• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
Tak nám ten sníh trochu polevil, ale hlásí, že napadne nový, tak snad to bude veselejší :wink:
@lennetfrigg jsem napnutá, jak to dopadně s těhu, máš výdrž s netestováním :grinning: Zimu máte teda bádhernou a výhled teprv, ten je super. Děti se ti vyřádí, co?
@lennetfrigg tak jsem zkusila dát Štěpu spát později, ale asi to nepůjde, zkusím to ještě jednou, ale zdál se mi přetažený a v postýlce vyváděl, fňukal a to uspávání bylo delší a trochu vypjaté :grinning: Ráno jsem ho taky zkoušela nepustit z postele, ale nedlo to k tomu, že se začal vztekat a zkoušel utéct stůj co stůj, musela bych ho připotat :wink:
@kacikaci jak to čtu, že chodíte ven jednou, ale vlastně na dýl, tak to dnes zkusím, možná že když půjdeme na dýl, tak se víc unavý a vlastně už nebudeme mít ten odpolední spánek na regeneraci :wink: Já bych vlastně byla i radši, jak píšeš, už jen to oblíkání, než ho nabalím, tak se občas i vztekne .. no trvá i to :unamused: Jen mě napadá, že to se ale vracíte domů už za tmy, ne? A to jde hodinu v kuse? To by Štěpán určo nedal, tak půl hodiny jo, ale pak by asi nemohl, to je teda turistka :grinning:
@dasty79 A na jak dlouho jdete na tu prochajdu? Štěpa právě v noci hlad nemá, ani žízeň. Musí mu tu energii nějak odčerpat :grinning: Je právě blbý to, že já jsem z toho nevyspání KO, ale on je jak ďáblík, lítá a nic nenechá napokoji :grinning:
16. led 2013 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ to je teda malý lumpík:slight_smile: Ale určitě to jen zkouší... hlavně nepolev. Je tma, tak se spí a konec:slight_smile::slight_smile: Ale to noční usínání chápu, je zvyklý na určitý režim, tak když šel spinkat později, tak to asi nadělalo neplechu. Snad se Ti to ale nějak upraví. Mně Tedík vstával v šest, odbila šestá a konec. Ale to už je přijatelná doba, ve tři... to musí být šílené.

No, náhodou, jsem včera vyrazíla pro testy... a hádejte. No, v lékarně měli inventuru:slight_smile: tak zítra:slight_smile:
16. led 2013 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ - na prochajdu tak na 1,5 - 2h. teď chvíli pekáčujem a chvíli ťapeme :slight_smile:
Vy chodíte na jak dlouho???
A tak pořád se ti takhle budí?

@lennetfrigg - ty nás teda napínáš.Ale když ms pořád nikde,tak to vypadá nadějně!!!
A jiné příznaky???

Holky mě je taky nějak jinak :grinning:
16. led 2013 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, moc vás zdravím...rozbil se nám PC, tak jsem byla mimo. Teď jsem to tu teprve všechno dočetla :slight_smile:

@dasty79 Nevím, co ti na to lepší spaní Štěpy poradit, ale nemyslím, že by to mohlo být tím, že odpo třeba déle spí. Nebo jak ti vlastně přes den pak spí? Už se mi ty příspěvky trochu pletou..náš Vojta je fakt spáč a je schopný jít mezi 20.-21.hod spát a spát až do půl 9, teď fakt pravidelně a to spí ještě odpoledne v kočárku třeba dvě hodiny...někdy i víc. Vzbudila jsem ho jednou a byl tak protivný, že už to neudělám. Prostě spí jak potřebuje. Ale odpo je to jak kdy, prostě si "řekne".

A tak to je i s tím chozením ven..když je hnusně, přiznám se, že to většinou nechodíme. Ale snažím se ho dávat spát ven každý den, to může mít i pláštěnku na kočárku, tak je to fajn. A když je hezky, jdeme většinou ven na chvilku dopoledne, časově vůbec nevím, jak kdy...podle toho jak to zvládá, třeba včera jsme poprvé od Vánoc vytáhli sáňky, tak jsme byli venku přes hodinu a to se mu moc líbilo. Jen ty sáňky ho moc nezajímaly, radši si ťapal vedle a byl moc spokojený...ani cestou zpět do kopce se nechtěl svézt, ale přemohla jsem ho a myslím, že nakonec byl rád, že nemusí jít, ušel toho fakt vcelku dost :grinning: Oblíkání mě taky nebaví a ten řev u toho...těším se na jaro a ještě víc na léto, ale nebudu předbíhat, zimu si chceme užít, když konečně něco napadlo :wink:
Očkování máme taky to základní a zatím o jiném neuvažujeme, sama dr. nám řekla, že i očkování, kt. se musí hradit třeba 2tisíci, tak není 100% šance, že bychom se tomu vyhnuli, ale může být lehčí průběh...doufám, že to i tak zvládneme. Každý si tím musí projít.

@lennetfrigg Krásné zimní fotečky. Kde že to bydlíte, to vypadá, že někde v horách ne? Fakt krásné výhledy a dětičkám to moc sluší, je hezký, že si rozumí :wink: S tím testem jsem taky u tebe teda napnutá, jen jsem přečetla začátek a pak najednou inventura, no jsem zvědavá :slight_smile: My necháváme druhé náhodě, nechceme to nijak odkládat....nemám se kam vrátit do práce, tak chceme děti po sobě, ale to už necháme osudu :slight_smile:
16. led 2013 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ je na nohou hodinu, ale znáš to, celou dobu stejně necupitá, dost se zastavuje, pozoruje okolí, a hlavně komentuje (má teď komentátorské období :grinning:, všechno co vidí, okomentuje a chce komentář i ode mě)..
@lennetfrigg ať testík dopadne, jak si přejete!
17. led 2013 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg - tak co testík?to se divím,že to vydržíš takhle dlouho?
17. led 2013 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky moje zlatý, tak to pomohlo :grinning:
Dávám Štěpu o trošku déle spát a chodíme ven jen odpoledne, ale na dýl a už vstává v šest, huráááá :wink: Tak teď jne ať to vydrží :wink:
@lennetfrigg tak do 22hodin to nevydrží, ale usne ve 21:30 a je úplně KO :grinning: C :slight_smile: Co testík? Jsme jak vosy na med, co? :grinning:
@kacikaci jj, to znám, tak tohle máme stejně a ještě jak jsou teď nabalený, tak se msí celej točit dokola, aby se pořádně rozhlídnul :grinning: Taky zkoumá každou lampu, dopravní značku, takže se různě zaklání, aby viděl co je nahoře ... no dobrej tělocvik, ale stejně teda vydrží o hodně míň než ta tvoje princezna :grinning: Asi trochu víc potrénujem :wink:
@jajapaja23 no on právě Štěpa spí odpo maximálně hodinu, tak jsem fakt už nevěděla, co změnit :angry:
@dasty79 Já s ním právě chodila hodinu dopoledne a hodinu odpoledne a on jak si v poledne zdřímnul, tak asi nabral energii a ta hodina odpo už ho tak neutahala, no asi jo, pač teď co chodíme jen odpo a minimálně na 1,5 hodiny, tak vstává až v šest :dizzy_face:
Hele holky, ale nejsem v tom sama, ona i @abig má taky takovýho nezmara :grinning: Asi to je temperament :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. led 2013 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holčiny ještě jeden průzkum. Dáváte prckům rukavice "palčáky" nebo ještě takový ty bez palců? Já totiž Štěpánovi koupila palčáky, ale on ten palec vždycky nějak dostane ven, tak přemýšlím, jestli to ještě není zbytečný a nedám mu rukacice bez palců? Co u vás?
18. led 2013 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ Tak to je paráda, že se to změnilo k lepšímu, držíme pěstičky, ať to vydrží!!! :wink: Co se týče rukavic, tak na spaní máme bez palců na takový zalepování, takže většinou má fakt ruce teplý (výjimečně si je dokáže sundat), ale na ven máme v kombinéze jiný a ty jsou s palcema a je to na pytel...paleček tam sotva dostane a strašně mu vadí, když rukama v rukavicích nemůže nic vzít do ruky, např. prohrnováček....takže nic moc...pak máme jedny slabší, ve kt. mu to šlo, ale v těch měl zase úplně ledový ruce, tak nevím jak to řešit..
18. led 2013 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jdu za Váma kuknout... Tak koukám, že jste všechny zvědavé na testík, no dopadl negativně. Pocity jsou takové smíšené, ale popravdě se mi celkem ulevilo. Bylo to na nas trochu brzy, jasně, že bychom si mimiška nechali, ale když příjde třeba až za rok, tak to bude ideální. Ale aspoň mám jasno, že bychom ještě jedno mimi chtěli, pak už dost. :wink:

@nelina_ tak to je super a držím pěsti, ať Vám to vydrží.Přeci jen, šest už je snesitelná doba. To jsi na tom, jak já kdysi, ráno jsem si většinou hned navařila a kolem devíti jsme už byli venku. Teď teprve vstáváme:slight_smile:

Jinak u nás je to teď o nervy, Dorotka je strašně protivná, asi následky po očkování... Děs, jsem už oznámila taťkovi, že zítra SAMA vyrážím na procházku, už teď jsem nesnesitelná, potřebuju si spočnout :grinning:

Rukavičky máme téměř všechny s jedním prstíkem - u nás lepší, že Dorotka může uchopit věci. Ale ona je šikovná, takže to hezky obleče. To Tedík nocí i teď rukavice na jeden prstík, protože hrubé rukavice - palčáky mi není schopen obléknout. Jinak když byl malý, tak rukavice nesnášel, řval a řval. Tak většinou seděl ve fusáku a ruce strčené u vnitř - naštěstí už si zvyk.

To Dorka je paradnice, pořád nosí jeho čepice, boty, už si zkouší i něco sama obléknout. Čepice zvládá, dokonce se jí povedlo dát i třeba dvě, tři na hlavu, tak se někdy nasměju:slight_smile:
18. led 2013 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nelina_ :grinning:
Jonas zkousi, co vydrzim !!!! Zacal vstavat v pet rano, takze ho beru k sobe do postele a doslova ho kolikrat umlatit prsem, casto hodinu diskutuje, ja ho hladim, septam, ze jeste musime spinkat a kolikrat vytuhne v polovine vykladani ....
Ale uz mame prvni pokrok, beru do postele s tim, ze jdeme spinkat - sice bohuzel usina stale u prsa, ale da mi rucku a jdeme do loznice, dam si ho do postele a do pul devate !!!!! spinka a dam ho do postylky - zadne pulnocni chozeni spat ... jen uz bych si prala, aby spal celou noc, sice je to lepsi, uz nevstavam 6x, ale casto place ze spani, takze jsem vzhuru kazdou chvili .....
18. led 2013 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@abig no vždyť to říkám, jako u nás :grinning:
Taky ještě pořád několikrát za noc brečíme, nejmíň zatím 2x za noc. Hlad ani žízeň nemá, nekojím, tak žádná závislost na prsu :sweat_smile: Čím to je, co?
19. led 2013 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg tak negativní, jo? A já s byla tak jistá, že to jsi určo těhu. Aůle jak píšeš, byl to trénink a už víš, že další mimčo bysc chtěla :grinning:
@lennetfrigg díky za pěstičky, zatím opravdu vstává lehce před šestou a já jsem blahem bez sebe, ta třetí hodina byla pro mě fakt likvidační :grinning: Tak pevný nervy na Dorotku, tak ty děti nejsou ve svý kůži, tak je to prostě náročný, já pořád počítám do desíti :grinning:
Ta Dorotka je fakt parádnice šikovná, to Šěpu by ani nenapadlo, že by si něco sám oblíknul :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. led 2013 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ tak to je super,že to pomohlo a že se konečně vyspíte :slight_smile:
Rukavičky dávám Vikče s jedním palečkem a když ťapeme venku tak
tam má danej paleček,aby mohla všechno zkoumat - větvičky,sníh apod. :grinning:
a když jí dám spinkat do kočárku,tak ten paleček nehledáme a dám jí všechny prstíky
k sobě,pže to je pakárna najít ten paleček...
19. led 2013 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg krásný fotečky parádnice :slight_smile:
\tak je vidět,že se ti ulevilo - tak když si to takhle přeješ,tak to je dobře,že to vyšlo¨negativní a
budu vám přát ať vám to vyjde za rok :slight_smile:
19. led 2013 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@abig - a nebudí se ti proto,že ještě kojíš? Já dokud jsem Vikču kojila,tak to u nás bylo to samé,že
se mě budila několikrát za noc.Teď co ji dávám Sunar tak spinká celou noc a nebo se 1x vzbudí.
19. led 2013 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dnes jsem objevila v puse další bouli a na špičce boule bílo, no kouká na mě špičák :wink:
20. led 2013 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nelina_ Tak nevím jestli malýmu taky neroste nějaký zoubek, dneska do byl mazec jak byl celý dopoledne protivnej...ale v puse stále nic nevidím, tak se uvidí asi časem :slight_smile:
21. led 2013 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 a kolik už máte zubů? No u nás ta "protivnost" vždycky ukazuje na zoubek, tak uvidíš :unamused: Štěpa celou noc proplakal, musím teda říct, že u nás zatím nejbolestivější zub :angry:
21. led 2013 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak holky miminka se dnes pěkně ukázala na UZ a ukázala i svoje pindíčky :grinning: takže k nám přibudou dva chlapíci :slight_smile:
21. led 2013 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@kacikaci Tak to moc gratulujeme, to bude k holčičce krásný! :wink:

@nelina_ No chybí mu právě jen ty zadní stoličky, jinak už má, myslím, všechny....málokdy se stane, že by spal ještě dopoledne a před chvílí usnul, už jsem nevěděla co s ním, tak třeba mu to pomůže! :wink: V noci spinkal hezky, tak nevím co to teda opravdu je. A jak vy, aspoň teď je mu líp?
22. led 2013 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 Aha, tak to má Vojtíšek víc zubů :wink: Štěpa právě ještě nemá špičáky a včera jsem objevila, že roste i druhý špičák, má tam ohromnou bouli :frowning2: , tak proto v noci tolik plakal. Dneska už to bylo v noci o dost lepší, určitě se teda protáhly ty intervaly, kdy se budil :wink: Myslím, že tuhle noc, už ho to tolik bolet nebude, teda doufám. :angry:
Jo já taky u Štěpi pozoruju, že je unavenější, dost dopoledne zýval, což normálně nedělá, tak třeba to u vás taky budou zuby :unamused:
@kacikaci tak to je paráda, to se bude starší sestřička starat o dva mladší brášky :astonished: :astonished: A jména už vymýšlíte? To bude záhul, hned dvě najednou :grinning: :wink:
22. led 2013 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ No tak podle toho co popisuješ, tak to asi bude stejný, takže nejspíš fakt nějaký zoubek, stolička, ale stále tam nic nevidím, tak leda, že se bude klubat prostě dýl, to je možný :unamused: Dopoledne spal nakonec necelou hodinu, tak jsem myslela, že už nebude moc spát odpo a on si dal v kočárku ještě tři hodiny, já koukala jako puk, i když jsem nakonec byla ráda, protože ten spánek asi fakt potřeboval...jsem zvědavá jak budeme spát v noci a dokdy budeme spát, teď vstáváme čím dál častěji, ale ani přesto si nemůžu stěžovat, jen jsem už asi rozmazlená jak jsem si zvykla víc spát :grinning: Jinak je možná lepší, že vám rostou oba zuby najednou, aspoň to musíte vydržet najednou :slight_smile:

@kacikaci Určitě to s miminkama zvládneš, i když budou dvě...jak jsem už psala, já jsem z dvojčat a mamka říkala, že to zvládla mnohem líp takhle, když už jsme měly se ségrou bráchu než kdybychom se narodily první. Kamarádka má teď vlastně úplně stejnou situaci jako ty, holčičku a dva kluky a zvládají to!! :slight_smile:
22. led 2013 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Super fotky, Dorotka je hotová parádnice! :wink: Ta fotka s čepicema je úplně nejlepší!!!!!! :slight_smile:
22. led 2013 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 holky to budou určitě zuby, nám ty špičáky taky daly zabrat, teploty, únava, víc spánku..teď Amy roste ještě poslední špičák, pořád chodí a ukazuje si do pusy, asi jí to dost bolí, ale už není tak protivná, jako když jí rostly dva a více najednou..

určitě to nějak zvládneme, musíme :slight_smile: už jsem skončila i se sněním, jaké to asi bude, protože je to nepředsavitelný :grinning: takže se nechám překvapit a budu to brát tak jak to všechno přijde a jak to bude, aspoň se nebudeme nudit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
už jsme i sehnali kočárek a postupně budeme dokupovat ostatní věcičky, na jaře budeme Amy pořizovat už velkou postel, už máte někdo nějakou vyhlídlou nebo jste to ještě neřešili?
22. led 2013 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky u nás jsou teď asi taky další zoubky na seznamu. Dorotka je hrozná, fakt. Stojí pořád u mně a řve, takže nemůžu pomalu ani jídlo Tedíkovi nachystat... Naštěsti usnula, tak relaxuju:slight_smile: My máme dole už i špičáky a nahoře asi lezou. Nejraději by byla kdybych sní seděla, ona se přicucla na prso, tak to by byla spokojená:slight_smile:

@jajapaja23 děkuju. No, ona má hrozně ráda něco na hlavě - hlavně čepice od brášky. takže jak je tam na té fotce - nahá s botami a čepicí, tak to je max. spokojená.

@kacikaci dva kluci, tak to je super:slight_smile: Neboj, zvládneš to. A budeš mít někoho kromě manžela k ruce - třeba některou z babiček? Sama to budeš mít jinak asi dost náročné a dát aspoň pak někomu vozit kočárek - je taky pomoc. A jaký jste koupili? Jinak mám nějaké fota postelí v albíčku... Taky uvažujeme, co pořídit pro ty naše lumpíky.

@dasty79 děkuju:slight_smile: Tak za rok uvidíme. Stejně musím mít mateřskou až do 4 let, tak času dost:slight_smile: Chtěla jsem si to upravit na tříletou, ale mám smůlu. Nemůžu přestoupit na tu novou variantu. šla jsem totiž rovnou na rodičovskou a tak nemám denní vyměřovací základ. Normálně by to šlo udělat přes manžela, ale jako živnostník by si musel platit nemocenské (což neplatí, platí jen zdravotní a sociální) pojištění.... takže mám smůlu
23. led 2013 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ myslím, že ty holky jsou parádnice od mala. Tedík ten se nechce sám oblékat ani teď:slight_smile: A co noci? Držíte se?
23. led 2013 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci tak nad postýlkou jsme ještě neuvažovali, budeme teprve v létě dělat pokojíček :wink: Ani nevím, jestli koupit takovou tu vyvýšenou, že má pod postelí prostor na hraní a nebo normálně nízkou, takže spíš budu čerpat z tvé zkušenosti :grinning:
A máš nějaké hlídání? Myslím, že do začátku by se to asi po porodu hodilo, zvlášť než se zajedeš s prckama doma :stuck_out_tongue_closed_eyes: Myslím teda hlídání pro Amy :grinning: , třeba na prochajdu a tak. :grinning:
Asi si teď budeš myslet, že jsem padlá na hlavu, ale malinkato ti závidím :grinning: :grinning:
@jajapaja23 @kacikaci holky, prostě zoubkový období. :wink: Jen kdyby je to tolik nebolelo :angry:
23. led 2013 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg to je pravda, s tou parádou. Štěpa to oblečení vůbec neřeší, co mu oblíknu, to nosí, ani si to potvůrka neprohlídne. A sestřenice holčička si odmítla vzít do školky k červeným gumákům modrý tepláčky :grinning:
V noci si teď trochu popláče, ale pořád v stává před šestou, což se docela divím ... ale jako jsem fakt ráda, je to prostě o něčem jiným :wink:
23. led 2013 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lennetfrigg aaa takže tě taky vítáme v klubu bolavých zoubků :frowning2:
23. led 2013 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek