• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@kacikaci Nádherní kluci, ještě jednou moc a moc gratulujeme a přejeme hlavně zdravíčko a ať si brzy zvyknete na režim, kt. potřebujete a vše zvládáte tak jak dříve s malou. Moc na vás myslíme!!! :wink: Jinak paráda, že se k nim Amálka takhle hezky má, to je prima. A s těma babičkama jak jim porušují režim a tak nebo jak to říct, tak toho se v září taky pak bojím, ale co člověk nadělá, můžeme být asi rádi, že nám dětičky pohlídají, že? S tím obdobím "ne" to máme úplně stejně a občas z toho už fakt úplně rostu, naučil se k tomu od jednoho známého ještě slovíčko "nechci" a to mě teda prudí ještě víc...a možná mu do toho ještě rostou stoličky (i když tam stále nic nevidím), protože je někdy tak protivnej a vzteklej, že si to neumím jinak vysvětlit...nebo jestli nastupuju "jen" jiný období, no nevím..ale prostě ho nechávám vyvztekat, prot. jinak na něj nemůže nikdo ani sáhnout nebo promluvit, když ho chceme uklidnit, takže tak :unamused:
15. črc 2013 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holčiny moje zlatý, tak zuby se zase ozývají v plné síle :stuck_out_tongue_closed_eyes: V noci vstávám a pořád si mumlám "Poslední stoličky, poslední stoličky, to dám" :grinning: Před dvěma dny jsem si ještě udělala "něco" s chodidlem a představte si, že v noci nějak ve spánku, prostě jsem se ráno probudila a nemůžu došlápnout na levou nohu a přitom na pohled nic nevidím, žádný otok, modřina, jen bolestivé na dotek a Štěpánek je ze mě otrávený, no pořád ho přidržuju za ruku, aby mi moc neutekl :grinning: Kdybych aspoň měla nějakou pomoc :frowning2:
A to mám jen jedno dítě, já fakt prdlačku vydržím :grinning:
18. črc 2013 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ Tak se držte!!! Nás ty stoličky stále čekají, už před dvěma měsíci mi zubařka řekla, že má dásna malej nateklý a stolička venku doteď ani jedna, tak nevím...ale neřeším to, až to přijde, tak to přijde. Ale úplně se na to teda netěším, když vidím jak to děti trápí a bolí, ale zvládli jsme všechny zuby předtím, tak tohle snad taky dáme :grinning: A jak vypadá tvoje noha? Je to už lepší? Doufáme, že ano...

Mějte se všichni krásně a užívejte sluníčka, tyhle dny jsou naprosto parádní :slight_smile:
20. črc 2013 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 tak si představ, že mi ta noha další den hodně otekla, ale přestala mě úplně bolet a do večera spaskl otok a já zase skáču jako laňka :sunglasses: Jsem hrozně ráda, Štěpánek je při těch bolavejch zubech hrozně mazlivej, takže mi to fakt hodně překáželo :unamused:
Některý ty děti zuby neprožívají vůbec, ale tyhle poslední stoličky dávají Štěpánovi zabrat nejvíc, hrozně dlouho to trvá, než se ten zoubek vůbec prořízne, má to oteklý, k tomu teploty a je takový unavený, ale né zase až tak, že by spal. Pořád má kousátko v puse nebo aspoň prstík a kouše, sliny tečou proudem :grinning: Pořádně se v noci nevyspí, ikdyž mu dám nurofen, tak si dá 3 hodiny spánku a pak pořád pobrekává buď jakoby ze snad a nebo si sedne a brečí víc.
Třeba ale zrovna Vojtíšek to bude mít jinak, sousedka mi vždycky řekne, že nic nepozná a pak jen najde zoubek :sunglasses:
22. črc 2013 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky !! :slight_smile:
teda já zírám "chvíli" tu nejsem a co se tu novýho událo, to člověk zírá :slight_smile:
vy jste se tu teda namnožily :slight_smile:. nádherný dvojčátka :slight_smile: Moc gratuluju :slight_smile: je to teda fakt hodně radosti najednou :slight_smile:.
Koukám barbarkaa tu taky dlouho nebyla.
U nas stoličky ještě nejsou, je klid. Malej se ted zajima o auta, motorky, lodě, jako správnej chlap :slight_smile:. je to taky skoro jediný, co umí říkat, s tim mluvenim teda zatim nic moc. Slovo "NE" používá take velmi rad, taky uz me s tim zacina stvát :slight_smile: . Lítá všude jak torpédo a já za ním. S jídlem ted´ zacal zlobit, na to jak předtím krásně jedl, nejí ted´skoro nic. Ovoce přestal jist uplne, z rohliku olíže jen máslo... nevím co to... ?
24. črc 2013 ve 13:05  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mimys u nás je to s jídlem taky špatný, je to asi v rámci vzdoru, řekla bych.. u nás taky pečivo ne jen to co je na něm, obědy taky jen jak kdy, jí ovoce, na tom je závislá a zeleninu, a co jsou na světě kluci, tak chce pořád UM :unamused: už jsem myslela, že ho úplně odbouráme, ale teď to asi nepůjde :frowning2:

jak si užíváte letního počasí? jak to zvládáte vy holky těhulky? snad nějak v pohodě..@jajapaja23 @dasty79 a co pupíčky? rostou? :slight_smile: doufám, že si těhu užíváte a pěkně se na mimča připravujete

Amálka nám včera odjela s babičkou na Moravu, zítra jede s babi a dědou a se sestřenkou na dovču na Slovensko do term. lázní, nemám ji doma druhý den a mě se už hrozně stýská..ale zase na druhou stranu máme čas s manžou trochu na sebe po dlouhé době a můžeme i odpočívat, to noční vstávání s klukama je dost náročný, už jsem úplně zapomněla, jaký to bylo na začátku s Amy, jsme pěkně zhýčkaný :slight_smile: prohlížím Amálčiny fotky, když byla miminko, a nemůžu uvěřit tomu, že už je z ní holčička, která chodí, mluví, má svou hlavu, apod..tak strašně to letí
28. črc 2013 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci ahoj mamino,jak to zvládáš???a co klukům - těm musí být pořádný teplíčko,to jste teď pořád někde zalezlý doma ne?A tak kojíš kluky?nebo UM?To se nedivím,že se ti stýská - já taky když je Vikča jeden den u babičky a dědy,tak pořád píšu a volám a doma je takový prázdno.

U nás s jídlem to je teda teďka v pohodě - ale musím jí dát třeba kousek rohlíku třeba se sýrem přímo do pusy,
jinak by taky ojedla vršek a rohlík by zůstal :grinning:
A miluje párky - tenký,tlustý,špekáčky - taky bych jí dala třeba do ruky párek,ale to by chleba zůstal,tak jí musím dávát kousky už připravený - chleba a na tom párek.
Ovoce docela dlabe a zeleninku má ráda okurku a kedlubnu.
A chutnaj nám zmrzlinky,nanůčky a třeba lentilky :slight_smile:

Taky se nám klubou zubáci,ale díky homeopatikům - dostane každej večer 5 kuliček a jsme bez teplot a krásně spinká Ťuk ťuk ťuk

Jinak my se máme dobře -akorát teď ty vedra,to už je strašný.Já mám zákaza koupání,pže jsem se trošku začala otevírat.Dokonce jsem přes týden musela ležet s nožkama nahoře ve 30tt.Ale teď už to je lepší,tak nemusím.
Ale už se těším na prcka - taky jsem zvědavá,jak to vše zvládnu...

Mějte se krásně a užívjete sluníčka
28. črc 2013 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ Tak to je super s tou nohou, to hnedka člověk jinak "funguje", že? :wink: Uvidíme, jak to nakonec u nás s těma zoubkama bude, pořád žádné stoličky nevidím, ale už to neřeším, až se vyklubou, tak se vyklubou...teď Vojťíšek vcelku kňourá, ale přijde mi to spíš tím teplem, však i my dospělí jsme z toho unavení, natož ti naši mrňouskové ...

@mimys Ahojky, moc tě zdravíme. Jsme rádi, že jsi sem zase zavítala, však jsem si na tebe mnohokrát vzpomněla a říkala si, co s tebou je, ale pořád se máš co otáčet, viď? Jinak u nás taky nejčastější slovo je "NE", ale myslím, že to prostě k dětem a tomuhle období patří, na druhou stranu to stále slyší od nás, když stále něco zakazujeme, tak to "ne" pak slyší hodně často...ale jinak se snaží hodně napodobovat slova, která slyší, jen je hodně komolí, tak je občas i sranda to poslouchat, pár slov má takových, že stále nevím co znamenají, ale většinu rozumíme. S jídlem to teď začíná být taky trochu horší, naučil se poznávat maso a v jídle ho vybírá, což nikdy předtím nebylo, snědl fakt téměř vše, co jsem mu dala, ale pořád si říkám, že je to dobrý...mnohdy neustoupím a fakt pak sní co je k obědu, tak je to asi taky občas potřeba... :slight_smile:

@kacikaci Taky nám teď malej začal olizovat z pečiva to, co mu tam namažu...a jak se teď cpe u jedný babičky vším co je na stole, to mě úplně vytáčí...viz dneska...oštěpek, ovoce, slaný tyčky, bramborák...a můžu říkat, co chci a prostě mu to budou dávat...a pak vidím dědu jak mu sype do pusy takový ten cukr z papír. ruličky jak dávají v restauracích ke kafi...že s tím prý malý příšel, že to chce....no, to mě může prcek vzít fakt :angry: Jinak UM už nedáváme, mám tu už jen úplný zbyteček, tak teď spíš zkoušíme normální mlíko a v pohodě, neosypává se, tak jsem ráda, že mu chutná...

Jinak letní počasí si užívám, nijak moc mi to nevadí, až teď na ty poslední opravdu tropické dny, jinak jsem ráda, že můžeme být s malým téměř pořád venku u vody, protože zima je pro nás vždycky hodně dlouhá....takhle jen vyběhneme nalehko ven a paráda :slight_smile: Je mi dobře, takže jsem ráda. Na bříško jsem si zvykla a jak všichni říkají, že ho mám velký, tak mně to už ani nepřijde. Jen ty dny do porodu se nějak moc rychle krátí. Na mimi nemám nic extra připravený. Prostě vyndám věci po Vojtíškovi, připravíme postýlku a bude to... :slight_smile: Těším se, jen ty noci si neumím zase moc představit, taky jsme teď pěkně zhýčkaní :grinning:

@dasty79 Tý jo, musela jsi ležet...tak hlavně, že je to všechno v pořádku!!! Já byla min. týden na kontrole a dr. mi zjistil zkrácený čípek, tak mi nařídil klid a odpočinek, kt. jsem fakt poctivě dodržovala, prot. rodit dřív prostě nechci!!! A fakt to asi pomohlo, prot. tento týden na kontrole bylo všechno ok, tak snad to tak zůstane. Ale v těch vedrech se stejně nic moc dělat nedá, tak aspoň odpočívám a zatím využívám každé volné chvilky na dočtení knížky, na kt. pak určitě čas nebude :slight_smile: Jinak jsem taky zvědavá jak to všechno zvládneme! Ale ono to snad zase přijde, tak jak u prvního... :wink:
28. črc 2013 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem nakoukla a skoro nestihala dočíst :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ještě že děcka vyspávaj. Byli jsme včera na bazénu, tak byli večer unavení a nabírají síly. Dneska to budem muset přežít nějak spíše doma. Mám tady 16 kg okurek:frowning2:

U nás zoubky dobré, jen malá byla před osmi dny na přeočkování, tak je protivná až běda:frowning2: V noci se pořád budí, takže je u mně a v tom horku nejde spát. Já teda takové počasí nemusím, spíš se těším na takové babí léto...ale děti si to u vody užívaj, to je jasné:slight_smile:

@mimys taky jsem si říkala, jak se máte:slight_smile: u nás taky mluvení nic moc:slight_smile:

@jajapaja23 Dorotka má taky pár zkomolenin, což teda nechápu, jak je vytvořila:slight_smile: Ale říká třeba něco jako PAJNA a to je značka:slight_smile: No fakt podoba velká :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

Maminky těhulky hlavně na sebe dávejte pozor a odpočívejte. :grinning:
29. črc 2013 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 taky dávám normální mlíko a kakao a jak nám chutná :slight_smile:
jo to znám - říkám babičkám - nedávejte Vikče pořád ty sušenky,ale to je jako bych mluvila do dubu.
pak říká,že k svačince až se vyspinká jí dejte jogurt a pak třeba kousek štrůdlu.ne oni jí dají štrůdl
a pak jí ukážou jogurt,ale to je jasný,že už pak nechce.Tohle mě fakt někdy vytáčí.
Neříkám,že jí nedám dobrůtky,ale právě po tom jogurtu,prostě když pěkně hamá,tak
pak dostane třeba pár lentilek.ale oni by ji místo svačinky dali celou krabičku :angry:

To já mám te´d zas menší bříško - takovej malej melounek :grinning:
mě vyskočilo na začátku těhu a te´d je menší než při prvním těhu.
No já právě musela ležet,pže jsem měla taky zkrácený čípek na 2cm ve 30tt
a CS 3/4 ale vše zapříčinili asi kvasinky -to byl fakt hojnej výtok.to mě přeléčili
a už ležet nemusím a vše se ustálilo - že to odpovídá tt,tak snad už to bude ok.
Já taky nic tak nechystám na mimi - vše vytáhnu po Vikče a je to
Akorát mě štve,že mám zákaz cachtání va bazénu,kvůli tomu že jsem se začala otevírat,
ale vydržím to,hlavně a´t mimi vydrží v bříšku aspoń do 36tt a a´t je vše ok .
Teď se příbuzný narodilo mimčo ve 30tt kvůli preklamsii a mělo jen 1200g,
tak mají akorát nervy a starosti....ale snad bude vše ok.
jakou vy jste měli váhu?My ve 31tt 1724g.
29. črc 2013 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg tak jsi zvládla okurky?ty já nedělám,my je moc nemusíme
byly jste na přeočkování na 2.dávce priorix?
máme jít příští po,ale Vikča trošku pokašlává,tak to by nám mohla dr.
posunout termín ne?a mám strach zase z té reakce - poprvé měla teploty
a pak se osypala a nechce se mě být zalezlá doma s teplotama....
29. črc 2013 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co budete kupovat pr´dolkům k 2.narozeninám,???,
My musíme vybrat dort -akorát budem asi slavit,až porodím,pže když mě hrozej předčasným
porodem,tak nebudu pořádat nějakou oslavu.
a pak jsem přemýšlela o kole - sice ho užije až tak na jaře asi - myslím to bez šlapek
to odrážedlo.....
Nebo je na to ještě brzo?
Co kupujete vy maminky????
29. črc 2013 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Tak to "pajna" je asi taky tak podobný těm slovům co tvoří Vojta :wink: Něco zopakuje úplně přesně a někdy z toho vyleze fakt zkomolenina, ale ještě mají čas, hlavně že komunikuje :slight_smile: To jsi dobrá s těma okurkama, já nemám zatím ani jednu skleničku, ale nám jich na zimu stačí jen pár, tak se spíš zkusím domluvit s tchýňkou nebo prababi, ty nám většinou pár dali a měli jsme hotovo :wink: Přejeme, ať se vám to jinak brzy uklidní, to u nás reakce na očkování téměř nebyla a jsem fakt ráda, držte se!!!!

@dasty79 No tak to sis už teda docela užila, no hlavně, že je to teď v pohodě, to jsme rádi :slight_smile: Já mám teda určitě větší bříško než při prvním a to mám ještě necelý dva měsíce před sebou, jsem zvědavá, jak se budu valit pak :grinning: Já si to teď ani už neumím bez bazénu představit, ale jasný, že bych tam jinak taky nešla, kdybych nemohla...tak aspoň se zchladit sprchou...jinak my měli ve 30. týdnu váhu cca 1600g plus mínus těch 250g co se prý může ale nemusí připočítávat, neví to prý přesně, ale hlavně, že je vše ok, to mi stačí :slight_smile: A k těm narozeninám, o dortu jsem zatím ještě vůbec nepřemýšlela, ale koupili jsme mu předběžně Lego Duplo + jedno rozšíření, takže to bude hlavní dárek a myslím, že to úplně stačí, i takhle tu má hraček, že už si se vším nestíhá ani hrát :wink: Ale ono to zas bude přes ten podzim a zimu jiný, když budeme víc doma, určitě to dost využijeme, teda doufám :slight_smile:
29. črc 2013 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 kojím a přikrmuju UM, zatím se snažím o to, aby se mlíčko rozjelo, odstříkávám, piju koj čaj, beru homeopatika, tak uvidíme, jestli se to ještě povede..když by ne, budu kojit do konce šestinedělí a pak na to kašlu, fakt se to nedá časově zvládat, krmení nám trvá strašně dlouhou dobu, což by nevadilo, kdyby bli kluci sami, ale s Amálkou to fakt nestíhám :cry: no tak uvidíme, ale teda kluci jsou jedlíci a UM mizí před očima bleskovou rychlostí, takže bych hrooozně ráda kojila i třeba kvůli finanční stránce
jinak zvládáme jak to jde, je to někdy hodně náročný, když prďolci pláčou oba najednou, do toho Amy něco chce, tak je to k zbláznění a člověk si představuje, jak ho veze rychlá do blázince :grinning: ale jde to, snad bude časem líp, až kluci povyrostou
ale co je třeba super, přebalování, koupání, oblíkání, všechny thle činnosti, který mi s Amy daly ze začátku zabrat, než jsem se to všechno naučila, tak teď to dělám se zavřenýma očima a v pohodě :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže tady ten čas trochu naženu, i když zase dělám všechno dvakrát, no je to sranda

k narozkám taky zatím nevíme vůbec, už se to blíží..Amálce jsme k narození kluků pořídili hrací stan s míčky a ten teda teď jede..ta radost, když ho spatřila, ta radost při rozhazování všech těch míčků, apod. :grinning: sice menší radost rodičů při uklízení, ale spokojenost dítěte je nejdůležitjší :dizzy_face:
@dasty79 na přeočkování bych šla, až bude Vikča zdravá..mudr vám určitě termín přesune, my jdeme až v září tuším
@jajapaja23 ty zkomoleniny jsou někdy hodně vtipný, a Amy ještě vymýšlí slova naschvál, protože ví, že nás tím rozesměje - např. "kašašááá", apod. :grinning: jinak taky opakuje, co se dá, zná jména rodiny Simpsonových a pořád je chce kreslit :grinning: a vtipná je, když něco hledá a opakuje "kde je?" a tak to srandovně protáhne do tý otázky
opatrujte se těhulky i netěhulky :slight_smile:
29. črc 2013 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Moc držíme pěstičky, abyste to zvládali dál. Vážně tě obdivuju, ale určitě to časem půjde líp a líp...a jak říkala naše mamka, mnohem lepší mít dvojčátka jako druhé / třetí dítě než jako první....přeci jen spoustu věcí už znáš od Amy, tak to půjde za chvíli skoro samo, i když to krmení musí být teda náročný. A jak ti spinkají kluci v noci? Jde to? Abys nebyla ráno úplně vyřízená. To kojení i kvůli té finanční stránce úplně chápu...my krmili od 4. měsíce téměř komplet a to peníze fakt jen lítali a to byl sám. Tak přejeme, ať kojení jde, jen musíš asi vydržet, no není to teda lehký...ale uvidíš, když to nepůjde, prostě přestaneš no. Já kojila do 9. měsíce a opravdu mi to stačilo, trápili jsme se tím téměř od narození, tak jsem zvědavá jak při druhým... :slight_smile: Ten stan s míčky, o něm jsem taky uvažovala, mají ho známí a jsou spokojení, to bychom mohli spojit s narozením druhého...a vy jste teda Amy řekli, že to má jakoby od kluků jo? Já vůbec nevím jak se tohle dělá, když je už jeden sourozenec na světě a ráda bych, aby to Vojta přijal v pohodě....tohle by mohlo pomoct. :grinning: Ty zkomoleniny nás teď fakt baví, něco si i zapisuju, ale nejde všechno, stejně to vyzní nejlíp právě, když to řekne! Taky se opatrujte a držte se. :wink:
29. črc 2013 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dzajnach ahojky, přibyla dalůší těhulka? moooooc gratulujeme, ať jste zdraví a všechno jde podle Vašich představ!!!
4. srp 2013 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Máme další těhulku? Tak to je super! :wink: Gratulujeme.

A jak se všichni máte, jak zvládáte tyhle horka? :slight_smile:
8. srp 2013 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky! jak zvládáte těhu? doufám, že u Vás vše ok, a že jste zdravé aužíváte poslední týdny s prďolkama v bříšku
u nás kluci jsou vzorná mimča (ťuk ťuk ťuk), moc nedávám teda to noční vstávání, už padám na pusu, ale jinak jsou zlatíčka, už začínají koukat, tak už to začíná být trochu jiné

jinak Amálka nám teď dává slušně zabrat, v pátek jsme jeli všichni na výlet, ale asi hodinu po tom, co jsme dorazili k cíli, jsme se museli sebrat a jet domů, protože se to s ní absolutně nedalo, už cestou chytla hysterický záchvat že chce dudlíka /kterýho má jen doma, hystericky křičela v autě tak, že jsme museli zastavit, asi hodinu jsme s ní chodili kolem benzínky,a by s euklidnila, to zabralo jen na chvilku, pak začala znovu a ještě víc, strhla si ipásy v autě, takže chvíli jela i nepřipoutaná :( a tohle se dělo až celou cestu domů nazpět...no šílenost..
je teď strašně protivná, neustále si všechno vyřvává, vůbec s ní není možný se na nběčem dohodnout, oběma už nám tečou nervy a občas na ni křičíme, pak máme šílený pocity viny
je to určitě kvůli klukům, žárlí na ně, přestože se jí snažíme dávat maximum pozornisti co to jde, tak to nestačí :(
není půl den, kdy by nebyl nz našeho bytu slyšet hyster. pláč :( přijdu si jak neschopná na nic matka, když vidím, jak se mé dítě trápí

jinak je to šikulka, chodí čúrat na wc a kakání ještě nacvičujeme, tak doufám, že budeme konečně bez plínek, přebalovat tři děti ej peklo
a krásně povídá, už začala o sobě říkat "já", začala skloňovat a používat předložky, jen kdyby nebylo toho blbýho vzdoru
18. srp 2013 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Jejda, tak to s tebou úplně soucítím!!! Já se právě tohohle dost bojím, že se Vojta změní, že bude brečet nebo kňučet, že mu nebude tolik věnovaná pozornost, i když se budeme snažit :unamused: No, ale doufám, že i ve vašem případě je to prostě jen dočasný, ona k tomu určitě dojde, pochopí to možná později, ale bude nakonec ráda, že kluky máte a přijme je. Já v to aspoň takhle doufám teda u nás... :wink: Máme sice jen jedny nervy, ale stejně nám všem nezbyde nic jinýho než to vydržet!!! Jsem ráda, že kluci tě nezlobí a že to zvládáte, to jsou šikulky. :slight_smile: Noční vstávání...to bude taky něco pro mě, teď jsem pěkně vyspalá každý den a najednou to poleví.....jinak u nás vše ok..zrovna dneska jsem byla v poradně, příští týden jdu poprvé už na natáčení pásů, tak jsem zvědavá, prý tam bývá teď hrozně moc lidí...nedávno totiž zavřeli porodnici v Litomyšli, takže z blízkého okolo to všechno valí do Ústí :frowning2: Poslední dny mě jen dost chytají něj. splíny nebo depky...nějak se bojím, abychom to všechno zvládli, přitom čekáme jen jedno mimčo...ale asi hormony pracují, no....nedokážu si to jinak vysvětlit...babičky si totiž chtějí Vojtu brát co nejvíc to po narození mimča půjde a mě trápí, že manža nic neřekne, je rád, že se nebude muset starat on :unamused: A mluvit s ním o tom nejde, vždy mi odpoví stejně, že to moc řeším, tak asi už i z toho mi teď trochu hrabe :frowning2: Jak je to u vás? Manžel pomáhá úplně v pohodě nebo spíš babičky? Prostě mi to je líto....ale snad mě to zase přejde, no...
Vojta se taky teď docela "rozmluvil"...konečně neříká na sebe ty ale taky "já" a hodně opakuje, dneska dokonce slovo, kt. manželovi ulítlo v něj. vyprávěný historce, a to "neser".....takže Vojta hnedka řekl "nese"...aspoň, že bez toho r...občas je to fakt sranda, co vypustí z pusy, ale tady jsme se museli přestat smát, aby si nemyslel, že je to to co chceme, aby říkal :grinning: Plíny přes den teď úspěšně nemá už cca měsíc, zatím stále na spaní, ale i tak jsem moc spokojená, fakt se to zlomilo samo...buď chodí na nočník nebo ukáže přímo na záchod a je to :wink:
20. srp 2013 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci to se časem urovná, neboj:slight_smile: Amálka, ač je hodně šikovná, je ještě malinká a možná, že když bráškové pláčou..tak vidí, že maminka hned příjde..tak taky zkouší. Ale musí to byt težké..mně občas stačí, když má Dorotka to "své" období a jsem z ní KO. A to je Tedík už relativně dost soběstačný. I když začal taky ukázkově zlobit...a ač se mají moc rádi, tak taky soupeří občas o pozornost. Dorotka ho třeba i kouše, když se ke mně přitulí. Vydržte, za chvilku si budou všichni tři společně hrát :wink:

U nás mluvení pořád dost zaostává...sice přidala pár slov, ale takové jednoduché, jako JO a třeba BOMBOM, to je balón. Nočníček doma taky zvládá, ale spíš venku se jí nejde vyčůrat. Když je nahatá, tak super...ale už je docela chladno..takže když je oblečená zahlásí, ale pak se nevyčurá.
23. srp 2013 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holčiny máme se skvěle žádné nevolnosti nemám ani u Mikuláška jsem je neměla tak snad to i vydrží emoticon jinak 1. screening mám 11.9. tak uvidíme snad bude vše OK snad to bude ta vytoužená holčička, ale mám zase tucha, že to bude kluk jak u Mikouše ... tak uvidíme kdy to bude na utz pořádně vidět... Miky je živel a ukecanej po mamince emoticon nezavře pusinu jinak je samostatnej až až celý den si vyhraje sám a mě k tomu nepotřebuje ... miluje písi písi - malování a u toho vydrží celý den krásně nočníkujeme říká si sám pupík, ale venku to nezvládá tak má na ven a spinkání plínku..
Doma je zlatíčko, který poslouchá, ale venku se z něho stává vzteklina první třídy tak jsem s ním radši doma nebo na zahradě - ještě že máme dům se zahradou emoticon venku nechce poslouchat ani tátu a nevíme proč běhá do silnice tuhle měl záchvat vzteku a to jsem zkusila vše na přechodu pro chodce z ničeho nic uprostřed sebou flákl na zem jenom křičel, kopal okolo sebe já držela motorku a lentilky lidi v autech se smáli já spocená až víte kde odtáhla jsem ho aspoň na kraj silnice no prostě ty jeho stavy nechápu všechno chce dělát jám - sám emoticon za ruku prostě nepůjde no hrozný stavy má, ale jen venku prostě hlava mi to nebere.. tuhle na návštěvě jsme ho nechtěli pustit do kumbálu no holky vztekací zcéna trvala 48 min. a nepomohlo nic ani studená voda, pevné objetí tak jsme si ho nevšímali a pak se uklidnil jakoby nic...
Tak snad se brzy uklidní a bude venku hodný stejně jako doma
Holky mějte se a smějte se
27. srp 2013 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg U nás mluvení jak kdy, ale dost se snaží, dá se říct, že vlastně zopakuje všechno co slyší, už si trochu musíme dávat pozor na to, co před ním říkáme :slight_smile: U nás je nočník nebo záchod taky lepší doma, jak je venku, má hodně zájmů a asi někdy prostě zapomene říct a je to...ale snažím se trpělivě, prostě mu za to moc nevynadat a on si pak dá spíš pozor. Celkově v tomhle udělal velký pokrok, tak jsem fakt ráda, že nebudu mít od září dva plíňáky :grinning: Plínku má zatím ještě na spaní, ale to časem snad taky zvládneme. :wink: Tak už chystáte Dorotce oslavu 2. narozenin? My budeme slavit teď o víkendu společně s tchýňkou, mají to s Vojtou ve stejný den, tak bude veselo :grinning:

@dzajnach Supr, že ti není blbě, Jani...mně teda taky naštěstí nebylo, ale někdo to fakt protrpí a to musí být hrůza! Jinak co píšeš o Mikym, je to šikula, ty vztekací stavy bych brala s nadhledem, my je naštěstí neznáme tolik, ale když už, tak to stojí za to a jak popisuješ, přesně to, že ho chceme uklidnit nebo se na něj jen podívat, promluvit, to on úplně nesnáší a začne brečet ještě víc...fakt jediný, co zabírá nám, je to, že ho necháme vyvztekat bez povšimnutí a pak je fakt klid, prostě jakoby to bylo úplně jiný dítě. :slight_smile: I když s tím přechodem je to teda síla, tohle fakt neznám, ale holt období vzdoru musíme vydržet a taky to občas přijde!
27. srp 2013 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach tak to je paráda, další mimi :grinning: :grinning: :grinning: a testy budou určitě OK :wink:

@jajapaja23 jojo, oslavu chystáme taky teď na neděli. Jen máme v planu grilovačku a ono je hodně zima:frowning2: Ale třeba se to ještě do neděle trošku umoudří. Dorotka je jediná, kdo má narozeniny na sklonku podzimu, jinak jsme všichni zimní a tak jediná možnost, kdy můžem slavit venku, jsou její narozky:slight_smile:

Vztekání u nás moc není, ale zase je taková ukňouraná...pořád za mnou, máma, máma :slight_smile: Taky si prosazuje svou, ale né tak v silné míře. Jen už třeba teď odmlouvá...a to skoro neumí mluvit :grinning: :grinning: :grinning: Když jí něco řeknu, co se jí nelíbí, tak mi odpoví: PIPIPI. Má to od Tedíka, a ten to má od taťky. Párkrát mi to řekl z legrace a takhle se to chytlo :sweat_smile:
Nočníkujem taky doma, venku teď v oblečení se nedaří. Jak lítala nahatá, tak to bylo OK, sama šla se pěkně vyčůrat..i třeba z bazénu. A teď se mi třeba i počůrala ve vozíku v obchodě :grinning:
28. srp 2013 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg My budeme slavit buď v SO nebo v NE, asi podle počasí, ještě je čas se rozhodnout a vše zařídit. Bylo by fajn, kdyby to vyšlo venku, protože by se děti aspoň vyblbly a tam jsou fakt nejspokojenější! :slight_smile: Uvidíme. My máme na podzim dost oslavenců, ale první je teď na podzim Vojta s tchýňkou, já mám hned z kraje října, ale to už budou jiný starosti a počasí taky, takže to vyřeším nakonec společným rodinným oběděm někdy z kraje září, abychom se sešli v klidu ještě před porodem :slight_smile:

To pipipi je teda dobrý, vidíš to jak jsou dětičky učenlivý, když chtějí...ale věřím, že tohle se naučila hodně rychle, co? :wink: Ani se nemusela moc snažit :grinning: Ale ono to mluvení ještě přijde, uvidíš. U každýho je to holt jiný. Vojta prostě jak kdy...pak začne dělat blbiny a naschvál ty slova komolí, takže se snad taky naučí hezky mluvit :wink: Nočník teď taky trochu vázne, dokonce nedávno se mi vykadil dvakrát do slipů, aniž by něco naznačil, ale musím vydržet, uvidíme jak to pak bude v zimě, ale to zase bude starší, tak snad už zase pokročíme
28. srp 2013 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminy, je tu opět září a naše prďolky budou slavit, tudíž přeju Všem Vašim robátkům vše nej k druhým narozkám, ať se jim daří dobře a líbí se jim na světě!
1. zář 2013 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj maminky a malý oslavenci :slight_smile: Všem zářijovým zlatíčkům vše nej nej nej k 2.narozeninkám :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
1. zář 2013 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahojte maminky i dětičky...taky přejeme všem oslavencům "zářijátkům" všechno nejlepší!!! Nějak moc rychle to utíká a už jim jsou dva, to je síla. Hlavně zdravíčko a hezky to oslavte! :wink: My slavili o víkendu, naštěstí počasí bylo v sobotu ještě parádní, tak jsem to stihli tak tak a dnes dostal Vojta zbytek dárečků od babiček, takže supr, myslím, že jsme si to hezky užili :slight_smile:
3. zář 2013 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak i my přejeme zářijátkům vše nejlepší, zdravíčko, štěstíčko :grinning: :grinning: :grinning:

U nás už je po oslavách, bohužel nás zradilo počasí, tak jsme nakonec grilovali v troubě:slight_smile: Ale i tak to bylo fajn, jen to chystání :confounded:

@dasty79
@jajapaja23 jak se holky cítíte? Co miminka v bříšku?
6. zář 2013 v 00:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lennetfrigg Díky. To je škoda, že vám nevyšlo počasí, tak to jste slavili asi v neděli, viď? To se najednou ochladilo snad o 15 stupňů a tu hlavně téměř celý den pršelo. Máte krásné fotečky! Nám se moc nepovedly, Vojta se tak těšil na ten svůj dort, že ho nešlo udržet skoro v klidu, tak jsme rádi za pár jeho fotek - momentek a takovou jednu společnou, aspoň trochu povedenou :slight_smile: Jinak mi je dobře, i když už trochu tíž, co se týče chůze...dost mě bolí slabiny teď poslední dva dny, v noci vcelku dobře ještě spím - naštěstí, ale dnes to bylo zase trochu horší, tak nevím, kdy to mám čekat... :wink: Pořád mi přijde, že tak nějak nejsem připravená. Ale asi je to jen pocit...víc odpočívám a jsme dost venku, tak mi je nakonec ještě fajn Hlavně, že nemusím ležet, to jsem šťastná. :grinning: Jinak mimčo je v pohodě, v ÚT jdu na další kontrolu, tak uvidíme.
6. zář 2013 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg krásný fotečky :slight_smile: Hlavně,že si to prďolkové užili a Dorotka měla radost z dortíku a z dárečků :slight_smile:
My zatím velkou oslavu neměli - jen jsme s taťkou pogratulovali Vikče - pže chci objednat dort a když nevím kdy
vypukne porod,tak jsem si říkala,že dort a velká oslava s babičkama atd. bude až budeme čtyři :slight_smile:
Pže pořád dr. strašil,že to bude dřív,jak jsem musela ležet.No a zítra začínám 39tt - kdybych to věděla,tak dávno
slavíme.No ale co,hlavně ať je prďolka zdravej nebo zdravá a je jedno kdy to bude.A pak oslavíme i ty 2ročky :slight_smile:

@jajapaja23 já tentokrát mám už asi 3měsíce poslíčci...S Vikčou jsem to neznala,to mě rupla voda a jelo se.
a teď to je teda mazec....A jak ty?Jinak jsme taky pořád venku,když je tak krásný babí léto.
6. zář 2013 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek