• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
Tu právě začíná bouřka...jak u vás? Někde to už prý pořádně řádilo :frowning2:
13. črc 2011 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg - super web,díky :slight_smile:
Tak už víš,jestli zítra půjdeš domů?a jak to doma zvládli?volali ti???

@barbarkaa - takhle to má švagrová - zdá se jí něco a ono to pak dopadne.....
(třeba že někdo v rodině umře :frowning2: ,nebo že bude svatba :slight_smile: - mohla by být vědma...)
Někdy to je dobrý,ale ty nepříjemný věci radči nevědět.

U nás byla teda hnusná bouřka od 22h do 23.30 ta byla teda pořádná
a pak kolem 4h to zase bouřilo znovu - fuj.
Ale dnes se dá aspoň dýchat :slight_smile:

Holky nevíte co se může v těhu na suchý dráždivý kašel????????????????????????
14. črc 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nějak mě chytaj záda a byl mi mudr. doporučen Ibalgin krém. Máte někdo zkušenosti?
14. črc 2011 v 11:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Tady taky byla bouřka, ale nebylo to tak hrozný jako jinde. K ránu přišla pak další, ale venku je příjemně, i když tady teď poprchává, oproti včerejšku se dá aspoň dýchat.

Tebe trápí drážd. kašel? Mně hodně zabíralo ACC nebo Bromhexin sirup, ale chtělo by to zjistit, jestli se může v těhotenství...nebo pak nějaký sirup z cibule zkusit...to by nemělo vadit :wink:
14. črc 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 doma to celkem zvladaji, sice bobek vecer plakal a nechtel jit s tatou spinkat do postele, kde spinka se mnou. Tak ulehl do jeho postele a nakonec usnul. Volaji mi porad, tak vzdy povyklada, je vesely. Tatka se mu hodne venuje, tak prez den mu to utece. Navic je i zvykly, delam dalkove skolu, tak obcas jsem cely den pryc. Jen ty noci.. Ale cekala jsem to horsi.

Tak bourky zavidim, tady je porad horko, strasne. Celkem doufam, ze neco prijde a trochu nas to tady ochladi. Dali mi tady maminku, taky s vysokym tlakem, tak je tu trochu veseleji. Dokonce jsme dneska byli merit i ozvy srdicka, bylo to super, poprve ho slyset bit.:grinning:

S lekama bohuzel moc neporadim, ale urcite bych se poptala v lekarne, mozna i nejaka homeopatika.:grinning:
14. črc 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 - tak to neporadím :unamused:

@jajapaja23 - no jo už včera jsem trošku kašlala a dnes v noci jak bylo dusno,tak jsem se úplně dávila :angry:
Tak v lékárně mě doporučili Bioparox - tak snad zabere...Nevím,kde jsem k tomu přišla v těch teplech...
A tu cibuli taky zkusím,ale tu teda nemám moc ráda neuvařenou....

@lennetfrigg - to je dobře,že to takhle pěkně zvládaj :slight_smile: Ale už aby tě měli doma,viď?
Poprvé jsi slyšela srdíčko mimíska??????
14. črc 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg A kdy tě teda pustí domů? Fajn, že to doma zvládají, dál držíme pěstičky, ať je vše v pořádku. Srdíčko mrňouska jsme taky slyšeli, je to krásný pocit, co? :slight_smile:

@dasty79 Na Bioparox jsem zapomněla, to taky prý pomáhá, je to takový ten sprej, co se vdechuje, že? A s tou cibulí...nějak se z ní pouze vymačkává šťávička, je to vcelku dobrý...ale přesný recept neznám :unamused:
14. črc 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg
chod na tehotenskou jogu,tam se cvici cviky prave na spravnou polohu miminka.Nebo se podivej na internetu,supr je fithall.cz,podle toho rada cvicim a zadarmo!
14. črc 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gretuschka kapičky jsou bio gaia

@lennetfrigg Já rodila normálně, ale měla jsme prostě málo mlíčka ať jsem dělala co se dalo... Jídlo vypadalo tak že jsem zvážila, nakrmila, pak zase zvážila a podle toho dělala příkrm a poté se šla trápit odsávačkou abych podpořila laktaci a to málo co jsme vyždímala jsem dávala do lednice a sbírala alespoň na jednu dávku příkrmu. tkaže paráda.... Pak jsem zjistila že nízká produkce mléka je u nás dědičná, babička to měla podobně takže asi proto. Uvidíme co bude teď
14. črc 2011 ve 14:04  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsme si dala včera předporodní kurs formou těžké nalejvárny - nemám moc hlídání a prohlídla porodnici kam bych ráda.. první porod jsem zvládla bez epidurálu tak jsme uvažovala že druhý dám taky tak, ale tady nabízí i analgezii formou rajkského plynu tak nevím zda o tom neuvažovat... po těch 20ti hodinách už jsem o epi přímo žadonila a bylo pozdě
14. črc 2011 ve 14:16  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kdy domu budu asi jiste videt zitra po vizite. Tlak mam monentalne nizky, sestricka se mi smala, ze mi ho nakonec budou muset zvedat. Ale do zitra musim sbirat moc, vysledky jsou pry uz ale po obede, tak porad verim, ze zitra. Ale tady pousteji i o vikendech.

@jajapaja23 jo, jo, poprve jsem ho slysela. Videt bylo na ultrazvuku, ale tlouct jsem ho slysela az ted.

@gretuschka na adresu urcite kouknu. Ja si koupila knizku s tehotenskou jogou-hlavne kvuli dychani. No a ted mi prislo zdarma cd s cvicenim pro tehulky. Az budu doma, dam sem odkaz, daji se tam zadarmo objednat i vzorky kosmetiky a mlicek pro miminka.

Ale kdo vi, zda vubec se tim zabyvat. Jedna sestricka mi rekla, ze pokud mam rez u cisare od pupiku dolu, tak priste opet cisar. To jsem se docetla i na tom webu, co jsem davala odkaz. Tak se budu muset poradne vyptat doktora.

14. črc 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michele13 mas pravdu, nekdy muze clovek delat co chce a nejde to.:cry: ja uvidim jestli to bude lepsi. Brala jsem i homeopatika na mlicko, pila Gravimilk a taky nic. Ale odsavacku jsem nemela, jen jsem se snazila odstrikavat. Tak ted budem zkouset i s odsavackou..:grinning:
14. črc 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg - to je divný,že jsi poprvé slyšela srdíčko miminka.A jak u vás probíhá poradna?
Mě každý měsíc v poradně dr. prohmatá bříško a čípek a změří metrem SF a pak si vezme takový
malý přístrojek - nevím jak se to jmenuje a to přiloží na bříško a posloucháme srdíčko a ukáže mu to kolikrát
bije za minutu :slight_smile:
Jo jo určitě dej odkaz :wink:

Úplně mě tady strašíte s tím mlíčkem...to jsem zvědavá,jestli já budu mít....
14. črc 2011 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Taky jsem se trochu vylekala po přečtení příspěvků o kojení...no, vůbec nebudu uvažovat o jiný možnosti, dokud to nenastane...ale když to nejde, musí to jít jinak, jak už se tady o tom psalo a člověk to tak musí brát, stejně nic jinýho nezbyde, tak nám všem přeju, ať jsme na tom dobře!!! :wink:

Mně srdíčko doktor taky pouští v každé poradně něj. malým přístrojkem, jsou na tom slyšet i jeho pohyby :slight_smile:
14. črc 2011 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to mate super, kdyz vzdy slysite srdicko, u nas to tak neni, jen kouka na UZ, zda bije a je vse OK.:grinning:

Holky, s tim kojenim se fakt nestresujte dopredu. Nebojte. Z pocatku to chvilku muze trvat, nez se to sladi. Ale ted je hodne informaci na internetu, funguji ruzne laktacni poradny a ve vetsine nemocnic se s kojenim snazi pomoct. A kdyz to nejde, tak se svet nehrouti.:grinning: Fakt nebojte!
14. črc 2011 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg to je super, že to zvládají

s tou dědičností je to taky asi velkej vliv, i když né podstatnej. Moje babička ke svým dětem kojila ještě 3-4 další. A já měla mlíka taky na rozdávání a ještě rok po odstavení jsem ho porád ještě trochu měla.
14. črc 2011 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme byli včera nakupovat a jen v jenom krámu jsme nechali přes 3 tis. Paráda :unamused: , ale rovnou jsme koupili fusak do kočárku na zimu od Emitexu a zatím jsem baprosto spokojená. Bude se dát i použít do sporťáku, tak doufám, že bude využitý min. 2 zimy a sehnali jsme ho i ve stejné barevné kombinaci jako je kočárek. :slight_smile:
15. črc 2011 v 06:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky s kojením se nestresujte, jen je dobre vědět že ne každému to jde. Já příkrm v porodnici obrečela, že jsem neschopná, každá kojí a já nic.... Dneska už vím že svět nezboří a hlavní je pohoda maminky, ať mlíko má nebo nemá...

Jinak mě dělá každou poradnu UTZ, případně vaginálním UTZměří čípek. Ale je to dost individuální od lékaře.

@allye1 k fusaku gratulace, Míša je srprnové mimi a fusak využil 2 zimy, měli jsme 2 a nelituju, jeden normální (ten používal téměř od října do března 2 sezóny) a druhý super teplý, což se hodilo, neboť v únoru už byl ve sporťáku a tam trochu fouká... a další zimu na sáně taky fajn :slight_smile: Měla jsme je přímo od výrobce kočárku, ale ne každý výrobce to tak dělá.. Na Emitex jsme slyšelajen samou chválu
15. črc 2011 v 07:12  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 - taky máme fusak od Emitexu :slight_smile: Tento:
15. črc 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 : tak jestli máš odstín černá+limetka, budou mít mimča stejný :slight_smile:
15. črc 2011 v 09:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Slava, jdu domu:grinning::grinning: vsechny vysledky dobre:grinning::grinning:

A fusacky krasne. I barevne, moc se mi libi.:grinning::grinning: My nove nekupujem, mam po Tedikovi a jeden dokonce po mne:grinning:
15. črc 2011 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dasty79 ahojky děkuji ti za seznam :slight_smile:
15. črc 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
rozhodnuto, objednány tyto chůvičky Philips Avent Baby Care SCD 470. Snad budou OK :wink:
15. črc 2011 ve 12:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, mám dotaz: dneska jsem si byla kupovat kojící podrsenku a paní v krámě se mě zeptala, jestli chci doklad pro pojišťovnu, prý by mi ji měla pojišťovna proplatit. Zůstala jsem na ní koukat jako na blázna, protože jsem o tom nikdy ani neslyšela. Tak se chci zeptat, jeslti jste už některá tuhle možnost využili a zda je to vůbec pravda. Mám všeobecnou a ta www jsem nic takového ani nenašla.
15. črc 2011 ve 12:48  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Každá poradna funguje asi maličko jinak...můj doktor má totiž v tom městě pouze pobočku, tak tam nemá UZ, takže na UZ jsme jezdili do jeho hlavní poradny 20 km daleko, takže srdíčko jsem slyšela pokaždý, ale na UZ jsme jezdili pouze na objednání...
15. črc 2011 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 , nevim, zda je ta moznost. Ale moje spoluhospitalizovana kolegynka ma hutnickou poj. A Ti ted davaji tehotnym maminkam 2000 kc, muzou za to nakoupit ruzne veci pro sebe i pro mimi. Nejlepe se podivat, zda tam nemaji nejakou informacni linku a zavolat.:grinning:
15. črc 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 Nevím, jak je to u VZP, ale některé pojišťovny přispívají třeba aspoň 100 Kč na těhotenské pomůcky, to by tam mohlo spadat...k tomu doklad potřebuješ, ale já sama jsem to nikdy ještě nepoužila, zkušenosti nemám.. :unamused:
15. črc 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Tak to jsme moc rádi, pěkně užívej domácí pohodičku a přejeme, ať jsi fit!!! :grinning:
15. črc 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, ráda bych se zapojila do diskuze, jestli to nebude vadit :slight_smile: Chtěla jsem se zeptat, jestli budete nějaká rodit v Krči..? Tak kolem 20.9.? :slight_smile:
15. črc 2011 ve 21:18  •  čeká miminko, termín má v září 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@millkyyyy : vítám tě v zářijovkách :wink:
15. črc 2011 ve 21:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek