• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@lennetfrigg chtělo by to pro malýho bazének, co?
23. srp 2011 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Heh já mám dneska bazének ve dřezu, meju jak vzteklá a myčka taky maká. Za chvíli začnu funět a bude po práci :D
23. srp 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@barbarkaaa Já to mám o 3 dny a všude mi píšou ten podle menstruace ale mně na den přesně sedí ten z ultrazvuku podle početí...
@nelina_ mně právě taky sedí uz podle početí a je o 3 dny dřív než ten co mi všude uvádí. S doktorkou je dobrý se domluvit před porodem každopádně,protože na první kontrolu půjdete v podstatě první dny po propuštění z porodnice. A prý je pediatrů málo,takže vás všude nemusí vzít. Takže si nějakého vyber, zavolej tam jestli berou nové pacienty,že se vám narodí miminko a uvidíš. Já tady nemám reference od známých,nebydlím tu dlouho,tak jsem zavolala tam kde to máme nejblíž (je to praktický když má dítě třeba horečku že nemusíš přes celé město) do polikliniky a oni mi řekli že se mám dneska stavit,že se s maminkami domlouvají osobně. Tak snad bude dobrá....
23. srp 2011 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 tak ty tři dny to nic není to buď v klidu, ono stejně rodit můžeš plus mínus týden, to je normál, takže klíďo ber ten termín podle menstruace :wink:
Dík za radu s tou doktorkou, tak to si taky někoho vyhledám :slight_smile:
23. srp 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se zeptat, jak jste na tom s pupečníkovou krví? Budete darovat, nebo si ji necháte uchovat pro rodinu?
23. srp 2011 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 kvůli čemu to myslíš? Kdy přijde mimi si rozhodne samo mimi a nebo pak mudři, přednášet nechávají až do 42 někde i do 43 týdne tak si to ohlídaj.
já doufám že nás naše přibere, bojuje ted s rakem, ale je to známá , mamča vařila s jejim mamželem v práci. Sice občas trochu odměřená ale co se týče léčby , teda mi ji potřebovali minimálně tak problém nemám radši strávím v čekárně 20 minut , než u té vyhlášené co tehdy zastupovala a my čekali 2 hodiny a prý je to běžné.
@idril já ti nevím jestli to u nás vůbec nabízí , po prvním porodu vím že mi zatrhli z toho moderna co se dnes muže při porodech skoro všechno,ale pevně doufám že to bylo jen situqací a že to bude podruhý lepší
23. srp 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ Taky na to mlezivo zírám jak puk :grinning: Mně se nic takovýho nedělá, tak snad mlíko mít budu :unamused: Jinak nás montování postýlky ještě čeká, tak doufám, že to dáme dokupy :wink: Kočárek máš pěkný, taky bych nepoznala, že je mu 7 let :grinning:

@barbarkaaa Tak to masíčko vypadá fakt luxusně, hned bych ochutnala :grinning: A gratuluju ke kuchyni, to se vám muselo ulevit, když už budeš mít vše na svým místě! :slight_smile:

@lennetfrigg Jojo, hrozně to letí, že? Mně zbývá o jeden den navíc než tobě, pokud se nepletu...stejně mi to přijde neuvěřitelně blízko a přitom tak, že mám pořád ještě dost času :grinning: :grinning:

@sirael4 Já mám jen jeden termín už od začátku a pokud si dobře pomatuju, tak ten dr. stanovil podle posledních měsíčků, tak uvidíme, jak se strefil :wink:

Jinak jsem dnes v tom vedru taky radši doma, dopo jsem chtěla jít aspoň na terasu, jenže tam pořád lítaly vosy, tak jsem utekla domů :wink: Pak jsem jen pověsila prádlo a myslela jsem, že padnu, tak jsem pěkně v chládku a klídku! :slight_smile:
23. srp 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tou doktorkou už to naštěstí máme taky vyřízené...jen stačilo zavolat a říkala, že si nás píše a že se jí máme jen ohlásit po porodu a pak se asi stavit na prohlídku. Ale má asi taky dost plno, protože bere převážně jen děti od miminek, ne větší...
23. srp 2011 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@idril tak v mojí porodnici tenhle zákrok neprovádí, nedělají to všude, takže jsem se nemusela rozmýšlet ....
23. srp 2011 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 Jé ty už jsi 39.týden. Ty jo :sweat_smile: jinak mě se fakt ulevilo že už máme tu doktorku :slight_smile:
23. srp 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 máš pravdu ulevilo, zdaleka to ještě není, dnesd padly 4 myčky a 4 odkapávače a ubyla jen část. Ve cr budu péct velkej dort tak to tu snad do tý doby zprvoznim. Taky mi v pátek dorazí návštěva z USA tak ať je toho horovýho co nejvíc, teda jestli mi to pujde...
24. srp 2011 v 00:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 39. týden až v pátek, ono to tu špatně počítá...ale je to i tak síla, jak to letí :unamused:

@barbarkaaa Tebe toho teda ještě čeká, je vidět, že se nenudíš...já teď musím už brzdit, občas mě dost bolí břicho, tak to nesmím přehánět, ale jsem ráda, že jsem většinu toho všeho, co jsem chtěla, jsem stihla :slight_smile:

Včera v noci porodila moje kamarádka, která je jen týden ode mě, tak si říkám, kdy to přijde k nám...doufám, že si ještě prcek počká :grinning:
24. srp 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_
Aha, to je pravda, že to nedělají všude, ale je to škoda, myslím, že to je dobrá věc. Nikoho to nebolí a ničemu to neuškodí a přitom můžeš někomu zachránit život. Odebrané buňky se používají na transplantace u nevyléčitelně nemocných dětí. U nás to naštěstí dělají.
24. srp 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Taky už máme dětskou doktorku vybranou.Byla jsem se tam nahlásit.a tak říkala,že až se to narodí,že mám zavolat a že pak přijede domů se na nás podívat :slight_smile: V porodnicích to vyžadují,aby se jim nahlásilo,ke komu mimčo bude chodit....
24. srp 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 - ty chceš aby mimísek ještě počkal????to já bych u brala porodit a mít mimíska u sebe a to já mám ještě 3tt čas.A já bych brala tak za týden rodit :grinning: ty vedra mě vaděj a ty nohy jak mě puchnou.....
24. srp 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se ještě přidat? Sice jsem září až posledního, takže snad se ještě vlezu....:slight_smile:)))
24. srp 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Samozřejmě si to nemůžu nadiktovat, aby počkal, ale myslím, že není kam spěchat a on si stejně řekne mimís nakonec sám :grinning: Špekulovat můžu jak chci, ale je to spíš na něm :sweat_smile: Je fakt, že kdyby to přišlo dřív, vadit nám to určtiě nebude, hlavně aby byl v pořádku a zdravej. Ty vedra mě teď taky ničí, to teda jo a to netrvají naštěstí celý prázdniny, ale teprve chvíli :wink: Naštěstí neotýkám...

@jajinka.p Ahojky, vítej. Já jsem zase úplně na začátku září, tak jsme na tom téměř stejně, co se týče teda těch krajních dní v měsíci :grinning:
24. srp 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajinka.p vítej, čím víc nás bude tím líp :wink:
24. srp 2011 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
JInak holčiny řeším další věc, jak se mi zvětšily prsa, tak se mi změnily bradavky, mám je skoro plochý :frowning2: Konzultovala jsem to s porodní asistentkou a na její doporučení si koupila formovače bradavek, nosí se to přes den pod podprdou. Jen mi říkala, že už mám míň času, takže to možná nesnihnu zformovat :grinning: a čeká mě kojení přes kloboušky, ach jo ..... no tak snad to mimčo tu bradavku vytáhne a nebudu takhle muset kojit pořád ... to by mě teda nikdy nenapadlo, že se to může takhle změnit. Moje kamarádka, zkušená mamina tří dětí, mi psala, že u prvního se jí to dokonce stalo po porodu a nikdo jí v porodnici ani ty kloboučky neporadil, takže se s kojením docela trápily :unamused:
24. srp 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vidím, že jste tady rozjeli diskusi o doktorech. My to máme "naštěstí" vcelku jednoduché - moje maminka čili budoucí babička je dětská doktorka, ale i tak pořád ještě váhám, jestli "se léčí vlastní rodina...:slight_smile:))".
A jak snášíte ty horka? Já se nejvíc těším až skončí, protože s tím břichem je to fakt děs běs.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. srp 2011 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 taky už jsem si říkala, že je docela sranda, že se může rodit normálně 38 nebo až 42 týden, týý jo to je měsíc rozdíl, takže je to docela napínavý :grinning: Ještě, že ty mimča vědí nejlíp, když už mají přijít na svět :grinning:
24. srp 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajinka.p Taky vítám :slight_smile: :slight_smile:

Tak holky, ja byla dneska na předoperačním vyšetření, vyjela jsem z domu už v šest ráno a teprve v jednu jsem byla doma. Fakt mazec v tom horku, jsem myslela, že od autobusu nedolezu domů. Ta cesta mi dala fakt zabrat, tak snad z toho nic nebude. Miminko mi strašně tlačí dolů, tak jen ležím, sedím, ale nechodím. Snad se to dá dopořádku. Termín pro císaře mi platí, takže pokud se miminko nerozhodne dřív, 1..9. jdu na sál. Mohl by tam být i manžel, ale nechce. Říká, že by to nezvládl, i když tam není nic vidět, tak že by věděl, co mi dělaj. :confounded: Tak to hold musíme zvládnout s broučkem sami. Ale v porodnici se mnou bude, takže to jsem ráda. Mamka bude hlídat, tak bude moct byt se mnou. Takže ještě týden. Hodně se těším, ale i se bojím, aby vše bylo oK.

Včera jsem konečně taky dochystala skříňku, takže pro mimi téměř vše dochystáno. Jen sedačku do auta chci ještě vyčistit a je to. Tedík už mi stihl umazat plínky od nějaké čokolády. No, lump malý :stuck_out_tongue_closed_eyes:

24. srp 2011 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ S tím kojením jsem sama zvědavá, tím, že se nám to minule nepovedlo... :frowning2: Snad to tentokrát bude lepší a dopilujem techniku. Zkouším na netu najít poradnu na kojení, ale nějak se nedaří. Kdyby jste znaly některá odkaz, prosím vložte sem. :grinning:
24. srp 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg: Nějaká poradna i na kojení je myslím na www.porodnice.cz, zkus se mrknout tam, je tam víc lidí co radí, každý na něco jiného, tak snad i na kojení.... Hodně štěstí at najdeš, co potřebuješ.... :slight_smile:

24. srp 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajinka.p děkuju, ty stránky znám a občas tam taky hledám rady. Naposledy jsem tam studovala články o neštovicích, protože jsme byli se starším prckem na hřišti a přišla tam maminky, jejiž dítě vypadalo, že ty neštovice má. Takže jsem hledala info ohledně těhu a neštovic.

Mně se nakonec podařilo stránky najít, nevím, jak jsem se předtím dívala, myslela jsem tyto:
http://www.kojeni.cz/poradci.php
jsou tam přímo kontakty na laktační poradce a to jsem chtěla najít, abych měla v záloze někoho v okolí. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
24. srp 2011 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
A tady je celkem taky hezky vysvětleno co a jak:
http://kojeni.net/technika.php
24. srp 2011 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lennetfrigg teda 1.9. je už za rohem, to ti budu držet palce, no a trochu závidím, že už toho drobečka budeš mít na světě :grinning:
24. srp 2011 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ No, já mám jednu taky plochou, ale spíš po sundání podprsenky, jinak ne a co jsem byla na předporodním kurzu, tak tam mi právě doporučila laktační asistentka to tvarování, takže už se snažím asi okolo 3 týdnů, snad mlíko mít budu, i když žádný známky po něm teda ještě nemám :unamused:

@lennetfrigg To teplo je šílený, že? Budeme na tebe moc myslet, aby císař vyšel tak jak má a miminko bylo v pořádku!!! Já už teď jsem trochu jak na trní, přeci jen člověk neví, kdy to přijde... :frowning2: Tak se budeme potit možná v podobný termín spolu :grinning:
24. srp 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 a můžu se prosím zeptat, jestli už po těch 3 týdnech je nějaká změna k lepšímu? Si totiž myslím, že už to do porodu nevylepším :unamused:
Já se právě taky ptala laktační poradkyně a ona říkala, že není vůbec podstatný, jestli teď máme nějaký příznaky, že to o tvorbě mlíka vůbec nevypovídá, tak jsem se uklidnila, když holčiny už tady mají mlezivo a dokonce zabarvený, neva, jsme na stejný startovací čáře :wink:
24. srp 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg díky za odkaz, to kojení je věda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. srp 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek