• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@lennetfrigg My můžeme poradit taky leda jen ty laktobacilky a ještě nám pomáhala probiotika Nutrolin B - je to jen jako doplněk stravy, ale pamatuju si, že to malému dost ten průjem zklidnilo. A tenkrát nám dr. doporučovala vynechat mléčné výrobky, to taky pomohlo, i když nic moc nesní, určitě dostane během pár dní chuť a pak tu rýži třeba sní...Vojtovi se tenkrát rýže s mrkví po týdnu taky dost přejedla a plival to, ale tak nějak to pak přešlo samo a najednou chuť k jídlu měl. Držíme pěsti, ať je to co nejdřív i u vás!!! :slight_smile:
10. čer 2013 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky dík..no uvidíme:frowning2: Právě nevím, zda můžu i nejaké třeba jiné ovoce krom banánu. Mléčne vím, že se nemají dávat. To jsme fakt vynechali okamžitě. Jsem myslela, že bude hladoš na noc, ale úplně v klidu, i když před spinkáním nemá UM.
10. čer 2013 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg ještě s tím ovocem tak Dr. nám řekla, že jen banán rozmačkaný ne vcelku a do toho zamíchat tu smectu...snad to bude brzy dobrý ...
Jinak holky už máme terasu i s chodníkem okolo domku byl to náročný víkend vyvařela jsem jak v závodce pro zedníky ... uff už je to hotový a vypadá to moc dobře ráno se už Miky projel na motoce po terase s chodníkem a moc se mu to lílilo... teď ještě nějaký zahradní nábytek a pro Mikyho objednáme skluzavku s klouzačkou
http://www.hriste-piccolino.cz/detske-hriste-cipera-se-skluzavkou/d-70542/ snad se mu to bude líbit ..u nás teď prší :( takže jsme zalezlí doma a pomáhá s úklidem... je to malý šiklula učíme se barvy na kolíčkách od prádla a písmenku už bezpečně pozná AEIOU :slight_smile: hrozně ho to baví... tak hezký den..
10. čer 2013 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky děkuju za všechny rady, zatím teda zlepšení v tom, že nekadí..spíš moc nemá už co. Ale zato se chudák včera pozvracela :frowning2: U těch maličkých je to hrozné, je celá bleďunka, chuďunká :frowning2: Ale tak to přejde...

@dzajnach hřiště vypadá super, škoda že nebydlíte někde blíž, bychom k Vám chodili lumpačit:slight_smile:

U nás pořádně lije, byli jsme zavést do školky Tedíka a jsme totálně mokří :grinning: :grinning: Musí teď chodit, budou mít radovánky, tak nacvičujou:slight_smile:
11. čer 2013 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lennetfrigg Ahojky, tak jak je Dorotce, doufám, že už je to aspoň o něco lepší, abyste si mohli užívat sluníčka venku! :wink:

A jak užíváte sluníčka, holky? :slight_smile: My jsme venku, co to jde, přeci jen je to úplně jiný den než když stále pršelo...tak si to vychutnáváme naplno :wink: Včera jsme poprvé zkusili bazén, Vojta byl na chvíli taky, těžko mu vysvětlit, že nemůže, když tam byl taťka, ale hezky si to spolu aspoň na tu chvilku užili, já teda až příště, zase tak otužilá nejsem, i když včera vcelku pařilo a voda nebyla tak studená, jen se mi nějak nechtělo :grinning: Mějte se a hezký den.
14. čer 2013 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky jdu k Vám pro radu, malá si předevčírem ráno nebo během noci zahodila někam dudlík, náhradní jsme koupený už neměli, tak jsme rozhodli, že už další nebude, hledali jsme fakt po celém bytě a nenašli ho, nevím, kam zmizel, ale tak jsme to řekli i Amálce, což ze začátku torchu oplakala, dokonce bez něj usnula i přes den, ale ty dvě noci, které jsme teď prožili, nepřeju ani tomu nejhoršímu nepříteli - hysterické záchvaty (bylo to normálně na studenou sprchu, nepomáhalo ani mluvit klidně, vysvětlovat, ani trochu zvyšovat hlas, prostě nic), neslyším, nevidím, chci spát u Vás v posteli, nebo mi dejte dudu, apod..
teď přemýšlíme o tom, jestli to teda ještě vydržet a nedat jí ho nebo ho pořídit ale dávat už jen na noc na spaní a postupně ho takhle dát pryč..co je pro dítě lepší? máte už někdo zkušenost?

@lennetfrigg
14. čer 2013 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci s dudlíkama zkušenost nemám. Dorotka dudlík bojkotovala a Tedíkovi jsem dudlík zrušila někdy kolem 8. měsíců, takže to tolik nechápal a ani nebyl na něj tak zvyklý. Osobně bych jí ale asi netrápila...je dost malá. Asi bych jí ho na to spinkaní nechala. Někde jsem četla názor nějaké doktorky, že děti prostě mají v tomto věku potřebu dudlat a že není nutné je tak brzy odnaučovat.

Ale jak říkám, fakt zkušenost nemám, u nás by bylo asi něco podobného, kdybych vzala prso...taky závislák :wink: Třeba později by se dudlíku sama vzdala, až bude rozumnější...hodně mamin pak řeší, že dudlík prcek odevzdá čertovi:slight_smile: Tady už to vyloženě závisí na tom, zda budete ochotní ještě asi pár nocí toto snášet nebo ustoupíte.

U nás už je celkem fajn, Dorotku to přešlo rychleji než Tedíka, 4 dny krize, ale pak se zdálo, že vyjí celou lednici :grinning:
15. čer 2013 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci My dudlík odstavili nedávno a úspěšně, jen to chce vydržet. Začaly se mu totiž trochu posouvat zoubky kupředu :frowning2: A to ho měl fakt jen na usnutí, někdy ho v noci teda hledal, dával si ho do pusy a pak už nevyplivnul, tak jsme to zkusili a fakt to vyšlo. Řekli jsme mu, že ho sežral náš kocourek a on to hned vzal. Sice to není čert, ale i tak to pomohlo, věděl, že tu kocoura fakt máme, že mu dáváme žrádlo a tak si to spojil s tím a fakt dobrý...první noc byla horší, ale ty další už úplně v pohodě. A když se po něm ptal, řekli jsme mu znovu, že ho má přeci kocourek...horší bylo spaní v kočárku, to se bez něj ani neuložil, ale během pár dní to taky šlo, teď už teda spíme jenom doma v postýlce. Být vámi, tak už vydržím, když jste vytrpěli dvě noci, myslím, že to přijme, jen zkuste vymyslet něco, aby tomu uvěřila a spojila si to s tím, že dudu už opravdu není. Zase tak malá už není, aby to nezvládla, jen to chce fakt nepolevit, prot. jak to zkusíte znovu, tak bude vědět, že jí ten dudlík stejně dáte...ale je to na vás, nechci nijak extra radit, ale upřímně já za sebe jsem moc ráda, že jsme dudlík dali pryč a je to v pohodě! :slight_smile:
16. čer 2013 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 tak jsme nevydrželi a koupili novej, bylo to peklo, a myslim, že i pro malou, takový scény jsem v životě neviděla, jsme slaboši :frowning2:
16. čer 2013 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Takhle bych to zase nebrala, ono to pak přijde samo a pochopí to, uvidíte!!! Každý dítko je jiný a asi nemá cenu to za každou cenu hrotit, ještě k tomu, když teď potřebuješ být spíš v pohodě a klidu! :slight_smile:
16. čer 2013 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci nebuď z toho smutná, neudělali jste nic špatného... přesně jak píše @jajapaja23 . Prostě ještě není natolik vyzrála, aby to dokázala teď zvládnout a pokud to tak oplakala, tak by jí to mohlo víc uškodit než pomoct. Navíc musíš myslet i na miminka a pokud Ti Amálka s dudlíkem spinká celou noc, tak buď ráda. Budeš se moct soustředit na kluky:slight_smile:

Jak jsem psala, taky bych jí ho ještě nechala...ono tragédie je čtyřleté dítě s dudlíkem na pískovišti, ale tak malá holčička a na spinkaní :wink: Vůbec bych se tím zatím netrápila :grinning: :grinning: :grinning:
17. čer 2013 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kacikaci taky máme ještě dudu a taky se bojím ho dát třeba ségřinýmu mimi...
18. čer 2013 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
jak si užíváte letního počasí? my jsme naložený v bazénku a nic neděláme :grinning: tak je to dobrý, malá je ve vodě naštěstí ráda..jsem ráda, že už je konečně hezky..jsem sice nateklá jak ... ale užívám si to, miluju léto :wink:

@jajapaja23
@lennetfrigg
@dasty79 tak dudu jsme nechali nakonec jen na spaní a spí teď naštěstí pěkně (ťuk ťuk ťuk), sice se na něj přes den někdy zeptá, ale vždy odkýve, že ví, že je jen do postýlky..tak snad jsme to nějak nepokazili a nijak jí neublížili a půjde to později..je pravda, že by ho bráchům určitě pak brala, apod..
19. čer 2013 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kacikaci Ahojky, my teď trávíme většinu dne buď doma v chládku nebo pak u bazénu, teď je to teda snad jediná možná činnost venku v tomhle horku :grinning: Ale Vojtu malý bazének nějak nezajímá, tak s námi chodí jen do velkého a je úplně nadšený, nechce plavat ani s páskem, natož s rukávkama, prostě jen kope nožkama a máchá ručkama a u toho nadšeně žvatlá, sranda s ním :slight_smile: Skáče krásně i ze schůdků, no teď je to fakt paráda...do večera jsme venku a pak všichni lehneme totálně vyřízení, ale spokojení :wink: Tak s tím spaním vám to dopadlo dobře a prima, že malá pochopila, že ho přes den už nepotřebuje, šikulka!! Myslíme na tebe, ať ti je dobře i přes tyhle vedra!

@lennetfrigg Tak jsem dneska rozlouskla konečně ten dárek pro malého k narozkám....objednali jsme to Duplo (nakonec tu krabici, co jsi mi poradila, díky) základní sadu kostek a pak malou farmu, to bude stačit. Teď mu děda chtěl koupit jen tak tříkolku, tak jsem přiobjednala i tu, tak jsem moc zvědavá jak to bude všechno fungovat a vypadat :wink:
20. čer 2013 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 tak to je super, s tím bazénkem. My zatím velky nemáme, ale různě to střídáme... :slight_smile:

S tím Duplem si myslím, že budete spokojení a tříkolka je taky fajn. Ja zatím pořád spíš Váhám nad odrážedlem, ale už kolo odráželo. Chce pořád jezdit na Tedíkovém, ale i když má dole sedátko, tak nožkama nedosáhne. Tak jedině asi Puky..to je pro mrňatka, ale zase je to hodně drahé:frowning2: kukám spíš o starším na bazárku :wink:
21. čer 2013 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčiny, zdravím :slight_smile: U nás celkem velká změna počasí, už přes 24 hodin prší v kuse a malej má nůďo :grinning:
25. čer 2013 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my to máme podobně....ze dne na den se ochladilo cca o 20 stupňů, takže žádný bazén, ale doma v teple s čajem v ruce, je to už dlouhý, u nás taky prší přes 24 hodin v kuse. Měli jsme ještě třídenní návštěvu manželových spolužaček z VŠ s dětma, tak aspoň nebyl Vojťula sám a vcelku jsme si to užili, jen dnešek byl doma trochu náročnější kvůli tomu, že jsme nemohli ani moc ven, ale jinak paráda :wink: Mějte se hezky a ať vás voda nespláchne.
25. čer 2013 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak koukám, že to počasí zlobí všude...i když trocha ochlazení mi i celkem přišla vhod:slight_smile: Mně navíc zachvátila střevní viróza, tak to byl masakr :unamused: :unamused:

A co mrňousci? Nás Dorotka celkem prohání, pořád se snaží utéct ven :unamused: Dneska ráno jsem si ještě ležela, užívala, že nemusm vstávát do školky a asi jsem zdřímla...už pak jen slyším, jak bouchly dole dveře na schodech:frowning2: Ven by se asi nedostala, pokud by neodemkla babča... ale ta trpí sklérozou, tak člověk nikdy neví. Budeme muset koupit zámech a zamykat dveře do patra, co se naučila chodit po schodech, tak je tam pořád :unamused: Navíc se pořád svléká...což by nevadilo, kdyby nebyla teď taková zima. :unamused: Tvrdohlavá je až zle:slight_smile: No, nervy moje :grinning:
27. čer 2013 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Tak to jste si teda "užili" tu střevní virózu už celá rodina, co? :unamused: Snad už je to za vámi....

U nás aspoň přestalo pršet, tak půjdeme za chvíli ven, včera to vůbec nešlo a bylo nám to doma všem dlouhé, tak si to dnes vynahradíme :wink: Je fakt, že mi ani nevadí, že není přes 30 stupňů jako před týdnem, nedělalo mi to úplně dobře, ale spíš ten vytrvalý déšť..to pak těžko furt s dětma něco doma vymýšlet...tak koukám, že vás Dorotka pěkně prohání...Vojta občas taky zkusí otevřít dveře ven, ale zatím neumí odemknout, tak jsem klidná. Až se to naučí, bude to horší...a nemůžete třeba zamknout dveře do dolního patra k té babi? Aby neutíkala Dorotka ani dolů? Ani se nevidím, že toho máš dost...tak se držte!!!
27. čer 2013 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 no nějak se ty virózy pořád u nás točí. A nevím co s tím, lactobacilky jsme teď doužívali. Je fakt, že Tedík zvracel jen v sobotu ráno, pak OK. Dorotka mi zvracela taky ráno - před dvěmi dny jinak nic, jen nemá chuť na jídlo. Já si to odnesla i s horečkou a zimnicemi. Dětem asi lactobacilky pomohly, tak to možná zvládly líp, ja jsem asi vyšťavená i tím kojením. :unamused:

No, zavřít spíš musíme tady naše patro. Dorotka umí chodit po schodech sama, ale člověk nikdy neví. Tak se nebudu tolik strachovat :confounded: Večně tam utíká, dneska mi tam ještě i utekla, pro změnu, jak jsme šli domů, nebojím se..vyjít schody umí pěkně, ale pro změnu všechny granule kočce nasypala do vody - a to jsem si jen umývala ruce :sunglasses:

To horko věřím že nedělá dobře těhulkám, přeci jen to působí na tlak a na vše. Držte se holky :wink:
27. čer 2013 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holčiny, tak nám rostou poslední dvě stoličky a bude "plnozubý" :grinning: Tak zatnout zuby a vydržet (já i Štěpánek) :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. čer 2013 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kacikaci tak co holka, jak jsi na tom? Co kluci? Ještě v bříšku? Déle jsi tu nebyla, tak jsem zvědavá a moc držím pěsti. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

@nelina_ a co u Vás, zoubky jsou už venku?

U nás nového nic moc, jen Teď pár dní Dorotka špatně spí, usne třeba až v 23 hod a v 5 hod ráno je v plné síle..pak to dospává přes den :confounded: Málo co jí, tak si taky myslím na zoubky, ale nechce mi ukázat pusinku, tak nevím.

Ani s mluvením moc nemáme pokroky...pořád používá ta sama slova, z nových spíš řekne jen první slabiku. Nebo jen taková jednoduchá, jako je HEJ atd. Ale i Tedík mi mluvil hodně pozdě, ale co se tyka lumpáren, to ho dohání ve velkém:slight_smile: Už se naučila dělat kotoul, ale uložit jednoduché puclíky, to né. Oni dva by se spíš hodili do cirkusu, protože pohybové aktivity, ty jim jdou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

My dneska vyrážíme na krátký výletík, čekám až se vzbudí Tedík. :sunglasses: :sunglasses: Zatím na obloze ani mráček, tak snad se neupečem. :sweat_smile:
9. črc 2013 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem také jsem koukám zda kluci od kacikaci jsou již na světě :slight_smile: myslím si že už jsou měla termín 9.7. a teď nemá čas napsat...

Jinak v sobotu odjíždím s Mikouškem a tchýní na dovču do Českého Krumlova máme tam zamluvenou vilu s bazénem a bude tam spousta dětí tak si to snad užijeme, ale bojím se počasí, že to nebude ani na koupání já mám na to smůlu... vždy když jedu na dovču po Čechách nebo i slovensko tak je hnusně... :( no co už je to zaplacené tak musím jen doufat... jinak jsme se s manžou domluvilil, že na podzim půjdeme na umělý nemůžu čekat kvůli práci tak uvidíme snad se stane zázrak a nebudeme muset někam chodit ... Dr. mi nechce napsat ani doporučení tak jsem jí řekla ať se stará o sebe stejně ona z toho žádné prachy nemá a vypsat doporučení jí snad nic neudělá...

Užívejte si dětičky, pupíčky a sluníčko...mějte se a smějte se :slight_smile:
9. črc 2013 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Tak čtu, že Dorotka taky řádí :grinning: Já dneska zrovna prožila jednu z nejlepších nocí za poslední měsíc. Štěpánek usnul už v půl jedenáctý a vstával až v šest a v noci se vzbudil jen 3x, je to naprostej rekord a já se cítím naprosto báječně, to se nedá popsat, ta energie najednou :sunglasses: :grinning:
Vylezla mu jen jedna stoličkauplně celá a jedné ještě trošku kousek chybí a jedna poleze, má oteklé dásně a kouše a slintá jak bernardýn :wink:
A prosím tě, píšeš, že to Dorotka dospává přes den. Kolik toho naspí? Ten můj brouček chodí po obědě na 1,5 hodiny, mám ho nechat, když ho to v noci nenechá vyspat? Dřív chodil tak max na hodinu (Ale je fakt, že v noci stejně nespal)
10. črc 2013 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach Ahoj, taky se snažím otěhotnět, ale zatím nic. Jo jo @kacikaci už má kluky na světě a teda na dvojčata naprosto luxusní míry :grinning:
10. črc 2013 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj holky, na rychlo jsem sem nakoukla - není vůbec čas :slight_smile: kluci jsou skvělí, ale zatím se sžíváme a nacházíme rytmus, tak je to mazec..co se týče Amálky, tak už si pamatuje jejich jména, ráno se po nich ptá, chodí je pusinkovat, hladí je a kouká na ně a popisuje části těla a co dělají, takže zatím supr...(zaklepávám)
jinak u ní teda vzdor v plné parádě, nejčastější slovo jejího slovníku je NE..už na to začínám být dost alergická, prostě neguje snad úplně všechno..te%d jak jsem tu týden nebyla, byla s babičkama, apod. tak neměla žádný režim, takže všechno, co jsme s ní budovali musíme znovu :frowning2: zkouší a zkouší..no občas fakt síla..
slovní zásoba se jí teď ohromně navýšila, pojmenuje každým dnem víc a víc věcí, spojuje slovíčka, zatím úplně jednoduše..je to naše šikulka..

doufám, že se máte všichni moooc fajn!
11. črc 2013 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@kacikaci no to je nádhera:slight_smile: Kluci jsou úžasní:slight_smile: Zrovna jsem koukla na Tvůj profil a čtu... no až budeš mít chvilku, určitě se s námi poděl o zážitky s porodu:slight_smile: Moc moc gratuluju a přeju ať se Vám všem daří dobře :grinning:
11. črc 2013 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ jejda, tak to je dobrá noc:frowning2: Snad už to s těma zoubkama poleví a konečně se vyspíš:slight_smile: U nás trochu lepší, myslím, že se jí to rozhodilo tím, že jsem jela s manželem večer na pohovost a děti jsem musela vzít sebou..tak se pak probudila cestou domů a pak pár dnů trvalo, než se jí to srovnalo. Tu 1,5 hodinu mí spí běžně... pokud dospává tak jsou to i 3 hoďky. Buzení u nás nepomůže, jen je pak protivná i přes den
11. črc 2013 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg ta dneska ta samá noc, takže jsem zatím spokojená a fakt se cítím odpočatá, ale je mi jasný, že ty zoubky ještě polezou :stuck_out_tongue_closed_eyes: No tak já si myslela, že ho nemá přes den cenu budit, díky :wink: A co se stalo manželo, že jste jely na pohotovost? :cry:
11. črc 2013 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci no ti jsou úúúžasní :grinning: Tady to jsou asi ještě fotky z porodnice, ale doma spinkaj spolu? Já miluju, jak se ty dvojčátka od narození k sobě tulí :slight_smile: No a je enám jasný, že nemáš čas :grinning: :grinning: :grinning:
Koukám, že výhoda toho, že Štěpánek nemluví je to, že neříká Ne :grinning: :wink:
11. črc 2013 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek