• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@jajapaja23 Ahojda, mluvila jsem vcera s kamoskou, co ma termin v kvetnu a rikala, ze ona zacala pohyby citit ve 23.-24. tydnu. A doktroka ji rikala, ze to je normalni. Je to jeji prvni, takze v poho. Takze fakt jsme kazdej jinej :slight_smile:.
16. dub 2011 v 07:39  •  čeká miminko, termín má v září 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@machajda1 - no jo to se vám budou určitě schovávat.Budou si hrát s váma na schovávanou celé těhu.To budou pěkný raubíři :grinning: ,takhle se schovávat jeden za druhýho :slight_smile:

@lenka_zd - taky ti bylo špatně?no tak jestli byl včera nějakej blbej tlak či co :confused:
Já dnes zatím v pohodě.Hlava se mě netočí a papkám zatím normálně.
Jo u prvorodiček to je většinou dýl.Ale jak u koho,ale většinou tak 18-23tt :slight_smile:Každá jsme jiná :wink:

@jajapaja23 - taky bych nechtěla,aby se mě to vrátilo.Já teda zvracela tak 2x do týdne a večer.
Ale ten pocit na zvracení je hroznej.Ale co by se dalo dělat.Prostě to k tomu patří.Hlavně,že jsme těhulky :slight_smile:
16. dub 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Ze začátku mě to taky potkalo naštěstí jen párkrát a jen večer, což většina má naopak - ráno...ale ještě, že je to za mnou! :slight_smile: Jsem spokojená a šťastná! :wink:
17. dub 2011 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné sluníčkové pondělí všem těhulkám :sunglasses:
18. dub 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
neměla by některá z vás zájem o džínovou sukýnku?Zašlu na dobírku.Je úplně nová,ještě s visačkou.Původní cena 790,- teď 390,-.Neměla jsem jí ani jednou na sobě.Je to velikost 36.
Trošku jsem při nákupu machrovala a teď,když je hezky už mě tlačí. :grinning: Kdyžtak napište do IP.
Hezký den.
21. dub 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak čekáme začátkem září holčičku :slight_smile:
22. dub 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckacr gratulace k holčičce, já bych taky ještě jednu brala :slight_smile:
23. dub 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, my jsem byli v pátek na ultrazvuku a dr. nám řekl, že nám s jistotou ještě nemůže říct, co to bude...tak uvidíme, jestli to nakonec budeme chtít vědět nebo ne, ale asi to nevydržíme! :grinning: Taky gratuluju k holčičce, já se těším na obojí, hlavně když to bude zdravý. :wink:
25. dub 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luckacr - gratulace k holčičce :slight_smile: Tak už víte,jak se bude jmenovat?

To my chceme překvapení :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

@jajapaja23 - a co by sis víc přála?
25. dub 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Já ti ani pořád nevím...tak nějak je pro nás přednější to zdraví (když vidíme u známých nemocné oba syny :frowning2: ), zatím to mám tak, že mám tušení na chlapečka, manžel na holčičku, ale co se narodí, toť otázka...uvidíme. :slight_smile:
25. dub 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, můžete mi, prosím, poradit? Psala jsem přímo do diskuse na téma, ale nikdo se mi moc neozval, tak prosím vás, třeba máte nějaká z vás podobnou zkušenost. :unamused:
Jsem na PN, ale pracovní poměr v zaměstnání mi končí k 30.6.2011, termín mám na začátku září, mateřská dovolená mi nevyjde asi o 8 dní, nevíte náhodou, co s tím? Jestli musím na pracovní úřad nebo ne a dál "musím" být na PN? Už mám aspoň drobný vycházky, tak jsem ráda, protože se mi trochu ulevilo, nemusím být pořád doma. :wink: DÍKY za každou radu.
Dnes jsem cítila první větší pohyb mrňouska!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
25. dub 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 Ahoj já si myslím ,že dokud budeš na PN ,tak ti nemužou ukončit pracovní poměr,navíc jak jsi tehotná tak jsi i v nějaky ochranný lhute a meli by ti pak platit i ten pulroku mateřskou,aspon to takhle kdysi bylo,možná byti dali radu na socialce a snad by stačilo tam jen zavolat.
25. dub 2011 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 - jo přesně tak,zdraví je to nejpřednější :slight_smile: Nám to je taky jedno.Hlavně ať je mimísek v pořádku.
Musí to být strašný - obě děti nemocný :frowning2:
To já mám taky tušení na chlapečka,tak jsem zvědavá :grinning:

Pokud máš smlouvu do konce června,tak to bohužel platí - nikdo ti ji neprodlouží :unamused: Jo to budeš muset asi na PÚ,ale nevím jak to je přesně.A nebo by musel manžel na pár dní na mateřskou,nějak se to takhle dělá.Ale přesně fakt nevím,on ti někdo poradí,kdo má podobnou zkušenost.....

Jo a jinak gratulka k velkému pohybu mrňouska :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: To já zatím cítím jen šimrání.
25. dub 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Díky, zítra se zkusím zeptat sestřičky na gyndě a uvidíme s čím přijdu. :slight_smile:
25. dub 2011 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 zeptej se radči někde na sociálce, je to dost důležité ,at Ti to řeknou tam, kde to musí vědět než dostat špatnou radu,snad Ti to řeknou po telefonu, abys tam nemusela jezdit
25. dub 2011 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 po ukončení prac. poměru musíš jít na neschopenku, co ti napíše gyndař, a pak si myslím, že by to bylo v cajku. Já jsem skončila blbě. od ledna jsem na ÚP , který mi končí 6.6. a do porodiu budu bez koruny a pak 4 rodičák, anebo mm musí na pár dnů na mateřskou, někde to je na disluzi otec na mateřské a pak rodičák přepíšu na něj a omn pak na mě a měla bych aspoň 7600kč na 3 roky! No je to postavené na hlavu, všechno, ale ty to máš dobré, že můžeš hned na neschopenku....
26. dub 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, díky :slight_smile:
Asi to bude Anetka, první je Terezka. Kdyby přeci jen se paní doktorka spletla, tak chlapeček by se jmenoval Martínek.
26. dub 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabulle Tak po dnešku jsem o malinko moudřejší...ptala jsem se sestřičky na gyndě a opravdu mám 30 dnů ochrannou lhůtu, tudíž těch 8 dní by za mě měl platit zaměstnavatel, i když mi smlouva skončí 30.6...ale i tak se mám poptat na sociálce, kde by to měli vědět přesněji, i když.....podle slov sestry mě jedna bude posílat k druhý atd...jak to tak na úřadech bývá...zkusím tam zavolat a uvidíme! :slight_smile:
26. dub 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lifinka Tak koukám, že mi to vyšlo s tou prací / neprací tak akorát... :wink: Moje známá to taky řešila s manželem přepisem jeho na MD a tím si pomohli k lepším penězům, tak se poptej a zkuste to taky tak..já se v tomhle teda zatím vůbec nevyznám, prostě se furt dál musíme ptát a ptát, jak to vlastně s těmi papíry je. :unamused:
26. dub 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leryl Zkusím tam zavolat...i sestřička mi říkala, že jak se člověk neptá, neozve, tak nedostane nic a bohužel to tak asi bude...člověk si to musí zjistit. Během tohoto týdne to snad nějak vyřeším. Díky :slight_smile:
26. dub 2011 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 - tak tobě to vyjde tak tak,to buď ráda :slight_smile:

Opravdu se člověk musí ptát na všechno.JInak člověku nic zadarmo nedaj.
Ještě,že já jsem si zjistila,že zdravotní pojišťovna přispívá na vitamíny apod. věci pro těhotné - hned jsem toho využila a 2000,- jsou hned v kapse :wink: Ale kdyby se člověk neozval,tak mu nic nedaj....
26. dub 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Nakonec můžu být fakt ráda, jak to vyšlo! :slight_smile:
U které pojišťovny jsi? Taky nevím, že pojišťovna přispívá? :wink: ...nám přispíval jen zaměstnavatel, myslím, že 500 Kč, aspoň něco, třeba to bude i do toho června a stihnu si to vybrat. Já mám VZP. Jojo, člověk se musí neustále ptát a pídit! :wink:
26. dub 2011 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 - já jsem u český národní pojišťovny (205) byla to průmyslová - ta dává 2000Kč.Ale každá pojišťovna něco přispívá - mrkni na net - tam to bude,kolik ti přispějou :slight_smile: Musej se schovávat doklady z lékárny - já tam dala doklad z vitamínů,krémy na strie a dokonce mě i přispěli na screening,co byl v 1.trimestru.
Opravdu na co se člověk nezeptá,tak nemá.Ale když chtěj oni peníze hned,tak na to jsou všechny úřady rychlý!!!!
A tobě přispěl zaměstnavatel?to je krásný!!!To mě teda ne :frowning2:
26. dub 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Právě to na netu hledám...vzhledem k tomu, že je manžel u poj. Ministerstva vnitra, uvažuju o té....mají celkem slušné výhody a když tam budeme oba + mimi, tak je to ještě lepší, jen si musím zjistit, jestli mají moji další doktoři smlouvu právě s touto pojišťovnou... :slight_smile: To snad nebude takový problém. Tobě to vyšlo pěkně, pěkné 2000 Kč..paráda! :sunglasses: Na příspěvek od zaměstnavatele si nestěžuju, dobrá pětistovka...supr! :slight_smile: Co vím, tak i známí dostávali od zaměstnavatele nějaký příspěvek na léky, tak je to asi jak kde... :confused: S tou rychlostí úřadů na peníze máš teda recht, to je pak rychlost největší jak to jen jde! :wink:
26. dub 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 - tak co přispívá VZP?Jo je to dobrý mít celá rodina stejnou pojišťovnu.
Já byla taky u VZP -ale ty moc výhod nemaj,tak jsem už dávno přešla ke stejný,jako
manžel a mimi bude taky u stejný.
To se schválně na to zkusím zeptat v práci - třeba když se zeptám,tak mě taky něco daj
(ale pochybuju o tom - my patříme pod Němce :unamused: )
26. dub 2011 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 No moc toho právě není...co vím tak mají max. 500 Kč na jedno očkování, pak max. 1500 Kč na pohyb. a rehabilitační aktivity, ale je potřeba mít nasbírané body, dávají taky něco na novorozence (očkování), ale třeba na dárce krve už ani korunu jak tomu bylo dřív. Ještě budeme s manželem přemýšlet o vojenské, tam jsem našla spoustu výhod, kt. by se nás mohly týkat. :wink: A co jsem se dívala na tu "205", tam jsou fakt supr výhody, jenže několik mých doktorů s ní nemá smlouvu, takže mi by to bylo na nic. Co jsem se dočetla naposledy, tak je stejně možná změna až ke čtvrtetí, tak máme ještě dva měsíce na rozmyšlenou! :slight_smile: Ale určitě to chceme jednotně, prostě celá rodina u jedný pojišťovny...to je pak fajn hlavně u cestovního pojištění.
Jinak se na ten příspěvěk v práci zeptej, ale jak to mají Němci, to teda netuším. Moc bych tomu nevěřila...ale za zeptání nic nedáš. :sunglasses:
26. dub 2011 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
Tak včera jsme blyi na utz a nahlodávalo mě,že si nechám říct co to bude.Ale vydržela jsem to a budeme to mít překvapení :slight_smile: Jen jsem ráda,že je vše v pořádku a mimi krásně roste.A já začnu nakupovat :grinning:
30. dub 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 tak gratuluji k dobrému ultz, my jdeme až příští čtvrtek, taky jsem chtěla překvapení, ale manžel to chce vědět :slight_smile: .
No aspoň budu mít dost času se připadně psychycky nachystat na Čendu, z něj manžel nehodlá ustoupit :angry:
2. kvě 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leryl - budete mít Čendu? :grinning: To je správňácký :grinning:
Děkuju ti,vždycky se mě uleví,když je vše v pořádku :slight_smile:
Taky ti přeju,ať máte pěkný zážitek z utz a ať tam vidíte Čendu :slight_smile: nebo,jestli ty nechceš tak ne :slight_smile:
3. kvě 2011 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 no mně se líbí jiná jména než Čenda, třeba Martínek nebo Ondrášek :slight_smile: .Ale nějak jsem zvyklá na holčičku, tak by mi druhá nevadila
4. kvě 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek