• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@allye1: mně to ještě pořád přijde strašně daleko a to kdy jsem přišla na to, že jsem těhotná jako před chvílí, mám to úplně otočené :slight_smile:
16. črc 2011 v 11:25  •  čeká miminko, termín má v září 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 To jsou ty dlouhý zimní večery!!! :grinning: Mám dvě známé, které budou rodit jedna přede mnou a druhá po mně...je nás teda dost :sunglasses:

@millkyyyy Taky mi to přijde "daleko", možná ale spíš k neuvěření, že je to přitom už tak "blízko" :slight_smile:)

Teď jsme byli o víkendu na výletě v Adršpachu a Teplických skalách, to je od vás teda kousek! Jinak s tím malováním porodnice je to teda pech...kdybychom my nestihli do Ústí, tak je v záloze ještě RK nebo Litomyšl, tam je prý taky porodnice, to jsem vůbec nevěděla, ale to už je zase dál než Rychnov :unamused:
16. črc 2011 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vrkocka
Taky mam TP 4.10.:slight_smile:uz to pekne leti co?Ja jsem teda doma,takze se valim co nejvic to jde,abych nacerpala sily!Jak to vse prozivas ty?
16. črc 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@millkyyyy že? S blížící se zářím to utíká o to rychleji, dnes jsem si řekla, že pomaličku začnu připravopvat tašku na rychlý odvoz. No ještě měsíc a nějaký ten den a vlastně nastupuju na mateřskou. A těch 6,5 let, co jsem v práci, taky nevím, jak uteklo. Říkám si, že už se z práce těším, ale jsem asi workoholik, protože se mi bude asi i stýskat po těch lidech a měsíčních uzávěrkách :grinning: . Ale už se na druhou stranu nemůžu s manžou naší holčičky dočkat :slight_smile: .
16. črc 2011 v 11:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23: my se teď v pondělí chystáme na ostaš :slight_smile:
@allye1: já jsem ráda, že jsem z práce venku, teď mám na všechno mnohem víc klidu :slight_smile: ale myslím si, že se všechny po nějakém čase stráveném na mateřské začneme těšit do práce :slight_smile: každopádně já se taky těším, už si fakt přeju, aby bylo září, Eliška je každý den vynalézavější ve svých kotrmelcích a to nejvíce v noci, takže trénuju na to, až nebudu tolik spát až se narodí :slight_smile:
16. črc 2011 v 11:59  •  čeká miminko, termín má v září 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 Já jdu na mateřskou už 22.7....pořád mi to přišlo daleko a už je to vlastně za týden, prostě mazec! Tašku si sbalím cca tak ke konci července :wink:

@millkyyyy Tam jsem byla naposledy před 6 lety a pamatuju si, že to tam bylo krásný, ale teď jsme to nestihli...tak zase někdy příště! :sunglasses: Aspoň se máme na co těšit :slight_smile: Jinak mám teď u prcka taky pocit, že kope, co to jde...jestli bude takhle živej až se narodí, tak se máme na co těšit :wink:

Jinak jsem taky ráda, že jsem doma, v práci to byl hlavně stres, i když ne vždycky, ale jsem ráda, že já i mimi jsme v klidu...práce nám, holky, neuteče :slight_smile: Já tam byla teď čtyři roky a bylo to tak akorát... :grinning: A pokud půjdeme do důchodu podle předpokladu, co slyšíme v TV, nemáme kam spěchat :grinning:
16. črc 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23: no práce fakt neuteče :D v důchod už ani nedoufám :slight_smile: tak já ti to tam vyfotím a dám ti sem pak fotky :slight_smile:
16. črc 2011 ve 12:14  •  čeká miminko, termín má v září 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 vlastně 19.8. jsem poslední den v práci, po třech letech (když nebude do té doby druhý), nástup a pak asi až do 70 let zase v práci SUPER :grinning: :grinning: :grinning:
16. črc 2011 ve 12:22  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 Jaký lepší výhled si přát, že? :grinning: :grinning: :grinning:
16. črc 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 no, usíme ale pánům politikům poděkovat, že budeme tak dlouho činné :confounded: :sunglasses: :grinning:
16. črc 2011 ve 12:26  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 - no já bych chtěla rodit v Náchodě.Ale pokud mimísek bude chtít v termínu,kdy se tady
maluje -tak hledám nějakou dobrou porodnici.....na Trutnov nadávaj,tak buď Rychnov a nebo Jičín :slight_smile:
A nedávej si sama otázky :grinning:
Koukám,že jsi měla o něco váhu miminka menší a taky o týden dřív - tak ono to tak nějak bude....
Stejně s tím nic neudělám,i když budeme mít obříky -tak je musíme porodit :grinning:
16. črc 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 - jo Adršpach je kousek :slight_smile: Někdy tam jezdíme na kolech.a někdy třeba s neteřima mašinkou a pak projdem skály a projedem se lodičkou :slight_smile:
16. črc 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@millkyyyy - Ostaš - to je taky kousíček od nás :grinning:

Já jsem taky ráda,že nemusím do práce.Doma je taková pohoda :slight_smile:

Užijte si výlety.My dnes jedem k našim - mamka má narozky,tak bude grilovačka.
Ale teď si jdu dát dvacet :grinning: Odpočívám,co to jde :grinning:
16. črc 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Však pěkně odpočívej, já si to taky užívám a říkám si, doku můžu, tak spíš relaxovat a nabírat síly na září!! :grinning:
16. črc 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, přeji krásné odpoledne. my opět malujeme :slight_smile: manžel se dneska rozhodl že doděla zbytek, co je kuchyn, koupelna a chodba a bude hotovo. :slight_smile: pak už to jen uklidim a budu jen odpočivat :slight_smile: už aby to bylo :slight_smile:
16. črc 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79: jo? :slight_smile: já pocházím z Náchoda, ale teď bydlíme v Praze :slight_smile:
@klarisak: já bych už taky chtěla malovat!
16. črc 2011 ve 20:02  •  čeká miminko, termín má v září 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klarisak Tak to budete mít parádní, mě malovat baví, vlastně všechno v domečku jsem malovala převážně já, je to pak supr pocit...sledovat tu změnu :wink: Já dnešní celkem odpočívání završila zavařením rybízu ke svíčkové na zimu, tak mám zase radost :grinning:

Holky, poradíte mi, prosím, kde sehnat pěkné a cenově dostupné povlečení na peřinky? Díky :wink:
16. črc 2011 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 myslíš povlečení na peřinky do kočárku, nebo postýlky? Já sháněla povlečení do kočárku, ale se zlou jsem se potázala. Nabízeli pouze nový komplet s výplní :unamused: . Povlečení do postýlky není tak drahé, zkus to přes net.
16. črc 2011 ve 20:22  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@millkyyyy
@jajapaja23 už je vymalováno, ted už jen uklidit. jo je to krasné, kdyz pak ma človek uklizeno.... my malujeme jen na bilo, jelikož chceme příšti rok kupovat baraček a tam už si pak budu vymyslet barvy :slight_smile:
16. črc 2011 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@millkyyyy taky jsem bydlela v nachode, ale z nachoda jsme se prestěhovali o par kilaku dal a to do broumova :slight_smile:
16. črc 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes opět nejlepší a nejvěrnější kamarád : větrák !!! :grinning:
16. črc 2011 ve 20:54  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
maminky, mám otáku. Dneska mi manžel přivezl seznam věcí do porodnice v Jičíně. Ale co mě zaujalo, tak je tam Yal solutio. Vyhledávač mi to našel jako vodný roztok kyseliny borité (3%) se slabými protizánětlivými a antimikrobiálními účinky. Máte to mít také některá?

16. črc 2011 ve 21:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klarisak To chápu, ale i nabílo to musí být krásný! A jak píšeš, v domečku si budete moci "barvit", jak budete chtít! :slight_smile:
@allye1 No já myslela do postýlky, do kočárku plánuju spíš deku nebo já nevím, jak se to dělá...ty jo, nad tím jsem ani neuvažovala ještě.. :unamused: O to Yalu slyším prvně, do ÚO to nemají ve "výbavě" napsáno, tak nevím...
16. črc 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 ten roztok Yal bude patrne neco jako projimadlo. Protoze jak tady holky davaly seznam do porodnice, tak je tam uvedeny bud klystyr a nebo tento roztok. Takze to bude neco na vyprazdneni. Patrne v lekarne poradi.:grinning:

No a doma je super, Tedik uz je ve starych kolejich a uspesne zlobi.:grinning: Ale vcera byl bobek hodny, prijeli pro mne k nemocnici. Porad byl v pohode, dal mi pusinu a nic se tak nedelo. A pak jsme cekali na autobus, tak to na nej asi spadlo, vsechen ten smutek. Tak si porad zakryval ocicka, jsem ho pritulila, tak sedel takovy schouleny u mne v naruci skoro pul hodiny. Bobek maly. Doma jsem pak musela byt s nim, vsechny ostatni vyhanel. V noci vecne kontroloval, zda tam jsem a lezel uplne u mne. Ale jak rikam, dnesek uz ve starych kolejich.:grinning:

Jinak holky nebojte, vaha dle UZ je spise orientacni. Aby se vedelo, ze miminko roste spravne. Ale nini 100procentni. Me treba pred porodem odhadli vahu dle UZ na 3600g a Tedik mel 3980g. Co tak vim od maminek, tak to je fakt nepresne.:grinning:

No a taky budem malovat. Snad konecne o dalsim vikendu. Ale jeste nejsme uplne rozhodnuti s barvama. Nevime, jak udelat detsky pokojik. Budu rada za inspiraci.:grinning:
16. črc 2011 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klarisak tenhle uklidovej papír se kupuje v drogerii ale myslím že ho maj i v papírnictví
Jičínskou porodnici naštěstí malovali letos v březnu. Živě si vzpomínám jak jsem do mí šla při prvním porodu pěšky, dodnes vim u kterýho baráku a plotu jsem vydejchávala :D

@allye1 yal je jemnnější forma starého zažitého klistýru, kde manža přišel k seznamu z Jičínský?
mě uplně děsí jak nestíhám, ted čekám na desku do kuchyně až si to prijde truhlář změrit napřesno, objednaná už je, ale dokud nebude ležet na lince tak nemuzu vyrovnávat krabice. Pak teprve veci na mimiska. Musim všude znova vytřít kvanta prachu , jak se připravovala kuchyn tak to zalezlo všude a další krabice se mi tam ted nevejdou :( snad se nic nezblázní a mimísek se dopeče. Občas toho mám tak plný brejle že se bojim, jenže musim to organizovat a vyrovnat sama, nebo už nikdy nic nenajdu :grinning:
16. črc 2011 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 Mně se třeba povlečení do postýlek líbí tady:
http://www.mamitati.cz/index.php?men0=148&men1=149&men2=158
Nezdá se mi ani moc drahé, kupovala jsem si tam třeba košilku, dupačky a byla jsem spokojená. Do kočárku jsem taky nic nepořizovala, dávala jsem vespod nějakou pěknou dečku, a pak přikryla zavinovačkou, dekou. Stejně se pak na to dá ještě ten krýt z kočárku. Já moc na ty volánky apod. nejsem. No a polštářek se stejně prckům dávat nemá, kvůli krční páteři.
16. črc 2011 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa Hlavně i odpočívej, ať je mimi co nejdéle v bříšku :grinning:
16. črc 2011 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lennetfrigg
dělám co muzu, jak muzu tak sedám, ale mě už jde blbě i stát, jdou mi desný tlaky do podbříšku. Mo musíme to zmáknout
16. črc 2011 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa A nezkoušela jsi brát hořčík? Třeba by to na ty tlaky pomohlo. Mně ho teď napsali v nemocnici, tak ho asi brát budu, i když by se prý pak měl 3 týdny před termínem porodu vysadit, že se jinak porod špatně rozjíždí. Což může být pravda, minule těhu jsem to nevěděla, fakt jsem hořčík užívala až do konce a porod se teda fakt nerozjel.

Holky tady dávám odkaz na ty vzorky zdarma. Něco mi přišlo, něco né. Někde - třeba u mlíček posílají dotazník, takže se to oplatí napsat, až bude mimi na světě. Protože ty vzorky zasílají podle věku prcka. Ale zkuste. Já třeba zkoušela i nemiminkovské věci a došel třeba vzorek kávy, nebo granule pro pejska. Ale některé věci nepřišly. :confounded:
http://www.vzorky-zdarma.e-blog.cz/vzorky-pro-deti/
16. črc 2011 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
16. črc 2011 ve 23:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek