• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@allye1 určitě to nevadí, že máš ultrazvuk dřív, asi to tak prostě vyšlo, já bych měla jít v úterý a to jsem zase o týden pozadu :grinning: S promazaním neporadím, ale myslím, že tam můžete použit jakékoli mazadlo, co je třeba na dveře, když to není v přímém kontaktu s miminkem, tak to určitě neublíží. :wink:

@barbarkaaa Jo, jo, těch faktorů je hodně, bohužel u toho císaře to bylo složitější v tom, že mi miminko na kojení nevozili. Na jipku mi ho dovezli nakojit 2x za dva dny. Takže i mlíko se spouštělo později, navíc, mám velká prsa, takže jsem nemohla najít vhodnou polohu. Nedokázala jsem se tak týden otočit na bok, tak to byl boj. No a doma jsem kojila s příkrmem tak 5 týdnů, pak dorazila laktační krize a já měla po mlíku. Tak doufám, že to teď zvládném líp. Hlavně už vím jak na polohy, do porodnice mám připravenou odsávačku, tak snad to půjde. Mlezivo už mám s předstihem, takže to snad fakt půjde lépe.
11. črc 2011 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já taky kojení neřeším - doufám,že budu kojit :slight_smile: A když ne,tak se to bude řešit až cestou z porodnice......

@allye1 - já jdu na utz tento pátek a já jsem zase 31tt :slight_smile: týden sem,týden tam - to máš úplně jedno.....

@lennetfrigg - jak dlouho jsi byla po císaři na jipce?a tos měla plánovanýho císaře?
Odsávačka je dobrá?Tos odsávala přebytečné mléko?Nebo jsi odsála a krmila z lahvičky?
Ptám se jak magor -ale já fakt tomu nerozumím :cry:
11. črc 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky přeji krásné pondělí. jak pak jste si užily vikend. já suprově až na ty noci to jsem se moc nevyspala. jednu noc me vzbudila hrozná bouřka :frowning2: (kterých ja se bojím) a druhou noc jsem se zas nevyspala moji blbostí, jelikož jsem si spalila nohy. :-/
11. črc 2011 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Neměla jsem planovaného císaře, měla jsem lehkou formu preeklapsie a tak primář rozhodl, že nesmím přenášet. Takže mi porod vyvolávali, ale asi ještě nebyl čas. Miminku se na svět nechtělo a tak když ani třetí den nic, tak mi udělali císaře - vlastně spinál. Že jsem byla vzhůru, jenže já byla po těch třech dnech tak unavená, že jsem to i tak prospala. Jen si pamatuju, jak mi ukázali Tedíka a já se zeptala, zda je zdravý a zas jsem spala. No, doufám právě, že teď už to tak nebude, protože jsem si vlasntě prošla veškeré kontrakce, ale závěr chyběl. :wink:

Odsávačku mám hlavně proto, že jak mi miminko na JIPku nevozili, tak kdybych byla tehdy chytřejší, aspoň bych odsávala. Protože pak mi mimi dali, začalo sát a mně se tím začalo teprve mlíčko tvořit, prostě přišlo později a mimi bylo hladové. A doma se taky hodí, někdy je mlíčka hodně, někdy málo a odsávačka může pomoct. Ale fakt se tím nestresujte, většina maminek si myslím zvládá kojení dobře, v nemocnici Vám pomůžou, poradí. Já byla teda z přístupu v porodnici trochu zklamaná, a to měla nemocníce titul Baby Friendly. No,ale je i pravda, že se zrovna rodilo miminek hrozně moc, dokonce chyběli i pokoje a sestry fakt nevěděly, co dřív. Z JIPky mě propustili třetí den. :grinning:
11. črc 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, aspoň narychlo zdravím...dočtu snad večer :slight_smile: O víkendu jsme byli v Adršpachu a nemělo to chybu. Mějte se krásně.
11. črc 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gretuschka Jejda, tak to chápu...v tom případě je asi lepší myslet i na zadní vrátka a počítat se vším...přeci jen se to pak narychlo asi řeší špatně...my to budeme mít jednodušší, když žijeme (asi všechny) v ČR.

Jinak o tom, že mi nepůjde kojit, nechci ani přemýšlet...prostě doufám, že to půjde. Když ne, tak to samozřejmě budeme nějak muset řešit, ale doufejme, že to nebude potřeba! :unamused: Kamarádka nemohla a je to pak dost nepříjemný hlavně na psychiku, když se mrňous musí krmit umělým. :frowning2:

Tu teď taky po dva dny řádí bouřky...tak se snad dnes líp už vyspíme, pokud teda nepřijde zase! :grinning:
11. črc 2011 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 No, u nás bouřky naštěstí nejsou, jen taková slaboučka k ránu, ale dalo se. Ale i tak jsem dneska od 3 hodin do 6 nemohla usnout :confounded:

Pak jsem sebou parádně žuchla na zadek a ještě jsem shodila mojího prcka. Bobek malý, já ukllouzla na poli, on stál za mnou a já ho shodila do brambor. No, naštěstí se nikomu z nás nic nestalo. :grinning: Mimišek to snad měl tlumené plodovou vodou, ani se nehnul, takže to příliš asi nepocítil. Ale i tak se člověk bojí.

Co se týká kojení, je to bohužel hodně o psychice a člověk má pocit, že to nezvládl. Ale i když jsou děti na umělém mlíčku, tak se nic neděje. Malý nemá žádnou alergii, je zdravý a hlavně byl spokojený, že měl plné bříško :grinning: Kolikrát kojené děti mají zdravotní problémy, takže to taky není vše. Hlavně si nic nevyčítat :wink:
11. črc 2011 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1klídek :slight_smile: já ani nevim kdy jdu na utz, jediný co jsem četla, tak že při bezproblémovým tehu jsou placený pojištovnou 3 ale kdy se naně chodi nemám tucha. Jdu na kontrolu a co mě bude předem dělat fakt nevím :slight_smile:

@lennetfrigg no přesně tak, u nás teda těm co cisaři deti normálně vozili, přizpusobili to podle toho jak která zvládala, ze je tam pak bud nechali a nebo byli na sesterně déle než od tech čilejších mamin po normálním porodu. faktorů je fakt
, stres a pod, někdy stači jen utkvělá myšlenka, že to nezvládnu. taky znám takový asi 2. Prostě myslet na to, porod bude pohodička a vše ostaní zvládnem s přehledem :slight_smile:
ale teda kojit mě nikdo neučil, řekli jen střídat levý pravý, jednou mrkli a tim to haslo, dali nám jen plíny a starej se, jen před ochodem domů ukázali koupání.
12. črc 2011 v 00:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa : ten poslední UZ, co hradí pojišťovna má být (aspoň podle těhu průkazky) mezi 30-32 týdnem.
12. črc 2011 v 06:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Přesně tak, jen se člověk asi psychicky pak musí při umělé výživě prostě držet, právě aby si to nevyčítal, i když teda věřím, že je to těžký...a že to spousta maminek dělá, myslím, že jsem taky ten typ. :unamused:

Jinak dnes počasí supr, možná až moc, tak jsem převážně doma v chládku a třídím si skříňky v koupelně, tak nějak abych měla lepší pocit...ještě když je na to čas, tak je to radost :slight_smile:
12. črc 2011 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ach jo, tak dneska nic moc zprávy. Kontrolní UZ dobrý, mimišek je sice zatím špatně otočený, prý se to ale ještě může změnit. No, ale opět problémy s tlakem, takže zítra nástup do nemocnice, na testy atd. Pokud vše dobře dopadne, tak v pátek domů, snad jo. Držte mi holky palce, acho jo. :cry:
12. črc 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 jj játo pak našla v průkazce, jsem študovala, kdy mám jit na kontrolu, prtože mám tolik termínů na řemeslníky, že jsem si nebyla termínem mudra jistá. Já v tom políčku mám vypsanej ten velkej utz ve 20tt.
Zrovna tu dilemuju, kdy se nám co vytentočkuje, řemeslníci do sebe tak nádherně zapadají, že už jsme bez kuchyně 13ctý den a možná se zítra bude už věšet. Na dnešní dobu elekrtikář, 3hodiny 200kč, zedník 5 hodin 200kč, obkladač 3 odpoledne 1700, chlap co montuje si bere 100 na hodinu a jede jak fretka. Už se těšim na finále a chystání výbavičky.
13. črc 2011 v 00:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg
držím pesti, mě se zbláznil tlak cca 1,5 pred porodem a strávila jsme v nemocnici 16dni než mi vyladili prášky. Tak at jseš co nejrychleji doma.
13. črc 2011 v 00:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,preji hezky den,ja mam v posledni dobe strasny sen,ktery se obcas opakuje.Zda se mi,ze mi odvezli nekam me miminko a ja ho porad hledam a vsech se ptam,kde je a kdy mi ho vrati,ti lidi mi nikdy neopdovi a ja pak po case zjistim,ze je mrtve,akorat jsem si to nechtela pripustit a tak jsem jej porad hledala.NO STRASNE!!!!!!!!!!Chjo
13. črc 2011 v 05:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko, už od rána je mi nějak divno, takový zvláštní tlaky v břiše :frowning2: . Z hladu, ani přejedení to být nemůže, tak právě proto se mi to moc nezdá. Ale mimčo se tam vrtí pořád, to jediný mě uklidňuje :wink: . Dneska mám jít na ten UZ, tak doufám, že bude vše tak jak má být. :wink: . Jinak dneska hlásí pařáky, tak asi největší kamarád dneška bude větrák :grinning: , nějak mi ty vedra nedělají moc fajne. :unamused:
13. črc 2011 v 07:04  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gretuschka : jsme tam podobně, taky mě děsí sny, ale nemysli na ně, zbytečný stres. Asi to s blížícím se termínem nějak souvisí, ale že jsou nepříjemné, souhlasím !!!
13. črc 2011 v 07:06  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky :slight_smile:

@lennetfrigg - tak to ti nezávidím ten nástup do nemocnice :unamused: Moc ti přeju,ať ti to co nejrychlejc srovnaj a můžeš co nejdřív domů :slight_smile:

To já mám občas strašný sny o porodu - asi to je tím strachem :unamused: Musíme se těšit na mimísky a to ten strach z porodu snad překoná...

@allye1 - tak ať dobře dopadneš na utz :slight_smile: a napiš jakou má miminko polohu?a co ty dr. řekl na ty tlaky v břiše?

Jo dnes bude přes 30stupňů :confounded: - to zalezu domů a bude to....a večer zas maj přijít bouřky -těch se teda taky pěkně bojím a mimísek taky pak kope celou noc....

Taky vám teď mimísci hrozně moc kopou?Mě tam mimísek asi od neděle strašně řádí - že mě připadne,že vůbec nespí.Jestli to je tím vedrem...

pro @klarisak :

co si připravit do Náchodský porodnice:
DOKLADY:
- těhotenskou průkazku
- občanku
- průkaz pojišťovny
- dotazník na matriku
- oddací list
(neprovdané a rozvedené maminky rodný list,
rozvedené ještě rozhodnutí soudu o nabytí právoplatnosti rozvodu,potvrzení z matriky o uznání otcovství,pokud chce neprovdaná žena,aby se dítě jmenovalo po partnerovi..)
VĚCI OSOBNÍ POTŘEBY:
- domácí obuv ( +1 s gumou do sprchy)
- noční košile (pod prsa rozepínací - kvůli kojení ,alespoň 3x)
- župan
- ponožky
- spodní kalhotky (jednorázové z důvodu hygieny - nepřepírat,vyhodit)
- mateřské podprsenky (2-3x)
- vložky do podprsenky
- vložky (1 bal. vellkých vložek pro silné krvácení + 1 bal. porodnickývh vložek)
- mycí potřeby
- ručníky (3x)
- jednorázové vlhčené ubrousky pro mimíska na ošetření zadečku
- léky,které užíváte
- na rozptýlení časopis,knihu,CD

PRO PARTNERA:
- domácí obuv
- pití
- svačinu

DOPORUČENÉ POMŮCKY:
- roztok Yal na vyprázdění (kdo chce klasický klystýr,tak ho dostane zdarma)
- mast Bepanthen na prsní bradavky
- olej Weleda na relax.masáže beder při porodu
- olej Weleda na prokrvení a uvolnění nalitých prsou
- malé energetické občerstvení : coca-cola,čokoláda,hroznový cukr
- pomáda na rty
- čaj pro kojící matky

POTŘEBY PRO MIMINKO:
Při pobytu dostanete oblečení na pobyt v porodnici,hygien.pomůcky na miminko,1balení plen (28ks).
Přidejte pouze vlhčené ubrousky!!!

Na převoz domů: autosedačku,oblečení pro miminko,deku - přiveze partner,až si pro vás pojede

:slight_smile:
13. črc 2011 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Drž se a přejeme, ať jste brzy zpátky doma v klídku!!! :wink:

@gretuschka Tak to zní dost hrozivě a to se ti ten sen opakuje? Věřím, že máš po probuzení divný pocit, mně se to stalo taky několikrát, ale naštěstí ne se snem o miminku...doufám, že tě to brzy opustí a bude se ti zdát něco veselejšího (mně se šeredný sny zdály nejčastěji po něj. drsných filmech!)... :wink:

@allye1 Ahojky, taky mi dnes není moc dobře, ale spíš to vypadá na žaludek, taková nechuť nebo co...trochu jsem se najedla, tak uvidíme, co to udělá...tu hlásili taky třicítky, ale zatím je stále pod mrakem a celkem příjemně, tak to není tak hrozný!
13. črc 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Ahojky, taky mě teď mrňous pěkně kope, je to hlavně poslední týden, občas mě to v noci i vzbudí a už to není úplně příjemný, ale zase jsem ráda, že ho cítím a jsem v klidu..vůbec se jim ale nemůžeme divit, tak málo místa :grinning:
Četla jsem ten seznam do vaší porodnice, celkem se to shoduje s ústeckou, ale jen se zeptám...k těm vložkám...já myslela, že my budeme potřebovat ty porodnický, jaký je teda rozdíl mezi velkými a porodnickými? Stačí si koupit jeden typ? Jinak ty noční košile budu mít jen dvě, tak to snad bude stačit! Nebo si ještě leda přibalím do nouze dvojdílný pyžamo a jen si ho vyhrnu, nechce se mi kupovat tolik nových věcí....nebo jak to řešíte vy? díky a pěkný den, holkyn :wink:
13. črc 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 : přišli jsme z UZ, rosteme jako z vody, slečna mimísková je v pořádku. Placenta je za zadní stěně (to je asi běžné, co?) A jak si se ptala na polohu, tak je zatím hlavičkou nahoře, ale mudr.mě poradila, abych dělala "kočičí hřbet", prý by to mohlo pomoct se jí otočit, tak uvidíme.
13. črc 2011 v 15:16  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 , jej, tak kocici hrbet budu teda delat taky. Taky jsme hlavickou nahore.:grinning:

@gretuschka sen teda hruzostrasny. Asi Ti podvedomi ukazuje to, ceho se nejvic bojis. Ale cetla jsem, ze takove sny jsou caste. A neboj, je to JEN sen. I kdyz fakt hruzostrasny.

Moc dekuju vsem za podporu, je tu hrozne horko a nuda. Ale jinak to jde! Nejhorsi je to, ze mi je strasne smutno za tim mym prckem. Bojim se vecera, jeste nikdy nespinkal beze mne. Snad se s tim ti mi chlapi doma poperou.
13. črc 2011 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg
No ja bohuzel videla film s Natalii Portman a umre ji tam dcera,no proste des,bulela jsem jak blazen,tak mozna z toho,takove filmy jsou nejhorsi!
13. črc 2011 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gretuschka , jo tak to je fakt, takove filmy radeji ted nesleduj. Ja zas pred prvnim porodem cetla ruzne hruzostrasne pribehy o porodech, ze jsem se pak toho samotneho porodu fakt bala. Ted jsem si to zakazala a na porod se spis tesim. Jen aby se ten nas mrnousek otocil.:grinning:
13. črc 2011 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 - nevím jakej je rozdíl mezi těma vložkama.Já se zeptám v lékárně a koupím ty co pořádně sajou a taky pořádně tlustý....Já taky asi budu mít jen 2 noční košile.Nemám jich tolik na zapínání.Kdyžtak využiju tu jejich v porodnici....
Jo to kopání to je mazec - taky asi od neděle to je rachot, i v noci - skoro pořád.Tak si říkám,jestli mimísek vůbec taky spí :grinning:

@allye1 - a váhu a délku miminka ti neřekli?(odhadem).Někde to vůbec neříkaj...
Hlavně,že je v pořádku a to ostatní není tak důležitý.
No já mám taky takovej pocit - dle pohybů - že je mimísek hlavičkou taky nohoru - uvidím v pá.

Někde jsem četla,že není moc dobrý dělat kočičí hřbety :unamused: Pokud se miminko chce otočit,tak se otočí
samo - do porodu má ještě spoustu času.A pokud nechce,tak k tomu má svůj důvod - má třeba krátkou pupeč.šňůru a mohlo by se do ní zamotat!!!Nechala bych to asi na přírodě....

@gretuschka - nekoukej radči teď na tyhle filmy...Snad ty blbý sny přejdou.Ale prej na konci těhu je to normální
že máme divný sny...
13. črc 2011 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennefrigg - určitě to doma kluci zvládnou :slight_smile: Hlavně,ať tě co nejdřív pustěj domů :slight_smile:
13. črc 2011 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tady je neco k tomu, kdy se miminko otaci:
http://www.evalabusova.cz/rady/porod.php
13. črc 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg : parádní webovka,moc díky. Je tam spoustu info :wink:
13. črc 2011 v 19:28  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme mimčo prý hlavičkou dole, tak je to snad v pořádku...kočičí hřbet nám radila porodní asistentka pro otočení, jak tu někdo píše, ale taky říkala, že to stačí pár dní před porodem, tak nevím...teď má zrovna mimís škytavku, to je srandovní :grinning:

Na ty filmy pozor...může to být vážně z toho...já teď třeba nemůžu vůbec vidět nějakou drsnou scénu, i rvačka mi dělá špatně, natož nějaká smrt či krev, tu nesnáším odjakživa! :confounded:
13. črc 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gretuschka
neboj, hlavně že to jsou jen sny, já když mám že snu živej pocit tak je prušvih, ty se mi vyplněj. Většinou o umrti v rodině vím noc předem nebo tu noc co se to stane :(
13. črc 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
a miminka se otáčej i těsně před porodem, nebo to šikovným chvatem umí doktor.
13. črc 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek