• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
Ahoj, pokusím se dát seznam věcí co mám do porodnice i na mimi do alba... Ty zakladni veci jsou vsude stejne...

Druhý termín porodu nemám a ani jsem nikdy neměla, počítá se to dle poslední MS, pokud snad je nějaký velký rozdíl ve výpočtu u prvního velkého UTZ (myslím ve 20tt) tak od toho se vyvíjí další termín porodu, ale já tam mám rozdíl cca 2 dny takže mám pořád jen jeden.
7. črc 2011 v 09:50  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHojky, já taky nemám druhý termín porodu a ani jsem se na něj neptala....stejně až to přijde, tak to přijde a pár dní předtím už budeme asi stejně nervózní... :wink:

Ještě k tomu seznamu do porodnice, my jsme dostaly s holkama tento:

Přinést S SEBOU K PŘÍJMU: těhotenská průkazka + všechna vyšetření a ultrazvuky, občasnký průkaz, kartička pojištěnce, oddací list / zápis o určení otcovství z matriky / rodný list matky, prohlášení o jménu dítěte, potvrzení o zaplacení účasti otce u porodu

Doporučeno mít SEPSANÉ: anamnéza rodičky a partnera vč. rodinné anamnézy, telefonní čísla (rodičky i partnera)

Doporučené věci k PORODU: balzám na rty, hroznový cukr, pro partnera jídlo, pití a přezůvky.

Pak jsem dostala od Bepanthenu takový letáček, kde je rozepsané co přímo na porodní sál já + partner, na oddělení šestinedělí a co na děťátko, ale toho je vcelku dost.
7. črc 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, já mám TP dva už téměř od začatku a to mám rozdil jednoho dne :slight_smile:
7. črc 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já mám termín porotu jeden, ale dle ultrazvuku, neboť jsem otěhotněla v prosinci, s koncem roku vyhodila kalendář, takže nemám tušení, dle měsíčku. Dr. mi termín stanovil dle prvního ultrazvuku, u druhého poupravil a uvidíme, zda to bude sedět. Příští týden mám třetí velký ultrazvuk, tak uvidíme, zda mi to nějak upřesní.

Ja si stahovala seznam do porodnice, porodní plán i třeba nabídku kurzu přímo ze stránek nemocnice. Většínou jsou ale ty seznamy stejné, tak když třeba holky není v té Vaší, zkuste kteroukoli jinou poblíž. Fakt se to moc neliší. Rozdíly spíš bývají v cenách za partnera u porodu, nadstandartní pokoj apod.
7. črc 2011 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gretuschka : jen si nemysli, že je to dlouhá doba :slight_smile: . Uteče to jako blázen :grinning: , já osobně mám pocit, že jen přetáčím listy v kalendáři :slight_smile: . Mě doktorka napsala druhý termín až teď a liší se mi pouze o jeden den dřív. Ale podle čeho ho vypočítala, fakt nevím. Ten první mám podle posledního dne MS.
7. črc 2011 v 18:34  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 díky zkopírováno na plochu :sunglasses:
Mě napsal druhej termín porodu hned jak jsem dostala průkazku, jeden je dle poslední MS druhý dle utz
7. črc 2011 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám jeden termín dle ms a jeden termín dle utz :slight_smile: Rozdíl je 4dny.Podle utz je miminko o 4 dny větší,než podle ms.Ono si stejně miminko samo řekne,kdy chce za náma :slight_smile:
8. črc 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už jsme nevydrželi a vyjeli na nákupy. Od povlečení do postýlky, nebes, vaničky až po plínky. Fakt hezký den. kosmetiku částečně manža nakoupil, jen s mamkou dokoupíme zbytek a potom už jen pár drobností. Ale ono se nezdá, ale je toho celkem dost a to jsme "drželi při zemi". :grinning:
8. črc 2011 ve 12:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 - a jakou jste koupili kosmetiku?myslím značku?a co všechno?????
Tak to jste měli hezkej den,to já mám taky ráda :slight_smile:
Jo jo je toho potřeba dost! :slight_smile:
8. črc 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já vám ty nákupy závidím... mám nakoupeno už vše - teda moc jsme nekupovala hodně toho mám po prvním i tak mne to stálo majlant i když na Míšu to bylo horší.
Kosmetiku jsem měla Seba Med a u něj taky zůstanu, je super a hypoalergenní. Doufám že bude vyhovovat i druhému mimi
A co kočárky? Jaké máte vybrané???? Já pokukovala po něčem, ale nakonec zůstanu u Mutsy
8. črc 2011 ve 14:27  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 : to jsem takhle přišla domů z práce, s tím, že tam na nás čeká překvápko. Nakoupil : tělové mléko, olejíček, krém na opruzeniny a myslím, že je všechno značka Aviril, ale teď jsme u rodičů, tak se nemůžu podívat. Pak tak je gel na prdíky, nějaký ten šampon na vlásky, čistící ubrousky, plínky, atd. vážně se mi teď nevybaví, co všechno, ale až budu doma, podívám se. Kupoval to všechno v lékárně, tak tomu všemu budu věřit. I když člověk nikdy neví, máme to vše v malým balení, kdyby náhodou to nešlo používat, jinak přikoupíme. Výbavičku musíme pořizovat komplet novou, protože je to první mimčo v rodině a tak nemáme po kom dědit :slight_smile: . Ale že to byl hezký den, to ano!!!
8. črc 2011 v 19:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ja už taky něco málo nakoupila, taky toho mám hodně po prvním prckovi, ale teď by to měla být holčička, tak pár věciček jsem koupila do růžova. Jinak na opruzeniny můžu vřele doporučit Rybilku, ta je fakt k nezaplacení, i při běžných plínečkách jsme nikdy neměli žádné opruzeniny.
@allye1 nám třeba Aviril na opruzeniny neseděl, nepomáhal, ale uvidíte. Tedik měl hrozně citlivou pleť, takže jsem kosmetiku fakt vybírala a teď jsem koupila stejnou. Nepoužívali jsme třeba ani olejíčky, ale mlíčka po koupeli. Ale každému miminku a mamince sedí něco jiného, tak vyzkoušíte a uvidíte. :grinning:
8. črc 2011 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 Vau, to nás ještě čeká a upřímně se toho trochu bojím, abychom tak nějak pořídili přibližně to, co budeme potřebovat...ale i kdyby ne, snad to pak nějak půjde dořešit dodatečně...dříve to taky šlo a to nebylo tolik věcí na výběr, my to uzavřeme asi koncem července... :wink:

@allye1 My "dědíme" po dětech od kamarádek, tak je to celkem fajn, budeme kupovat pouze něco, tak snad něco malinko ušetříme. Ta kosmetika asi bude stát dost, tak se to bude hodit :slight_smile: Klobouk dolů před tvým manželem, tohle zařizování je u nás spíš na mě, ale kdo ví...třeba mě ještě manža překvapí :grinning:
8. črc 2011 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
paráda, taky se těšim až se vyřídím v jiným obchodě :slight_smile: Už se mám konečně začíná rýsovat poslední místnost kuchyn, tak se snad brzo dočkám.
9. črc 2011 v 00:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1
podle posledni MS mam termin taky,ale cetla jsem,ze jeste ve 13tt by mela dr,urcit termin druhy podle UZ:slight_smile:tak treba ve 30tt se dozvim vic:slight_smile:
9. črc 2011 ve 03:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michele13
AHoj,ja mam koupene vsechno jen po jednom kuse-hlavne kosmetiku,nejdriv vyzkousime a pak uvidime:slight_smile:kdyby bylo na mem muzi,kupujeme to az po porodu:slight_smile:Jinak kocarek konecne kupujeme,bydlime v zahranici a tak si ho jeste budeme nechavat posilat,je to Stokke xplory ve fialove barve,chvili jsem vahala,pze ma maly ulozna prostor,ale nakonec me ostatnimi parametry presvedcil:slight_smile:
9. črc 2011 ve 03:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1
My vybirali vanicku a nakonec se rozhodli pro ten sedak do vany,je to velmi skladne a mimi tak muze byt ve velke vane,tak uvidime,jestli se osvedci:slight_smile:)))
9. črc 2011 ve 03:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsem slysela,ze je dobry Bifiform na prdiky,dokonce eni na skodu jej kapat pipetkou primo do pusinky kazdy den jen tak preventivne,aby brisko ani nezacalo bolet,takze jich asi par nakoupim:slight_smile:
Chtela jsem se zeptat,zdali mate nejake doporuceni na mleko v pripade,ze byste nekojily,zijeme hodne daleko od CR a tak se musim nejak pojistit,ze si to necham poslat balikem...Bohuzel v teto zemi mleko pro miminka riskovat nemuzu a potrebuji ceske kvalitni,kdybych nahodou nekojila...Diky za tipy!
9. črc 2011 ve 03:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám,že se tady rozjeli nákupy :grinning:

@allye1 - klobouk dolů před tvým manželem :slight_smile: To můj se mnou vybral jen kočárek.A jinak je vše na mě....

My taky hodně dědíme po kamarádkách.Ale něco nového jsem taky koupila,abych si udělala radost.
Co se týče oblečení,tak to máme asi tak jako na trojčata :grinning: , takže zásoby jsou dost.
Teď ještě nějakou tu kosmetiku....

@gretuschka - kde žijete?,že si neriskneš kupovat mléko pro miminko?
Nad tím já zatím nepřemýšlela - doufám,že budu kojit.Kdyžtak to budu řešit až
se vrátím z porodky....
9. črc 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gretuschka No, většinou - i v porodnicích doporučují Nutrilon. Je ale asi nejdražší, ale určitě nekupuj zbytečně dopředu, když budeš kojit, tak by to byla škoda. Hlavně se může už i u miminek projevit alergie na kravskou bílkovinu, takže se pak třeba dají sehnat mlíčka bez toho. Mám v plánu taky koupit jednu krabici, pro jistotu a pak se uvidí.

Na bříško se dá třeba i koupit mast - Pupík, tu jsme používali a masirovali bříško a nebo pak i homeopatika. Ale je to fakt o tom, že některému děťátku pomůžou a některému ne. Musí se to vyzkoušet. My jsme třeba na prdíky dávali Babycalm a pomáhal. Někomu zase né, fakt je to o tom to zkoušet.
9. črc 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79

Az v Cine a bylo tu par umrti novorozencu kvuli melaninu v mlece,takze nehodlam riskovat:frowning2:
9. črc 2011 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsme na návštěvě u rodičů, tak jsme s bříškem byli poprvé v bazénu a jen co jsem tam vlezla, byl tam klídek. Jinak dnešní dusno je zabíjející!!!!!!! Už aby byl večer, protože bez větráku ani ránu :unamused: .
9. črc 2011 v 17:34  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gretuschka Tak já šla z porodnice s příkrmem, takže jsme byla odkázána na to co mi tam dali (Sunar), když jsem ho Míšovi změnila tak řval a bolelo ho bříško hlavně po Nutrilonu - je to dost i hladové mléko. I když jsem nechtěla Sunar (asi jsme měla zafixováno že Sunar = 100 let zastaralá snačka) měl Sunar HA asi do 6ti měsíců - i když nejsme nikdo alergik tak pro jistotu...
A co se týče kapek na prdíky tak nám pomáhaly probiotické kapky (lahvička asi 600,-) - drahé ale k nezaplacení, už mám nakoupeno do zásoby
9. črc 2011 ve 20:29  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já klepu ze jsme žádný mlíko nepotřebovali. Kojila jsem do 2 a čvrt a mlíko umělý dávala jen vecer na doražení. asi jen půl roku. Od dvou už můžou kravský. Tak jsmena něj přešli.
9. črc 2011 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@michele13
A napises mi jak se ty kapky jmenujou?Diky:slight_smile:
10. črc 2011 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michele13 Jo, s tím Sunarem jsem měla taky pocit, že je to zastaralé, ale hodně věcí se změnilo. Já jsem taky příkrmovala už z porodnice a tam právě zase doporučovali Nutrilon. Já ho dávala půl roku a pak jsme různě i prostřídali značky, Nutrilon je dost nákladný a protože jsem pak už nekojila, tak kolikrát člověk dal 2000 kč jen za mléko. A to s jedním příjmem bylo dost neúnosné. Pak jsem dávala taky do 2,5 let Sunar a byl bez problémů. Ale jak jsem psala jde o to to vyzkoušet, některé děti snášejí lépe to a jiné nikoli. No, nejlepší by bylo kojit, snad se to tentokrát povede líp.

Holky, co už máte druhé prcky, jak jste rodily? Normálně? Já právě měla císaře a nějak jsme to kojeni nezvládli.
10. črc 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 Bazén upřimně závidím:slight_smile: My jsme aspoň napoustili prckovi bazének a teď jsem si sedla do průvanu a nedělám nic :grinning: Taťka vaří, prcek kouká na pohádky, tak chvilka klidu. Noci jsou vůbec hrozné, bydlíme v patře, tak je fakt horko. :unamused:
10. črc 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg já normoš, ale k kojením to nemá co do činění zda cisař či normálně, hraje tam roli spousta různých faktorů.
10. črc 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda maminy, to mě děsíte s tím kojením. Já ani nepřemýšlím o tom, že by byl nějaký problém, raději žádný nepřipouštět. Řešit, až problém bude, ale rady jako prevence, vynikající :wink: . Mám otázku, postýlku malá podědí po mě, akorát bychom potřebovali promazat ty kovový pojezdy. A nevíme, co vlastně můžeme použít na to promazání, aby to nějak nemohlo miminku ublížit (i když přímý kontakt ze začátku nebude). Zmatené, co :unamused: ?
11. črc 2011 v 07:48  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
tento týden ve středu mám mít poslední velký ultrazvuk, alespoň podle těhu průkazky. Ale měl by být příští týden. Asi ne nemám nějak nervovat, že mi dala datum už na tento týden, že jo ? Asi zbytečně zmatkuju a všechno mi začíná líst na mozek :grinning:
11. črc 2011 v 08:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek