• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@dzajnach @nelina_ malá měla první botky na podzim 21, na zimu už jsme kupovali 22 a teď už má 23..takže te´d to šlo vlastně za 3/4 roku strašně rychle kupředu..a nechce se mi věřit, že by to šlo takhle rychle dál.. asi bude mít velkou nohu jako maminka a tatínek..já si te´d byla kupovat boty na jaro a moje číslo bývá označeno na krabici jako XXL :grinning:
17. dub 2013 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kacikaci no máš pravdu, že teď měli prckové období velkého růstu :grinning: Ale asi to nebude lepší :stuck_out_tongue_closed_eyes: Štěpa má teda zatím taky 23, ale má veliký nárt a než by ho začali tlačit prstíky, tak botičky neobujeme přes nárt, takže já jsem smířená s tím, že zatím botičky na 2 sezony nebudou :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
17. dub 2013 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ Duplo máme a Dorotka si s ním hraje hodně, ale myslím, že je to tím, že to vidí od Tedíka. Staví sama veže a vždy se přijde pochlubit, co postavila:slight_smile: Právě na narozky jí chceme dokoupit něco z holčičí sady. Ale třeba Tedík tomu přišel na chuť až tak kolem třetího roku.

Botičky zatím u Dorotky taky jen jedna sezóna, i u Tedíka je málo kdy, to už fakt musím koupit o dost větší. Ale mám hodně botek po Tedíkovi, takže mám trochu výhodu, co neunosil on, nosí Dorotka, tak má proti němu malou nožku, i když taky má teď 22
17. dub 2013 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tak jsem Vás holky pořádně dočetla, včera jsem to jen proletěla. Je krásně, to je super, jen hodně práce... tak moc nestíhám. @dzajnach tak to je super, že si malý hraje na zahradě, to Dorotka furt ze zahrady utíká a když potřebuju něco udělat, tak je to problém. Tedík ten se nemůže dočkat až se vytáhne trampolína, jen se obávám, že letos už tam budou řádít oba:slight_smile:

@kacikaci botky bych prodala, ona ta nožička bude hodně růst. Ja teda mám zkušenost jen s Tedíkem, ale tam nehrozilo, aby mu vydržely botky déle.

Včera jsem tu narychlo hodila fotky Dorotky s duplem, neotačela jsem je... tak se omlouvám. Ale už jsem včera nestihla napsat, že si myslím, že je to spíš vyjímka. Ona hodně dělá to, co Tedík a tak i staví. On si s tím hraje pořád, má i klasické lego, ale duplo ho pořád baví. Ale začal s tím taky mnohem později.
18. dub 2013 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Taky to teď řešíme, dneska mu jedny botky (kt. jsme měli půjčené fakt jen provizorně od švagrovky) praskly na obou podrážkách vejpůl a říká au au, tak musíme odpo zajet nějaké koupit. Ale netuším jaké...dr. nám doporučila nové kotníčkové, prý nedědit, dává totiž nožky hodně k sobě :unamused: Ale uvidíme, co seženeme, když je to tak narychlo. Právě přemýšlím, jestli koupit jedny pořádné a pak nějaké míň jen na zahradu...uvidíme asi až v obchodě. S tím taťkou je to pěkné, že ho takhle vnímá, i když je s ním jen chvíli. U nás jak se ztratíme jeden nebo druhý, hned to registruje a ptá se máma, táta...taky obdivuju maminky samoživitelky. To teda klobouk dolů....

@dzajnach Taky mi tohle počasí vyhovuje, jsme venku třeba i šest hodin a jsme naprosto spokojení, všichni!!! :slight_smile: Pískoviště bude teď manža vyrábět, tak se taky malý už brzy snad dočká a bude se mu to líbit, jsem zvědavá, prot. jeho zajímá nejvíc to, co děláme my...včera mi třeba "pomáhal" na zahrádce takovým způsobem, že už jsem rostla....ale snažím se to brát s rezervou. Holt letos u nás asi kytky venku moc nepřežijou :grinning:
18. dub 2013 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jajapaja23 doufám, že jste sehnali nějaké botičky a malý je spokojený..mě se teda dědění bot moc nelíbí, ale používáme je jen právě na písek, nebo na chvilku na lítačku ven, jinak kupuju nové..první botky a ty zimní jsem koupila ortopedické, kotníčkové, teď už jsme byli v klasické obuvy, koukám samozřejmě na kvalitu, na to jak jsou botky šité, apod. ale zas tolik to nehrotím jako u těch prvních..doma chodí malá bosky, to je podle mě pro nožku nejlepší, tím se nejvíc formuje klenba a svaly na chodidle, až bude tepleji, bude po zahráce taky běhat bosky..

jinak dnešní počásko, senzace, byla jsem s malou po dlouhý době na výletě, obě jsme byly celý den v tričku, užívaly sluníčka, no prostě paráda..víc takových dní, abychom mohli dobít energii po ldouhé tmavé zimě :sunglasses:
18. dub 2013 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
S těma botičkama je to těžké, ale myslím, že u těch nejmenších to dědění nevadí. Malá má třeba po Tedíkovi botky, které on měl na sobě třeba necelé tři měsíce... a to ještě hodně seděl v kočárku. No a upřímně, pokud bych měla co půl roku dávat oběma za boty třeba 1000 kč:frowning2: a pak to měli na chvilku... to fakt nejde. :confounded: Jasně, že bych byla raději, kdyby to tak nebylo, ale prostě to bychom si nemohli finančně dovolit:frowning2: Ale zase dají se sehnat botky i v různých slevách a akcích. Ja byla max. spokojená s botičkama, co měla Dorotka minulé léto, ty byly super. Dali se jak ve velkých teplech, tak i když bylo chladněji... teď už jsem něco takového nesehnala:frowning2:
19. dub 2013 v 07:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci @lennetfrigg Tak jsem nakonec normální obchod nestihli, protože si Vojta včera odpo přispal, tak jsme zajeli rovnou do Deichmanu a supr, pořídili jsme takové vcelku pevné jarní botky, hezky podrží i kotník oproti těm plátěnkám a dali jsme za ně 400, což jsem byla ještě ráda, známá vůbec nedávno nepořídila, tak koupila z nouze za 700, to bych si asi hodně rychle rozmyslela, ty peníze fakt pak lítají, natož u dvou dětí nebo třech.To se pak nasčítá. Vybrali jsme tmavé, dají se omýt, tak snad chvíli vydrží. Nakonec má velikost 23, paní mu naměřila 21,5 což není nic moc, prot. 22 mu byly fakt natěsno, tak to bych mohla za pár týdnů kupovat nové. V těch 23 má nožku akorát ještě s malinkou rezervou, pata mu v tom nejezdí, takže ok. :slight_smile: Se sandálky ještě počkáme. Nabízeli nám ty elefanty, ale ty stojí třeba i 900, fakt mazec. Ale zase takové teplo ještě není, tak to ještě chvíli vydržíme. Hezký den všem :wink:
19. dub 2013 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 tak to je parádní koupě... My máme smůlu, že tu žádný pořádný obchod není, když chci dobré botky, tak leda v lékarně Santé a tam ty ceny jdou i u těch dětských botek hodně vysoko. Přes net to taky není ono, lepši vyzkoušet...

A jaké je holky u Vás počasí? Hlásili ochlazení, ale tady se to zatím drží, ani neprší...

Na květen jdem k zubaři, tak jsem zvědavá na Dorotku, zda otevře pusinku:slight_smile: Tedík je šikula, ten je v klidu, má zdravé zuby, tak se zubaře nebojí:slight_smile: Za to já si asi protrpím, ulomil se mi zub, za pár dnů mi z něj vypadla plomba, tak nevím, co s tím dr. vymyslí. Obávám se, že tam plomba už dát nepůjde, že bude chtít dát korunku:frowning2:
19. dub 2013 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holčiny, minulé slunečné dny mě přiměly k zamyšlení, jak chránit očka našeho Štěpánka. Byla jsem v DM a tam mají sluneční brýle pro prcky. Máte zkušenost? Nevím jestli by je nosil. Nebo mám jinou možnost, jak ty očka chránit?
19. dub 2013 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg u nás začalo pršet večer a taky ty teploty hodně klesly, ale teď už neprší a venku není zas tak velká zima :slight_smile:
19. dub 2013 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci jo počasí bylo na dobití energie naprosto senzační, musím přiznat, že už dlouho jsem jí tolik nenačerpala ... takže prosím ještěééééé :sunglasses: :grinning:
19. dub 2013 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jajapaja23 jsi mě pobavila. Já letos počítám jen s kytkama, které zavěsím různě nahoru, jako převislé balkónovky atd, jinak jak píšeš, je mi jasný, jak by mi s nima pomohl :grinning:
19. dub 2013 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg U nás taky ne, jeli jsme 20km, ale je to, dá se říct, vcelku spolehlivá možnost jak koupit vcelku slušný botky za dobrou cenu, tak jsem fakt ráda, uvidíme jak dlouho vydrží... :wink: Přes net bych je taky nekoupila, v některých botách mu totiž nesedne nárt, tak bych to neriskovala. A hlavně po včerejšku vím, že každá bota není stejně velká...velikosti prostě neodpovídají mnohdy velikosti nohy. Zubař nás čeká v pondělí, tak už teď se toho děsím, ani čištění zoubků nám moc nejde, tak nevím, jestli vůbec u dr. otevře pusu :angry: A o sobě radši ani nepřemýšlím, občas mě jeden zub pobolívá, tak mě možná taky něco šerednýho čeká :unamused: Počasí se u nás zhoršilo, ale jen prší a je teplo, tak to není tak hrozný, pořád lepší než ta dlouhá zima a určitě bude brzy zase líp. Nám dnes odjel taťka na tři dny pryč, tak to snad nějak zvládneme, ale ono to tak většinou uteče, že se nenadějeme a už bude doma :slight_smile:

@nelina_ Já o tom už taky uvažovala, přeci jen teď dost svítilo sluníčko a všimla jsem si, že mu to i vadí, kšilt ho aspoň trochu chrání, to jo, ale stejně to budeme muset nějak řešit. V DMku ale vlastně ani nikde jinde zkušenost nemám, tak třeba poradí někdo další.
19. dub 2013 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 tak u nás deichman taky vyhrál, a máme botky odtud, ted na jaro + sandálky za 700..takže paráda..

počasí dneska horš než včera, poprchává, a je o něco chladněji, ale dá se to..nic hroznýho, občas i to lsuníčko se už ukázalo, takže si tu nemáme na co stěžovat..nemrzne, takže super :slight_smile:
@nelina_ Amy teda sluníčko vadí hodně, po půl roce tmy si zas pěkně odvykla :grinning: a taky řeším, kde a jestli kupovat sluneční brýle.asi zkusím drogerky, lékárny? nevím, kde jinde se ještě dají koupit nějaké slušné
19. dub 2013 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci malé děti by sluneční brýle neměly používat, protože ještě nemaj plně vyvinutý oční pozadí. Něco jiného je ostrý slunce někde u moře nebo sníh na horách, na chvíli :sunglasses:
19. dub 2013 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak my asi brylky né:slight_smile: Tedík ten mi je nikdy nechtěl a Dorotka by mi je určitě taky shazovala....už tak kolikrát bojuju, aby si nechala aspoň čepici:slight_smile: Budem to řešit kloboučkem a kšiltovkou:slight_smile: Jinak jsem viděla na MMB i čepičky s UV filtrem, ale jsou celkem dražší :unamused:

No, my jsme trochu v zapadákově :grinning: což má své výhody, ale obchody nic moc :wink: Třeba vánoční dárky jsem všechny kupovala přez net, tady bych nekoupila nic pořádného:slight_smile: Ale máme kousek do Polska, tam se chystáme na obklad do koupelny, tak to tam musím obhlídnout:slight_smile:

Jinak trochu u nás šílím :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: babča naučila Dorotku tancovat na písničky, co hrajou na Šlager TV, ta to chce pořád zapnout :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: No, celý den poslouchat dechovky :dizzy_face: nic pro mne :grinning:
19. dub 2013 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci @lennetfrigg No tak to je taky supr, za tu cenu dvoje botky. Já možná ty brýle řešit ani nebudu, my máme občas totiž taky problém jen udržet na hlavě čepici nebo kšiltovku a asi je fakt, že to zatím bude stačit, já fakt nevím...možná se na to ještě zeptám dr. až tam půjdeme, jinak to hrotit nebudu....teď jak bylo hezky, tak jsem ho už mazala, protože se už přichytával a ok....tak to s těma očkama snad zvládneme. :slight_smile:

@lennetfrigg To jsem se hezky pobavila s tím "šlágrem" :slight_smile: Já to občas jen přelítnu ovladačem a úplně mi to stačí...to máte teda šikovnou babičku...to se ti nedivím, že to nechceš poslouchat, já dechovku taky moc nemusím...ale na druhou stranu, furt lepší možná nějaká hudba (jestli se tomu tak dá teda říkat :grinning: ) než třeba jen seriály dokola a tak :slight_smile: Třeba ji to brzy přejde a zaujme něco jinýho. Já teda taky občas s jednou babičkou bojuju, co se týče jejich nápadů, ale to je na delší povídaní :unamused: S tím Polskem to nemáte zase tak špatný, myslím, že se tam dá pořídit spoustu pěkných věcí a o dost levněji než tady, to se hodí :slight_smile:
19. dub 2013 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 no a my to máme přesně opačně - než se změnil čas,tak mě Vikča spala 2x denně,to jsem si říkala,že spí nějak hodně.A teď po změně času stává ráno kolem 7h - 7.30 celé dopo nechce jít spinkat,jde až tak o půl jedné,to spí asi 1,5h.A pak jde večer o půl 8 :slight_smile:
20. dub 2013 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci taky si mylsím,že nemá cenu schovávat zimní botičky.třeba my co jsme měli na podzim,tak už nám na jaře nejsou :cry:
20. dub 2013 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci u nás to bylo to samé s čepicí,prostě chtěla mít na sobě zimní čepičku a v obchodě řev,že si žádnou jarnačku zkoušet nebude,že chce tu svoji :grinning: a teď když ji chci dát jarní čepičku,tak si na ní taky nemohla pár dní zvyknout :grinning:
20. dub 2013 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ já jsem koupila Vikče v Penny - měli tam sluneční brýle Keen(to je dobrá značka).
Pže teď měla zánět spojivek a brýle se jí zalíbily,že je chtěla mít na očičkách pořád - i doma :grinning:
tak občas je venku použijem,když bude hodně prát sluníčko :dizzy_face:
20. dub 2013 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jak užíváte sluníčka? My každý den od rána do večera venku, je to naprostá paráda :wink: Doufáme, že jste všichni zdraví a máte se fajn. Moc zdravíme. papa :slight_smile:
24. dub 2013 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 ahoj holky :slight_smile: Je vidět,že venku je krásně sluníčko,že si to každej užívá,to je dobře.
My jsme taky pořád venku.Včera jsme odvezli Viki na noc k babičce a jeli na Kabáti - pěkně jsme si to užili :slight_smile:
A teď než mě přiveze babička Vikču,tak honem uklízím a povlíkám a teď si teda dávám kafíčko u MK a koukám
co je tady nového :grinning: A tady je pusto...Tak užívejte sluníčka :slight_smile: Všem hodně zdravíčka :slight_smile:
25. dub 2013 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 tak Kabáty závidím:slight_smile::slight_smile:

My taky pořád venku, děckám jsme už vytáhli trampošku, tak řádí:slight_smile: Ja zatím bohužel hodně pracovně... sadíme brambory, zeleninu, v jahůdkách musím pokopat. Ale s děckama to moc nejde, Dorotka je větroplach a pořád utíká ze zahrady, tak se střídáme.

Jinak si trochu u Vás holky postěžuju, máme tady o dva baráky sousedku a ta má kluka stejně starého jak Tedík. Nevím proč, ale ona mu prostě zakazuje, aby si spolu hráli. Přitom jsou spolu ve školce a když není doma (hlídá babička), tak si spolu hrajou normálně. Včera za ním šel, jestli by nešel jezdit na kolo. Ona byla bohužel doma a Tedíka vyhnala. Jako nepochopím, přišel uplakaný. Holky radí, ať si to s ní vyříkám, ale mně se do toho moc nechce, asi bychom se dost pohádaly a to ja moc nemám ráda. Ale je mi z toho fakt dost smutno:frowning2:
25. dub 2013 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Jojo, teď je nejlíp venku, sem kouknu jen na chviličku, ale i tak to stačí :wink: Venku si to fakt užíváme, sice musím občas odbíhat za Vojtou a koukat kde je, ale naštěstí mi nikam neutíká, spíš zajde třeba za barák a to mám hned strach, prot. tam máme zasypaný starý sklep a za tím sráz dolů zatím bohužel bez plotu, tak v tomhle ho hlídám. Dneska manža začal vyrábět pískoviště, tak malej asistoval, zítra to snad dodělá, tak jsem zvědavá jak si tam vyhraje, to bude asi písek všude :grinning: Na Kabáty bych taky klidně zašla, už je to pár leto co jsme je viděli naposled. Já prala povlečení a povlíkala rovnou včera, mám ráda když se to může hned povléknout uschlé a voňavé ze sluníčka :slight_smile:

@lennetfrigg Vůbec nevím co poradit, přeci jen nemáme druhé a ještě k tomu starší. Ale sousedku upřímně nechápu...a pozorovala jsi třeba už nějaký problém dřív nebo až teď? Jakože proč by najednou měla důvod mu zakazovat kamarádství s Tedíkem...sama nevím jak bych to řešila. A bavíte se spolu normálně nebo se k tobě chová taky odtažitě? Asi bych to zkusila nějak oklikou třeba přes společnou akci nebo zájem v MŠ...jakože si spolu rozumí ve školce, tak by s ním chtěl jít Tedík ven...ale fakt nevím, pár slov na vysvětlenou by to snad nezkazilo :unamused:
25. dub 2013 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg jo Kabát to bylo supeer :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
taky bych chtěla pracovat na zahradě - síct trávu,dát tam folii a kačírek,ale to s tou mojí pomocnicí nejde :grinning:
tak si hraju na písku a odpočívám :grinning:
Ta je teda divná,ta sousedka - měla by být ráda,že si kluci vyhrajou,že si rozumněj a ona to dítěti zakazuje.
Já bych si to s ní asi vyříkala - abys věděla v čem je problém.
A neměli kluci nějakej problém ve školce?

@jajapaja23 manžel ten udělal Vikče už napodzim houpačku a skluzavku a pískoviště - tak
tam je spokojená :slight_smile: je to super když je sluníčko a ty děti si vyhrajou venku :slight_smile:
26. dub 2013 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Tak pískoviště doděláno a má fakt úspěch, Vojťulu nejvíc baví samozřejmě sypat písek ven, ale nevadí, ta tráva to vstřebá, hlavně že je spokojený. Našli jsme i pár bábovek z loňska, takže paráda :slight_smile: Včera jsme si užili pracovní sobotu venku + večer koncert, dnes to vypadá na neděli v teplíčku, prot. venku od včera prší, ale doufejme, že na čarodky už bude líp, máme tu velkou akci, tak to snad klapne :slight_smile: Hezkou neděli všem!
28. dub 2013 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všem krásné Čarodky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
30. dub 2013 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jak se daří:slight_smile: U nás dnes upršeno:slight_smile:, ale Dorotka spí a Tedík kouká na pohádky:slight_smile: nepořadek počká, tak okukují Koníka:slight_smile:

Jak se všechny máte? Ja teď měla nějaké divné období a den blbec:frowning2: Zkazila se mi karta na foťáku, naštěstí fotky pravidelně stahuju, ale zrovna ten den sem si fakt dala práci, vytahla děcka na focení do přírody a fotky se celkem i povedly...ale bohužel, karta v háji, nejde načíst, takže je po nich. Pak nám Dorotka slítla z trampolíny...naštěstí, fakt naštěstí, se nic nestalo...Nespadla na hlavičku, ale na ramínko a ruku...v první chvíli jsem si myslela, že jí má zlomenou. Hrozné. Ale je vše ok, jen si poplakala. Máme trampošku naštěstí na zahradě, takže to nebyl tak tvrdý pád. Navíc to byla moje chyba, fotila jsem je tam a než jsem znova stihla zavřít bezpečnostní sít, tak kolem mně prolítla, ani jsem nestihla reagovat.

Lásky čas taky nějak u nás neprobíhá :confounded: spíš se s manželem pořad hádáme :unamused: Potřebovali bychom někam si asi vyrazit, sami dva :unamused: ale to je nereálné..

Jinak písek už jsme taky udělali...Dorotka, taky hlavně vysypává ven, ale to neva, chvíli tam vydrží. Pak ta trampolína, tam chce být hodně. I kreslit jí celkem křídama baví, koupili jsme v Kiku takové obrovské :grinning:

Ale teda ze včerejška mám fakt zážitek:slight_smile: Byla jsem dětem udělat občanky - ať je můžem vzít do Polska a teda vyfotit Dorotku...no to bylo holky strašné :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Ja byla zpocená až na zadku. Naštestí paní měla celkem trpělivost a nikdo za náma nečekal. :slight_smile::slight_smile:
2. kvě 2013 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek