• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@kacikaci koukám,že ses přidala od stejné skupiny: Jill :slight_smile: Jdeme do toho?Já to zatím jen pročítám, v út si jdu koupit činky a stáhnu Jill a zkusím se do toho pustit...ty taky? :slight_smile: Ty máš doma záhul dost ne?
3. led 2014 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 myy se máme suprově:slight_smile: Jen už tolik nekoníkuju.Teď potřebuju zhubnout,tak to tady pročítám...
Vikča je pěkný éro :grinning: ukecaná - brebentí od rána do večera :grinning: vstává v 6h :cry: a večer oba musej do 20h být v pelíšku.Filípek je zlatíčko - hroznej pohodář - vůbec nebrečí,sám si hraje v postýlce s hračkama,nebo na hrací dece a už se začal i přetáčet :slight_smile: Pořád se řehtá a ne jen na nás,ale i na hračky :slight_smile: Akorát teď máme spurt,tak 1x denně dávám Nutrilon.v noci se budí 1x kolem 3h a pak chrní do 9h.Ale já od 6h funguju s Vikčou :grinning:
A jak vy se máte?co kluci????
3. led 2014 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 ahojky, jo přidala, já mám to břicho prostě šílený, pořád nosím těhu kalhoty, protože mi 5 cm kůže visí, no děs, jak bylo obrovský, tak se mu nechce zatáhnout a budu mu muset pomoci..dneska jsem zrovna cvičila poprvé a je to teda děs po roce nicnedělání jsem úplně vyřízená po pěti minutách hopsání :grinning:
a je to teda zázrak si vynajít 30 minut denně, ale musím!!!! takže jestli chceš, můžeme jít do toho spolu :wink:
už se Filípek přetáčí jo? to je šikula, kluci ještě neee - už to fakt mají skoro vymakaný, ale ještě se nedostali na bříško úplně, asi jak víc váží, tak je to pro ně náročnější :grinning: to je dobře, že máte hodný mimčo, u nás je to stejný - naštěstí!
Amy je teď na 4 dny u babičky, tak si užívám klidu a ticha jen s klukama..ale chybí mi :slight_smile: ale někdy teda je to síla..užívám si teď i to, že jdu sama na záchod :grinning: že se mě nikdo neptá, co se stalo, co budeme dělat, apod. :grinning:
3. led 2014 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Já sem taky teď nakouknu spíš jen občas a někdy i zapomenu :grinning: No, já mám taky břicho,přijde mi, že se mi to usadilo snad víc než po porodu, když si vezmu těsnější tričko, vypadá to jak když jsem těhotná...ale začnu chodit zase tady se ženskýma, tak se na to těším, hlavně že se hnu jinak než při domácích pracech!!! :wink:
Jinak supr, že máte hodnýho Filípka, my Tomíka taky, snad to nezakřiknu! Čekala jsem to horší. Jak píšeš i ty, dokáže být sám v postýlce a jen si tak broukat nahlas nebo se dívat na hračky, občas už i něco chytne do ručičky...teď už začal pěkně pást, tak se z bříška otočí i na záda...je šikovný a ve všem dost napřed než Vojta, ale to je fakt úplně jiná kapitola. V noci spíme výborně...většinou od půlnoci, ale prospí to občas třeba i do sedmi hodin ráno, třeba jako dnes, za to jsem fakt vděčná! Vojta vstává většinou před osmou, takže si vůbec nemůžu stěžovat :slight_smile:

@kacikaci Jen si toho klidu užívej, dokud můžeš...věřím, že se ti stýská...my když máme doma občas jen Tomíka a VOjta je u babičky, přijde mi to jako když jsme doma sami, prostě takový divný :slight_smile: Tak načerpávej síly a mějte se fajn :slight_smile:
4. led 2014 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak jakpak se všichni máte? :slight_smile: My asi stejně, jen u Vojty začíná dost velké období vzdoru, tak je to občas těžší, ale jinak fajn. Dnes tu po dloooouhé době i sněžilo, tak měl hroznou radost, takže budeme snad užívat trochu sněhových radostí :grinning: Mějte se krásně.
22. led 2014 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jajapaja23 Ahojky! já mám teď hroznou honičku ve škole, snažím se ukončit si tenhle semestr, abych mohla jít na jaře ke státnicím, ale teda nevim, nevim..nebýt babiček a manži, tak nemám šanci..no uvidíme, jak to dopadne..

Amy teda vzdoruje už pěkně dlouho, ale teď přišla nová fáze, a to je teda drsný..naštěstí své výlevy si vybírá pouze a jen doma, venku zatím (ťuk ťuk ťuk) žádná scéna neproběhla.. dost se rozjela ohledně mlsání, který jsme trochu povolili o Vánocích, protože jsme s manžou obžerové a neuměli jsme si mlsání odpustit :grinning: , tak na to teď doplácíme..

jinak Amy začla používat spojení když, aby, protože - takže chodí po bytě a vymýšlí si dlouhátánské věty, aby mohla tyhle slovíčka používat :grinning: "Musím to dojízt, aby se to nezkazilo, jinak by se to vyhodilo a to by bylo špatný" :grinning: apod. je to sranda. hrozně ji baví básničky a klasický dětský písničky, takže tohle teď u nás vede, často si pouštíme na youtube zpívánky co šly na čt1, to jí hrozně baví, a pak tady jezdí po bytě na motorce a zpívá :D

jinak jsme byli poprvé v pěti na dovče - na horách, i když nebylo moc sněhu, na boby to stačilo a užili jsme si to, měli jsme obavy, že to bude hodně náročné, ale dalo se a už se těšíme na dovču v létě u vody, to už snad budou kluci capkat, tak bude veselo

jinak kluci jsou úžasní, rostou jim teď zuby, tak jsou trochu protivnější, ale jinak jsou to zlatá miminka! nechápu, že máme takový štěstí, ale všechny naše děti jsou úžasný miminka, vysmátý, hravý, společenský..máme z nich ohromnou radost, ale teda musím říct, že jestli jsem si někdy stěžovala na příkrmy u Amy, tak tohle je oproti tomu velkej mazec, po každém jídle lžičkou jdeme všichni tři do vany..přijdu si jak chobotnice, když musím dávat naráz dvě lžičky do pus, držet jim ruce, nohy, aby si je nepatlaly v puse, no děs a hrůza :grinning:
mějte se a užívejte krásné zimy!
28. led 2014 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kacikaci tak u toho krmení by to chtělo foto, to musí být super:slight_smile: Jste každopádně šikulky a se semestrem držím pěsti!!!! A teda paráda, že kluci jsou taková hodná míminečka. U nás to bylo třeba dost složité s Tedíkem..teda je to pořád. Má dost složitou povahu:frowning2: Problém byl všechno..učení na nočník, oblékání, jídlo :frowning2: Ale naštěstí jsem měla na něj spoustu času :stuck_out_tongue_closed_eyes: S Dorotkou je všechno snadné, všechno se hned naučí:slight_smile: Kecat taky už kecá, ale zatím jsme teda u jednoduchých slovních spojení...pane jo, takové dlouhé věty:slight_smile: A už jsi nějak vyřešila školku? Jdeš k zápisu?

S tím vztekáním jste mně holky trochu uklidnily:slight_smile: S Dorotkou je to mazec tak poslední týden. Hlavně je strašně urážlivá, nosánek nahoru, když se jí něco nelíbí:slight_smile: Ale jinak je to šikula:slight_smile: Jen taky hrozně živá, i když chodíme každý den ven, tak by potřebovala někdy vybít svou energii :grinning:
29. led 2014 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky všechny zdravím dlouho jsem tu nebyla, ale poctivě dočítám :slight_smile: já se kulatím a kulatím už chci mít mimi u sebe... tohle těhu je fakt na ho.... furt nějaký zdravotní problémy to jsem s Mikym vůbec nezažila teď je ze mě ležák :slight_smile: kyčle a třísla než já se rozchodím po každém sezení nebo stačí jen déle stát no hrůza děs, ale chodit prostě musím ... proto už chci aby byl konec vůbec si druhé těhu neužívám a už nikdy více :slight_smile: Jinak už po 4-tý potvrzena holčička tak tomu pořád nemůžu uvěřit, že se povedla uvidíme v březnu :slight_smile:
Miky je zlatíčko jaký byl hrozný mimino na který se nedá vzpomínat v dobrém a vůbec si to období nepamatuji tak teď je to mnohem lepší spíše o 100% lepší... poslechne na slovo má přísný režim... sousedky mi tvrdí, že tak vychovanýho dvouleťáka jen tak neuvidím :slight_smile::slight_smile: nevím zda je to dobře či ne, ale já byla tak vychovávaná a jen tak něco mu nedaruji :slight_smile: je to prostě ve mě mám ráda pořádek proto vše má své pravidla a tomu rozumí proto uklízí, pomáhá, podá, přinese, prosí, děkuje, nedovolí si udělat venku scénu jako kdysi :slight_smile: je toho dost. Ale na co jsme marný tak to je jezení, oblékání to fakt ještě nedává :( ale to přijde... jinak jsme bez plen jen na noc je má... přes den už nespíme tak měsíc tak den je někdy nekonečnej:(
Teď je už 14 dní marod - je sice bez teplot ale má příšerný kašel a rýmu a nemůžu ho donutit pořádně se vysmrkat to je další věc ve které moc nevynikáme :slight_smile: tak je to otrava.. Někdy si říkám za co mě kdo trestá jsem na vše sama žádná pomoc prostě nic od rána do večera pořád jen s Mikym a pesanem mě brzy asi trefí do toho všeho moje nemotornost a chození a nechození všude jezdím autem :slight_smile: chodíme na boby když už napadl sníh a večer se nemůžu pomalu ani odvalit do postele jak mě nohy neposlouchají :(
No ale abych si pořád jen nestěžovala jinak se máme fine.... Všechny zdravím a do porodu se ještě ozvu - už aby to bylo :slight_smile:
Mějte se a smějte se ..
30. led 2014 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lennetfrigg k zápisu půjdeme určitě, ale je tady plný stav ve školkách, takže s tím nepočítám, ale Amálka už o školce hrozně povídá, říká, že se těší na děti, apod.. takže podle mě by to bylo pro ni super, ale uvidíme..
a u Vás budete mít teda od září školáka? ty brďo! a Dorotka půjde do školky? chystáš se už do práce? to to nějak uteklo.... :astonished:

@dzajnach gratuluju k holčičce :slight_smile: a přeju co nejpohodovější zbytek těhu!
30. led 2014 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci ještě s Tedíkem dost váhám..shodly jsme se s učitelkou, že psychicky je ještě dost nevyzrálý...znalostně paráda, ale chování je takové děcké..jdeme do poradny a budem se ještě rozhodovat. Dorotku mi prý do školky vezmou, taky se tam hrne..tak uvidím. Do práce zatím né, mám na 4 roky. Ale ráda bych toho roku navíc využila, aby si malá ve školce zvykla a já budu mít čas už práci hledat, případně si udělat nějaký kurz to dopoledne.

@dzajnach tak budem držet pěsti, aby to ta holčička byla a hlavně pak dej vědět:slight_smile: Ja to měla s těhu naopak, první jsem byla jak mátoha a druhé jsem fungovala:slight_smile: Ale uteče Ti to, ani se nenazdáš:slight_smile: A jméno už máte vybrané :wink:
30. led 2014 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Já vybírala Mikouška a manža vybírá holčičku a vybral Barborku :slight_smile:
31. led 2014 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
ahooooj já myslela kdoví jaký tu budu mít ačko a ono tak 12 stránek. Ale nedočítám. Minulej rok byl hektickej. LDNka , vlasně dvě, Pak pohřeb. Po nocích, kdy jsem dořítala, dělám fotky, každá kačka dobrá no.
A Luca je nespavec přes veškerý režim usíná před půlnoci a vstává v 7..a to už se šoupla, Vstávala v 6.
A období vzdoru má teda LUXUSNI. Paličák první kategorie :D
2. únor 2014 ve 02:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dzajnach Máte krásný jméno, Barborka se mi taky líbí. Tak hlavně, ať je vše v pohodě a brzy jste čtyři. Úplně chápu, že bys to chtěla mít už za sebou :wink:
7. únor 2014 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa Tý jo, to teda Lucinka pořádně vyrostla! Krásná holčička. Tak se drž, snad už bude líp!!!
7. únor 2014 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Fajn, že vám Dorotku vezmou. A Tedík už jde do školy, to je teda mazec jak to uteklo, že? :slight_smile: Však uvidíte podle poradny, kdyby se jim to nezdálo, bude určitě lepší ho nechat ještě rok doma...říká se, že kluci většinou o ten rok později chodí. Jsem zvědavá na nás. Vojtu nám snad od září do školky vezmou, teda aspoň doufám! Přijde mi, že by mohl být mezi dětmi spokojený....

@kacikaci Tak se zkuste aspoň poptat, za to nic nedáš. Ale s tím plným stavem školek je to teda šílený, hlavně že je před pár lety rušili :frowning2:
7. únor 2014 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach souhlas, krásné jméno a budou k sobě pasovat Mikulášek a Barborka..krásná jména:slight_smile:

@jajapaja23 bylo mi slíbeno, že vezmou. Jsme tady na vesnici a tak nějak se to vždycky dopředu ví, jen dětí je celkem dost:slight_smile:

Tedík určitě odklad dostane, první jsem dost váhala...ale radí nám to i logopedka a myslím, že v poradně to bude stejné..jsem sama zvědavá, co se dozvíme. Před tím nás ale ještě čeká trhání nosních mandlí. Jsem zjistila holky, že už jsem vážně asi dlouho doma, protože se do té nemocnice skoro těším...ale jasně, že jen na tu změnu stereotypu, ze zákroku mám dost obavy. Ale všichni kolem mě uklidňujou, tak snad to bude dobré. Moc se mi do toho nechtělo, ale Tedík strašně chrápe a kolikrát i v noci přestane úplně dýchat, prý i špatně slyší, takže nic jiného asi nezbývá:slight_smile:
12. únor 2014 v 00:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
:slight_smile: si to někdo umí zařídit :grinning:
12. únor 2014 v 00:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@lennetfrigg určitě je lepší odklad, než aby se něco uspěchalo a Tedík byl ve škole nešťastný..za rok už to bude všechno ok a on si užije ještě rok dětství ve školce :wink:

Amy je poprvé opravdicky nemocná, kašel jako blázen a včera měla 39 teplotu, jsem už 4 dny zavřená doma a asi mi hrábne, ale naštěstí mi dneska Amálku mamka pohlídá a já budu moci jít s klukama na pořádnou procházku.
12. únor 2014 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa přeju, aby Vám nastaly lepší a lepší časy!!! Lucinka je kouzelná :slight_smile:
12. únor 2014 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Amálce bzké uzdravení, bobánek :unamused: U nás dnes venek asi nehrozí:slight_smile: Sněží tady, konečně :grinning: Jen asi to nevydrží :confounded:, je to takový sníh s deštěm, tak jakmile vyleze ven, jsme hned mokří..takže jen pro Tedíka do školy, něco koupit a domů :grinning:
12. únor 2014 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg u nás je skoro jaro, už přes týden tu zpívají ptáci :grinning:
mohla bys mi poradit, jak naučit Amálku smrkat? jak nikdy neměla rýmu, tak to prostě neumí a tahá to dovntiř a kdy vytáhnu vysavač, tak hystericky řve, a nevím, jestli jí mám vysávat násilím :unamused: ale zase když nebude smrkat, tak jí může bolet hlava, apod...veškerý vysvětlování selhalo :frowning2:
12. únor 2014 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Dorotka se to naučila jen ukazováním a zkoušením, přišla na to sama, tak Ti bohužel asi moc radu nedám.Tedík s tím bojuje dodnes :frowning2: Pokud je hodně zahleněná, odsála bych..Dorotka třeba křičela jen u prvního odsávání, pak pochopila, že to nic není a chodila si nosík odsávat sama. Kamarádka to zase dělala tak, že odsávali panenkám, medvídkům a pak se malá nechala. Třeba, pokud se kluci nebojí, jakože odsávat nosík jim a Amálka, taková veliká holka, to taky zvládne:slight_smile:

U nás to taky vypadalo už skoro na jaro, ale teď druhý den sněží..je tam asi 20 cm, ale hrozně mokrý..takže cesta ze školy byla trochu adrenalínová jízda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. únor 2014 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg zkouším co jde, i jsem si sama sobě vysála, nechala jsem i ji, aby mi vysmrkala :grinning: a nic, je zabejčená
12. únor 2014 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Jestli vám odklad doporučí i v poradně, tak se tím nijak netrap, však ono se fakt říká, že kluci mají odklad téměř vždy a nás to určitě taky čeká jako zářijáky. A na mandle držíme pěsti, at to zvládnete!!! Jinak jsem ráda, že tu sníh není a doufám, že to tak zůstane. Když nebyl doteď, už napadnout nemusí, tu to máme taky jak na jaře a to jsme v podhůří Orl. hor... :wink:

@kacikaci Přejeme ať je Amálka brzy zdravá! Chudinka, že k tomu má ještě tu horečku...tak snad to ustoupí! Vojta je teď poprvé za tuhle zimu, vlastně spíš nezimu nemocný, taky kašel a rýma, soply šílené, ale u dr. jsme nebyli..dáváme mucosolvan a sinecod na noc jako nám vždy dr. doporučila, ale žádné extra zlepšení nevidím a to jsme převážně doma, prot. tu dost fouká, tak aby se to ještě nezhoršilo. Pokud to lepší nebude, asi budeme muset stejně k dr. nebo nevím...uvidíme co o víkendu. Jak vy léčíte? A na tu rýmu bych doporučila neustále ukazovat na sobě, takhle se to naučil náš VOjta, jen zkus vydržet...třeba to půjde! A pak bude mít radost, že se jí to podařilo :slight_smile:
14. únor 2014 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 díky, už je to dlouhé, celý týden jsme doma, a venku zrovna nádherně slunečno..dávám to stejné a u mudr jsme zatím nebyli, uvidíme, jestli se to během víkendu nezlepší, půjdeme raději na crp..
14. únor 2014 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Tak to jsme na tom stejně, nám se to o víkendu naštěstí trochu zlepšilo, tak jsem ráda. Včera jsme po dlouhé době vyrazili na chvíli i ven, tak snad bude už líp. Vynechali jsme teď komplet mléčné výrobky a i to mu určitě pomohlo. Jakpak je vám, snad už líp? Držte se, pa :slight_smile:
18. únor 2014 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 Tak to je dobře,že už je vám líp, snad už se to nevrátí!
u nás Amy je už skoro v pohodě, ale kluci ještě kašlou, chytli to od ní, jak jinak, a já od neděle taky ležím, no ležím - tak se tomu nedá říkat s dětma, ale prostě je mi zle, naštěstí ten nejhorší den byl manža doma, tak mi hodně pomohl a mohla jsem odpočívat, tak snad se z toho taky dostanu brzy, jsem nemocná tak po 6ti letech :unamused: asi se mi teď projevil ten stres..
18. únor 2014 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Jejda, no tak to přejeme, ať vám všem je brzy líp! I když si těžko můžeš lehnout, ale určitě tohle všichni dobře známe, s dětma je to horší léčení než bez nich! Aspoň, že manžel ti pomůže, to je důležitý! Nás docela teď drží a pomáhá čaj s medem, citronem a pro sebe se zázvorem, pořádně silný! Snad ti bude brzy líp, s tím vším toho teda nemáš málo!
20. únor 2014 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jak se všechny máte?
My užíváme začátek jara, je to tak super :slight_smile: Naštěstí jsme už zdraví, ale teda trvalo to, než jsme si to všichni předali..
Jinak Amy už je týden bez noční plínky, tak snad to vydrží..minulý týden se teda omylem počůrala při odpoledním spánku babičce do postele, no ta měla radost :grinning: ale jinak jsme už bez nehod, konečně plínkuju "jen" dvě děti :grinning:
Zkusili jsme vytáhnout vodovky a štětce, tak momentální Amálky největší zábava je malování vodovkama, sice se pak musí jít celá vykoupat, ale když jí to baví :slight_smile:
Mějtese všichni krásně a užívejte sluníčka..
5. bře 2014 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Ahojky, tak to si hezky užíváte, to je dobře. Jojo, sluníčko mě taky nabíjí, fakt si ho vychutnáváme téměř každý den, když je teda zrovna pěkně :wink: To je Amy velká šikula, když spí bez plínky...tomu našemu se pořád nějak nechce...přes den na spaní má někdy suchou, ale ne pořád, tak mu pořád plínku dávám, nevím kdy se to odnaučí, nevím jak se to dělá, neporadíš něco? Ale asi to musí přijít samo, viď? :frowning2:

Jinak my vcelku zdraví, co se týče nachlazení, ale jinak má Tomík atopický ekzém a Vojtovi naskákaly po celém tělíčku pupínky, že jsme mysleli, že to jsou neštovice, ale ty dr. vyloučila, prý je to taky ekzém, no nevím, vůbec se nám to stále nelíbí, ani po mazání předepsanýma mastičkama to není lepší...vypadá to jako malý uhráčky, na loktech jich má hodně, jinde po těle jen tak občas...no, uvidíme, jak to bude dál a jestli se to zlepší...v PO jdeme ještě na kontrolu na kožní ohledně jeho strašně popraskané pusinky, tak se na to radši zeptám ještě tam...no, máme to občas veselo no. Ale hlavně, že to není nic horšího...obdivuju tebe, že to zvládáš se třema dětma, fakt! Klobouk dolů. :wink: Tak se mějte hezky a hlavně ať jste zdraví!
8. bře 2014 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek