• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@nelina - Štěpán je taky pěkný jméno :slight_smile: To mě dr. nikdy na utz nenechá koukat.Vždy to tam kontroluje a pak mě jen na minutku ukáže mimčo -takže já bych nic neviděla.a já vždy ode dveří křičela,že nechci znát pohlaví :grinning:
Jo prej se po porodu prsa nalijou - taky nevím,jak velkou si mám pořídit podpsenku.PA nám říkala o číslo větší košíčky.Bezešvá prej nedrží tolik ty prsa,tak nevím...Ale maminy nám tady poradí.
21. srp 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 děkuju a víte, co čekáte? A jaká jména jste nakonec vybrali?
21. srp 2011 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 to tedy je, bude krásný mít u sebe ta naše miminka, co...zbývá vám ještě nějaké chystání?
21. srp 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tou podprsenkou jsem to taky slyšela...já mám půjčené dvě od kamarádky, těžko ale odhadnu předem velikost, takže uvidím prostě asi až po porodu, jestli mi bude nebo ne...těžko předpovědět jak se nám nalijou prsa, že? :slight_smile:

@sirael4 U nás zatím vítězí a asi nakonec zvítězí jména Zuzanka a Vojta, v záloze máme Terezku, Anetku a Honzíka s Ondrou. Ale už to měnit nechceme, tak uvidíme :wink: Nachystané máme téměř vše, jen jsme dnes dovezli ještě matračky a peřinky, tak už jen složit postýlky a snad to tak nějak máme :slight_smile: Co vy?
21. srp 2011 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 My jsme dnes právě přivezli postýlku, autosedačku,monitor,takže to pomalu začneme chystat a ještě musíme objednat kočárek. Během 14 dní. Chci se ještě v Ikea stavit pro lampičku. Nejlíp zítra, ale to jestli to budeme stíhat. No a ještě dokoupit věci do tašky a nachystat jí. Jinak kojprdu jsem si pořídila tak že se do ní vejde prso s dlaní a doufám,že o víc se nezvětší. Je ještě celkem elastická a mám zatím jednu,pak se dokoupí ta velikost.
21. srp 2011 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 jestli ti do toho můžu trochu kecat, tak tu Terezku nedávejte, teda aspoň v mým okolí je tolik Terezek, že to jméno úplně zaniká v davu :unamused:
21. srp 2011 ve 23:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 hmmm, tak to on tě doktor asi nenechává koukat schválně, to je od něj ohleduplný, jinak bys to pohlaví fakt mohla zahlídnout i nechtěně :slight_smile:
21. srp 2011 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hmmm, takže jak to tady čtu, tak tu podprdu teda taky plánujete trochu větší :slight_smile: No hold kdybych se hoooodně netrefila, vyšlu manžu na nákup :wink: Všechno se prostě nedá zařídit předem, s tím se budu muset smířit :grinning: :grinning:
21. srp 2011 ve 23:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 - my taky ty postýlky připravit a mělo by to být :slight_smile:
A jakej kočárek máte vybranej?
Jo taky jsem to tak nějak slyšela - že si dát do podprsenky dlaň a podle toho koupit velikost.
Já mám dvě,co mě teď jsou a jednu takovou lambadu -ale tu mám jen kdyby mě tamty vůbec nebyly,
tak si jí navlíknu po porodu ,než něco seženu,až mě pustěj z porodnice.
Já budu podprdu kupovat až po porodu.

22. srp 2011 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ Víme o tom, že se dává často, ale favoritka to není, takže až budeme plánovat druhý, třeba už to bude úplně jiný dívčí jméno :wink: O klučičích zase teď říkají, že frčí Jan :wink:

@dasty79 Já jsem podprdy dostala, tak budu doufat, že mi i po porodu budou. Podprdu musíme mít už do porodnice, aspoň teda v Ústí, tak jsem ráda, že něco mám a že to pak nebudu muset řešit :grinning:

Dneska je pěkný vedro...copak děláte? Já jsem už jen zalezlá doma :slight_smile:
22. srp 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 jo, jo, to je pravda, u kluků jasně vede Honzík :wink: taky proto mi neprošel u manži :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já taky budu mít podprdu zabalenou sebou do porodnice, si nějak nedokážu představit, jak už takhle budu zápasit s kojením a ještě si to komplikovat nějaký dlouhosáhlým svlíkáním :grinning:
22. srp 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 ta lambada je dobrej nápad, v porodnici je to jen na pár dní viď? Jen mě trochu odrazuje shánět podprdu s malým po porodu, bydlím na vesnici a to znamená vypravit se někam na nákup, ti @dasty79 nějak nevím, jestli na to budu mít sílu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
22. srp 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 vítej :slight_smile:

první podprdu asi menu nástřelově, mě se po porodu už zas tak moc nezvětšilly , nebo spíš v košíkách byla tak pružná že to stačilo.
Moje mlezivo už začiná brát barvu mlíka, tak to vypadá nadějně, z porodnice snad pojedeme rovnou se smetanou :D
Pouť a narozeniny byly boží, počasí vyšlo uplně luxusně, Maruška šla spát o půlnoci, protančila 12 hodin, začala v poledne , když se kluci rozehrávali :D
tohle u nás padlo, 2 krůty na grilu vykoštěný na roládu
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/205878_2293366063139_1518670780_32474133_542382_n.jpg no šak nás taky bylo....

22. srp 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 my vybírali dost dlouho a dost bylo změn, ale nakonec po zvážení toho že budem jezdit dost ve sněhu a taky potřebujem "teréňák", tak jsme vybrali Roan Maritu (viz. album Křemílkova výbavička) a já si hrozně zamilovala ty klasické houpací kočárky s velkou korbičkou. A jaký jste zvolili vy?
@barbarkaaa děkuju :slight_smile: s tím mlezivem-nedávno jsem taky objevila už zabarvené, ale prý to o kojení nevypovídá, tak mě to zamrzelo .-D
22. srp 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holčiny, co máte s tím mlezivem? To už se vám něco produkuje???
22. srp 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ mě občas v noci ukápne trošku mleziva,že mám flek na košily.Ale vždy jen z levého - takže já budu asi kojit jen z jednoho :grinning: A přes den nikdy nic...Asi to je tím,jak ležím hodně na levém boku,tak se asi to prso zmáčkne... :grinning:
Taky nevím,jestli budu mít sílu po porodu schánět někde podprdu.Teď mám ty 2,co mě jdou akorát + tu lambadu a pak se uvidí...Třeba mě tyhle dvě půjdou.Nechce se mě kupovat další prozatím...

@sirael4 - my taky máme tereňáka Peg Perégo GT3 :slight_smile:
Roan Maritu neznám - to mrknu na net.Nebo dej fotečku.

Copak dnes děláte v tom vedru?????Já jsem zalezlá doma
22. srp 2011 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Ten je dobrý,to jste určitě vybrali dobře. Podívej se do mého fotoblogu, tam obrázek kočárku mám. V albu Křemílkova výbavička, hnědý s modrými kytkami :wink:
22. srp 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 - taky super volba kočárku!!!To ani neznám tuhle značku.Vypadá moc dobře.Kde ho vyrábějí?
Vypadá dost dobře :slight_smile: a ta barvička je taky super :slight_smile:
22. srp 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 a sirael4 tak já nakonec novej kočárek nekupovala, nechala jsem si kočárek od mé sestry, zn. Roan Hugo, která ho kupovala dnes už sice pro sedmiletou holčinu, ale nakonec ikdyž není moderní padla volba na něj. Za prvý je zadara že :grinning: a za druhý bydlíme na vsi a když jsem si vybavila loňskou zimu, tak s tímhle to zvládnu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: Navíc je neuvěřitelně prostornej, takže kdyby malej byl trochu urostlejší, nemám obavy, že by se nějak tísnil :slight_smile: Pak mě zaujal, že jako sporťák má krásně polohovatelný záda až do lehu a přehazovací rukojeť.
22. srp 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 jé tak já jsem nějaká opožděná, mlezivo se mi zatím ani neukázalo, dokonce jsem ani netušila, že mám před porodem něco čekat :stuck_out_tongue_closed_eyes: Myslela jsem si, že to zpustí až hormony po porodu, tak díky vám aspoň nebudu překvapená :wink:
22. srp 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa hmmmm tak ty krůty jsou hooodně lákavý :slight_smile:
22. srp 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme dnes chtěly s manžou smontovat cvičně postýlku a zjistily jsme, že nám nějaké drobnosti chybí, hi hi toto začíná :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
22. srp 2011 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4
no ja zas mám kamarádku netovou, vidíme se tak jednou do roka naživo ale na společným skypu se plká běžně . Ty se o to druhý pokoušeli dlouho a ji se vlivem hormonů těch toužících mlíko spustilo samo. ted maji měsíčního Lukáška a druhej den v porodce ji už tekla div ne smetana :D
Ten tam břibírá že mudra nařidila,at mu dává mezi kojením napít vody, jen nemá tucha jak ji do něj dostat
já doufám že to bude jako u prvního . Marušku jsem kojila do 2 a1/4 a ještě bych mohla ale pžestala jsme kvůli mudrům chtěli nasadit léčbu apak se na mě stejnak vyprdli.
Jinak mám ode dneška konečně vodu v kuchyni a zapojenou myčku tak od zítřka bojuju s krabicema. V sobotu jsme sundali tu obr krabici s věcma po Marušce. myši se do ní nepustili, tak mám lehči pocit že mám vše co se týče oblečení, jen to vyprat, jen co se tu uděllá trochu místa.
22. srp 2011 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 taky moc vítám:slight_smile:

Horka teda hrozná, aspoň u nás. Jsem vdečná, že takhle nevypadalo celé léto, to bych fakt nedala. Včerejšek i dnešek jsem dožehlovala. Sláva, už to mám. Jsem začala už stresovat, protože při pohledu na kalendář, jsem zjistila, že mám 10 dnů do porodu a devět do nástupu do nemocnice. A to mám v plánu toho ještě hodně udělat. Ale hlavně, že věcičky mám dochystané. Zítra uložím do skříňky, zabalím tašku pro mimi, co doveze taťka a do mé tašky ještě dobalím papíry. Tak zas budu klidnější. :wink:

No, a pak jsem odpoledne trávila venku, s nohama ve studené vodě, protože mi bylo fakt na zkolabování. Ale jinak se to dá, teď večer je nejlíp.

Koukala jsem, že probirate ještě jména, no my na poslední chvíli ještě kombinujem pro chlapečka. Ja taky mám spousty jmen pro holčičku, ale pro kluka žádné. Tak nevím, z čeho vybírat. :sunglasses:

Podprdu mám taky jen jednu a snad bude stačit i klasika. Doma je to kolikrát stejně pak nejlepší bez ní. Mleziva mám taky hodně, už dlouho, tak snad bude i mlíka tentokrát dost.
@dasty79 jsme si to prohodily, ja zas z pravého :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
22. srp 2011 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
A co holky šátky, uvažujete, že budete používat. Ja Tedíka v šátku nosila hodně, protože jsme bydleli ve 4.patře bez výtaku a sklepy tam byly hrozné. Takže jsem si nedokázala představit, každý den sama nosit kočár. I když přez zimu jsem stejně musela. Teď určitě taky šátkovat budu, pro změnu je zase problém se tady bez auta kamkoli dostat. Autobusy jsou tady malé, takže se tam kolikrát ani kočár nevleze. Auto sice máme, ale řídím jen já a to si zatím po 10 letech neježdění fakt netroufám. Tak uvidíme, zda se rozjezdím. :slight_smile: Sedačky máme pořízené, tak teď jen s odvahou do toho. :grinning:
23. srp 2011 v 00:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg
taky ponocuješ :slight_smile: závidím stav, no jdu pomalu ležet at mámna zítra sílu
já to mlezivo ani nepozorovala,a le věčně vyloupávám ze špiček bradavek zaschlý krystaky z něho páč mě tam píchaj-A když zmákčknu tak stříká. tak snad to zas vyjde.
23. srp 2011 v 00:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Děkuju, mně taky naprosto uchvátil a nakonec jsem ráda,že jsme zvolili tento. Výrobce je jako u většiny Polsko. Firma Roan.
@nelina_ kočárek super a ještě na to že je 7 let starý vůbec nevypadá. Taky jsem pro tato kolečka.

včera jsme si konečně dovezli domů autosedačku a postýlku, vypráno mám,tak jsem teď taková v klidu že máme to nejdůležitější. Máme co miminku obléci, máme ho v čem odvést z porodnice a máme ho kam uložit. Nevíte někdo,jaká prostěradla do postýlky mají v Ikea? Dneska taky budu volat do porodnice,abych se objednala na první kontrolu tam. A taky mám přijít k naší budoucí dětské lékařce. To je zařizování, až jsem na to líná :sweat_smile: holky,který termín berou vaši doktoři jako výchozí,ten podle poslední menstruace nebo podle ultrazvuku?
23. srp 2011 v 06:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 nevím,já je mám 2 dny po sobe tak to nikdo neřešil.
23. srp 2011 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa tak to super, že už máš kuchyň v provozu, tak se Ti hned bude vařit lépe. A s věcičkama je to fakt pomoct, tak super.

@sirael4 taky neporadím, ja mám termín pouze dle UZ, takže nevím. A minule těhu jsem je měla taky jen asi tři dny od sebe.

Dneska zas horko jak pra.., tlak ale dobrý, spíš nízky, takže na zkolabování. Včera sice dorazily bouřky, ale moc se nám neochladilo. Ale ven půjdem, to by se mi Tedík doma unudil, takže aspoň na chvilku. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. srp 2011 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 doktor bere datum podle poslení menstruace, já ale beru podle ultrazvuku, páč vím den početí a taky to tomu naprosto odpovídá :o)) Někdo má hold ovulaci 9. den cyklu někdo třeba taky 20. dne cyklu, to je pak docela rozdíl v termínu porodu :wink:
A jak je to s tou dětskou lékařkou, tu bychom asi měly mít zajištěnou před porodem? A to pam @sirael4 zajdeš a ona ti nedá nějaký potvrzení, že si bere prcka do stavu mezi pacienty?
23. srp 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek