šikula, hlavně jak to všechno zvládáš po nocích, to fakt obdivuju, já už jsem zlenivěla, jak spíme celou noc :slight_smile:

@kacikaci Tak to je paráda, že se už snažíte, taky to máme v plánu, tak uvidíme jak se podaří. Vám držíme pěstičky, aby to klaplo!! A jak ty zoubky, byl ten hysterický pláč z toho nebo jsi přišla na něco jiného? Já jsem to zažila asi jen dvakrát, ale ne na dvě hodiny, ale myslím, že to bylo právě ze zoubků :unamused: Tak se držte!
7. lis 2012 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci držím pěstííííí
mužou to byt zuby :( u nás většinou zabere to kojo , uklidní se
@lennetfrigg jo taky se ted dožaduje moc, jak mě má po ruce tak si lehá na klín..no už by tak neměla, ale já si to uživám....
díky mě to baví teda za sebe si ještě budu dělat čistě fotkovej jinak na tenhle mám licenci a můžu prodávat JPG nebo tištěnou verzi , tak snad si vydělám aspon na tisk svých
10. lis 2012 v 00:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci - držím pěstičky,ať to vyjde :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
11. lis 2012 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak holky, dnešní kontrola u mudr dopadla následovně :slight_smile: těhu jsme, ale zatím máme dva gestační váčky (neříkala jsem to? :grinning: ), v jednom byla vidět i srdeční akce a odpovídal danému týdnu těhu, druhý váček vypadá dost nejistě, bud je prázdný a zanikne nebo byl mimísek nalepený ke stěně a nebyl moc dobře vidět - něco tam dle mudr je, ale není ještě rozeznat, co to je, je ještě moc brzy, takže za 14 dní jdeme znovu na kontrolu a tam už bychom měli vědět...bude to nekonečných 14 dní...a jsem z toho v rozpacích :stuck_out_tongue_closed_eyes: @dasty79 @barbarkaaa @jajapaja23 @dzajnach @lennetfrigg
13. lis 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci potichoučku blahopřeju:slight_smile: a držíme pěsti!!!!!!!!
13. lis 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Taky tichounce blahopřejeme a držíme pěstičky, ať to dopadne co nejlépe!!!!!!!! Díky malé na to určitě teď nebudeš tak myslet, tak to uteče jako voda, uvidíš! :wink: Přijde mi, že celkově všechno tak strašně letí, že se ani nenadějeme a prckové budou mít další narozky :D Už i ty Vánoce budou úplně jiné než loni :slight_smile: A na to se moc těším :slight_smile:
13. lis 2012 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčiny, tak jsem se bála, že to bude fuška, všechno to dočítat a koukám, že máme už asi všechny s prckama a s Vánoci hodně práce a nestíháme psát :grinning:
Štěpákovi lezou 3 stoličky najednou, je na to cíťa, takže kňouká, tulí se a má teplotu, snad ho to brzo přebolí :unamused:

@kacikaci tak to čtu se zatajeným dechem a gratuluju. Budu držet palce :wink: Je to krásný, že jedeš vlastně "druhý kolo", musím se přiznat, že bych si taky pro Štěpánka přála sourozence :grinning:

Holčiny, o víkendu se manža dozvěděl, že v pondělí odjede pracovně na 3 měsíce pryč a není vůbec jistý, že se stihne podívat domů aspoň jednou za 14 dní, tak jsem zvědavá jak to zvládnu. Nejvíc se bojím topení, nanosit uhlí, dříví, zatápět a už vidím, jak mi to několikrát za den vyhasne, než si se Štěpánkem najdu systém :confused: :grinning:
14. lis 2012 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska jsem dělala Štěpovi k obědu červenou řepu, natrefila jsem na ní v Bille, tak jsem jí vzala. :wink: Uvařila jsem jí a na strouhala k těstovinám a masíčku. Vaříte jí prckům taky? A jak jí děláte?
14. lis 2012 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě můj jeden zážitek ze včerejšího dne.
Protože ten můj manža nebude doma, chtěla jsem se začít "osamostatňovat" a trochu natrénovat dopředu a tak jsem manžovi nahlásila, že pojedu nakoupit sama se Štěpou. Cesta autobusem od nás do města proběhla v pohodě, ale na cestě zpět mě zaskočil řidič při placení lístku tím, že mu nejdou otevřít zadní dveře. :unamused: No stála jsem tam jak opařená, dítě, kočárek a plný tašky nákupu, narvaný autobus ... marně mi letělo hlavou, jak to tam narvu :sweat_smile: Nakonec mě vysvobodil manža, který stihnul spoj dřív a soused. Takže oba nějak přenesli kočárek na sedačkama na to místo, co je vyhrazený pro kočárky, manža se vrátil pro tašky a na mě nakonec teda zbyl jen Štěpánek.
Ale moc jsem se teda neosamostatnila :grinning:
PS Zítra podnikám zkoušku č. 2 :grinning: :grinning: :grinning:
14. lis 2012 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci taky se přidávám ke gratulantům :slight_smile: budu držet palečky ať vše dobře dopadne, taky se už těšíme na mimíse č. 2 :slight_smile:

Holky už se moc těším na vánoce sice dárků moc nebude nějak to neřešíme - máme asi jen 5 dárečků pro Mikouška stejně z toho ještě nebude mít rozum tak jen nějaké drobnosti :slight_smile: ale příští rok už to bude snad paráda... spíš si uděláme vánoce plné lásky a pohody... vyzdobím si domeček v neděli udělám adventní věnce a věnec na dveře a bránu to mě hrozně baví...
Holky zatím se mějte a smějte...
15. lis 2012 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci - taky se přidávám ke gratulantům :slight_smile: Držím moc palečky ať je vše tak jak má a mimísek nebo mimísci se tam krásně zavrtají a ať se jim u tebe moc moc líbí.Přeju hodně štěstíčka :slight_smile:

@dzajnach - já koupila Vikče dřevěný pod stromeček www.funkids.cz :slight_smile:
Tak už se snažíte taky o mimíse č. 2 jako kacikaci?
16. lis 2012 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ určitě to zvládneš, uvidíš, nejhorší jsou začátky. Já to tak měla s Tedíkem, manžu jsme měli pryč a byli jsme na všechno sami. Mně dost pomohlo šátkování, Tedíka do šátku, batoh na záda a dostala jsem se všude:slight_smile: Měla jsem teda tu výhodu, že jsme bydleli na bytě. I když jak se to vezme, bydleli jsme ve třetím patře, bez výtahu a kočárkárny - takže vše odnosit. Topení jsme měli na plyn a jak to tak bývá, tak v největších mrazech se nám zkazilo... no mohla bych vyprávět:slight_smile:

Teď už mám pomocníky dva - i Tedík je někdy k ruce, ale zase na chalupě je dost práce:slight_smile: Hlavně se nebát a když to jinak nejde,tak i prcka do postýlky a odejít, např. zatopit. Ja už jsem si tak Dorotku naučila, ráno ji nachystam mlíčko, dám do postýlky a jdu topit, hygtiénu, babče nakapat oči... Dorotka už čeká v postýlce, už nepláče, ví že příjdu. Kolikrát ještě i věším prádlo. Už mně většinou čeká vysmátá, sice vždy pokaděná, ale v klidu. :grinning: :grinning: :grinning:

@dzajnach ja se na Vánoce strašně teším, Tedík je v tom úžasném věku, kdy věří na Ježíška, na to, že když bude semínku zpívat písničku - tam mu z něj přes noc vyroste vánoční stromeček... Dárku máme hodně, ale je to tím, že nakupuju už od léta a fakt člověk někdy chytne fajn akce. Dorotka toho má taky hodně, ale to kvůli Tedíka, aby viděl, že i ona dostane. Včera jsem právě většinu dárku zabalili.

Dneska malujeme kuchyň, příští týden snad ložnici a pak už jen douklízím... napeču.
17. lis 2012 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
:slight_smile: @nelina_ Tak jak bojujete se stoličkama? Je to lepší? Jinak červenou řepu jsme taky párkrát dávali, jen jsem ji přidávala do těch zeleninových polívek pro malého (většinou nastrouhanou jen uvařit). A chutnala mu, teď jsem ji už dlouho nevařila, jak jí převážně už naše jídlo.

Malého chytla z bazénu slušná rýma, dneska začal i kašlat, tak jsem fakt nadšená :frowning2: Byli jsme s ním v týdnu poprvé ve veřejném bazénu a byl dost studený. Pak jsme se šli dolů ohřát do relax.centra, ale už asi pozdě :unamused: Snad se toho brzy zbavíme.

@dzajnach Taky se těším na Vánoce jako nikdy...myslím, že budou díky malému prostě veselejší, jak už toho dost vnímá a stále s něčím pomáhá, tak rozdávání dárečků bude letos asi určitě na něm :grinning: Taky mu toho nepořizujeme moc, myslím, že asi tři malé dárečky. Přijde mi to fakt zbytečné, když si téměř s hračkama už nehraje a nemá z toho rozum...a udělali jsme to tak, že kdo se nás zeptal, co mu koupit, tak jsme si řekli o věcičky, kt. se nám budou hodit, tak i to bude určitě lepší než kdyby kupovali zbytečnosti :wink: Taky budu dělat adventní věnec, ten zvládnu, jinak nějakou extra výzdobu neplánuju, jen takovéty svítící svícny do oken, ty se nám líbí.

@lennetfrigg Tak to máš Dorotku hezky naučenou, ale je to dobře, pak se hodí, když potřebuješ odejít a ona to takhle hezky zvládne. Taky to někdy tak řeším a je to většinou v klidu. Koukám, že toho nemáte málo, malování, ještě péče o babičku, jestli jsem to dobře pochopila, dvě děti, klobouk dolů! :slight_smile: Jsem taky ráda, že je malování za námi a že ten byt pěkně prokoukne!!
17. lis 2012 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 no se stoličkama to bude asi na delší dobu, nakonce nám lezou 4 najednou, nechápu :unamused: Pořád má po odečtu teplotu nad 37°C, takže taková lehce zvýšená a 2 dny třeba dost kňourá a pak je to třeba zase dny lepší, ale spaní mu s tím moc nejde.
Jsou to naše první stoličky, ale asi to trvá, co? Má venku ty špičičky od stoliček, ale nějak se to zastavilo a moc nelezou.
A co ten kašel u vás? Je to lepší? Já byla taky jednou se Štěpou ve veřejným bazénu a mám stejnou zkušenost, za chvilku jsme šli pryč, bylo to moc studený, pro ty mimča to ohřívají líp, to je přeci jen jiné kafíčko :slight_smile:

@lennetfrigg tak jako kdybys mě viděla :slight_smile: Hned, jak jsem se ten odjezd manžela dověděla, tak jsem začala trénovat odkládání do cestovní postýlky a začíná to mít úspěch, docela už to chápe :slight_smile: Díky moc za podporu :wink: :grinning:

Holky dneska ráno mě Štěpánek docela vylekal, ráno jsem si ho dala do postele, občas se mi takhle podaří prodloužit lenošení i o hodinu a asi jsme s manžou tvrdě usnuli :sweat_smile: a najednou rána, no v tý tmě jsem hned nevěděla ... to Štěpa normálně slezl z postele a odešel z ložnice a chtěl zavřít dveře, to byla ta rána, co mě vzbudila .... boooože, já se tak lekla :confused: :grinning:
18. lis 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nelina_ nám taky rostly všechny 4 najednou, a bylo to peklo :frowning2: i tim, že jí to hodně bolelo, ale hlavně to trvalo nesmírně dlooouuuho...takže přeju pevné nervy, ať je to brzy za Vámi..
@dzajnach taky už se strašně těším na vánoce, jsem zvědavá, jak dlouho u nás vydrží stromek, myslím, že ho ta naše dračice brzy přepere :grinning: ale jsem zvědavá, jak je maličká bude letos vnímat, loni to celé prospala, tak snad si je letos užije víc.. už se těším, až budeme poslouchat koledy a vánoční písně, užívat si té skvělé atmošky, apod..
@jajapaja23 my teda chodíme do veřejného bazénu od pěti měsíců, a naštěstí se nikdy nestalo, že by maličká nastydla..chodíme i do teplých bazénů a střídáme to s brouzdalištěm a s velkým..hrozně si to užívá, vzbuzuje pozdvižení na celej bazén..na všechny hrozně křičí a mává, když kolem ní plavou :grinning:
my teď máme taky pěknou rýmu, ani nevim, kde jsme ji chytly..problém je, že já malou nezvládám sama odsát, takže musim čekat na večer na manžu, ona má hroznou sílu a prostě se nenechá..takže jsem ji už trochu naučla něco vysmrknout do kapesníku, ale stejně to nestačí...

jinak je u nás pěkně veselo, kdyby někdo viděl, co se u nás děje - scéna jak z filmu - maminka zvrací do umyvadla, dítě si pod umyvadlem sedí a hraje si a pak začne do toho umyvadla házet hračky, maminka nemůže nic říct, protože má plné ruce práce sama se sebou, jenom v rychlosti odhytávám hračky, aby tam nepadaly...no prostě sranda..v prvním těhu tohle bylo o dost snažší...
21. lis 2012 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci no přesně, v noci plakal a fakt takový ten bolestivý pláč z úplnýho ticha, asi je ta bolest vzbudí a taky mi připadá, že to trvá dlouho, u každý mstoličky kouká špička a nesleduju, že by se to nějak moc měnilo. Takže jste taky vzali všechny 4 první stoličky najednoiu, jo? Já dneska i posunula očkování, zase měl celý den 37,5°C po odečtu a odpoledne i fňukal a pořád se tulil :frowning2:
21. lis 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci a nepomohlo by odsát třeba miminku, že by to udělala Amálka sama a pak jí. V tomto máme výhodu staršího bráchy, viděla to u něj a je to naprosto bez problémů.

Držím pěsti, aby nevolnosti brzy polevily.
21. lis 2012 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, asi vám to bude připadat drastický, ale když má Štěpa rýmu, tak se s ním moc nepářu. Já mám hrůzu, aby se mu to nedostalo do dutin a doma jsem s ním sama, takže si na něj sednu úsamo že na něm nesedím doopravdy) dám mu ruce k tělu a kolenama mu je držím u těla, aby je nevyndal, jednou rukou mu držím hlavu a druhou vysavač. Zkoušela jsem ho přemlouvat a po dobrým, ale jen mi to trvalo dlouho a malej měl z toho hysterák. Takhle to mám hned a malej dokonce přestal plakat, ví že to trvá chvilku ... on má zase hroznou sílu v nohách a když chytnu kopanec, tak už mám pěkný modřiny i na prsou ....
21. lis 2012 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci ha ha, úplně vidím, jak tam ty hračky lovíš :grinning: :grinning: :grinning:
21. lis 2012 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ z počátku to bylo taky tak i Tedíka jsem musela takhle držet, ja teda seděla, prcka k sobě, nohou jsem přidržela nohy, jednou ruku ruce, ale pak si Tedík zvykl a přišel. Dorotka šla poprvé pod odsávačku :grinning: taky tak, ale ona řvala příšerně a na ní právě zabral bráška. Teď se tomu směje, někdy sama ukazuje, že chce odsát nosík :grinning: :grinning:
22. lis 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg no to je super, že se tomu směje, bohužel zatím nemám brášku na předvedení :astonished: :grinning:
Půjčím si Tedíka!!!
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. lis 2012 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ dobře, klidně zapůjčím i na delší dobu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. lis 2012 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kacikaci - ty brďo takhle tě trápěj nevolnosti a malá ti asistuje :grinning:
A v kolikátém jsi teda tt?A tak tam je 1 prďolka,nebo 2?

Já se taky těším na Vánoce,až budem zpívat koledy a co bude Vikča dělat na stromeček...
Ten brzo taky asi poletí k zemi.Ale bude to paráda,jak už vše vnímaj.
A co jste prďolkům pořídili k Vánocům???
22. lis 2012 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek