• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@lennetfrigg : to víš, všude čtu okolo, že se mimča můžou narodit už i teď, proto se ptám. Ale aspoň postupně nakupuju ty potřebný věci. Vidím to tak na konec července a zabalím.
3. črc 2011 v 17:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, zdravím všechny zářijky. Čekám druhé miminko a to chlapečka první máme 28měs.holčičku. Termín mám 11.9. Za týden jdu na velký utz a moc se těším. Jinak nemám žádné problémy až na bolest moudráku který se klube. Zatím už mám výbavu nakoupenou, už jenom vyprat. Kočárek už máme připravený k odběru. Ještě dokoupit pár věcí. Tašku do porodky budu chystat asi za měsíc :slight_smile: Tak všem pohodové těhu
3. črc 2011 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 No, stát se může cokoliv, ale je zbytečné se tím nějak stresovat, neboj :grinning: Většina porodů je opravdu kolem termínů, tak určitě máš ještě čas. :wink:
Můžeš si to třeba jen dát trošku dohromady a nebo vytisknout seznam z porodnice, kde budeš rodit. My máme v plánu ještě v příští měsic malovat a musíme taky sehnat nějakou skříň pro staršiho prcka. Tak mimi snad počká :wink: Zatím používáme jen komodu, ale to chci nechat zase pro mimi, dobře se mi na tom pak přebalovalo. Nemáme přímo přebalovací pultík, nebylo by na to místo. :pensive:
3. črc 2011 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
lennetfigg:My jsme malovali včera a ještě nás čeká vymalovat a přichystat pokojíček pro malou a pro mimčo
3. črc 2011 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa To teda klobouk dolů, že jsi to takhle všechno zvládla...přeju, ať tě potkávají převážně už jen radosti než starosti! :wink:
3. črc 2011 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 Taky ještě nebalím, teď jsme zase dostali krásné věcičky na mrňouska, takže ani nic nekupuju. Tašku plánuju na přelom července a srpna, snad to postačí! :grinning: Pro kočárek si jedeme koncem měsíce, postýlku budeme mít od našich, přebalovací pultík neplánujeme (jen takovou tu gumovou podložku, kt. položíme asi na komodu) a pak nakoupit nějaký ty hygien. pomůcky, mastičky, atd...asi taky koncem července.

Ještě jsem vám nenapsala, že jsme si nakonec nechali říct, co to bude....čekáme chlapečka! :grinning:
3. črc 2011 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 : gratuluju ke klučíkovi !!! Nějaké to oblečení jsme si už nakoupili, nebo dostali a zrovna včera jsme s mamkou probírali věci ještě po mě, když jsem byla malinká. Tzn., že skříň, kde je připravené oblečení pro malou, je plná :wink: . Líbí se mi, jak se to začíná kompletovat. Teď už to vážně vypadá, že ten pokojíček bude pro mimčo. Co ale začínám pociťovat, že mi kolikrát to rostoucí bříško v některých věcech i trošku "překáží" a to si říkám, že bude ještě "hůř" :grinning: .
3. črc 2011 v 18:26  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 Tak s těma věcičkama to máme podobně, většinu máme od kamarádek téměř nové, něco jsme dostali úplně nové a většinu právě po mně, když jsem byla malá, myslím, že se to bude hodit všechno! :wink: Po pokadění se to stejně bude asi dost rychle měnit, tak to asi využijeme :grinning: Bříško mi zatím naštěstí překáží jen málokdy, ale že bude hůř si říkám i tak často, tak to snad nějak všechny zmákneme :grinning:
3. črc 2011 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jaký máte, prosím, názor na monitor dechu? Vůbec jsme o něm neuvažovali z důvodu, že by nás to možná spíš stresovalo...nakonec se nám naskytla možnost si ho půjčit zadarmo, tak nevíme...ale i tak se asi přikloníme nakonec k tomu, že ho nebudeme chtít...sestřičky nám totiž říkaly, že jakmile jsou z druhé ruky nebo starší více než dva roky, nejsou pak ty monitory spolehlivý a může to alarmovat i nepravdivě :fearful:
3. črc 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 : není nad naše maminky, když to oblečení nechaly v krabicích. :wink:
3. črc 2011 v 18:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 Hlavně to jsou krásný věci a myslím, že i kvalitní, převážně pletený a teploučký a na zimu ideální!!! :grinning:
3. črc 2011 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 : jojo, naprosto se vším souhlasím !!! To jsem chodila po krámech, sháněla jsem klasický dupačky a pod 100kč jsem žádný nenašla. Od mamky jich mám asi 10.
3. črc 2011 v 18:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jo, je super, když se nemusí vše kupovat, nové věcičky jsou hrozně nákladné a mimi z nich stejně rychle vyroste. Nám toho hodně zůstalo po prvním prckovi, sice to cestovalo mezi rodinou, ale zase nám k tomu i něco přibylo. Tehdy jsem to pořídila od sestřenky, měla to po dvou dětech, ale nádherné, je hrozně precizní, tak věcičky byli jako nové. Měli jsme od ní vše i hračky, peřinky atd. Tak teď to nejsou takové investice, ale stejně mě to láká něco nového koupit. Navíc by to teď snad měla být holčička, takže aspoň do porodnice bych chtěla růžové věcičky. No a sem tam i něco koupim v sekači. Vím, že né každému to vyhovuje, ale daji se tam pořidit nádherné věci třeba za 30 kč. No a pokud se potvrdí holčička, tak hlavně budeme muset koupit čepičky, ty máme všechny klučičí. :grinning:

@ada80 A jaké barvičky jste zvolili, my pořád ještě kombinujem, aby to nebylo moc tmavé, ale barevné, na bílou moc nejsem.

@jajapaja23 Už máte i vybrané jméno? Taky gratuluju ke chlapečkovi :grinning:
3. črc 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg My máme zatím převážně neutrální barvy a to kupodivu od darujících kamarádů! :grinning: Supr. Pak nějaké růžové a modré, takže to pak trochu proberu a bude. O jménech ještě stále debatujeme, takže zatím nebudu prozrazovat! :slight_smile: Nejsme ještě rozhodnutí.
3. črc 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23
Tak gratulace :slight_smile:
Já nekupovala na Marušku skoro nic, lidi byli užasný. Známí se tak nějak dozvěděli jak nás její táta potopil a uplně nás vybavili. Prý by to stejně vyhodili, tak to dali nám, pak prišly ještě horší doby, kdy nad rodinou vítězil chlast a z něj byla agrese. V tý době jsem na svůj 365 blog (kazdý den jedna fotka) začala psát i deník pro Marušku aby jednou věděla, proč nevyrůstá s biologickým tátou, ze to nebyl jen rozmar, ale boj o zdravý rozum a pomohlo nám tolik cizích lidí, ze bych tím do kupy oblíkla 2 děti. Lidi byli fakt uzasný, chodej čist náš přiběh se štastným koncem doteď s mnohými už se znám osobně.
3. črc 2011 ve 23:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa : páni, ty jsi asi dostala pěkných pár facek od života :cry: , ale věřím, že tyhle situace tě určitě mnohonásobně posílíly a teď už si budeš užívat jen to hezký :wink: .
4. črc 2011 ve 04:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@barbarkaaa Takovéto nepříjemné situace opravdu člověka asi nechtěně posílí...tak si pěkně užívejte lepších časů a mějte se krásně! :wink:

Co dnes podnikáte? Venku je to jako včera...připomíná mi to irské počasí... :sweat_smile: My si teď kuchtíme pečené koleno se sladkým zelím a knedlíkem, večer jedeme se známými na večeři, takže to bude nakonec celkem fajn den :grinning:
4. črc 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

@jajapaja23 - gratulace ke klučíkovi :slight_smile: Tak jste to nevydrželi??? :grinning:

Holky,jakej máte názor na epi-no? Mě to strašně moc zaujalo ta diskuse - asi si pořídím :slight_smile:

Já za chvíli vyrážím na 1.předporodní kurz :slight_smile: ,tak jsem zvědavá co se tam dozvím.

4. črc 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Nevydrželi :sweat_smile: Jinak já na předporodním kurzu už byla a celkem to bylo fajn, hlavně ta resuscitace byla pro mě hodně přínosná a pak kurz kojení, i když to ve skutečnosti teprve zažiju! :grinning:

Co je to to epi-no? Slyším to poprvé.
4. črc 2011 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, přiznám se že jsme tu byla kdysi na začátku a pak nezbýval čas... Čekáme chlapečka a TP 7.9. (očekávám tak o týden dřív).
Jinak mám téměř vypráno, vyžehleno, ještě mě čeká kočárek a košík na mimi... Pamatuju si jaké bezva léto bylo s pupíkem když jsem čekala Míšu tak jsme využila toho že nějaké hice zatím nejsou...
Předporodní kurzy jsou super, moc se mi to líbilo když jsme chodila když jsem čekala Míšu - teď už není tolik času :frowning2: hlavně nám ukázali porodnici kde co je a tak, tak jsme byla pak ráda že vím kam mám jít. Teď ale budu rodit asi jinde tak si musím prohlídku dát znova.
Tašku do porodky mám už zabalenou - ona chleba nežere :slight_smile:

ADD monitory dechu - super věc pro předčasně narozená miminka, já ho teda mám taky, jelikož Míša šel spinkat brzo do pokojíku a SIDS mě dost strašilo a musím říct že planý poplach jsme měli jen 2x ale to už v době kdy lezl. Na druhé ho mám zase.
4. črc 2011 ve 13:50  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 - mrkni na diskusi o epi-nu.Je to balonek se kterým se cvičí od 36tt a tím si pomalu roztahuješ hráz.Mrkni na www.epino.cz - tam jsou i příběhy holek. 4kg mimča porodily bez nástřihu a poranění :slight_smile:
Tak jsem se na to dnes i ptala a je to fakt asi dobrá věc.takže ho budu objednávat!!!

Dnes jsem absolvovala předporodní kurz a super!!!!!můžu jen doporučit.A za týden jdeme juknout do porodnice.

@michele13 - ahoj a vítej.Ty už máš sbalenou tašku?to je teda fofr.

Holky jaký kupujete chůvičky???????já pořád nevííííííím :confounded:
4. črc 2011 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 ahojky, a kam pujdeš rodit, náchod prý v září maluje.... :-/
4. črc 2011 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ dasty79 sbaleno už mám, pro klid duše. Co jsem chodila na diskuzi když jsem čekala Míšu (TP byl konec srpna) tak holky už rodily.... Tak jsem to zabalila v klidu dopředu.
Chůvu máme philips analogovou a zatím spokojenost. Mám jí připravenou pro mimi a Míšovi jsme koupili taky philips ale starší typ. Už je veliký tak nepotřebuje tak podrobné sledování. Ale jsme v baráku, v bytovce by to bylo asi jiné. Teď vyšel i test chůviček v časopisu Dtest a dobře dopadli Philips a Chicco
4. črc 2011 ve 21:00  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky při večeru
no věřim že už máme to špatný vybraný :slight_smile: ještě by mě bodly ty dlužný alimenty, což už dělá přes 100 000 ale s tim v dnešní době nelze dělat nic. Ne že bych byla na prachy, ale živit byměli oba a povinnost je povinnost.
a co jsme dělali dnes? koukám ze vše co bych něměla :grinning: dnes nalivali nivelačku do kuchyně a odpoledne jsme byli pro dlaždičky a maltu :DDDD snad stihnu i tu tašku včas. :grinning:
4. črc 2011 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klarisak - nách.porodnice nepřijímá od 13.9. do 25.9.
Budu se modlit,že to stihnem do Náchoda.A když se prckovi chtít nebude,
tak ještě nevím - buď Trutnov,Rychnov a nebo Vrchlabí....
A ty???Pokud by se prcek přihlásil dřív,tak kam pojedete???

@michele13 - včera jsem dostala seznam,co je potřeba do porodnice,
tak začnu pomalu balit a dokoupím,co ještě nemám.Ale taky chci být radči
připravená,než pak plašit.....
Já právě uvažuju taky o analogový chůvičce Philips Avent -taky jsme v baráku

5. črc 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 no doufam že to prcek vydrží se mnou min. aspon do terminu :slight_smile: no a kdyby se rozhodl jit dřív, tak pojedem do trutnova. seznam jsi dostala od doktora? ja že jsem ho shanela na internetu a tam jsem ho nesehnala. chtela jsem prímo seznam z porodnice náchod.
5. črc 2011 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klarisak - seznam jsem dostala na předporodním kurzu.Začala jsem včera chodit a bomba :slight_smile:
Dr. na to prděj,ty žádnej seznam nedaj :unamused: Až budu mít čas,tak ti to kdyžtak vypíšu :slight_smile:
5. črc 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Tak já na to kouknu, slyším to prvně a kdyby to takhle mělo pomoct, proč to nezkusit :slight_smile:

My jsme dostali seznam věcí taky v porodnici, na předporodním kurzu a pak taky na plavání, co jsem byla 2x než zavřeli na léto bazén :fearful: Od dr. nemám zatím vůbec nic a asi se to ani nezmění :grinning: Moc to neřeší, většinou řekne, ať si to seženu vše sama, teď jsem si počítala i mateřskou, pak mu to mám jen nahlásit, jak mi vychází termín... :fearful:

Chůvičky jsme taky pořád ještě nevyřešili :fearful:
5. črc 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 aha to budes hodná, já nevím jestli budu chodit na předpo. kurz. jeste jsem se nerozhodla.
@jajapaja23 jejku to bych asi nezvladla si spočitat mateřskou. me už to sestricka napsala do prukazky.
5. črc 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klarisak No, taky doufám, že to spočítám správně...koukala jsem na něj jak puk :unamused:
5. črc 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek