• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@michele13 tak koukám, že obchůdek mamitati jsme vybrali stejný, jsou tam fakt celkem dobré ceny a taky jsem byla spokojená.

Kočárky i deky moc hezké, dneska je toho fakt hrozně na výběr, že člověk kolikrát neví, co koupit. :slight_smile:

No a dneska celkem příjemné počasí, pod mráčkem, ale neprší, tak vyrazíme s Tedíkem ven.

@allye1 já se na ten Yal chci poptat v lékarně, tak když tak napíšu, co jsem zjistila. Protože pokud je to šetrnější a můžeš to použit i doma, tak bych do toho šla. Pro mně byl klystýr nejhorší zážitek z celého porodu. Ale měla jsem už celkem silné kontrakce, když mi jej dávali. Ale fakt do pro mne byla hrůza. Jsem jim v duchu nadávala, proč mi ten klystýr nědělali dřív, když mi porod stejně vyvolávali. Doufám, že teď budu mít buď jedno nebo druhé. Né, jak u prvního porodu, všechno si člověk projde a nakonec císař :stuck_out_tongue_closed_eyes:

18. črc 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 - mě taky rozmlouvali tříkolky - takový ty ne moc stabilní.Ale ta Peg Perego to je tank :grinning:
To má ooobr kola a je to fakt velkej kočár - taky tady máme krutý zimy,ale ty kola jsou fakt velký-
takže věřím,že bude dobrá ta naše tříkolka.

@lennetfrigg - jo dnes je příjemně :slight_smile: Tohle počásko mě vyhovuje.
YAL - jo jo měl by být šetrnější a můžeš použít doma a nebo za pomocí sester v porodce.
Ale PA doporučují klasiku - že to je teplá voda a pomáhá to kontrakcím....Jkato,že jsi měla
klystýr nejhorší zážitek z porodu?to je tak hrozný?já nikdy klystýr neměla...

@jajapaja23 - taky uvažuješ o tom Epinu?

Tak mám atb na zánět halsivek
:unamused:
18. črc 2011 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa seznam věcí do jičínské porodnice :
-občanský průkaz
-průkaz pro těhotné
-vyplněný dotazník na jméno dítěte
-oddací list (popř.rodný list a zápis o určení otcovství z matriky)
-hygienické potřeby (mýdlo, kartáček+pasta, hřeben, toalt. papír, vložky + vložky do podprsenky, 1 balík plen)
přezůvky
-prádlo (pyžamo, župan, ručníky, podprsenky na kojení, jednorázové kalhotky)
-Yal solutio
18. črc 2011 v 11:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg poptej a dej vědět, budeš moooooc hodná :slight_smile:
18. črc 2011 ve 12:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Těch možností je opravdu tolik, že fakt taky nevím, co pořídit...snad se s tím nějak poporeme :wink: Ještě k těm vzorkům zdarma...to si můžu obejdnat jedny vzorky od jednoho druhu nebo od více? dík. :wink:

@dasty79 My jsme vybrali kočárek se 4 kolečkama, prot. jsme přeci jen v orlick. podhůří, tak abych se s tím nemusela ve sněhu moc trápit :slight_smile: Ten Yal, myslím, ani v seznamu do ÚO porodnice není, tak to se radši ještě poptám. Jinak o tom Epinu pořád uvažuju, ale stále nevím...abych to zvládla... :unamused: ale už to musím vyřešit...jak dlouho trvalo než ti to došlo domů? díky

Pěkný den všem! :slight_smile:
18. črc 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 ahojky když kliknu na ty stranky co jsis vybirala deku, vyjedou mi fantom - hračky :frowning2:
18. črc 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska jsme byli v poradně a malá je pořád otočená hlavičkou nahoru :unamused: . Jinak mě mudr napsala magnosolv, prý pro jistotu. Jinak zatím je, tak jak má, tak jsem zase o něco klidnější, protože další kontrola až za 3 týdny.
18. črc 2011 v 17:24  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 jsem zvědava co řekne dr nám ve čtvrtek :slight_smile: a pak odjiždíme na 14 dní na chatu, tak snad bude vše v pohodě :slight_smile:
18. črc 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslíte, že to pouze babská pověra: Prý, když mám sedavé zaměstnání a do poslední chvíle bych byla v práci, tak se miminko neotočí tak jak má.
18. črc 2011 v 19:16  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 Já teda upřímně na tyhle pověry celkově nevěřím...takže asi tak...
18. črc 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1
díky ještě za maruška plíny dávali, akorát mám ted počet stačil do odchodu domů
na pověry nevěřim
zítra jdu do poradny a tak jsem se vazila, mám dokonce o kilo míň takže dohromady dvě, v mém připadě jen dobře.
já si za nic nemuzu vzpomenout do kdy se před porodem mužou dělat "techtle mechtle" za Marušky jsme to měla vyčtený z knížky a teď mám okno

Maruška mi dneska na pěší zoně utekla, tak jsem neřešila, zapadla k Řáholci, tak jsem myslela, že je tam u hospody, mají tam, dětský koutek. Dojdu tam a ona nikde. Od předního stolu mi hlásí "Maruška si šla pro pití" vlezu do hospody a Maruška si už u výčepu objednala 2dcl 100%džusu za 25kč :D tak jsem to jen zatáhla :D no smála jsem se, ale trochu mě děsí , že to uděla tak automaticky a kam s ní chodí děda že....
18. črc 2011 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa někdo dělá techtle mechtle těsně před porodem, aby ten porod nastartovali ;-, pokud nemáš nějaké problémy, tak klidně můžete
18. črc 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leryl já vim, já si jen z moudrý knihy vybavuju , ze látka ze spermatu ho muže předčasně vyvolat a že kvůli tomu nekolik týdnu, ted právě neím kolik by nemělo, já to četla v moudrý knize, když jsem čekala Marušku. Jelikož mám ještě mooře práce tak bych radši at se porádně dopeče :D
18. črc 2011 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 asi něco na tom je, že to ještě více může rozjet porod. Mně právě po tom začali hrozné bolesti, fakt strašné. Jenže měla jsem vyvolávání, takže i do sprchy všude jsem musela s kapačkou, do toho ten klystýr, kontrakce. Fakt jsem myslela, že z toho zblbnu. Pak to přešlo a byly jen kontrakce a to se oproti tomu, co jsem zažila ve sprše zdálo jako růžová zahrada.:slight_smile:

@barbarkaaa sexík určitě můžeš až do konce, pokud je vše OK. Jen závěr hold nedotáhnout :grinning: , taky jsem to četla, že sperma může porod urychlit. :sweat_smile: Pane jo, to je Maruška odvážná, hlavně že se našla, musel to být šok. A super, že nepřibíráš, ja taky naštěstí né. Jenže mám nadváhu jak hrom, takže je to pro mimi i pro mne lepší, že roste jen bříško a kila né.

@allye1 To nevím, myslím, že je hodně maminek se sedavým zaměstnáním a miminka jsou otočená, takže bych tomu asi příliš nevěřila. Jinak my zatím taky hlavičkou nahoře. Ale prý je běžné, že se konečná poloha ustálí až kolem 36.týdne. No a ani pak není vyloučené, že se miminko může otočit.
18. črc 2011 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg : taky mě ta pověra byla tak trochu k smíchu, některé jsou naprosto divný, ale zas na druhou stranu některých se držím. :slight_smile:
19. črc 2011 v 06:06  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa do Řáholce, jo? :slight_smile: No vidíš, jak je holka jedna samostatná :grinning: . A to ani neseděla venku na "zahrádce"? :slight_smile: No, to se máme na co těšit, na dětičky naše.... :grinning: :grinning: :grinning:
19. črc 2011 v 06:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 já teda ossobně na určité pověry taky věřím.... např. kočarek, mytí oken atd.
19. črc 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klarisak na tyhle taky beru ohled, sice pověra, ale jen tak se nic nadarmo neříká. Kočárek už máme koupený dlouho, ale je u nastávají prababičky a pradědečka. Okna mi zase myl manžel - nekecám.
19. črc 2011 v 09:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 S oknama to neznán, napište holky, ať aspoň po malování mám výmluvu :grinning: ....
19. črc 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg no a není to těhotenství krásné :grinning:
19. črc 2011 v 11:10  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klarisak - tak zadej fantom vrchlabí A tam by ti to mělo naskočit...

@allye1 - třeba se ještě otočí,ještě má čas...Mě se taky prcek otočil nedávno...a taky jsem měla sedavý zaměstnání - ale od ledna už jsem teda doma.\na předporodním kurzu nám radili podložit nohy vysokým polštářem a přetočí se.....
19. črc 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg
@allye1 no tak me okna delala mamka, manžel by to asi nedal :slight_smile:
povera u oken je, že když myješ v těhu okna, tak se mimi uškrtí na pupeční šnuře. takhle to teda aspon znam já :slight_smile:
@dasty79 jj už naskočilo děkuji
19. črc 2011 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 no pak by šla asi ven,a le byla si u výčepu pro to pití :grinning:
ted už se směju ,a le žere mě kam ji děda tahá :angry: ona by si to sama nedovolila, tohle musí mít dlouhodobě naučený
s těma oknama to má určitě souvislost s tím zviháním rukou do výšky
http://mladazena.maminka.cz/scripts/detail.php?id=295269
jsem dostala na společným skypu sprdunk, za to že lepím strop, já to do tý doby něvěděla taky o těch rukách
@lennetfrigg ty to dej přečit, tam to o tom uklidu máš :sunglasses:
19. črc 2011 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
To já okna nemyju - až na podzim :grinning: Taky se bojím,aby se mimi neuškrtilo na pupeční šňůře.
A kámoška takhle blbla před porodem a pak se jí prcek otočil koncem pánevním - tak nakonec musela na císaře...
19. črc 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Porod urychluje: svařené víno, pití maliníku,lněné semínko,sexíček = sperma,......
19. črc 2011 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky já teda okna myla a nic... a ted se na ne chystam v ramci vyhaneni mimiska tak 3 tydny pred terminem..... Nesnesla bych aby mi je nekdo myl, jsme perfekcionista takze vse si delam nejlepe sama :grinning:
To lnene seminko - bacha na nej pri nespravne konzumaci muze mit ucinek opacny - zacpu...
19. črc 2011 ve 20:29  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsem dnes byla v té poradně...všechno je ok, srdíčko mrňouskovi bije o 106, byly slyšet i pohyby, teď jsou hlavně cítit :wink: jako vlnobití! :grinning: Tlak jsem měl ukázkový a vše prý supr, tak jsem moc ráda. Jen mi dr. předepsal další hořčík a dokonce ho mám brát 3x denně, právě kvůli tvrdnutí břicha..jen jsem se neptala, jestli ho teda můžu brát ještě ty tři týdny před porodem, jak tu někdo předtím varoval...ale snad ví, co dělá! :slight_smile: Jinak už v pátek nastupuju na mateřskou, je to fofr, jak to uteklo...přes tři měsíce na PN a najednou MD! Doufám, že budou aspoň trochu slušný penízky! :grinning: Dnes nám volali, že si můžeme přijet pro kočárek, jsem zvědavá :wink:

@lennetfrigg Taky jsem slyšela o sexu, že když třeba přenášíte, vlítnete na to a hodně ho to urychlí :grinning:

@klarisak Taky neznám pověru o oknech...ale upřímně, já se s mytím netrápím, umyla jsem je po tom, co nám dělníci dodělali v březnu fasádu, pak na to nalítalo spousta pylu (to mě naprdlo) a od tý doby jsem to neřešila...nejdřív to plánuju na podzim :grinning:

@dasty79 Já slyšela o sexu, maliníku a lněném semínku, to ostatní neznám...doufejme, že to nebudeme potřebovat :slight_smile:
19. črc 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ptaly jsme se s holkama porodní asistentky,jak nejlépe konzumovat LNĚNÉ SEMÍNKO - tak to 1 lžičku dát do pusy a zalít 2dcl vody - ono to v těle nabobtná a je to .....Nemá cenu vařit nějaký lektvary,apod.A to už se může brát klidně teď :slight_smile:
Ale MALINÍK se má mít od 36tt :slight_smile: (klidně litr denně)
Dobrý spouštěč KOJENÍ je MELTA :slight_smile: Ještě lepší než nějaký kojící čaje,tak si uvařit denně do termosky 1 litr.

@jajapaja23 - taky jsem byla včera v poradně.Taky mám vše celkem ok.Já teda mám to CS už 2,ale to jsem měla i před měsícem v poradně a teď se to nezhoršilo,tak jsem ráda :slight_smile: Taky teď hodně cítím pohyby - to je mazec,mimčo snad vůbec nespí...Taky mám další hořčík napsanej a dr. jsem se ptala,do kdy se může brát a on říkal do 36tt!!!!!!Tak si ho dej 2 tt a vyprdni se na to radči....Já jdu teď už do poradny za 14dní a taky dostanu papír na mateřskou - hrozně to letí...
Máte už doma kočárek?dej fotečku
20. črc 2011 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes jsem byla pro změnu u obvodního mudr a tak jsem dostala antibiotické kapky do uší - ucho mě bolí jak čert - zánět. Fakt super :cry: . Za chvíli to tady v práci zabalím a jedu domu.
20. črc 2011 v 10:28  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 - vyprdni se na práci...Teď toho je nějak hodně - dost lidí je nastydlejch.
Já mám taky antibiotika na kašel a zánět hlasivek.To je tím počasím .- jeden den vedro a pak o hodně stupńů míň...Tak pěkně odpočívej a brzo se uzdrav :slight_smile:
20. črc 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek