• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@barbarkaaa a myslíš, (jako již zkušená matka :wink: ), že si ho mám koupit?
4. srp 2011 v 16:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Znamená něco, když mě bolí břicho, jako bych měla dostat menzes?
4. srp 2011 v 16:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 takové projevy můžou mít i poslíčky. Mně to taky někdy dělá a k tomu mě začnou bolet kříže, někde jsem to četla, ale už nevím kde. Myslím, že to nic není, že se jen tělo začíná připravovat. Každopádně, kdyby ty bolesti byly moc silné, tak za kontrolu u dr. nic nedáš. :wink:

No a já holky měla včera strašný den. Nevím, zda jsme to s manželem nějak chytli od malého, jak tak zvracel. Ale asi jo, protože jsme to měli podobné. Manža strávil na záchodě den a noc, ale pak už dobré. Za to já k tomu dostala horečky, bolelo mně úplně všechno v těle, každý kloub, nemohla jsem ani vstát z postele a k tomu strašné křeče v břiše. Fakt jsem se i bála a uvažovala, že si zavolám sanitku. Ale pak jsem volala dr. a ten říkal, že miminku to neublíží, pokud cítím pohyby, tak dobré. Takže Paralen, Smecta a dneska už je líp. Ale něco tak strašného jsem dloho nezažila:frowning2: Ještě, že manžel to měl o den dřív, tak byl už včera lepší a staral se o mne i o Tedíka. Sama bych nezvládala. :confounded:

Jinak jak jste se bavili o plínečkách, tak do začátku jsou určitě dobré látkovky. Nevím, jak Vám třeba doporučí v porodnici nebo, co Vám bude vyhovovat. Ale ja zpočátku dávala jednorázovku a do ní klasickou plínu. Jednak to je dobré kvůli širokému balení - na kyčle a jednak máte kontrolu, když kojíte, kolik plineček Vám prcek počůrá. U té jednorázové to tak nepoznáte. Jinak určitě záleží na tom, kde a od jaké firmy je kupujete. Ja jsem třeba koupila už před třemi lety, české, sice byly dražší, ale kvalitou se vyrovnaly. No, ale mohlo se za ty tři roky taky hodně změnit.
4. srp 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa Fotky nádherné, fakt paráda. A co používáš za foťák? Ne, že bych tomu nějak rozuměla, ale toužím taky po takových fotkách. Fotit mně hrozně baví, jenže na lepší přístroj hold není. Takže fotky jsou dost o ničem. Třeba se k tomu jednou taky dostanu. :grinning:

@allye1 Mně Gravimilk nepomáhal, ale tak mne nepomohlo nic, ani homeopatika, melta, častější kojení :confounded:
4. srp 2011 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nevím, zda Vám to půjde zobrazit, ale kdyby jste byli na FB, dáte nám prosím hlásek:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=259655087377860&set=o.108770395819917&type=1&theater

Předem děkuji :grinning:
4. srp 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
4. srp 2011 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg nejde mi to ani na jednom odkazu
4. srp 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 ahoj, pokud už bereš těhu vitamíny, tak je to asi zbytečné, ale jestli žádné nebereš, tak to budeš mít místo nich
4. srp 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa Já jsem uvažovala o balíkách obilí jen kvůli tomu, že se mi to líbí...pár fotek v obilí už mám a teď ho tu už všude sklízí, takže to asi nestihneme :unamused: Uvidíme, ale s manžou bych pár fotek s bříškem dohromady ráda! :slight_smile: Jinak ty tvoje fotky s malou jsou úžasnýýý!! :slight_smile:
4. srp 2011 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg odkliknuto, jsem si tě dovolila přidat
mám amatérskou zrcadlovku canon 450d ale je to hodně o objektivech, radši jeden lepší než setový, prostě víc světelné,a by se dalo kouzlit se clonou a i ta kresba je hodně znát. Pro laiky vysvětleno, je prostě lepší treba než základní levny setový objektiv (většinou se prodává právě s tělem fotáku) který muže zoomovat ale má naprd kresbu a světelnost , je třeba lepší obětovat pohodlí a koupit i ten nejlejnější objektiv s pevným ohniskem a velkou světelností, což je třeba právě tech 50mm a stoji necelé 3000, S pevným ohniskem znamá to, že nemůžeš zoomovat ale musíš si za objektem popojit jak to bylo dřív. Zrcadlovka se dá už pořídit celkem levně,ale člověk si musí stanovit priority co obětuje (myslím třeba to pobobíhání) a jestli mu to za to stojí. Moje fotky jsou lepší od tý doby, co jsem se o to začala vic zajímat, pochopila trojůhelník ISO, čas a clona a začala fotit na plnej manuál.
naučit se vnímat světlo, kompozici...je toho hodně ale stoji to za to, aspoň mě :slight_smile:
@jajapaja23 díky a věřim ze vyjdou. Chce to mit foták porád u sebe a jen co uvidíš balíky, šup do nich

@allye1 za mě ne, a když holky píšou že nezabral. Když to řeknu blbě a musím se vracet s těm dobám zlým , kdy jsem kvůli tomu.....měla hlad a přežívala na chlebu k snídani, obedu a večeři plus mliko aby bylo na vápník aby měl on(jež za ten náš stav tou exekucí mohl a přesto nadával mě) a neřval a Maruška aby měla maso (od toho roka do 2)pak už jsme utekli, když bylo kam . Tak jsme tu podporu kojení doháněla čajem pro kojící matky, ten fakt fungoval.
5. srp 2011 v 00:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa děkuju za radu. Teď je toho na trhu tolik, že chvílema ani nevíš, jjestli to vážně potřebuješ :unamused:
5. srp 2011 v 07:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 Tak jak jste pořídili a jaký byl výlet do toho parku? :wink:
5. srp 2011 v 07:10  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1
přesně tak

@lennetfrigg jsem se v noci nějak rozžvanila ale zkráceně jsem chtěla řict, že jenom o fotáku to není. Dělá to hodně , ale i spousta věcí okolo. Znám lidi co čarujou kompaktem a lidi co maji profizcadlovku a fotky maji jak z kompaktu.
5. srp 2011 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 - to jsou poslíčci :slight_smile: to já měla poprvé v neděli - bolelo mě takhle břicho asi 2h.Na cvhilku jsem si lehla a pak ok.A odpo jsem pak šla na prochajdu.Poslíčci můžou být cca celý měsíc před porodem.
Kdyby to trvalo dýl,tak radči zajdi k dr. :slight_smile:

@barbarkaa - krásný fotečky :slight_smile:

@lennetfrigg - tak už vám je dobře???Kde jste k tomu přišli?

Na KOJENÍ je prej výborný buď kojící čaj a nebo MELTA či CARO :slight_smile: popřípadě Homeopatika :slight_smile:
5. srp 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Doufám, že už je vám líp...mně je naštěstí pořád dobře, jen to hrozně letí a jsem občas unavená, prostě to jde nějak pomaleji :wink:

@barbarkaaa Jasný, však já se na to těším, jen stačí mít trochu štěstí na něj. pěkný prostředí a čas se sejít s manžou a ségrou, kt. nás asi bude fotit. :slight_smile:

@allye1 Pořídili jsme všechno, co jsme chtěli :grinning: Jen jsem v tom nakupování zapomněla na druhý prostěradlo, tak zatím musí stačit opravdu jen jedno. Jinak plíny jsou tak, jak jste je popisovaly s holkama...průhledný, kvalita nic moc, ale tam nic jinýho neměli, tak jsem si jich 10 koupila...uvidíme, jestli jich budeme potřebovat nakonec víc a případně dokoupím kvalitnější tady u nás. Povlečení a prostěradlo je moc pěkný, snad to vydrží :slight_smile: Jinak jsme ještě koupili jednu přebal. podložku, něj. hrkátka na postýlku, do kočárku a pak ještě věci manželovi do dílny, tak byl taky spokojený :grinning: Jinak jsme pak přejeli do Dusniki Zdroji (nebo tak nějak se to píše) do městského parku, kde jsme poobědvali ve výborné pizzerii!! Ceny o dost levnější než u nás... :wink: Nedaleko je ještě národní park, ale ten si necháme na příště...měli jsme toho dost i tak, přeci jen člověk celý den jen chodil :sweat_smile:
5. srp 2011 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Myslím, že jsem taky tento týden poprvé měla poslíčky...nevím teda přesně, jestli to bylo ono, protože jsem ty bolesti podbřišku jako "na krámy" měla jen několikrát, ne pravidelně...ale ať si "tam" prcek ještě chvíli klidně počká :grinning:
5. srp 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsem dneska dala prát poslední várku pidivěciček, tak to případně o víkendu snad vyžehlím a připravím...dnes jsem se pustila totiž do žehlení prádla a zvládla jsem jen naše, na to malý mi už nezbyly síly, co jsem se vyšťavila při vaření oběda :sweat_smile: Takže víkend to jistí :slight_smile: Pak už jen složit postýlky, povlíknout a pomalu to bude snad všechno připravené pro třetího člena rodiny :sweat_smile:
5. srp 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 super že jste si to uzili, tim posledním příspěvkem mě uplně děsíš :D
5. srp 2011 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 vše nakoupeno, za chvíli nachytáno, no perfektní :wink: . Hlavně, že jsi sehnala vše, co jsi chtěla. :wink:
5. srp 2011 v 16:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaa - ty máš výhodu,ty už máš vše nachystané po prvním prckovi,ne?

Já už mám taky dá se říct vše vyprané,vyžehlené a nachystané.Ještě začít cvičit s Epi nem a za chvíli se může rodit :grinning: až se mimískovi bude chtít za náma :slight_smile:

@jajapaja23 - to je fajn,že jste v Polsku pořídili a že jsi tam neporodila :grinning:
6. srp 2011 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa Já nechci děsit, ale už to mám opravdu za pár a nějak moc rychle to letí.... :wink: Takže tohle nachystaný chci raději mít předem :sweat_smile:

@allye1 @dasty79 Taky jsem ráda, že jsem tam neporodila :grinning: :grinning: Ale to bychom snad v nejhorším stihli do Náchoda :slight_smile: Jinak nakoupit se tam dá opravdu za slušné ceny oproti u nás :unamused:
6. srp 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 Jsi šikovná, že máš vše připravené. Koukala jsem, že mám termín jen pár dnů po Tobě, takže bych asi sebou už taky měla hodit. :wink: Ja teda vypráno mám skoro všechno, chybí mi spíše jen věci do postýlky, povlečení, deky apod. Ale to už mě tolik netlačí, pro miminko chci nachystat z počátku koš a postýlku sestavíme, až se vrátíme z porodnice. Teď bychom ji neměli kam umístit. Máme totiž k velké posteli přidanou postel od manžela. Tam bude pak postýlka, taťka se odstěhuje do ložnice, co budeme mít. Totiž ji budujem, tak je to takové přesouvání z místa na místo. :sunglasses:

@barbarkaaa děkuju za info k fotečkám, bratránek taky fotí foťákem Canon, ale on zase fotí zvířata a přírodu, takže si dokupuje objektivy, které na dálku vyfotí ostré fotky a jsou rychlé. Teď si koupil i nějaký, který nastaví a hezky z úkrytu zapne na dálku, aby zvířátka nevyplašil. Ale má taky krásné fotky a baví ho to. A hlavně má na to i čas. :wink:

@allye1 tak hlavně, že jste s miminkem v pořádku. No, pomalu se to blíží, tak se fakt tělo začíná připravovat. Zvláštní, že Ti nepomohla ta teplá voda. Ja teda teplou vodu nepraktikuju, ale lehnu na levý bok a většinou to přejde. :wink:
6. srp 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 - no jak co,něco už se tam ani moc nevyplatí.Dřív se to v Polsku vyplatilo víc...
Taky pěkně podražili.
Nevšimla sis za kolik mají matrace?

@allye1 - mě taky na poslíčci pomáhá když si na chvilku lehnu na levý bok a za chvilku to přejde.

To jsem zvědavá,která z nás bude mít první porod za sebou :slight_smile:
6. srp 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 no ono to bude někde na půdě, jenže nevím k de a v jakým stavu. Já to tenkrát dala do stodoly, když jsemmusela během 10dnů vystěhovat sama naši 2+1 , když Marušky biologickej prochlastal nájem. No a to bylo před Vánocema , tak se pak řešily aspoň klidný svátky a stěhování do našeho pidibytečku přiděleného městem a strejda mi moje věci co se mi nevešli do pidibytu natahal na půdu kam je přistup jen s kladkou. Takže nevím jak se tam dostanu ahlavně ješli se do toho za 3 roky nepustili myši :( snad ne no. Byla jsme tam,ale tu jednu obr krabici neviděla.
A až se tam vlezu tak to musím zrovna sundat, prtože je tam fakt blbej přístup a tady teď místo fakt není. Je tu 60krabic všeho druhu a přeskakujem.

@lennetfrigg
já toho svýho křapíka taky zapnu na dálku ale musím dokoupit dálkovou spoušť , a jdu do ní, je to lepší než dobíhat na samospoušt hlavně se líp osří , jinak se fotek s Maruškou asi nedočkám :D
6. srp 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg díky za tip, příště ten levý bok zkusím .... :slight_smile:

No děvčátka, opravdu se Vám to blíží, ono celově dá se říct, že nám všem. Neví se dne ani hodiny :wink:
6. srp 2011 v 11:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Jojo, ptala jsem se, jen jsem zapomněla napsat...mají matrace od 300 Kč zhruba do 700 Kč...podle toho jakou potřebuješ...nejlevnější je molitan, pak ty tvrdší, ale to si člověk musí asi okouknout sám :slight_smile: Ještě se lišily tlouštkou, výběr měli slušný. Co já pamatuju, jezdili jsme s našima do Polska dřív dost, všechno se tam většinou vyplatilo, teď je to samozřejmě trochu horší, člověk musí vybírat, ale i tak vybere za levnějc :grinning:
6. srp 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Pozor, nemám ještě vše...to ani náhodou, tu postýlku taky ještě nemám zkompletovanou, ještě čekám na dodělání peřinky, pak to teprve dořeším. Ještě mě čeká žehlení těch pidivěciček, to jsem včera už nezvládla. Stejně myslím, že po porodu teprve zjistím, že toho dost ještě nemáme a tak...prostě uvidíme :slight_smile:

@allye1 Jojo, letí to jako blázen...ne že bych to chtěla mít dřív za sebou, ale fakt nikdy nevíme, kdy se mrňouskové řeknou o cestu "ven" :sweat_smile:
6. srp 2011 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se v noci kochala touhle fotkou. To by byla památka hodná na plátno, ale najít místo a človíčka za foták :slight_smile: http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/284632_191534224244081_118417058222465_534029_6466672_n.jpg
6. srp 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčiny, dneska v noci jsem měla jen slabounké poslíčky, ale ráno jsem na toaletním papíru našla malinké stopy krve. Stalo se vám to někdy a mám se lekat nebo to nic není? Pak už jsem nic nenašla, tak nevím co si o tom myslet.
7. srp 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ ahojky,neodešla ti zátka????já nevím jak to pak pokračuje dál.....

@jajapaja23 - moc děkuju za zjištění té matrace,ještě se do Polska tento týden vydám a koupím nějakou,Moc moc moc díky :slight_smile:
7. srp 2011 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek