• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@allye1 Mně se mrňousek taky pěkně v noci převaloval v břiše o 106. :slight_smile: Jinak monitor budeme mít půjčený od známé, tak snad to bude v pohodě. Jen nám asistentka říkala, že starší monitor než dva roky není spolehlivý, ale prostě tomu budu důvěřovat, protože člověk nemá pořád na nový věci! :wink:
27. črc 2011 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Měli jsme doma debatu o tom, kdy a jak vlastně poznám, že mám kontrakce. A já vlastně ani nevím. Jak je poznám, existuje zaručená zmínka, že jsou to právě ony? :unamused:
27. črc 2011 v 16:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 přesně tak, není možný pořizovat vše fungl nové :wink:
27. črc 2011 v 16:48  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 Tak na tohle se ptám sama sebe stále dokola...ptaly jsme se na to s holkama i asistentky a ta nám řekla, ať se nebojíme, že to určitě poznáme, ale jak...to nevím!!! :grinning: :grinning: Možná lepší nevědět...snad nám příroda napoví... :wink:
27. črc 2011 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ taky jsem ji měla, použila jsem jí i když jsem měla holku :wink:
27. črc 2011 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 řekla bych,že to poznáš a možná Ti před tím praskne plodová voda jako mně u Barči
27. črc 2011 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 monitor jsem na Barču neměla, ted mi ho může půjčit kamarádka, ale nejsem si jistá, jestli ho chci, jak se znám, zapomenu ho vypnout večer při kojení a bude poplach :wink:
27. črc 2011 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leryl poznám, ale jak :unamused: ? Jsou to jakoby křeče, nebo k čemu bys to přirovnala? A to jsem si myslela, že budou nejdřív nepravidelný a po prasknutí vody budou už pravielně. Je asi vidět, že s tím nemám zkušenosti, co? :wink:
27. črc 2011 ve 20:06  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leryl Toho jsme se taky báli, ale když máme možnost si ho půjčit zadarmo (jinak bychom si ho asi nepořizovali), prostě ho zkusíme a případně při nespokojenosti ho odpojíme a vrátíme, taky mám strach třeba z falešnýho poplachu, ale zase to může zachránit život tomu malýmu...i když na tohle teda myslet nechci :unamused:
27. črc 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 každému voda nepraskne, jsou to prostě bolesti břicha, které se opakují v intervalech, od poslíčků se dají poznat tak, že se naložíš na chvíli do teplé vany a když to neustoupí ,tak to bude asi ono :wink:
27. črc 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně tak, já poslíčky vůbec neměla za celé těhu, nebo ne takový abych je postřehla, nebo já nevím. Stahy mě začaly hned po 7 minutách a porád se mi chtělo na záchod na velkou. Vodu mě "vypustil" taky až v porodnici na lehátku, když hmatal jak moc jsem otevřená.

Jinak trubičku jsme měli taky, uplně obyč s lékárny slabounkou gumovou, prostě namastit , použít, umýt a je připravená na příště. Maruška na ně moc netrpěla , jenže to někdy nepoznáš proč brečí. Takže rituál mrknout do plíny a pokud nechce jíst a stejně brečí tak zkusit "vypustit" a někdy to bylo ono.
27. črc 2011 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji všem dobré ránko. Pro mě byla dnešní noc úmorná. V půlnoci jsem ještě nespala a ode 3 ráno do 5 jsem koukala do stropu. Chytly mě tak neuvěřitelně záda, že to nešlo spát, ležet, prostě nic ! Opravdu záviděhodná noc. A teď padám na "hubu" :grinning: .
28. črc 2011 v 08:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 Tak to jsme měli podobnou noc, ja čuměla do stropu už od 1 hod, navíc se mi udělalo špatně. Měli jsme včera na oběd bramboráky a nesedlo mi to, tak to šlo horem dolem. Když už jsem začínala kolem 5 hodiny ráno usínat, tak se vzbudil malý. Se mu zdálo, že jsem šla někam pryč. Tak plakal, pak chtěl ležet výhradně u mne,na ruce. Tak mám bloklou krční páteř. Fakt taky katastrofa, takže Ti plně rozumím :confounded:
28. črc 2011 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa - tak to je smutný :frowning2: To mě je líto :frowning2:
My máme doma mazlíčka psa a je to naše první miminečko a taky bych si to bez něj neuměla představit......

@nelina - krásná váha miminka :slight_smile: a ty čekáš klučíka?a nebo taky překvápko jako my?

Takovej rychlej porod bych taky brala :slight_smile:

@allye1 - já monitor dechu asi ne...Kámoška si na to nemohla zvyknout,pořád při každým braní mimča to vypínat....Dřív to taky nebylo a maminky to zvládly.Jinak někde to půjčují v porodnicích.
28. črc 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 - taky se mě prďolka o 106 vrtí :grinning: Včera mě tak mimčo koplo,že jsem úplně poskočila a manža se tomu smál :grinning:
Nám porodní asistentka říkala,že kontrakce určitě poznáme
:grinning: že se nemusíme bát - ta bolest asi nejde přehlédnout :grinning:
Ale pozor na tu teplou vanu - ta prej při rozjetém porodu může zastavit kontrakce a pak se porod prodlužuje...
28. črc 2011 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg hele víš co, svedeme to na špatnou konstalaci hvězd :grinning: . Teď už jsou záa relativně ok, ale na naoc se fakt netěším....... a tobě taky nezávidím :unamused: Ale my jsme holky statečný a nějaký "výmysly" nám přece nevadí :wink:
28. črc 2011 v 11:16  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 a to znám i rychlejší :D ale ta to měla za odměnu, mnoho potratů, tak to vzdala a zaměřila se na focení a korálkování , což ji dostalo s těch smutníček. pak jsme ji psaly at to ještě jednou zkusí. A ono to vyšlo po letité pauze ne 39 se dočkala syna. jela na kontrolu a za hodinu neměla co rodit.
28. črc 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@barbarkaaa - tak to je taky krásný příběh :slight_smile: Ta si to opravdu zasloužila!!!

Holky jakou máte koupenou matraci do dětské postýlky???Mě dr. říkala,že pro malé miminko stačí molitanová :slight_smile: A máte i chránič matrace,nebo jak to řešíte???
Já mám 1 prostěradlo a to by mělo chránit před pročůráním matraci,ale další 3 prostěradla mám obyčejná,tak nevím jestli mám koupit ten chránič matrace.
Někdo mě radil omotat matraci potravinářskou folií a taky to splní ten účel :grinning:
28. črc 2011 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 matraci do postýlky malá podědí po mě, je zachovalá a tenkrát na mě rodiče nešetřili. Chránič matrací už mám koupený a stál kolem 300kč. A prostěradla i povlečení mám dvoje, to snad bude stačit. :wink:
28. črc 2011 v 16:08  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co děláte, když vás chytnou bolesti v zádech a ve kříži?
28. črc 2011 v 16:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 na bolesti v zádech mi pomáhá protahování na míči, protahuju se denně a jak na něj nevlezu, je to hned v noci cítit. Pokud už mě záda bolí, tak mám nahřívací pytlík, uvnitř je nějaká rašelina, pytlík strčím do mikrovlnky, ohřeju a pak si ho při spaní dám pod záda .... hmmm to si lebedím :wink: , krásně to ty záda uvolní :grinning:
28. črc 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem koupila matraci pohavkovomolitanovokokosovou, je to tvrdší matrace a někde jsem se dočetla, že tím působí proti syndromu náhlýho úmrtí. No nevím, jestli to tak opravdu je, ale už je koupená. Chránič matrace jsem dostala, takže to jsem nemusela řešit :grinning:
28. črc 2011 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky taky jsem slyšela od zkušené maminy, že přesně rozpoznala poslíčky a začínající porod pod teplou sprchou, poslíčky to uklidní, ale porodní kontrakce to posílí a u druhého porodu se chudina skoro bála osprchovat, když byla doma sama :grinning:
28. črc 2011 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,já mám termín 19.září a přijde mi,že se poslední 2 měsíce táhnou jako slimák :frowning2:
28. črc 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Madračku bude mít po Marušce, měli jsme ji podarovanou.
Heh já jsem šťastná že mě ty záda nebererou a někdy se fákt divím, že zatím nic.
28. črc 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kotatko_nikolka jéé já mám právě úplně opačný pocit, nějak mi to utíká rychleji, že už i přemýšlím nad tím, abych to všechno stihla :grinning:
28. črc 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem vás zase dočetla...za dnešek jsem se nedostala na net, až teď...vezmu to postupně, dokud vím, co vše jste psaly :grinning:
S těma kontrakcema nám říkala to samé asistentka, že to prostě poznáme, tak doufejme, že to poznám :wink: Na noci se teď taky netěším, nemůžu usnout, pak se převaluju a budím stále na záchod...za to ráno zaberu tak, že nevím, kdy pak vstanout :wink: Ale naštěstí mě žádné bolesti netrápí!! Spíš výjimečně třeba občasná křeč do břicha nebo silnější kopanec :grinning:
Do postýlky mám taky matrace ještě po nás, takže cca 25 let staré, ale fakt zachovalé, jak nové a tak to neřeším..."chránič" matrace nebo jak to nazvat jsme pořídili za 190,- kč, pak jsme zjistili, že by stačilo dát na prostěradlo třeba dvě ty přebalovací podložky (takové ty papírové, z jedny strany omyvatelné), ale už to nebudu jinak řešit, když jsme to koupili. :wink: Zbytek do postýlky, jako povlečení, prostěradlo budeme řešit na doporučení známých příští týden nákupem v Polsku, mají to srovnatelné kvalitou jako u nás a mnohem levnější :wink: DOBROU :slight_smile:
28. črc 2011 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak mi přijde taky spíš, že ten čas letí neuvěřitelně rychle!!!! :wink: A hlavně si začínám trochu připadat jak slimák...všechno mi díky bříšku trvá dýl, tak toho moc už nedělám a stále si spíš užívám toho prozatimního "klidu" :grinning:
28. črc 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ pozor na to prohřívání, na kříž si to nedávej :wink:
28. črc 2011 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 já jsem na Barču kupovala chránič matrace od emitexu a jsem spokojená, dá se vyprat v pračce, nejvíc jsem jí ocenila, když začala být bez plínky
28. črc 2011 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek