• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
jajapaja23:já půjdu na test na cukrovku v pondělí už se moc těším :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to budu 24 tt
2. čer 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 já bych se na to doktora zeptala, mám takový dojem, že je to běžný postup u všech těhotných, ikdyž jsou i názory, že je to zbytečné a měly by chodit jen rizikové skupiny, třeba když mají cukrovku v rodině.
2. čer 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, zítra odjíždíme na týden na chalupu ke tchánovi , tak doufám, že bude zase teplo, aby se tam Barča mohla cachtat v bazénku.Mějte se a hezký víkend
2. čer 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky. Tak já mu zítra zkusím radši zavolat, ať něco nezanedbáme! :unamused:
2. čer 2011 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 - taky moc odpočívat neumím.Ale teď mám fakt strach,tak si dávám bacha a radči odpočívám :slight_smile: Jen vařím a pak si čtu venku na terásce a nebo doma s podloženýma nohama....,nerada bych si pak něco vyčítala.Děkuju,že mě držíš pěsti :slight_smile: Jo hořčík pomáhá.Možná to je i tím,jak se třeba ještě roztauje děloha....Nebo jestli už je dostatečně roztáhlá?nevím...

Jinak k odběru OGGL - to je povinný - to se musí jít od 24tt do 28tt dřív ani dýl to nemá smysl -pak je špatný výsledek.A řeknou ti jestli máš těhotenskou cukrovku - pokud ano,tak ti nasadí dietku a hlídaj tě.Je to pro mimi nebezbečný - ta cukrovka.Správně by ti měl dát dr. žádánku a ty se někde u vás objednáš do nemocnice...
tam berou krev,pak vypiješ půl litru ty glukozy-to je prej hnus a pak po hodině krev a po další hodine zase krev...
jestli dr. nezapomněl!!!to si rdči zavolej,dokud je čas - koukám,že už jsi ve 28tt.
3. čer 2011 v 06:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 S tím odpočinkem to mám úplně stejně, ale už trochu taky ubírám na tempu, abych něco nezpůsobila...stačí i procházky, posezení venku a taky to jde :slight_smile: Jinak hořčík piju už radši pravidelně :slight_smile: A fakt to zabírá i na bolest břicha, teď mě často totiž tlačí na pravý straně jak na slepáku, kt. už nemám :grinning:

Před chvílí jsem volala doktorovi, tak mi řekl, že mi to dělali tím odběrem ze žíly. Asi jsem ho trochu tím dotazem podráždila, protože mi řekl, že dělají přeci vše, co mají....no ale je fakt, že všechny moje známé byly právě na tom vyšetření jak se tam pije ta glukoza, tak leda že by u mě byl pouze jiný druh vyšetření??? :unamused: No, budu radši v klidu a musím jim věřit. Stejně člověku nic jinýho nezbyde. :slight_smile:
3. čer 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 ty máš taky nakázanej odpočinek?taky tě bolelo bříško jako na ms?mě bolí někdy jako u pupíku,někdy na boku jako slepák.Není to třeba roztahování dělohy?????Hořčík pomáhá a je dobrej,akorát mám po něm pak průjem :grinning:

A tys nepila tu glukozu?to je divný???ale třeba maj jiný metody...
3. čer 2011 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky jak je při pátku?
3. čer 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Nemám ho nakázanej, ale někdy sama cítím, že musím ubrat, většinou pořád něco děláme venku (já samozřejmě něco lehčího), ale i tak to bříško občas zabolí nebo se cítím unavená. O těch bolestech jsem s dr. úplně přesně nemluvila, jen na to došla řeč při poslední poradně, když mě břicho bolelo okolo pupíku (v neděli mě asi 2 cm vedle štípnul sršeň), proto mi hořčík dr. předepsal. Naštěstí nejsem alergická, tak to nebylo nic hroznýho, ale i tak jsem se vylekala a byli jsme radši na pohotovosti. Vše je v pořádku. S tou glukózou nevím, oni tomu snad rozumí víc, tak budu doufat. DR. nemají rádi rady a i dnes mi to dal najevo, tak to prostě takhle snad stačí, i když to bylo jen ze žíly! :confounded: S těmi bolestmi to mám stejně, nejčastěji ale na slepáku, u pupíku málokdy a pak i celkově někdy břicho. Nevím, jestli je to způsobený roztahováním dělohy, možná ano.
3. čer 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ada80 Ahojky, výborně, vyspali jsme se do růžova, takže paráda. Za chvíli razím na návštěvu :slight_smile: A co ty?

Co máte jinak v plánu na víkend, holky? :wink:
3. čer 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jajapaja23:já se moc nevyspím malej kope jak čert tak to doháním s malou po obědě :slight_smile:
O víkendu půjdem s malou na dětský den teda jestli bude počasí
3. čer 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky !
Můžu se k vám přidat ? Termín máme 26.září, čekáme první miminko - chlapečka.
Tak dlouho jsme na něj čekali a teď jak týdny ubíhají, tak nevím, co začít nakupovat za výbavičku a jestli není ještě brzy a co vlastně budeme drobeček potřebovat.
Jasně, že mám představu, ale jakmile se k tomu odhodlám, tak se mi to vykouří z hlavy :grinning:
5. čer 2011 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@abig Vítej, abig! :slight_smile:
S tou výbavičkou to bude asi stejně síla, včera jsem se viděla se známou, kt. má čtyřměsíční holčičku, tak mi tak nějak trochu poradila, co si pořídit a co je zbytečný, ale i tak...hlavu jsem z toho měla makovou a nevím nic. Prostě to budu asi řešit hlavně instinktivně, jinak to prostě nijak moc hrotit nechci! :unamused: Takže...hlavu vzhůru... :wink:
6. čer 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,
kdy začít vybavovat pokojíček pro miminko, myslim tím postylku atd.... aby nebylo pozdě ale zase ani moc brzo :slight_smile:
6. čer 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 tobě nejspíš měřili glukosu nalačno a kdyby jsi měla cukrovku, tak by i ta měla být zvýšená.
to OGTT je glukosa nalačno, pak po zátěži glukozy po 1h a po 2hod.
6. čer 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klarisak ahoj, počítej, že měsíc před porodem bys to měla mít přichystané, lépe i trochu dřív.Pokud se mi to neplate, tak ty čekáš dvojčátka ne?Ty se rodí někdy ještě dřív.
6. čer 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leryl No, upřímně, už to řešit nebudu...včera jsem se trochu vystrašila, kdy jsem si přečetla, že by každá nastávající maminka měla být na to vyšetření glukózy poslána...ale můj dr. mi udělal vyšetření jen ze žíly a včera mi porodní asistentka potvrdila, že to stačí, tak jim budu věřit. :slight_smile:
7. čer 2011 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klarisak Myslím si, že ten měsíc před snad stačí...nemá se to přehánět a pak aby se něco nezakřiklo. My to budeme mít jednoduchý, pouze přidáme do ložnice postýlku, pár věciček, přebalovák a snad bude hotovo :grinning:
7. čer 2011 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leryl ahojky, tak to se ti to asi plete :slight_smile: jelikož dvojčatka nečekáme, jen nevíme co to bude :grinning:
7. čer 2011 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím vás spolutěhulky... jak se máte, nezdá se Vám, že to nějak moc rychle letí? Ve středu mám jít na větší ultrazvuk, tak se třeba mimčo rozhodne se nám ukázat. Jdu s manžou, tak se moc těšíme. Jinak jsem už povolila zákaz nakupování a pomaličku babičky začínají "blbnout" :slight_smile:, no já vlastně taky, ale rozhodně to nepřeháníme. Říkám si, co bychom s tím potom dělali.
7. čer 2011 v 11:54  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky včera jsem byla na tom testu na cukrovku tak mám zvýšenej cukr a dietu.
7. čer 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ada80 Ahojky, tak to na tebe budeme moc myslet, ať je vše v pořádku a dietu zvládneš!
7. čer 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jajajpaja23 díky,já už jsem zvyklá,kyž jsem čekala malou tak jsem měla dokonce inzulín takže dieta brnkačka
7. čer 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ada80 ahojky, já bych měla jí na cukrovku 1.7. tak jsem zvedava jak to dopadne. je to tak hrozny jak řikají ( ty testy) ?
7. čer 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 ahojky, no utíká to strašně rychle, člověk se nenaděje a bude září :slight_smile:
7. čer 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ada80 ahojky, chtěla jsem se zeptat jaké jsi měla hodnoty?
7. čer 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
klarisak:ahojda,vypít tu glukozu nic moc,ale musí se to vydržet.Když mi včera sestra přinesla ten půlllitr s tím sladkým pitím tak jsem myslela,že mě trefí ale zvládla jsem to
7. čer 2011 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
lifinka:ahoj jestli myslíš po tom vypití tý glukozy tak jsem měla 4,6 10,5 8,7
dneska jsem byla u dietoložky a měla jsem 3,86,5,64
kolik jsi měla ty?
7. čer 2011 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.
Já jdu na ten test cukrovky 16.6. a vůbec se mě nechce :unamused: Berou krev z prstu a nebo ze žíly?
7. čer 2011 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 trochu jsme si nerozuměli, tobě udělali glukosu nalačno a ten test na těhu.cukrovku je glukosa nalačno plus po zátěži roztokem glukosy, to se měří hodnota glukosy za 1h a za 2 po vypití a VŠE se bere ze žíly :slight_smile:
8. čer 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek