• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@dasty79 jak kde, ale asi většinou ze žíly
8. čer 2011 ve 14:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@klarisak ahoj, tak se nezlob, to jsem si Tě spletla , to bylo v jiné diskuzi :slight_smile:
8. čer 2011 ve 14:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@leryl jj v pohodě :grinning:
8. čer 2011 v 16:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@leryl - ze žíly?3x??? :angry: to asi nepřežiju :angry:
8. čer 2011 v 16:24  • Odpověz  • To se mi líbí
... no teda, co si tady čtu o té cukrovce, tak se mám také na co těšit... Když mi berou krev, tak mám pocit, že "umírám", ale mě o ji ještě mudr. neřekla, poradnu mám příští týden, tak třeba potom. Jinak jsme byli dneska na UTZ a vypadá to, že do naší dvočlenné rodinky přibude holčička. Ale 100% je až září :slight_smile: . Také jsem se objednala na 3D do Hradce Králové, takže se mám zase na co těšit.
8. čer 2011 ve 20:38  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
....ještě se Vás zeptám, dostali jste už od doktora takový ten Prenatal balíček, nebo jak se to jmenuje. Dneska z ordinace vycházela nastávající maminka a měla je v ruce a já nic. ?
8. čer 2011 ve 20:49  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@leryl Aha, takže i tak je vše v pořádku...jen mi prostě možná chyběly informace a proto jsem se trochu vystrašila, že nemám úplný vyšetření. Díky
8. čer 2011 ve 20:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@allye1 Vůbec nevím, že se něco takovýho dostává, takže ti nepovím. Ale zatím jsem nedostala nic...možná v pozdějším těhotenství...ne? :unamused:
8. čer 2011 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky já jsem ten balíček dostala hned poprvé co jsem šla k doktorovi:
9. čer 2011 v 09:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@allye1 ahojky ja jsem ten balíček dostala zrovna s těhotenskou prukazkou :slight_smile:
9. čer 2011 v 11:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj já žádný balíček taky nedostala, ani nepředpokládám, že dostanu.A těhu průkazku mám takovou tu starou ještě snad za dob komunistů.
9. čer 2011 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@dasty79 ale přežiješ, jsou daleko horší vyšetření :wink:
9. čer 2011 ve 13:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@leryl Sice jsem na tom vypití sladkýho nebyla, ale pro mě bylo zatím kdysi nejhorší vyšetření taková ta hadice do žaludku (teď si nevzpomenu na jméno....už vím, gastroskopie) a pak vypití slanýho roztoku v rámci dalšího vyšetření...to jsem pak nemohla asi měsíc "cítit" sůl. :grinning:
9. čer 2011 ve 13:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@ada80 ahoj tak jsem po delsi dobe tady... predesle zpravy jsem jen tak prelítla, ale zachytila jsem, že máš taky dietu na cukrovku... Já byla taky na testu na tu glukozu... Hned po první krvi mi řekli, že mi to ani vypít nedají, protože mám cukr v krvi .. 7,4 .. takže dietka a jestli se to bude zhorsovat, dopadnu jako ty v minulem těhotenství :-/// ach jo... Snad se tomu obě vyhneme. kolik jsi měla glykemii? pristí týden jdu na glykemickou krivku.. tam se nic nepije, jen se má clovek po prvni krvi najist a pak se jde snad na krev jeste dvakrat po nekolika hodinach.... máš to taky tak ?? jen doufám, že se to po porodu dá zase dopořádku ...
12. čer 2011 v 15:36  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@leryl no já to vidím taky tak, pochybuju, že se u nás něco takovýho rozdává. Jo, a průkazku mám stejnou, jakou měla moje ségra pred 20 lety. Na spoustu vyšetření tam vůbec nejsou kolonky, tak mám tak sešívačkou připíchnuto snd 100 různých papírů.
12. čer 2011 v 15:42  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
12. čer 2011 v 15:46  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@ada80 Ted koukám zpátky, psala jsi tam ty hodnoty glykemie.. to jsi na tom trosku líp než já.. já měla 7,4 už ten první odběr ráno na lačno, tak mi už nic ani pít nedali...
jak jsi to měla minule, když ti dali ten insulin?
12. čer 2011 v 15:48  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
mimys:ahoj já měla před vypitím glukozy 4,6 po hodině 10,5 a po dvou hodinách 8.7 takže hned v úterý mě hnali na diabetologii a tam mi nasadila doktorka dietu takže doufám,že to vydržím bez inzulínu.
Glykemickou křivku mi právě dělali v to úterý a nalačno jsem měla 3.86 a pak jsem se musela najíst a po hodině jsem měla 5,64 tak doktorka říkala,že mám hodnoty dobrý,ale dala mi glukometr a 2x týdně se musm měřit a zítra jí mám výsledky poslat mailem a v úterý si mám zavolat.Tak jsem na to zvědavá.
12. čer 2011 v 15:51  • Odpověz  • To se mi líbí
minule jsem měla snad přes 12 a píchala jsem si 4x denně.já si stejně myslím,že jak bude těhotenství postupovat ke kkonci,že mi ten inzulín zas vrazí. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :frowning2:
12. čer 2011 v 15:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@ada80 no tak to mas proti me výsledky dobry... to uz se teda predem děsim :-/ 7,4 na lačno, asi nic moc, no... :frowning2:
a to jsem den predtim vubec nemela nic sladkýho :-/
a jak jsi to mela, když ti dali ten insulin ?
12. čer 2011 v 15:54  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
no koukám ze se ptam a mezitím přibyla dalsi tva odpoved :slight_smile:
12. čer 2011 v 15:54  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@ada80 no toho já se právě taky děsim, no :-/ hlavně aby se to po porodu zase vrátilo k normálu.
Máš nějakou cukrovku v rodině? Moje segra je na insulinu už od 13 let, tak se toho dost bojim... :confounded:
12. čer 2011 v 15:57  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
mimys.napíšu ti jaké glykémie by měly být nalačno a po jídle
na lačno:4-6 výborná,6-7 uspokojivá,7 neuspokojivá
po jídle :5-7.5,výborná,7,5-9 uspokojivá, 9 neuspokojivá mám to opsaný z knižečky co mi dala dietoložka a kam si zapisuju ty glykemie
12. čer 2011 v 15:57  • Odpověz  • To se mi líbí
právě že žádnou cukrovku v rodině nemáme,jem mamka ji měla když byla těhotná se mnou,ale to už je 31 let takže se to nesledovalo
12. čer 2011 v 15:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@ada80 aha. ono se to dri nesledovalo a zenský byly víc v klidu :slight_smile:
A kolik jsi mela kg, když jsi se narodila? slyšela jsem, že maminky s tehot cukrovkou maji velke deti..
12. čer 2011 v 16:00  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Já se narodila o dva měsíce dřív a měla jsem 2,40
12. čer 2011 v 16:07  • Odpověz  • To se mi líbí
A není to pravda,když jsem čekala vandulku tak jsem píchala ten inzulín a Vandulka měla 2950g a 49 cm takže v pohodě.
12. čer 2011 v 16:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@ada80 aha, to bylo teda tim, že jsi tu cukrovku mela léčenou. ted ctu na netu, že ty obří děti jsou u těch neléčených případů.
12. čer 2011 v 16:14  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
mimys:neboj třeba to zvládneme jen s dietou
12. čer 2011 v 16:16  • Odpověz  • To se mi líbí
prý nejvíc záleží kolik vyjde ten glykovanej hemoglobin ten mi brali minule tak uvidím jak na tom jsem.ještě taky zkoumají hormony štítný žlázy.
12. čer 2011 v 16:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek