• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@jajapaja23 snad bude líp :slight_smile: kluci naprdíky naštěstí netrpí, hrozně jsem se toho bála, protože se říká, že kluci na to rpí více než holčičky, ale zatím se stalo jen dvakrát, že měli bolení a to bylo po tom, co jsem jedla cibuli, takže tu jsem vyřadila z jídelníčku, jinak nic jiného jim nevadí a když cítím, že mě pobolívá břicho, tak jim dám preventivně kapičky a je to dobrý..jeslti ho to trápí hodně, dávala bych kapky pořád, my to tak dělali u Amy a taky to pak bylo dobrý, bez kapiček katastrofa..
s tou školkou jsem koukala na stránky jsou tady u nás a na jedné mají napsáno,. že mají přednost děti narozené do konce srpna :( Amy je až 24. září, takže i do školy půjde v podstatě v sedmi - stejně jsem to měla i já, pak jsem se ve škole nudila, protože jsem už všechno uměla :unamused:
23. říj 2013 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Taky doufám, že bude líp...protože ho to trápí fakt hodně a je mi ho líto jak s tím bojuje...vždycky úplně zrudne a pak to střílí jak kulomet...a to kapičky dáváme pořád. :unamused: Ale Vojta na to trpěl taky, takže holt máme smůlu...nějak to ale vydržíme, jak se bude víc pohybovat, snad to bude lepší. Se školou to budeme mít asi stejně, Vojta je 3. září, se školkou netuším, to budeme muset řešit teď v zimě, snad nám ho vezmou...a já to měla vlastně taky tak, jsem na zač. října...už si nepamatuju, jestli jsem se ve škole nudila tím, že jsem šla později, ale o klukách se říká, že jim ten rok ani nevadí, že jsou trochu pomalejší než holky, tak uvidíme, na to je ještě naštěstí čas :grinning:
24. říj 2013 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj všichni, jakpak užíváte podzimu? Amálka teď řádí v listí a jezdí na odrážedle, jsem ráda, že jsme ho pořídili, zamilovala si ho a už umí docela i jezdit
jinak u nás velké pokroky s řečí, opravdu každý den, spousta nových slovíček, zkouší říkat možné i nemožné, skloňuje, apod. akorát s plínkama ještě bojuejeme, stále máme na spaní, nějak zatím nepřišel čas, tak doufám, že do tří let je mít nebude..
kluci nám rostou jako z vody, mají už 8 kg a nevejdou se do korbiček ve svých 4 měsících budou muset do sporťáku, z čehož nejsem moc nadšená takhle na zimu, ale co se dá dělat :unamused: asi nás za chvilku snědí :grinning:

mějte se krásně!
7. lis 2013 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Ahojky, tak to je paráda, že se máte fajn :slight_smile: A kluci jsou teda šikovní, když takhle rostou, ale lepší než kdyby nepřibírali, to si my užili s prvním a byl to děs. Odrážedlo taky milujeme, většinou se bez něj nikam nehneme a je to vcelku rychlá doprava jinam :slight_smile: Malého to hrozně baví a ovládá to už dokonale, jen z kopce vždycky trnu hrůzou, protože to fakt dokáže pořádně rozpálit :grinning: Už na tom při brždění prodřel jedny boty, kt. musely do koše :wink: Paráda, že Amálka takhle mluví líp a líp, šikulka. Plínky taky stále na spaní máme, takže nebojte, nejste v tom sami. :slight_smile: Moc vás zdravíme, mějte se krásně.
9. lis 2013 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci
@jajapaja23 holky, nebojte, taky máme na spinkání ještě plínečky...jen přes den né, to už vydrží, ale na noc taky má:slight_smile:

U nás taky frčí odrážedlo, jen jsme jí museli dát to Tedíkové, na to dosáhne..co jsme jí pořídili dřevěné na narozky, tak to bude asi až na jaro. Ale mnohdy taky z kopce trnu hrůzou, jezdí jak drak:slight_smile:

A co miminečka:slight_smile: @kacikaci super, že kluci tak rostou:slight_smile: Jsou krásní:slight_smile:

U nás jinak nic nového, Dorotka taky víc povídá, snaží se:slight_smile: Jen musíme chodit i k večeru ven, odpoledne jak spinká, tak je už skoro tma, když je vzhůru. Ale do večera pak daleko:slight_smile: Hodně si začala hrát s panenkama, pořád je nosí:slight_smile: Všude :sweat_smile:
11. lis 2013 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Taky věřím, že ty plínky odbouráme prostě až to přijde...jsem ráda, že je nemá přes den, i když někteří jeho vrstevníci ano, takže můžu být spokojená. Na záchod si umí říkat hezky, někdy si ale prostě ještě cvrkne, ale to už je v pohodě, vypere se to a je to :slight_smile: My to s tím venkem máme podobně, ráno ho občas vezme třeba babička, ale mnohdy jdeme aspoň do obchodu, abychom venku byli, po odpoledním spaní je to horší, ve tmě většinou nejdeme, ale vidím, že by to chtělo, těžko se pak doma unaví, aby šel večer zase spát a jak píšeš, i pro mě je ten den pak hrozně dlouhý, když jsme zalezlí celé odpoledne doma...ale od Vánoc se to pak zase bude prodlužovat, tak to musíme vydržet. Ještě že je vcelku hezký podzim! :wink: To je fajn s těma panenkama, aspoň se Dorotka zabaví, Vojta má teď spíš období bez hraček a musí se mnou pořád dělat něco v kuchyni, takže trpělivost trpělivost trpělivost :slight_smile:
11. lis 2013 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 přesně, však věčně plínečky mít nebudou:slight_smile: No, my jdem i po tmě...protože Ti dva čerti, jak jsou spolu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jen musím koupit reflexní vesty, ať jsou vidět:slight_smile:

S tím hraním je to fajn, hodně i pořád drží duplo a ty panenky:slight_smile: Knížky a hodně teď tančí..má ráda Míšu, tak když už nevím co by, tak jí zapnu dvd a zpívá si a tancuje :grinning:
11. lis 2013 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg kluci rostou až moc :slight_smile: už se řachtají nahlas, tak je s nima fakt sranda :slight_smile:
u nás teda babička naučila Amálku na záchod, a chodí tam sama, má tam stupínek a to malé prkénko, a nechce nás tam, normálně když tam s ní chcio jít, tak mě vyhodí :grinning: má tam malé světýlko v její úrovni, které si rozsvítí sama..akorát tam musím častěji uklízet, a občas najdu roli toaleťáku v záchodě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
taky chodíme i za tmy, protože je to komplikovaný s krmením, abych to trefila do doby, kdy Amy nespí a kdy jsou kluci najezení..takže někdy jdeme třeba až ve čtyři a to už se stmívá, ale někdy není jiného zbytí..
Amy teď hrozně ráda skáče na gauči, tak vymýšlíme nějakou jinou variantu, ale moc toho do bytu není :unamused:
a začala se zajímat o písmenka a číslice, vždycky chce po mě napsat písmeno A jako Amálka, apod.. :grinning: a už ho umí vyhledat na klávesnici u PC..a začla sama říkat krátké říkanky, to teď úplně nejvíc letí, dělá že sama čte z leporela, tváří se u toho strašně důležitě a "čte" :grinning:
@jajapaja23
13. lis 2013 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Tak to je paráda, že už je s klukama sranda, hned je to jiný, že? :slight_smile: Tomík se už začíná pomalu taky usmívat, ale jen tak opatrně...umí už ale pozorovat a hrozně ho to baví, je moc spokojený, když něco vidí :slight_smile: S tím sjednocením dětí to máš náročnější o to, že máš dvě k Amálce, klobouk dolů, ale co jinýho zbývá...to by se člověk nikam nedostal. My byli nedávno venku fakt úplně za tmy, ale aspoň malou procházku jsme museli zvládnout, protože hlavně pro Vojtu je to pak hodně doma dlouhý a už nevím jak ho zabavit, nemůžu být pořád s ním a občas se prostě nudí :unamused: Amálka je teda šikovná, když už umí pár písmenek. To my jsme pozadu i s barvama, ale myslím, že to přijde. Vojta teď hodně povídá a jak píšeš, má taky právě rád říkanky, Skákal pes už umí skoro celý sám :slight_smile: Hrozně rád doplňuje konce písniček, to teď frčí u nás :slight_smile: Na záchod chodí taky, ale sám tam být nechce, teď musím být všude já, až mi je to někdy už protivný, protože muž je z toho hodně nervozní, že nechce jeho :unamused:

@lennetfrigg O nějakých reflexních prvcích jsem taky uvažovala...sice chodíme po tmě jen ve vesnici, ale i při pouličním osvětlení by byl ještě líp vidět, něco musím sehnat. :wink:
13. lis 2013 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci a co jste domů na to skákáni vymysleli...dětem to taky chybí, přes léto mají trampolínu a teď není na čem skákat, tak taky skáčou po posteli, gauči. Ale už jsme jí museli schovat kvůli počasí, i když u nás dnes ráno sluníčko:slight_smile: Tak jsem hned nachystala vyprat dvě pračky, ať mi to trošku uschne venku :sunglasses:

@jajapaja23 ty vestičky jsou super. Má to tady jeden klučina od sousedů a sama to vidím, když jedu autem, jak to pomůže. Taky jsme na vesnici, ale prostě teď už je nejméně jedno auto v každém baráku :frowning2:

Téda s těma říkankama a písničkama jsou děti šikuly :dizzy_face: :dizzy_face: To Dorotka vůbec, tak spojuje dvě slova...třeba BABA SPI, ale že by třeba říkala básničku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jen si třeba zpívá melodii, ale slovíčka ji nejdou:slight_smile: Ale i Tedík mi dlouho nemluvil a teď tu pusu nezavře :grinning:

A co Vánoce? Vybírate dárečky. Tedík už chtěl psát dopis pro Ježíška, psal i pro Dorotku :wink: Ja už pomalu více uklízím, zařekla jsem se, že v prosinci to dělat nebudu, to si budem užívat klidu a pohádek:slight_smile:
14. lis 2013 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Možná pořídím i vestičku, je fakt, že je pak mnohem líp vidět a přeci jen, ty auta jsou v dnešní době prostě nebezpečný a že jich není málo :unamused: Dorotka to mluvení určitě dožene, neboj...nám sice Vojta pořád mluví, ale hodně slov má zkomolených, ale na druhou stranu jsem ráda, že se nebojí slova opakovat a prostě to zkouší,je to někdy sranda co z něho vyleze za moudra :grinning: Vánoce jsme pořešili jednoduše...dostane dětské křesílko se stolečkem, kt. nám na přání vyrobil švagr a pak nějaké drobnosti, protože hraček má tolik (a to jsme fakt téměř my žádné nekoupili, ale vše dostal), že další kupovat zatím nechceme, stejně si s tím teď fakt moc nehraje, teď frčí ta kuchyň a vaření...úklid zatím neřeším a řešit moc nebudu, jen to tak pošolichám a bude to :grinning: Taky si chci užívat pak jen tu vánoční atmosféru, to mám ráda... :slight_smile:
14. lis 2013 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky kočeny... koukám, že se máte parádně a mimískové se mají čile k světu :slight_smile: My se máme taky bájo já pěkně tloustnu holky už mám + 9kg no hrůza s mikym sem nabrala 18kg a shazovala jsem to 2 roky :( budu zase jako vorvaň...miminko se nám nechce ukázat tak snad 11.12. to snad už ukáže abych věděla co se manžovi zadařilo a jestli drží slovo :slight_smile:
Miky je moc hodný poslední dobu miluje pohádky mohl by na ně koukat celý den hlavně prasátko pepina a tučňák pingu to jsou naše top pohádky ven ho musím nutit a jde za kinder vajíčko ven třeba jen na nákup je to domácí typ jako maminka :slight_smile: taky mluví pořád krásně již spojuje a je s ním snažší domluva. Bez plenek jsme jen doma pač venku mi to nezvládá a čůrat ve stoje ani na holčičku nechce říká zima to se radši vždy úspěšně počůrá tak to nehrotím a když jdeme ven tak vždy s plínkou tak snad na jaře pochopí, že chlapy čůrají ve stoje .... doma se nám nehoda nestane to si vždy řekne buď jdeme na nočník nebo záchod podle toho kde se v domku nacházíme :slight_smile: na spinkání má taky plínku... myslím. že má ještě čas na to aby byl úplně bez plínky :slight_smile:
Holky už mají vaše dítka všech 20 zubů my máme stále 16 už od ledna a pořád ne a ne vyrůst ty poslední - četla jsem, že pokud nevylezou do 2,5 let tak musí na rentgen jestli je mají vůbec založený? tak jen pro info ...
Tak se mějte a smějte :slight_smile:
15. lis 2013 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach To je fajn, že se máte dobře, Jani. A neboj, kila půjdou určitě i tak dolů, hlavní je, aby bylo miminko v pořádku!!! :slight_smile: My teď taky koukáme na tv bohužel víc než dřív, ale jak je brzy tma, těžko něco vymýšlet...i když se s ním snažíme chodit aspoň jednou ven, aby se trochu unavil nebo provětral, tak to není tak fajn jako v létě, ale ještě to jde, když nemrzne :grinning: Teď už chodíme občas i za tmy, tak chodí Vojta s čelovkou, je úplně nadšený a hlavně je vidět :wink: Co se týče zubů, upřímně ani nevím, kolik jich je venku, protože dozadu úplně nevidím a nenechá si na pusu šáhnout, ale posledně jsem viděla myslím vylezlé další dvě stoličky, takže máme asi 18.

Mějte se všichni krásně a užívejte! PAPA
18. lis 2013 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach Amy taky nemá ještě stoličky a to už se několikrát zdálo, že už vyrostou, ale pořád nic..jinak s tou váhou, nic si z toho nedělej a užívej, že můžeš jíst co chceš :slight_smile: já s dvojčaty přibrala 22 kg a všechno šlo dolů, teď mám míň než před otěhotněním..držím palce, ať se ukáže, co si přejete na UZ
19. lis 2013 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach tak to je super, že si těhu užíváš a že se máte fajn...Jinak zoubečky nám lezou, teda podle zubaře budou každou chvíli venku a je to na ní znát...je dost plačtivá a nechce moc jíst. No ale co máme, tak zaplombovaný zub :unamused: :unamused: a to čistíme..No, udělal se jí malý kaz vzadu na zoubku, zubař říkal, že by jí to časem mohlo bolet, tak jí dal plombičku. Bylo to teda šílené, protože nechtěla otevřít pusinku..ale máme šikovného zubaře, tak to byla rychlovka..Ale víc jí hlídám, co jí, ať nemá zbytečně sladké..asi by jí pomohlo zrušit noční kojení. Ale to si zatím drží. Možná zkusíme během svátku..vypadá to, že manža nebude mít práci :frowning2: Tak to ale nebudeme budit, protože nevím, zda to zvládnem bez pláče :confounded:

TV Dorotku moc zatím nebere...jen ty tanečky s Míšou..to se jí líbí a s mojí mamkou kouká na Šlágr:slight_smile: To spolu tancujou, tak jí to baví :grinning: Jiné pohádky moc né, vždy jen na začátek. Asi to přes tu zimu tak ale bývá, že ta telka jede víc.

Nového u nás nic, jen Dorotka je hrozný stydlín...má to asi po mně, taky jsem taková byla jako malá. :grinning: Už jsme teda zkoušeli i nočni spinkání bez plínky...ale není to teda v žádném případě má zásluha. jen už se jí hodně stává, že nepočurá plínku a jde až ráno. Ale když jsme zkoušeli úplně bez plíny, tak to bylo tak 50na50. Nijak to ale nehrotím, teď jsem jí zase plínečku dala, a když se nepočurá, tím líp:slight_smile: Tedík měl ale oproti Dorotce na noc plínku dlouho a nevadilo to:slight_smile: Taky se naučil:slight_smile:
23. lis 2013 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci To máš krásné, jestli jsi už na původní, ne-li menší váze než před těhu, to jsi šikula :wink:

@lennetfrigg Hezky to píšeš na konci, každý se nakonec bez plínky naučí, já se tím takhle uklidňuju...nikdo dospělý s plínou nechodí, takže to prostě podle mě musí přijít samo! :grinning: Buď jinak ráda, že Dorotku TV moc nezajímá...já bych mu radši někdy tu TV ani nezapnula, ale pohádky má moc rád a když si třeba už nechce hrát s hračkama, občas si něco pustíme, hlavně teď na tom kanálu ČT D:, tam jsou pěkné pořady a přitom ně takové ty bláznivé...jaké tanečky s Míšou myslíš? Vojta má hrozně rád písničky nebo hudbu, s pradědou taky tancujou u toho Šlágru, já to moc slyšet nemusím, tak si to užívá s ním :grinning: Se zoubkama držíme pěsti, ať ji to hlavně nebolí.
26. lis 2013 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg ty jo plombu, jak jste to provedli, vůbec si neumím představit, jak by amy vydržela nehybně sedět při vrtání, my teda čistíme, ale večer těsně před spaním si dává ještě mlíčko, takže čištění celkem na nic, takže se taky bojim, aby neměla zkažený zuby..
holky u nás letí období "co je to? co říkáš? co se stalo?" a teda musim říct, že občas už šílím :grinning: neudělám jedinej pohyb bez týhle otázky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@jajapaja23 no já teda jsem donucená cvičit, protože moje břicho..kdyby ste to viděly, holky - kůže mi visí dolů přes jizvu z císaře třeba 5 cm je dlouhá, no šílenost, takže prostě musim musim musim..takhle nemůžu fungovat
27. lis 2013 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci no bylo to šílené...manžel si sní sednul, držel jí...do pusinky jí dali něco aby nezkousla..jedna sestra držela hlavičku, druhá odsávačku a zubař jel...no ja jen stále a bylo mi do breku, jak chudák křičela. Ale dle mně jí to nebolelo, jen jí to prostě bylo nepříjemné. Byla to rychlovka a je to na štěstí za námi. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@jajapaja23 no Šlágr, to je mazec:slight_smile: I když jsem tam viděla i koncert Nedvědů, což bylo hezké..jinak to taky nemusím, takže to má u babči.

No a u nás krásně nasněžilo, tak děcka řádí..jen Dorotka mi začala dneska kašlat v noci a chraptí, tak jsme pro jistotu dnes spíše doma, snad to nic nebude :rolling_eyes:
27. lis 2013 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kacikaci Jsi dobrá, jestli při 3 dětech zvládáš cvičit, to tě obdivuju a chápu, že ti to bříško vadí...mně to moje taky, přijde mi, že ho mám větší než pár dní po porodu, ale vím čím to je...mám hrozně chutě na sladký, tak si každý den něco dám, pak se to těžko dostává dolů :grinning: Jinak máme stejný období jako vy...převážně vede otázka "co to je?"....tak mu většinou v klidu, někdy i neklidu ( :slight_smile: ) odpovídám...ale někdy to taky nedám a vyjedu :unamused: Zoubky taky čistíme, teď jsem začala i ráno...přijde mi, že mu občas je cítit z pusinky... :frowning2:

@lennetfrigg No, hlavně že máte zubaře za sebou, to jste dobří, že jste to takhle zvládli...ta představa ho držet na křesle mě děsí, ale co by zbylo jiného že? ...já jdu k zubaři příští týden a už teď se toho děsím :unamused:
Máte úžasný fotky! My máme jen poprašek, ale i tak je Vojta rád :wink: Pěkně teda teď přituhlo, ale zase lepší než nějaká čvachta... :slight_smile: Včera nádherně svítilo i sluníčko, tak to s tím sněhem vypadalo krásně, dnes je zase mlha, ale určitě bude zase líp :slight_smile:
28. lis 2013 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásnou 2. adventní neděli všem! :slight_smile:
8. pro 2013 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jajapaja23 Krásný věnec i stromeček, tos dělala sama? já se letos pokusila poprvé o vlastní výrobu adv. věnce, no žádná sláva, ale poslouží a příští rok to snad bude zase o chlup lepší :grinning:

jinak jsme letos pekli poprvé perníčky - Amálku to strašně bavilo, mě teda už mín, všechno chce dělat sama, sama, a je to dost náročný, mě pečení vůbec nebaví, tak se musím dost přemáhat, ale nakonec se povedli a mají úspěch..možná s ní ještě udělám linecké a určo vánočku a končím, dostáváme tolik dobrýho cukroví od babiček, že bychom to jedli ještě v létě..takže nemá smysl péct, a hlavně to ani moc nejíme, spíš si užíváme slané pochutiny :wink:

jinak se strašně těšíme na vánoce, Amy vyprávíme, jak se vánoce tráví, co se dělá, apod. strašně ráda to poslouchá, venku obdivuje vánoční výzdobu, doma chce mít pořád rozvícené svíčky na okně, apod. takže myslím, že letos to budou OPRAVDOVÉ vánoce!

teď na Mikuláše jsme byli venku, aby viděla Mikuláše, čerta a anděla,, anděl jí nabídl z košíku bobnon a ona si místo bonbonu chtěla vzít svítítko, co měla v košíku :grinning: tak ochutnala slavnostně svůj první bonbon v životě a naštěstí ji to nechytlo, přišla domů, a stěžovala si, že se jí lepil na patro, a že chce raději mandarinku, tak jsem zvědavá, jak dlouho jí tohle vydrží :grinning:

užívejte předvánoční čas v klidu a bez shonu!
9. pro 2013 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Díky. Ne ne, ani jedno není moje výroba, já nejsem až tak zručná...já letos zvládla jen věnec na dveře. Tenhle perníkový adventní věnec domů jsem si koupila loni a letos ho jen vytáhla ze skrýše, ale hodí se a ještě poslouží :slight_smile: Stromeček je od mojí kamarádky z papírových ruliček, taky z loňska, ale je jak nový, takže dělá ozdobu na krbu :slight_smile:

Tak to jste šikulky s těmi perníčky...my je taky už pekli (Vojta úplně nadšený!), je to ale jediné co letos zatím mám...teď jsem do toho byla nemocná s dutinama, tak jsem se dost zpozdila, ale nebudu to hrotit, něco malinko ještě udělám jen tak na chuť a spíš si chci užít tu pohodu u pohádek a v teplíčku s dětma. Vojťula teda ještě o vánocích moc nemluví...ví, že přijde Ježíšek, ale tomu pojmu vánoce vůbec nerozumí, spíš to opakuje po nás, no uvidíme jaké letos budou, je s ním čím dál větší sranda, takže snad veselé...a ty hlášky, to je něco :grinning: Třeba dnes...zasedl mi židli u počítače a volá na mě: "píšu tetě Léně, víš?" Ale ten tón a ksichtíky k tomu, to nemělo chybu! :grinning: :grinning: Dostala jsem z něj záchvat smíchu :wink:

A jak zvládla Amy Mikuláše? Nebála se čertů? My jsme byli mile překvapeni, že to vcelku Vojta zvládl, vůbec nebrečel, tak jsem byla ráda.

Taky přeju všem krásné a pohodové předvánoční dny. :slight_smile:
12. pro 2013 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak Vám přejeme hlavně pohodové Vánoce:slight_smile: Užijte si to :wink: Dětem ať se líbí dárečky :grinning: a ať dostanete pod stromeček to, co si přejete:slight_smile:
23. pro 2013 v 01:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Všem Vám přejeme krásné pohodové Vánoce! ať si je hezky užijete! :wink:
23. pro 2013 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, tak jak jste si užili Vánoce:slight_smile: U nás tak v poklidu a fajn:slight_smile: Trochu mi teda schází sníh, ale to se nedá nic dělat...aspoň se dobře jezdí a autem :wink:

A co dárečky, které měly největší úspěch?

A co miminečka? U nás je z Dorotky malý čertík, už se taky hodně rozpovídala, tak se s ní někdy tak nasměju:slight_smile: Zrušili jsme už i úplně plínečky..ale né mou zásluhou. Dorotka prostě prohlásila, že jí plínečka vadí, tak jsem jí jen řekla, že se ale nesmí počurat a že musí i v noci na nočníček :grinning: No a hotovo:slight_smile: Je to takový chytrolínek, úplně něco jiného, než byl Tedík:slight_smile: S Tedíčkem je všechno na dlohou a složité...špatně se přizpůsobuje a zvyká novotám. Dorotka je ve všem jako doma:slight_smile:
28. pro 2013 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg ahojky, u nás Vánoce super, měli jsme je natřikrát, nejdřív u tchánovců, pak doma, a pak u našich :slight_smile: takže malá si to užila myslím maximálně, a týden před tím jí nosil Ježíšek dárek (místo adventního kalendáře jsme jí vyrobili takové figurky v kterých byl vždycky malý pididáreček), takže byla na Vánoce nabuzená až až :slight_smile:

a nejvíc jí teda bavilo rozbalování, chtěla rozbalovat dárky všem :grinning: jinak největší úspěch mělo nádobíčko a kuchyňka, modelína - takže u nás se teď nedělá nic jiného než se vaří a peče :D
ale babičky jí zavalily tolika dárky, že z toho neměla rozum, příští rok je budeme muset usměrnit, nemáme to tady ani kam dát

tak to Vám závidíme s plínkama, Amy stále ještě na noc má a zatím se netváří, že by byla bez nich, to je Dorotka velká šikulka..

v únoru plánujeme jít na zápis do školky, tak jsem zvědavá, jestli nám ji vezmou, nemám strach, že by ji nevzali kvůli schopnostem (už říká zpaměti celé básničky - občas nechápeme, kde to bere a jak se to naučila, dělá že čte klukům a přitom říkám básničky, které si čteme, nebo jim zpívá písničky) a povídá fakt krásně, a o školce povídá, že se těší na děti, jak si tam bude s nimi hrát apod...to taky teda netuším, kdo jí to vyprávěl - asi babičky..no ale je tu dost dětí a malá kapacita školek samozřejmě a vzhledem k tomu, že je až koncem září naroz., tak nevím nevím
malá objevila v té změti Ván. pohádek Prasátko Pepu, asi je to dobře udělané, prtoože jí to chytlo a chce to pouštět pořád! takže toršku bojujeme a objevila mlsání - přes Vánoce jsme poprvé nechali trochu mlsat a jsou taky z toho boje, tak už aby to všechno zkončilo a najeli jsme zase normální režim, protože ty scény, to je síla občas..

Jinak Vám Všem přejeme mnoho krásných dnů v Novém roce, ať se Vám daří a prcci se mají dobře!
31. pro 2013 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kacikaci školičku taky plájnujeme :wink: ale tím, že jsem doma, tak by chodila asi jen na ty dva dny...Obšas už tam teď na chvilinku je, Tedík je u staršáku a mají tam hodnou paní učitelku, tak jí tam tak na 5 minutek ráno můžu pustit a hrozně se ji tam líbí. Ale asi až zjistí, že tam bude sama, bude to horší :grinning:

Tak super, že jste si Vánoce užili...adventní kalendář děláme taky. My zase máme pověšené hvězdičky, které nosí dárečky. Většinou takové maličkosti, ale den před štedrým dnem jsem jim dala jeden z větších dárku - dostali duplo vláčky, tak jsem o nich dva dny nevěděla :grinning: :grinning:

No a Amálka je teda úžasná starší sestřička, šikula :wink:
31. pro 2013 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg @kacikaci Ahoj holky, taky vám přejeme krásný nový rok a především zdravíčko, to je nejdůležitější!! :wink:

Dlouho jsem tu teď nebyla, nějak jsem si ty svátky užívala bez počítače a ani mi to nevadilo. Podle toho co píšete, jste si svátky užili krásně, to je dobře! A máte tak šikovný dětičky!

@lennetfrigg U nás ze všech dárků jednoznačně vyhrál plechový traktor Zetor, přesná maketa, od dědy. Vojta ho nepustil z ruky a když ano, nestala totální scéna a řev, že ho nikomu nedá ani nepůjčí. Teď si trochu procházíme obdobím vzdoru a bohužel začínají i scény u oblíkání, což jsme dřív vůbec neznali, takže občas je dusno, ale většinou rázně zasáhneme a je to. Dorotka je šikulka s tou plínkou, my máme stále na spaní, sice občas vydrží se suchou plínkou i přes noc, ale zatím mi to přijde spíš jako náhoda. :unamused: Takže ještě musíme prostě vydržet. Ale jinak je šikovný, neuvěřitelně pořád mluví, sice dost slov nesprávně opakuje, obrací slabiky, ale domluvíme se s ním na všem, což dost ulehčuje práci hlavně s Tomíkem, spoustu věcí mi i podá, pomůže, takže za to jsem ráda.

@kacikaci Taky jste měli troje Vánoce? My to máme stejně a jsem za to moc ráda, fakt jsem si svátky užila úplně maximálně a návštěvy mám moc ráda, hlavně jsem šťastná, že máme takové pěkné vztahy, protože když vidím u některých lidí ty vztahové problémy, je mi z toho smutno :unamused: Rozbalování dárků bavilo Vojtu úplně ze všeho nejvíc, pomáhal každému a byla to teda neuvěřitelná rychlost, ale myslím, že si to dosyta užil. Ještě měl velkou radost z vleku za traktor, na tom vozí všechno, co se tam vejde. Krásně si teď vyhraje a začali jsme skládat puzzle. Naučil se to vcelku rychle, až mě překvapil. Ale za to ta řeč, no, snad se to časem spraví samo, hlavně myslím to obracení slabik. Amálka je teda šikulka, jestli takhle dokáže už povídat o školce a ty básničky...myslím, že Vojťula zatím ani netuší o tom, co to je...sice mu to říkám, že půjde do školky a vyprávíme si, ale už o tom pak nemluví. Písničky hodně opakuje, i zkusí někdy melodii, to je sranda. Na školku jsem se taky už ptala. A snad nám ho vezmou. Ráda bych, aby od září už chodil...je přizpůsobivý, neuvěřitelně rychle se zabaví i se staršíma dětma, tak bych pak měla doma přes den jen Tomáška. Zápis budeme mít asi v dubnu, co říkala paní učitelka. Doufám jen, že budou mít volno, zatím nevěděli...uvidíme.

Tak ještě jednou krásný nový rok, holky. :slight_smile:
1. led 2014 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Všem hodně zdravíčka,štěstíčka a lásky do Nového roku a dětičky ať pěkně rostou a nezlobí a jsou zdraví :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
2. led 2014 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dasty79 Jak se vůbec máte? :wink:
3. led 2014 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek