• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@jajapaja23 - to ti fakt řekli,že si máš spočítat mateřskou?no to jsem zvědavá na mého dr.
to teda nevím,jestli bych to správně spočítala :unamused:
Dr. mají vše na háku - koukám všude stejný....,každej ať si to sežene kde chce,to není jejich práce :grinning:
Jo mrkni na to epino - tady na koníkoj je taky zajímavá diskuse :slight_smile:
Já už ho mám objednanej :slight_smile:

@klarisak - jo nějak ti to pošlu :slight_smile:
5. črc 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Jo řekl a přímo s tím, že to jsou přeci moje peníze...pak to narychlo počítal přede mnou nahlas, ještě jsem to sama nepočítala, nekontrolovala, tak uvidíme, jestli to tak opravdu vyjde...ale snad ano :wink: Už je skoro na čase...letí to jak voda :sweat_smile:
5. črc 2011 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem si to dnes spočítala a vychází to naštěstí tak, jak spočítal narychlo doktor, tak jsem klidnější, že jsem nic nezvorala :grinning:
5. črc 2011 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Za seznam budu vděčná taky. zatim ho nemám, při Marušce jsme ho měla v průkazce.
to s tím počítáním Materšký nějak nechápu to snad počítá sociálka z přijmů jež dodá zaměstnavatel ne?
5. črc 2011 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak mé něžné děvčátko dnes oplývalo morbidem, povídala, že mi ulomí hlavu a vyndá si miminko, že prej ta dírka na miminko je malá. :grinning:
5. črc 2011 ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@barbarkaaa : teď jsem tu pár dní nebyla. O ajký seznam jde? Jeslti je to možný, uřčitě jde o něco důležitýho, tak bych taky poprosila. S tou mateřskou je to fakt zmatený. Včera jsem byla zrovna u mudr. na kontrole a ptala jsem se, kdy bych měla a mohla nastoupit. Vypočítala mi to na 16.8., jenže to vychází
@barbarkaaa a úterý a já bych chtěla aspoň dotáhnout týden, prý v tom problém není. Tak uvidíme.
6. črc 2011 v 00:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mateřskou nám vypočítá zaměstnavatel, nebo sociálka? Mám v tom jaksi hokej. Mudr. nám má dát nějaký potvrzení o nástupu, s tím do práce nebo na sociálku? Atd., na netu sice je dost odkazů, ale vyznejte se v tom :unamused: .
6. črc 2011 v 00:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to jsem zvědavá,jestli mě to dr. vypočítá :slight_smile: @jajapaja23 - kdy ty nastupuješ na mateřskou?ty už to máš za pár.... :slight_smile:

@barbarkaa - já tady psala o seznamu přímo do Náchodský porodnice - to ty asi budeš rodit jinde,ne?

@alllye1 - já psala,že pošlu klarisak seznam,co je potřeba vzít si do Náchodský porodnice.Ty seznamy se právě liší...Jo to já vůbec nevím,kdy mám nastoupit na mateřskou,k dr. jdu až 19.7. - tak se to snad dozvím.
Akorát ten papír se pak dává do práce a oni to pak potvrdí a pošlou na sociálku.

Už jste se byly domluvit s nějakou děckou doktorkou?Musím se stavit u nějakýho pediatra - aby o nás věděl.
6. črc 2011 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 á mam vypočítany termín na 18.8. a v praci mi učetní řekla že pak mam donest papir o nastupu. takže odnest do prace. mateřskou by mel počitat zamestnavatel, jelikoz pul roku te vyplaci on.... teda takhle to aspon chapu ja. ale až budu mluvit s učetní tak se ji zeptam..... mame hodnou učetní a když vi tak poradi a odpoví., :slight_smile:
6. črc 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klarisak - a mateřská se počítá dle datumu poslední ms?a nebo jak mě vychází porod dle utz?
Já bych to podle tebe měla mít cca 10.8. :unamused: ,ale to beru jen odhadem.Jsem zvědavá,co mě řekne dr.
6. črc 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa Já zapomněla napsat, že šlo naštěstí pouze o nástup na mateřskou, ne o peníze...to neumí spočítat ani on, to dělá sociálka, to jo...
6. črc 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
na mateřskou se nastupuje 6-8 týdnů před porodem
6. črc 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ada80 - a to si můžem vybrat,jestli 6 nebo 8 týdnů?Nebo podle čeho se to bere?a co je výhodnější?
6. črc 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Na MD nastupuju 22.7., k doktorovi jdu taky 19.7. a vzhledem k tomu, že jsem od 1.7. nezaměstnaná, doktor mi prý dá papíry pro zaměstnavatele, kt. to potvrdí a dá na sociálku a pak už za mě vše platí právě ta sociálka, snad to tak opravdu bude, každý říká něco jinýho a to mě trochu děsí. Mateřská se počítá dle termínu porodu mimo den porodu...tj. já mám termín 2.9., takže počítám 42 dní (půjdu 6 týdnů před porodem) s 1.9. níže až do července a to mi sedí na toho 22.7.

Jinak na pediatra se taky ještě musím zeptat, v ÚO mají prý dost plno, berou jen právě miminka a pak už tě nechtějí, tak zkusím ještě tady kousek Brandýs n. Orl...tam by nemuselo být tak narváno a bylo by to o dost blíž. :wink:
6. črc 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Mně řekl doktor, že si můžu vybrat...když nastoupíš údajně 8 týdnů před, pak se ti to o ty dva týdny navíc taky po porodu zkrátí, takže my volíme těch 6 týdnů, je to snad tak akorát :slight_smile:
6. črc 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 vubec nevim jak se to pocita, me uz to sestricka napsala do prukajdy :slight_smile:
6. črc 2011 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
dasty79: mě na mzdovce řekla,že když jsem na rodičáku který mi teď bude končit,že mi stačí jít ž týdnů před termínem takže to řeknu doktorovi a snad mi to nějak napíše.Rodičák mi končí teď 26.7
6. črc 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 - to je teda složitý :unamused: To nás čeká teda zařizování....

Holky,co si připravujete pro miminko,až vás pustí domů z porodnice?Já vím,že to je brzo a nikdo neví jak bude.Ale tak přibližně pro zářijové miminko??Já se ptám jak magor,ale já prostě nevím.... :unamused:
Stačí třeba dupačky,svetýrek a pak zavinovačka a deka do autosedačky?
A jakou si připravujete velikost?56???Já fakt nevíííííím......
6. črc 2011 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 jo tak to me se neptala sestricka jestli chci jit 6 nebo 8 tydnu pred TP. prostě napsala termin a tim o zhaslo. ale ja jsem od začatku na nemocensky, tak se to pak asi bere jinak :slight_smile:
6. črc 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my taky zvolíme 6týdnů :slight_smile:
6. črc 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klarisak Mě se taky zeptala, řekla jsem, že 6 týdnů a bylo vyřešeno :slight_smile: Snad to bude v pohodě.

@dasty79 O tom oblečení jsem už taky uvažovala, ale že bych věděla, která velikost je která, to teda nevím. Přijde mi, že jsme toho hodně dostali spíš na větší děti, tak ani nevím, jestli něco po porodu na mrňouse budu mít. Jinak počítám s obleč.jak píšeš ty...dupačky, něco navrch a zavinovačka, to by mohlo stačit...leda ještě čepičku, kdyby byla jó zima...upřímně, na tohle si taky asi teprve budeme muset přijít samy, když nemáme zkušenosti, že? :sweat_smile:

Jaká je vlastně vhodná velikost pro miminko po narození?
6. črc 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě to taky spočítala sestřička, šla jsem 8týdnů před protože jsem byla na nemocenské. Ted nevím kdy půjdu.

Jinak pro novorozená miminka je to dost individuální, my měli jen 47cm tak že jsme dokupovali pár body v 50vel. ale pokud bude mít dítě přes 50cm tak velikost 56 stačí.
6. črc 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já jsem od začátku taky na nemocenský a jdu na mateřskou 6 týdnu před termínem, takže to každý doktor asi určuje po svém .... s tou velikostí mám taky zamotanou hlavu, ale dostala jsem oblečky velikost 56 i 62, tak se snad do něčeho vejdem :o)) Snad to bude stačit, teda pokud nebude miminko nějak zvlášť blinkací, že bych pořád převlíkala, jinak myslím, že to mimčo z tý 56 hooodně rychle vyroste, takže moc kousků nestřádám :o)
6. črc 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
no stěma vecma mám taky problém, vubec se v těch velikostech nevyznam :slight_smile: bud mi to přide strašne malé nebo ¨zase velké :slight_smile:
6. črc 2011 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aspoň,že nejsem sama "nezkušená" a mám hokej v těch velikostech :grinning:
6. črc 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, s těma velikostma je to těžké, protože nevíte jak veliké miminko se narodí. Je dobré mít něco v 56, ale 62 není o moc větší a vydrží to o trošičku déle. Nejlépe je si to třeba i v obchodě ty velikosti přiměřit. Ja vždy raději kupovala o trošku větší, fakt miminka rostou hrozně rychle a třeba za měsíc už je to malé. A nebojte na všechno příjdete :wink:

U mateřské to asi záleží i na tom, zda jste na nemocenské čí né. Pokud pracujete, asi je šance zvolit těch 6 týdnů před TP, ale co vím, tak většina maminek nastupuje už těch 8. Minule jsem měla rizikové, takže taky téměř celé těhotenství nemocenská a dal mí mateřskou 8 týdnů před TP. Teď jsem byla chvíli v evidenci na ÚP a tam taky počítají s těmi 8 týdny. :sunglasses:

6. črc 2011 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě mě napadá, že u těch velikostí to souvisí s výškou miminka. Většina dětí se rodí velikostně kolem 50 cm, takže velikost 56 je akorát. Takže přibližně kolik prcek měří, takovou velikost zvolíte:slight_smile:
6. črc 2011 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 a mě to totálně zmátlo :grinning: já to mám napsaný v průkazce už od doby co jsem ji dostala, nikdo se mě na nic neptal. Velikost neřešim, po Marušce by tam toho měla být spousta z těch poděděných a ona se ani do těch pidi nevešla , páč měla 4 kila a na 6 nedělích už 5,8 :grinning: a když budou potřeba pidi tak se daj koupit za bukem tak ono to nějak dopadne :slight_smile:
7. črc 2011 v 00:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 jo a slo o seznam do porodnice, to je jedno že je z jiný, šak ty věci jsou cca stejný :slight_smile:
7. črc 2011 v 00:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,uz mate i druhy termin porodu?Ja mam porad jen jeden,tak by me zajimalo,kdy se odvozuje ten druhy?Myslim,ze je to z UZ?No ten bude az ve 30 tt,taaak dlouha doba!!!
7. črc 2011 ve 02:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek