• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@kacikaci no u nás to bylo určitě plínkama a procházela jsem to tady na Koníkovi a fakt nejsme první. Asi to prostě některým dětem s citlivější pokožkou vadí. Ono to není opruzené... hodím foto. To už to vypadá dobře. Měla to úplně rudé, teď má už vnitřek dobrý a rudé jen okraje. Ale už dřív jsem je měla a OK, myslím, že to bylo prostě jen špatné balení nebo nevím:frowning2: Každopádně už je nekoupím, nejspíš. :unamused: Jen se mi pořád zdá, jako by se jí to rozlézalo, do šířky. Z počátku ten flek nebyl tak velký, ale rudý. No, uvidím, ale kortikoidama se mi to moc mazat nechce:frowning2:
12. bře 2013 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg kortikoidy bych nechala až jako úplně poslední možnost, a u mudr jste byli? je to síla teda, má to i dost velký, nemůže to být alergie na nějaké jídlo nebo ekzém?
12. bře 2013 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci jo jo u dr. jsem s ní byla. Mažem právě Sudocremem (na doporučení dr.) a to pomáhá, ale mám právě pocit, že tam, kde se to zahojí, se to kolem rozleze. No, ono to opravu jako alergie vypadá, spíš ale nějaké složka v té plíně. Má to opravdu jen v místech, kde se dává plinka... jinde né. Kdyby to měla z jídla, tak si myslím, že se jí to udělá jinde na těle a hlavně asi na tvářích. Začalo to fakt tak, jako by jí ta plinečka prostě odřela - jak jsem psala, neměla body a příjde mi, že jí to po kužičce jezdilo. Z počátku to byl flek tak 5 cm a teď tohle. No, počkám ještě do pátku a pokud to nebude zase lepší, znova s ní zajdu. Právě, že dr. chce nasadit ty kortikoidy, někdy bohužel asi nutné... Ale zatím to teda zkouším bez toho.
12. bře 2013 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg a svědí jí to? zkusila bych spíš kožní, ta určitě nebude cpát 18ti měs. dítěti kortikoidy..to je blbost, já mám atopickej ekzém a mudr mi kortikoidy fakt dávat nechce, musim jí přemlouvat, když je chci, nic jinýho nezabírá...
tak přeju, ať se jí to zlepší brzy..
12. bře 2013 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci děkuju. Ja to právě hodila i do blogu, ale přímo to nikdo nepoznal, tak uvidíme. Před odpoledne se mi to zdálo už lepší, ale teď večer zase zarudlé. Holky ještě radí konopí, tak asi zkusím. Tím se nic nezkazí.:slight_smile:

Jinak jsi mě pobavila s Amálkou a wc:slight_smile: Dorotka na čůrání dělá takový zvuk jako chr :grinning: a teď než usla, to dělala i na fotku své dupky - jak jsem to tu hodila a včera lapla Tedíka za lulika a tady dělala chr chr. Jsem myslela, že umřu smíchy. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Se stáváním jste šikuly:slight_smile: Dorka většino se vzbudí mezi spánkem - to pláče, dostane prso a znova usne a pak když se probudí, že je vyspaná, tak si vstane a klepe na dveře. To už nebrečí :wink:
12. bře 2013 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojky, máme za sebou 18ti měsíční kontrolu, Amálka má 86 cm a 12 kg, 16 zubů, říká něco kolem 50 slov, pasivní slovní zásoba už spočítat nejde, a dostala 4. dávku hexy. u doktorky už pěkně vyváděla, chudák se tam bála :unamused:
14. bře 2013 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, tak jak se máte všechny? A jak je u Vás? U nás stále celkem dost sněhu, ale víkend byl nádherný... krásně sluníčko svítilo.

No a u nás propukají neštovice, Tedík už má osypané bříško, tak jen čekám, kdy se to objeví u Dorotky. Aspoň to budeme mít za sebou a snad bez komplikací. A já si říkala, že konečně začali ba lépe spát a ono houby - unavení z neštovic :wink:
18. bře 2013 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a doma nuda, tak něco tvořím na zdi... Dorotka je tak krásně pokreslila, že to bylo tak na nové vymalování...což odmítám:slight_smile: Tak snad to dotvořím. Jen to obtahování černou to asi bude nadýl :grinning:
18. bře 2013 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte holky, konečně vás zdravíme :wink: Byli jsme na týden na horách, o víkendu zase na horách a křtiny synovce, takže pořád něco, ale všechno bylo moc fajn a pěkně jsme si to užili :slight_smile: Klidně bych to brala častěji :wink: :wink:

@lennetfrigg Co ta kůžička? Už je to s těmi fleky lepší? Já si všimla, že Vojta má taky teď na pravé straně na boku / stehýnka červené pupínky a jedinou možnost vidím v plínkách, přitom používáme převážně stejné a vyzkoušené značky (Pampers, DM, Tesco), nikdy nám to nedělalo problém. Ale asi se na to v pátek dr. zeptám, to jdeme na 18-ti měsíční prohídku, když už jsme konečně taky zdraví!! :slight_smile: Mimochodem, krásné malůvky, jsi šikovná, já si na tohle vůbec netroufám...prostě nemám zeshora dáno :grinning: Ale malému bych taky ráda pak nějak vyzdobila pokojíček, holé stěny mi přijdou smutné, no uvidíme :slight_smile:

@kacikaci Máte pěkné míry, jsem zvědavá na ty naše, teď to jde nějak mimo mě jak nechodíme často k dr. jako dřív, trochu ztrácím přehled...váha, míry, atd... :slight_smile: A jak Amálka s jídlem, zlepšilo se to trochu? Já bych poradila taky max. nenutit a počkat spíš až se to zlepší, my to měli jen párkrát, ale třeba jen den, max. dva a měla jsem toho plný zuby, úplně chápu tvou bezmoc :unamused: Ale pak to z ničeho nic přešlo...třeba jí bolí bříško nebo nemá prostě chuť jako někdy my dospělí...snad to bude lepší, držíme pěstičky!!! :wink:
18. bře 2013 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 jé, děkuju, ja se na to malování chystala dlouho, ale teď jak Dorotka udělala všude malůvky, tak mně to konečně donutilo.

Jo jo, zádička už máme dobrá...nakonec ten Sudocrem opravdu pomohl nejvíc, ale teď zase pro změnu čekám ty neštovice. Tedík už začíná být jak muchomůrka... Ale nemá teploty, tak snad i Dorotka to přestane bez vážnějších komplikací :grinning:

Jinak hory musely být paráda, takový relax na duši, co:slight_smile: A kde jste byli?
19. bře 2013 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holčiny, co jste používaly Calmu, ještě jí používáte? Nebo dáváte mlíko do hrnečku s pitítkem?
19. bře 2013 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 díky! s jídlem je to pořád stejný, snad se to brzy zase zlepší..před tím jedla úplně vzorově, tak si to teď musí nějak vynahradit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@nelina_ malá pije mlíčko pořád z lahve, ale máme už avent na ten jsme přešli po calmě, zkoušela jsem jí dát mlíčko několikrát do hrnku, ale neprošlo to :wink:
19. bře 2013 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ taky máme Avent lahvičku a v pohodě :slight_smile:
19. bře 2013 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
Co tady nového???
Já nějak nestíhám - taky jsme byli na horách...
19. bře 2013 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 vy čekáte druhátko? :slight_smile: pokud ano, tak obrovská gratulace! plánovali jste?
19. bře 2013 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ ja jí používala asi do roku, pak už jí Dorotka nechtěla. Na čaj má hrneček a na mlíčko normální láhev s dudlem, ja používám Nuby s oušky.

@dasty79 jé, teď na to koukám :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: gratulace :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
19. bře 2013 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci @dasty79 @lennetfrigg Štěpa se Calmy nevzdal :slight_smile: Chce pořád krmit, jako když byl miminko :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
19. bře 2013 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg No tak to je super, že zádíčka v pohodě...malej to má pořád na tom stehýnku, tak se na to určitě u dr. radši zeptám :slight_smile: Jinak na horách jsme byli se známými v Krkonoších, kousek za Vrchlabím a bylo to úplně super, nemusela jsem vařit, tak jsem si to i po téhle stránce užívala!!! :wink: :wink: Jinak trochu sjezdovky i běžky, takže supr, jen počasí mohlo být lepší, ale nenechali jsme si to kvůli tomu zkazi :grinning: t

@nelina_ My ji používali cca do roka a měli jsme vcelku problém pak přejít na jinou lahvičku, prostě jinou nechtěl...ale po roce se to naštěstí zlomilo a teď používáme úspěšně lahvičku s brčkem z DMka a supr. A je fajn i na cesty, prot. se dá pěkně zavřít. :slight_smile:

@dasty79 Taky moc gratulujeme!!! :slight_smile: Jak jste si užili hory?
@kacikaci Tak to dál moc držíme pěsti, ať se to brzy zlepší!!!!!
19. bře 2013 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminy dnes je nádherně už by mohlo přijít to vytoužené jaro :slight_smile: už se na něj moc těšíme až budu po lokty zahrabaná v hlíně na zahradě a budu si dělat zahrádku :slight_smile: a malýmu pískoviště - houpačku a skluzavku :slight_smile: tahle zima je nějaká dlouhá.... Jak jsem si na malého postěžovala tak se to obrátilo k lepšímu asi to vycítil a je to zlatíčko... doma je hrozně hodnej, ale venku to je jak utrženej ze řetězu... neposlechne a má svou hlavu jde si kam chce miluje silnici a značky za ruku nepůjde ani za nic a jak mu změním směr chůze tak je zle a nic s ním neudělám... tak proto ta zahrada tam je v poho :slight_smile: jinak učím ho již měsíc jíst lžící a on to stále ještě nepochopil a jídlo každý den je všude asi to chce víc času, ale jak přijde doba oběda tak mám nervy v kýblu :slight_smile: ale to snad brzy vypilujeme :slight_smile: máme 16 zubů tak už nás čekají jen ty pětky a bude hotovo :slight_smile: všem co čekají druhátko moc gratuluji snad se taky brzy dočkáme:slight_smile:
Začíná se rozmlouvat konečně jen zlehka, ale přeci :slight_smile: Jinak rozumí všemu co mu řeknu je to můj velký pomocník miluje když mě může pozorovat při práci.
Všem krásný slunný den - mějte se a smějte se :slight_smile:
20. bře 2013 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 díky moc
@dzajnach tak to je super, že se vše zlepšuje..Amálka taky venku diktuje, kam se půjde :grinning: k tomu jídlu, Amy se učí už snad od 11. měsíce jíst sama lžící a je tomu teprve cca měsíc, co ji můžu nechat sama s talířkem a lžící nebo vidličkou a nají se sama..takže to chce opravdu hooooooodně času, ale ještě víc trpělivosti, 5x denně vytírání kolem židličky, apod. to je standard, taky jsem z toho byla na prášky, my jsme nejdřív jedli tak, že jsme každá měla lžičku a nastřídačku jsme ji používali, pak přišel čas, kdy Amy začal odmítat pomoc, takže nám nezbylo nic jinýho, než se obrnit a nechat ji si dělat s jídlem, co chce, trochu jsme jí jen slovně naváděli, šáhnout na lžiku nebo vidličku si nenechala..a teď už to jde, i polívku už sní, i když je okolo nacintáno, ale nají se..

tak mě tak napadlo, nemůže být to nejezení (nechuť k jídlu) způsobená reakcí po očkování? minulý týden jsme byli na druhé dávce priorixu.. dneska dokonce odmítla rajskou s paprikovými lusky, kterou normálně fakt miluje a sní plný talíř..tak jsem zvědavá za jak dlouho se přihlásí, že chce zase jíst a co jí dám, fakt už mě nenapadá, co jí pořád dokola nabízet :(
20. bře 2013 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
20. bře 2013 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
jen pro srovnání, už mi z toho počasí hrabe, ta první fotka je z loňska 20. března, ta druhá fotka je teď z víkendu..to počasí se zbláznilo :grinning:
20. bře 2013 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg
@jajapaja23
@kacikaci všem moc děkujeme :slight_smile: Já teď nebyla schopná nic - pořád jsem jen spala,tak jsem se ani moc nedostala na net.Jo jo plánovali - v prosinci jsme si řekli,že to už přestanem řešit,kdyby to zase trvalo tak dlouho jako s Vikčou a zadařilo se hned 1. měsíc - tak jsem ráda,že budou prďolkové o 2 roky od sebe a vyhrajou si.Sice to bude asi záhul,ale hezkej :slight_smile:

@jajapaja23 - jo my hory super - já teda jen procházky atd.Ale bylo to krásný!Byli jsme v Jeseníkách.
Vy jste byli kde?Tak jste se střídali v lyžování?a na jaký chatě jste byli?
20. bře 2013 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci - my jsme byly na Priorixu asi v lednu.A jí asi 14 dní nebo 3 týdny tak vybíravě.....
takže u nás to tím nebude
20. bře 2013 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky mě to počasí už štve :angry:
20. bře 2013 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Tak to srovnání fotek je super!!! Ani by mě nenapadlo, že ta první fotka je fakt v březnu :grinning:

@dzajnach Paráda, že je to lepší. Co se týče toho venku, já mám taky vždycky hrůzu kam až za ním polezu, ale myslím, že to k tomu patří, že prckové chtějí objevovat a těžko jim vysvětlíme, že jdeme tam, kam chceme my...oni to vidí jinak, občas z toho rostu, ale co naděláme...my nemáme ani plot, takže mě čeká i to, že mi bude asi občas i utíkat...včera se taky vydal dost velký kus od domu a úplně v poho, tak jsem si pro něj došla a samozřejmě byl řev, ale pak se uklidnil a objevoval dál :wink:

@dasty79 My byli v Krkonoších, vlastně takhle poprvé ve třech...se známými na chatě Bumbálka kousek za Vrchlabím...taková rodinná chata, pěkné prostředí, kousek sjezdovka, takže pohoda. Jojo, v lyžování jsme se střídali, ale počasí nám moc nepřálo, tak jsem ani nebyli každý den, pak to byl i trochu led, tak to jsem fakt vzdala, ale jinak super týden!!! Není špatný někam takhle vypadnout a nebýt pořád jen doma, jen to nejde tak často kvůli financím no.
20. bře 2013 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dzajnach to je normální, děti v tomhle věku prostě mají svou hlavu... dělá mi to i Dorotka a když nechci jít tam kam ona, tak sebou plácne na zem kope a řve :grinning: :grinning: Vždy ji nechám, až se uklidní, tak pokračujem. Nedávno vylezli i sousedi, co se děje, jak tam vzteky řvala:slight_smile: a co se táka jídla, Dorotka sama jí, ale občas to vypadá, že s tím jídlem dělá vše možné... schválně tu hodím fotku, dnešního oběda. Ja ještě dodělávala oběd taťkovi, tak jsem jí nechala, ať se s tím popere. A mimojiné, Tedík má 5 a kolikrát jí hůř než ona :grinning: :grinning: :grinning:

@kacikaci supe fotky... taky jsem nedávno koukala na starší fotky... letí to hrozně :unamused: a očko to určitě může být - ta nechuť.

@dasty79 a super, že Vám vyšel termín opět v září:slight_smile:
20. bře 2013 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Slíbené foto.... Dorotka a oběd + Tedí a neštovice :wink:
20. bře 2013 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lennetfrigg :grinning: tak Dorotka si dle fotek oběd užila ve velkým :grinning: a jak zvládá Tedík neštovice? snad ho brzy přejdou..
20. bře 2013 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kacikaci no, naštěstí bez velkých teplot, ale má je všude... i v pusince a na jazyku, hodně i kolem očí, ve vlasech. Doufám, že Dorotka to nebude mít tak hrozné :angry:
20. bře 2013 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek