• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@leryl Já budu mít nakonec ještě jednu, tak se mi to bude hodit...jednu budu mít nadoma a druhou na převážení třeba povenku nebo jak bude potřeba :slight_smile: Jedna známá mi taky půjčí fusak, i když budu mít ještě jeden po nás a takový ten fleecový pouzdro nebo jak to nazvat právě do autosedačky na prcka, tak jsem ráda :grinning:
14. srp 2011 ve 23:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 mrknu pak, dnes odpadám
u nás vyživnej den dopolko jsem motala borůvkový knedle, pak dáchanec, pak se řešilo co s čubou, páč vodítko bylo u našich páč bylo včera k nenalezení spadlo do belíka tak ho mamča dopolko vzal k nim. a když ji tu necháme zavřenou bude řvát na celej barák, a příteli se nechtělo jit přes 2 ulice pěšky , tak náhradní program byl jet do MB shánet dárek, takže čuba byla zavřená 2,5 hodiny v autě. Když jsme přijeli chtěl si uvařit kafe, vyhodilo to zásuvku, je uplně vyhořelá, opět. Nahodit pojistky nejdou protože prská ze zásuvky jen co se zapne šťáva. Nejde proud v půlce bytu. Zrovna přes kuchyň a chodbu kam několikráv v noci letím, čurat. Toaleťák položenej jinde(pořád říkám dávat věci na své místo) tak jsem ho v tý tmě hledala a jako bonus se podemnou urvalo prkýnko a potmě no nenamontuju , takže v noci budu padat do záchoda a na studený. :D
15. srp 2011 v 00:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa Tak jak to čtu, tak máte teda nechtěně hodně "veselo" :unamused: S tím prkýnkem je to už taková kyselá třešnička na dortu :wink: Tak ať to dáte brzy do kupy! !!! :wink:
15. srp 2011 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
heh prkýnko jsem se dnes pokoušela opravit páč chodim fakt často a studilo to děsně a hlavně jsem se nemohla zvednout a v tom malým prostoru jsem se nějak tim ohýbáním přidusila a začal mě bolet spodek, že mě bylo pak tak zle, že jsem od 10 pospával na gauči. Už to jde, pořád chválím Marušku, to je tak zlatý dítě že mě nechá, když takhle odpadnu a sama si hraje
jinak zásuvka čeká na elekrikáže, už mě kvůli chlapovi tady hožela jedna a ta byla normálně v týhle byly jen dva dráty a fáze rozhozený na dvě strany jen kusem drátu :O/
15. srp 2011 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky - kdepak všechny jste?
Venku,když je konečně zase sluníčko,že?
Dnes jsem byla poprvé na monitoru a za týden jdu zase :slight_smile:
Na porod to zatím nevypadá,tak můžu v klídku cvičit.....
A co ostatní - už se to u někoho chystá???
16. srp 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Ahojky, jojo, dnes je konečně zase pěkně a prý má ještě být aspoň do čtvrtka, tak to snad klapne, hned ta nálada je o něčem jiným :grinning:
Já byla dnes dopo na nákupech, ještě dokoupit pár věcí na mrňouse, pak plíny v akci, tak máme snad na chvíli zásobu, stejně teprve uvidíme, co mu bude nakonec vyhovovat :wink: Jinak já se k porodu ještě nechystám :grinning: :grinning:
16. srp 2011 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky jsem jen nakukovala, nějak nevycházel čas. O víkendu jsem konečně domalovali kuchyň, ale nemám ještě vše douklízené. Pak jsem už konečně začala žehlit věcičky, protože fakt zjišťuju, že mě začíná tlačit čas. Dneska nám ale konečně dovezli skříň pro Tedíka, tak do komody můžu začít ukládat věci pro miminko. :grinning:

Dneska jsem byla i v poradně, taky jsme točili ozvy a měřili jsme miminko. Ale neříkal mi kolik má, jen že velikostně odpovídá. No a mám předběžné stanovený termín císaře na 1.9. Tak uvidíme, zda se to podaří dle plánu a zda se miminko ještě nerozhodne jinak. Jsem z toho celkem nervozní, ale ještě mám dva týdny psychických příprav.
16. srp 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Tak to máme skoro na den stejný termín...mně předpověděli 2. září :wink: Já jdu na monitor ve čtvrtek, tak doufám, že to bude v pořádku jako posledně :wink:
16. srp 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 určitě bude, taky ale bývám nervozní. Je to vždy ale super pocit, slyšet srdíčko tlouct. Mně pak miminko usnulo, tak to vzdali, ale i tak naměřili celkem dlouhý záznam. No, já ten termín mám předběžný, zatím domluvený pouze s dr., ale příští středu mě čeká předoperační vyšetření, takže prý se ještě domluvíme stoprocentně - asi podle plánu operací v nemocnici.

Dneska jsem zase vyžehlila hromádku :grinning: Mám těch věciček hodně, tím že to mám fakt zhruba do jednoho ročku, tak je toho plná skříň. Ale tak pomalu to dožehlím. Zítra ještě musím na krev, přišlo mi to sice zbytečné, když mi znova budou brat krev za týden v nemocnici, no ale co nadělám.

Tedík už každému na počkání vykláda, že budeme mít miminko. Teď jak jsme malovali, tak ho vzala mamka na hřiště a nějaké cizí paní tam povídal, že maminka má velké bříško a umývá okna. :slight_smile: A dneska zase na hřišti všechno vykecal, se ho nějaká paní ptala, jak se jmenuje. Tak řekl, že Theodorek a že budeme mít miminko. No, sranda s ním. :wink:
16. srp 2011 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lennetfrigg
Maruška taky nevykecá jen to co neví, viz. naše poslední návštěva UTZ kde vyžvanila i to, že střejda říkal že čekám netopyra. :D
jinak jsme včera byli v Babilonu v akváči , byla to paráda ale 5 hodin s drakem ve vodě bylo náročný.
17. srp 2011 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
nakukuju a koukám že jsem ostuda v Babylonu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. srp 2011 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Já jdu na monitor zítra, tak jsem zvědavá :wink: Jinak jsem se dnes pustila do menšího úklidu kuchyně, tak jsem ráda, že to mám za sebou, až se člověk diví, jak to vypadá navenek a pak když se do toho pustí...síla :wink: A když bylo hezky, tak jsem taky prala a zítra si dám fakt jen pohodičku, nejdřív ten dr., pak ke kámošce, takže pohoda :wink:
17. srp 2011 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23
užij si pohodičku, mě na zítra slíbil desku , tak pak bude záhul, snad už konečně to dotáhnu do finále a dřív než píďalka
18. srp 2011 v 00:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa tak ať to výjde a máš kuchyň hotovou. Musí to být nýročné vařit v takových podmínkách. Mně teď stačí, že nám došla plynová bomba. Nová bude až zítra, jinak se tam manžel z práce nedostane, tak chodím vařit k mamce - o patro níž a to běhání nahoru dolů, no mazec. Tak většinou obědy teď dělám pečené v troubě, tu máme na elektřinu. :wink:

@jajapaja23 odpočinek je třeba, tak pak napiš, jak na monitoru. A jak se jinak citíš? Jsme si termínem nejblíž, pokud jsem dobře koukala. Mně třeba hodně tvrdne břicho i při běžné chůzi i poslíčky mívám celkem často. No a ke všemu mě začalo bolet břicho i při běžném sezení. To ale asi souvisí s tou jizvou po císaři, před tím mě to bolelo, jen když se to břicho namáhalo, třeba v dřepu nebo při otáčení ze strany na stranu. Ale teď už i běžně. Tak snad to do toho 1.9. doklepu :wink:
18. srp 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 s tím úklidem jsi to trefila, já si teď taky říkala, že udělám trochu úklid, protože se mi pak třeba nebude chtít a docela jsem koukala a to jsem si myslela, že mám čisto :grinning: Takže to budu muset trochu zrevidovat :grinning: :grinning:
18. srp 2011 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holčiny dneska je super letní počasí, tak si to sluníčko pořádně užijte. Bůhví, kdy se zas budeme takhle slunit :wink:
18. srp 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě by mě zajímalo jestli kupujete ohřívačku lahví. Poradíte mi, jestli je potřeba nebo vystačím s obyč mikrovlnkou?
18. srp 2011 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ my byli na umělém mlíčku od šestého týdne a ohřivačka mi nějak nechyběla, vystačila opravdu běžná mikrovlnka. V noci, když už pak byl malý větší, jsem si dávala teplou vodu do termosky a chystala mlíko přímo z postele. Abych pořád nemusela vstávat a lítat, takže jsem si to udělala pohodlnější:slight_smile: A hlavně, třeba budeš kojit, tak ji nebudeš ani potřebovat. :wink: Takže jsem o koupi neuvažovala ani teď. :grinning:
18. srp 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,nevíte jak to je s papírováním :angry: Před14 dny jsem ukončila nemocenskou a teď budu těch 28 týdnů na mateřské,nebo rodičovské dovolené?a stačí jen odevzdat ten papír od dr. - ukončení nemocenské a nárok na mateřskou svému zaměstnavateli?nebo musím něco ještě někam odnést???na sociálku,nebo jinam????
Já jsem z toho úplně magor :sweat_smile: abych něco neprošvihla....
Já dala jen zaměstnavateli papír - tak jestli to tak stačí??????????
18. srp 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já teda jsem proti mikrovlnce a ohřívačku mám, koupila jsem použitou a dost jsem jí využila i na cestách. Celou noc jsem tam ohřívala vodu a když se malá vzbudila tak jsem prostě jen zamíchala mlíko.
18. srp 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 stačí když dáš zaměstnavateli ten papír od doktora, kde máš uveden předpokládaný termín porodu a datum, kdy jdi nastoupila mateřskou, on to vyplácí zaměstnavatel, takže nikomu jinýmu už nic hlásit nemusíš až tohle období skončí, tak to teprve vyplácí sociálka :wink:
18. srp 2011 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg a @mikeskab díky moc za názor, takže jsem pochopila, že pokud budu kojit, tak jí fakt nepotřebuju a pokud budeme na umělým tak asi záleží, jak to zvládnu :wink: Díky moc holky, ten blbej pocit, že určo ještě něco potřebuju :grinning:
18. srp 2011 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ díky,já najednou byla zmatená,abych o něco nezapomněla zažádat a nepřišla o korukny...
Takže to bude chodit v den,cca co mě chodila klasická výplata?a nevíš jak to vypočítávaj?to by mělo být o něco víc,než byla nemocenská,ne?
18. srp 2011 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dasty79
já první mateřskou měla dokonce větší než výplatu. Ale to bude asi tím, že se tam započítaval i 13 a 14tý plat a tím se mi zvednul průměr. Teď nevím jak to je, určitě je to vic než PPM.
Ohřívačku dostanu od jedné netové kamarádky, taky ji dostala která ji taky dostala a ted ji posílá zas dál . Když ne na mlíko tak na pozdější ohřívání přikrmů bude super. Mikrovlnka je dobrá, ale jak se říká, je to mrtvý jidlo.

Jinak už leží kuchyň se nám povedlo vybudovat za 14 dni a nakombinovat 5 řemesníků samostatných během týdne a to se termíny řešily týdem předem až po tom co došla linka u které byla čekací doba nejasná. Ale na tuhle mršku jsem čekala 5 týdnů. Ještě ulovit strejdu na zapojení vody a myčky a mužu se vrhnout na krabice a pak na věci pro píďalku. http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/299755_2283688541207_1518670780_32462282_5761913_n.jpg

18. srp 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaa - jeeee,tak to by bylo super :slight_smile: Kačky jsou teď potřeba!
No vidíš,jak se ti to rýsuje!!!Budeš to mít sfouklý najednou všechny ty řemeslníky,to je nejlepší!!
Pak si to jen uklidíš najednou a začnou přípravy na mimíska - krásně ti to vychází

Jinak já zatím ohřívačku nemám koupenou - uvidím jak to bude s kojením.Ale možná si jí pak pořídím na ty příkrmy.Mikrovlnka - vyzařuje samej hnus a to není zdravý pro dospěláka,natož pro mimčo.
Sice jí používáme občas doma taky ,ale když jsem se dočetla co vše vyzařuje - tak jí používám co nejmíň to jde.

Včera porodila jedna moje kámoška - která měla termín 9.9.!!!!Tak holky,buďte na pozoru!!!
a to minulý pá byla v poradně a na monitoru se nic nedělo -ale pak jí přes víkend bylo divně ....
a už má mimíska u sebe

:slight_smile:
18. srp 2011 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 myslím, že nemocenská je 60% z platu, mateřská (teda PPM peněžitá pomoc v mateřství) snad 69%, takže fakt o mališko víc než nemocenská a pak volíš rodičovskou a tam je výše dle volby délky. @barbarkaa tak já to budu mít opačně, PPM teda mateřská bude rozhodně větší než rodičovský příspěvek.
@dasty79 snažila jsem se ty info vyštrachat na internetu, tak snad to platí :wink:
18. srp 2011 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 teda termín 9.9. a porodila? Budu si muset s těma přípravama trochu pospíšit :grinning:
18. srp 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 ten začátek byl super, za 2 měsíce takřka totální přestavba, pak kuchyň ty 2 týdny odsýpala ale tech 5 týdnů dalších bylo nekonečnejch, vůbecc když je vytažený jen provizorium a chlap má špičatej jazejček. Takže s přípravama 8 týdnů bez kuchyně , byl to mazec,ale už mám od stejdy vyjednané zapojení vody a myčky a pak už se to začne hejbat.
no jo letí to, už se vám ty uzlíčci začnou vyloupávat :slight_smile:
18. srp 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, nám na příkrmy stačila obyčejná teplá voda. A taky záleží, zda si budeš příkrmy vařit sama či kupovat lahvičky. Lahvičku jsem ohřívala prostě tak, že jsem ji postavila do kastrůlku s teplou vodou. Ale záleží na každém, co komu vyhovuje a kolik chce do čeho investovat. Určitě to ušetří čas a je to s ohřívačkou pohodlnější. Mně to ale přijde dost drahé. Ale pokud máte možnost sehnat starší, tak proč né. S mikrovlnkou je to pravda, ale i při umělém mlíčku jsem je používala málo. Když se mi zaběhlo papání, tak jsem prostě dokázala odhadnout, kdy mimi bude chtít jíst, takže jsem si předem uvařila vodu, nalila do lahve a většinou mi zchladla tak akorát. Pak jen dosypala mlíčko. Ono jde o to, že i když v té vodě nic není a někde delší dobu je, tak se tam stejně začínají množit bakterie, takže je prostě nejlepší čerstvě převařená.
18. srp 2011 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa kuchyň vypadá nádherně, tak ať už je hotová!!!!!!!
18. srp 2011 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek