• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
Jsme po očková příušnice, zarděnky a spalničky a druhý den jednorázově velký průjem, od té doby zase nic. Že by to bylo po tom očkování? Dost špatně po tom očkování spí, tak ještě čekám jestli se dostaví ty horečky :cry:
20. únor 2013 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ já bych řekla, že to může být k tomu..nám mudr říkala, že reakce se můžou dostavit během dalších deseti dní..
20. únor 2013 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci mě to trozně zaskočilo, on na průjmy vůbec netrpí a tohle bylo takový, že i svlíknout jsem ho musela ve vaně, děs :unamused: Tak snad to bude k tomu očkování :confounded:
20. únor 2013 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ uvidíš co se bude dít dál..ty jo tak svlíkání ve vaně jsme už dlouho nezažili :unamused: to je na prd..ale snad to bude dobrý..amy měla jen slabě zvýšenou teplotu a víc spala, jinak naštěstí v pohodě..ale fakt každý tělíčko reaguje jinak..můžeš třebapro klid duše cinknout mudr, jestli je možnej i průjem jako reakce na očko..jen telefonickou konzultaci..
20. únor 2013 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa my taky pojedem vlakem - autem bych nejala ani náhodou:slight_smile: Jak Tě večer zahlídnu na FB, tak se domluvíme,jo:slight_smile: Jinak užíváte si, teda.... :frowning2: Držím pěsti, ať je líp. A třeba je to s chlopkem dočasné, ono někdy chlapi potřebujou nakopnout. Dorotka je taky takový zlostík, jak není po jejím, tak dokáže hlas vytočit do neuvěřitelných decibelů.

Jinak Tedík je dobrý, díky holky za podporu. Dnes jsem mu to úplně odlepila, ať se mu to lepe hojí.

Dorotka má zase nějaké zkoušecí období. Pravidelně zkouší ráno vstávat kolem páté hodiny. Což nehrozí, neboť chodí spinka v 22 hodin. Takže máme doma malý cirkus, protože jí to prostě nedovolím Jednou jí taťka vzal, stejně za hodinu vytuhla. Ale jednou se jí to povedlo, tak to zkouší zas. Dneska byl cirkus už od 4 hodin, ale prostě neustoupím, je noc, tak se spí. Kdyby třeba usínala v osm večer, tak to pochopím, ale takhle...

@kacikaci je nechávám, aby si hráli s čím chtějí. Dorotka si teda moc nehraje, spíš všude leze, skáče, věčně chce něco umývat v dřezu a pak zpravidla boří a krade hračky Tedíkovi. Už se spíš teším, až bude lepší počasí, protože budou hlavně venku.
20. únor 2013 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa Ahojky, tý jo, to se teda nenudíte, fakt obdivuju, že do toho stíháš pracovat...já taky uvažovala o nějakém přivýdělku, ale vůbec nevím, kde bych se měla ptát a když jsem se dívala na net, jednalo se vždycky o nějaké podvody...třeba práce z domu :unamused: Asi to budu muset vydržet. Jsem ráda, že si občas zajdu se ženskýma na cvičení nebo na orchestr, to je příjemná změna. A jak holky, pěkně rostou co? Jinak s tím chlapem, taky jsem někdy ráda, když jsme doma sami....ale jak kdy, klasika, ale to je na delší povídání, jinak většinou naštěstí ok :slight_smile:

@nelina_ Taky bych raději asi zavolala dr. Za to člověk nic nedá a máš jistotu....my teda neměli téměř nikdy reakce, jen jednou horečku, ale průjem, to fakt nevím, zkus tu dr. Přeju, ať je brzy malému líp!!! :slight_smile:

@kacikaci Jé, tak to my se rádi necháme taky isnpirovat od ostatních, my věčně prohlížíme knížky, to Vojtu hrozně baví, pak si někdy hraje hezky i sám, tak se mu do toho nemíchám, to se spíš tak zlobí, že ho ruším, takže u nás fakt vedou ty knížky nebo malý klavírek a samozřejmě nádobí, ale žádné extra činnosti ještě neděláme, přijde mi, že je ještě brzy...ale i tak vidím každý den pokrok, hlavně v "mluvení" :slight_smile:

@lennetfrigg To bych teda taky ve 4 ráno nepovolila, dobře děláš....ony to jsou potvůrky, jak zjistí, že jednou rodič povolí, hned toho využijou a pak je těžké jim to vysvětlovat, když to ještě nechápou, tak se držte a přejeme, ať je to lepšííí!! :wink:
20. únor 2013 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg
@jajapaja23 taky jí nechávám, ať si prochází skříňky, miluje hrnce, vařečky a všechno možné i nemožné nádobí, neustále vytahuje něco u sebe v pokoji ze šuplíků, např. čepice a chodí v nich celý den doma..hrozně ráda prohlíží knížky a učí se významy slov, u toho vydrží dlouho, i zvukový knížky, stavění kostek je taky teď hit, ještě větší bourání :grinning: motorka, tatra, kočárek s panenkou, hopsadlo, tanec s hudbou..ale u všech činností stejně vydrží chvíli a pak zase něco jinýho, chtěla bych jí něco nabídnout, ale nějak nevim už co..včera jsme náhodou objevily mojí plechovou kasičku na drobné, co jsem mívala jako malá, v ní staré čssr mince, tak si je Amy vysypala a zkoušela je házet tou malou dirkou dovnitř zpět, vydržela u toho půl hodiny! což je na ní fakt hodně, tak jsem si právě myslela, že už bychom začaly dělat i takovéhle věci, ale jsem úplně bez nápadů :frowning2: taky už se těšim, až bude jaro, to budeme víc času venku a tam se dá dělat spousta věcí
20. únor 2013 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci taky děláme to samý, venku to bude lepší
Luci ani nemusí mit hračky, ji stači hromada oblečení v jakýkoliv velikosti a to ji děsně baví. A kočárky. Strašně si vyhrajou s Maruškou , ta z mí dělá miminko a Luci se nechá balit a jak prkno čeká na dudlík, kterej normálně nechce :grinning:

@jajapaja23 s brigádama je to mizerie. Já jsem štastná za to focení. Spáchám to venku při procházce a pak si to v noci zpracuju. Nebo mám pidi domácí aleliér, jak já řikám "na takové to domácí zvýkání" je u toho kolikrát hrozná sranda

@lennetfrigg odchyť si mě, bývám tak do 3 :D správně to děláš Luci mě spíš k ránu okupuje, na prsa, spí lehce a já jsem štastná, že aspoň chvílku spim :D
20. únor 2013 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminy tak včera jsme byli na 18m prohlídce Miky má 11,91kg a 81cm dostal Priorix tak budeme čekat na reakci doufám, že žádná nebude jako předešlé očkování... jinak Miky nemluví a neopakuje knížky nás nezajímají jen lumpárny v tom je machr :slight_smile: za půl roku jdeme na očkování neštovic a pokud nezačne mluvit - opakovat tak směr logopedie nevím jak ho k tomu mám donutit Dr. mi říkala razantně, že mám dělat že nerozumím na co ukazuje a pokud něco chce nedat mu to ať se začne konečně dorozumívat:( tak jsem na něho zvědavá to bylo řevu dnes jen ukáže a vydá zvuk aaaa tak jí samo nedostal když režim tak režim :slight_smile: abyste tomu rozumněli on neřekne ani mama natož tata prostě nic a to máme doma pesana a že by řekl haf no vůbec nic tak jsem zvědavá jestli ho do půl roka přinutím... Dr. ho různě zkoušela co dělají různá zvířátka a Miky nic tak uvidíme jak dopadneme...
21. únor 2013 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach tak to my se chystáme na půl roční příští týden. Jsem celkem zvědavá, kolik bude Dorotka mít, ona je celkem cvalík:slight_smile: ale zas není dlouhá:slight_smile: A třeba se rozkecá každý má svoje tempo:slight_smile: Dorotka celkem mluví, dokonce i takovou svou řečí - třeba když se zlobí, tak strašně hudruje:slight_smile: Tedík to třeba nedělal.. taky mluvil celkem pozdě, zato teď tu pusu nezavře:slight_smile:

@barbarkaaa do tří nevydržím:slight_smile: Ale tak kolem půl druhé, to bývá můj čas:slight_smile: Dorotka je taky ráno přicuclá, ale spí, tak to máme trochu podobné:slight_smile: A v kolik Ti holky vstávají? My dneska už normálně, ale Dorka šla spát až v 23 hod. Odpoledne usnula dost pozdě a ráno vstala v 9:slight_smile: Noční kojení nepočítám...Pořád se koukala, jestli jako už může z postele, herečka jedna:slight_smile:

@kacikaci taky kramaří, dneska mi vyložila celý špajz:slight_smile: Jinak co už třeba zkouší, tak složit duplo a nebo si jezdí vláčkem po kolejích. Jinak ráda překládá korálky - máme takové dřevěné, ale to jí musím hlídat. Schválně si to cpe do pusy a pak s tím utíká:slight_smile:

@nelina_ tak jak u Vás, už je po průjmu?
21. únor 2013 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach třeba se rozmluví. Lucinka doted použivla slova spojená jen s jidlem, ten pribyla ruka, a neoblíbenější je kytka , na to najednou psedla z kyti. Doted si vystařila s je s "pití" a "dej mi" :D
já dnes byla fotit kamrádce Tomíka, co se narodil včera a trochu se mi to zvrhnlo amám nafoceno půl oodělení, tak se jdu do toho ponořit :D
23. únor 2013 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dzajnach Štěpán neřekne vůbec nic, dokonce ani neukazuje. Všemu co říkám rozumím, takže jsem si oddychla, že dobře slyší a to mi stačí. Když mu opakuju třeba "řekni máma", tak se začne chechtat a uteče :grinning: Já si prostě myslím, že mu podnětů k mluvení dávám dost a až bude jeho čas, tak mluvit začne :wink:
23. únor 2013 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg tak ten průjem byl fakt jen jednorázovka, takže reakce na očkování. Pak všechno v normálu :unamused:
23. únor 2013 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ tak to je dobře, že je Šťepánek OK.

Ono kluci celkově mluví později, i když jsou teda vyjímky:slight_smile: Tedík toho taky moc nenamluvil... Dorotka měla dlouho jen taky slůvka na svou potřebu: CHCI a JEŠTĚ, teď už přidala i ostatní:slight_smile: Ale stále je každé zvíře ČI ČI a Tedík je JEDI:slight_smile:
24. únor 2013 v 00:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg já chtěla @dzajnach taky podpořit, že v tom není sama, že to není zas až tak ojedinelé :grinning: Je to hrozný, jak nás, maminky, okolí tlačí, aby byla všechna děcka v lajně :unamused:
24. únor 2013 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nelina_
@lennetfrigg
@barbarkaaa
Holky díky já vím, že to není tak hrozný když nemluví, ale taky všemu co mu řeknu rozumí i podá ještě není jeho čas aby mluvil však on se toho ještě namluví :slight_smile: akorád mě zarazila Dr. když mi dala půl roku a pak logopedie... 6 měs. je dlouhá doba tak uvidíme, ale díky za podporu..
24. únor 2013 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach mě teda přijde divný, že Tě mudr hned straší s logopedií, apod..prostě jsou to ještě malí prckové a na všechno mají čas, a to že jiné děti už něco říkají a to Tvoje zrovna ne, neznamená, že je něco špatně, ty doktoři sou fakt vážně občas na facku...akorát uměj strašit, místo toho aby řekli objektivní infromace a uklidnili rodiče.. :angry:
24. únor 2013 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci přesně :angry:
24. únor 2013 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_
@dzajnach
@kacikaci no někdy dr. zbytečně straší. Mně jednou řekla, že Tedík je moc velký a pokud tak poroste, že bude muset na genetiku... taky mně to pořádně vyděsilo a pořád mi to leželo v hlavě. Tak jsem jí pak volala, nedalo mi to a to mi řekla, ať si nedělám starosti, že kdyby měl nějakou poruchu růstu, že už by se to projevilo i jinak. Tak jsem pak na ní byla naštvaná...proč to vůbec pouštěla z pusy:slight_smile:
24. únor 2013 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg to je prostě na hlavu, doktoři by měli trošku uvažovat i lidsky, jak se ten člověk může pak cítit, když mu řekne to či ono..zvláště když jde o naše děti..
24. únor 2013 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach No, tak to je mazec...to bych se cítila úplně stejně jako ty, kdyby mi tohle dr. řekla....mně to přijde absolutně nerozumný...někteří dr. možná až moc jednají podle "tabulek" nebo jak to říct, někdy by byl lepší selský rozum...každé dítě je podle mě jiné a nejde moc porovnávat, však ony to děti pak určitě doženou! :wink:

@lennetfrigg No, tak to je taky teda síla, co ti dr. řekla...a samozřejmě, že maminky berou horší zprávy týkající se jejich dětí hůře než ty dobré, přitom je to určitě někdy úplně zbytečný, když si nejsou jistí a radši to řeknou dopředu, že něco není v pořádku :unamused:
24. únor 2013 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach trochu jste mě vystrašila, mám doma taky zářijátko 2011 a s mluvením jsme na štíru, spíš ukazuje a knučí, skučí, hudruje, ale máma už řekne, no to jsem zvědavá, co na to doktorka při kontrole v 18ti měsících

jinak škoda, že jsem Vás neobjevila dřív, mě to ani nenapadlo, že tu je taková diskuse, já tak koukám, co ulovit na bazaru :grinning:
24. únor 2013 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ mě ta srovnávání taky dost lezou na nervy, tchýně pořád dceru srovnává s jejími dvěmi bratrancemi, ale ti jako kluci začali s máma, tát kolem 8-9 měsíce, co vím od švagrové, dcera s tím začíná až teď v 17. měsíci
24. únor 2013 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
někdy jsou na facku doktoři i lidi :unamused:
každej jede svým tempema pokjud člověk vidí že rozumí. LKuci si taky vystačí s tím co řikám, nosí předměty podler přání, ukazuje, kam co dala , když to nemůžerm najit, zeptáme se první jí. Maruška už začinala jednoduchý věty. každý je jiný.
25. únor 2013 ve 02:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svha tak se přidej teď:slight_smile: Ja se přiznám, že tady moc na bazarek nechodím, ale na mimibazar, tam věčně něco ulovím:slight_smile:

Někdy je to s dr. fakt děs, my se přestěhovali, takže teď máme jinou paní dr. a ta je super, jsem s ní moc spokojená. Od té (co jsem Vám psala) bychom odešli asi i tak. Někdy je dobré je vyměnit, když stojí za nic.

Jinak Vám holky napíšu - pro pobavení, náš výlet v neděli na pohotovost. Odpoledne jsme byli s děckama venku a Tedík byl dost unavený, tak doma seděl v takovém houpacím pytli (z Ikei, možná to znáte) a koukal na pohádky. Najednou stal, že ho bolí nožička. ALe šel na záchod a upadnul a přišel, že ho to hrozně bolí. Tak jsem mu trošku tím hýbala, že to má ztvrdle (nebo křeč), že to musí rozhýbat a on řval a že ho to bolí. Tak jsem ho odnesla do postele, ležel jak placka - úplně narovnaný a že nožička bolí... tak jsem ho opečovávala a že teda počkáme přes noc. Že v noci zapomene a uvidíme, zda bude nožičkou hýbat. Neměl nikde nic oteklé, žádné zranění a ja si pořád myslela, že prostě má krěč a to bolí. V noci se ani nehnul, čurat jsme ho nosili, přikrýt se sám nechtěl...no na umření. Ráno bledý, stále ve stejné poloze, což je u něj zázrak:slight_smile: Tak že teda jedem na pohotovost. Dorotku vzala babča a my vyrazili. Nemohla jsem ho ani obléknout, ležel jak prkno. No, ja se už bála, že si třeba udělal něco venku se zádama. Ale druhou nožičkou jakž takž hýbal. Přijedem na pohotovost, taťka ho nesl, posadili jsme ho do křesla (doma si nechtěl ani sednout). Byla tam stavebnice, tak hned si chtěl hrát a jak si ták hrál a my čekali na dr., tak na něj koukáme a on stojí, zázrakem nic nebolí:slight_smile: Tak mu říkáme, Tedíku, co nožička? Už nebolí? Tedík celý vyděšený, že teda asi nebolí. To nás volala dr. tak jsme ho tam zanesli. To už ani nevěděl, která ta nožička ho teda měla jako bolet... Tak tam pochodil, dr. ho zázračně slovem uzdravila, my zaplatiti 90 kč a vyrazili domů :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: No, výsledek ten, že asi fakt měl tu křeč a to bolí. No a on se tak bál, že ho to bude znova bolet, že tu nožičku držel zatnutou v křeči. No a asi v autě, v sedačce už zapomněl a povolil. No, komedie, ja už byla hotová, že bůhví, co se mu stalo - že jsme mu s tím ještě hýbala:slight_smile: :wink: Naštěstí nic, doma už lítal, jak splašený. Tak se dr. jen smála, že jsme jeli zbytečně a na šití (kdy jsme mělí přijet - jak si roztrh to obočí) jsme nepřijeli. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
25. únor 2013 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lennetfrigg moc pěkné, s dětmi si člověk opravdu užije, hlavně, že je vše OK
25. únor 2013 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg No tak to jste teda měli veselo, co ty naše dětičky nedokážou, že? :slight_smile: Ale hlavně, že mu nakonec nic nebylo!!! :wink:
@svha Ahojky, vítej :slight_smile:
25. únor 2013 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 ahoj i Vám, děkuji za přivítání, snad se brzy zorientuji, kdo tu vše je a povídá si.
25. únor 2013 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svha ahoj, vítej, já porádně nedočítala tak jsme nevěděl,a zda už tu nejseš dýl, jak mám já nějakej naval práce nenakouiknu každej den, tak pak nezvládám dočíst a pak přijdu a navážu, ostuda. Ale každá kačka dobrá , no tak holt dělám po nocích , přes den to tu nejde :grinning:
@lennetfrigg :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: známe...:D hlavně že mu nic není. jak mi to srostlo? Luci má zatom červenou jizvu,a le myslím že časem zesvětlá
25. únor 2013 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, no my se tak nasmálí.... Na to nikdy nezapomenu, jak jsme tam jeli, tak takový boroček, skoro na umření:slight_smile:
@barbarkaaa zatím to má krvavé - ale zaschlé, to se zahojí:slight_smile: Dr. jen říkala, že jsme měli přijet, že to má dost, že bude jizva. Ale pak se jen smála:slight_smile: Na fotu to jde vidět:slight_smile:
26. únor 2013 v 00:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek