• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, protože se nám 15.8. narodila Anička :wink: .
Pospíšila si o 5 tt dřive
Neporodil ještě někdo?
24. srp 2011 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajinka.p Vítám. A vůbec nevadí, že jsi posledního září, já už bych tu správně taky být neměla-první termín mám sice 28.9.,ale druhý až 1.října :slight_smile: s doktorkou je skvělý, že bude babička. Aspoň bude léčit o to poctivěji :slight_smile:
@leryl teda! Moc gratuluju k narození holčičky. Je vše v pořádku? To je ale čiperka,že se jí chtělo na svět tak brzy :slight_smile: vždy když některá maminka porodí dřív, dojde mi, že to taky může být už kdokoliv :slight_smile: a to zdaleka nemáme nachystano vše :slight_smile:
25. srp 2011 v 07:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leryl no já jsem si zrovna včera říkala, že jsi tu už nějak dlouho nebyla, ale tohle by mě teda nenapadlo :grinning: Tak gratuluju k tomu překvapení a povídej, jak to probíhalo a jak se má malá :wink:
25. srp 2011 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leryl taky moc gratuluji, pání, tak to muselo být překvepení. Jak psala @nelina_ povykládej, jak vše proběhlo a jak se máte. :slight_smile:

Dneska zase parádní horka, ale tak snad doma něco ještě udělám, prcek mi ještě spí :grinning: , tak studuju ty stránky o kojení. Je tam toho fakt hodně, ale i fajn polohy. V nemocnici mi třeba nikdo jako prvorodičce neporadil, jak po císaři a ještě s velkými prsy, na to jít. Tak snad to tentokrát budeme mít líp nastudované. :grinning:
25. srp 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leryl ahojky, gratuluji k malé Aničce. ted mi pomalu začina dochazet, že to klidně každym dnem muže příjit i na nás :slight_smile: ale je to docela zdrcující představa......
25. srp 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leryl - velká gratulace k Aničce :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Hlavně ať je zdravá a ať vám přináší jen samou radost?
A co porod?a jkato,že tak brzo se jí zachtělo na svět?už jsi se otvírala?A dej fotečky,ať se můžem pokochat..

A kde máme @allye1 - taky tady dlouho nebyla...Naposled,když měla pořádný poslíčci -tak,že by taky.....
25. srp 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ Myslím, že pokrok je už vidět. Jestli to tak bude ale ve výsledku, to teprve uvidím :wink: Ale doufejme, že budeme mít mlíko nakonec všichni a že si naši svištíci budou mít na čem smlsnout :grinning:
25. srp 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@leryl Ahojky, MOC a MOC GRATULUJEME k narození Aničky, až mi z toho běhá mráz po zádech, že už to máš za sebou!!! :wink: Doufám, že vše proběhlo v pořádku a že jste ok! Přeju, ať malá pěkně roste a ať to pěkně zvládáte.

@lennetfrigg K nám v noci přišla pořádná bouřka, tak bylo ráno příjemných 20 stupňů, ale teď zase teplota šplhá, jen co slunce vykouklo, tak si dnes asi ještě teplíčko užijeme...zítra má být ještě hůř! V noci jsem zase nemohla vůbec zabrat, ty noci asi začnu brzy proklínat :unamused:

@dasty79 No jo, je fakt, že tu @allye1 dlouho nebyla...copak s ní je?
25. srp 2011 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já teda měla mlíko až po porodu, lépe řečeno, až se malá přisála. Ohledně kojení jsem nic nestudovala, nechala jsem to přírodě. Sání je základní instinkt k zachování života a umí to každej!!!!
Stačí strčit bradavku do pusy :slight_smile:) a užívat si mateřskou lásku. A hlavně: NEMYSLET!!! :slight_smile:
P.S. leryl, taky moc gratuluju k Aničce, už máte nějaké fotky?
25. srp 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, a co s tou pupečníkovou krví? Víte o tom něco? Já jsem byla přesvědčená, že o tom ví snad každej.
25. srp 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@idril já jsem o tom slyšela, že tady ta možnost je a pry snad je možnost si nechat i placentu. ja osobně jsem se o to nezajímala, takže víc o tom nevím
25. srp 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@idril Tak super, že Vám kojení takhle šlo, ale není pravda, že by to tak bylo vždycky. Bohužel :frowning2: Pokud je vše v pohodě, porod, šikovné miminko, tak není problém. Ale mimi může být spavé, špatně sát, může mít novorozeneckou žloutenku. Nebo mamce později začne laktace atd. Těch faktorů je fakt hodně, takže ja chci být připravená mnohem lépe než minule. Čímž tady nechci nikoho strašit, hlavně to né. :grinning:
25. srp 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já nechám kojení opravdu přírodě...a když by to nešlo, budu to řešit...radši nemyslím na to, že by to nešlo...jinak o té pupečníkové krvi nevím vůbec nic, ale nic takového jsem ani tady v Ústí neslyšela, tak to nechám zatím být, v porodnici by nám o tom případně asi řekli...
25. srp 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
leryl: Taktéž se moc připojuji ke gratulacím a doufám, že jste obě v pořádku. Pak dej určitě vědět, ráda si taky počtu.
Ono se to nezdá, ale už to opravdu může být kdykoliv.....Ted jsem si to uvědomila, s tím, co tady čtu.... Jinak my si pupečníkovou krev budeme nechávat odebírat, u nás to jde, takže kdybyste chtěli něco vědět a budu to vědět já, tak klido.... :slight_smile:
25. srp 2011 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajinka.p vítej

@leryl gratulace, já to četla už v noci ale byla jsem tak KO, že jsem už nebyla schopná ani psát. Přejem krásnej pohodovej život naplněnej zdravím a láskou.

@idril já o tom vím, jenže u nás to nepodporuju, takže je mi to prd platný že :slight_smile:

já malinko zrovoznila kuchyň a od rána peču mamče dort k 60tinám, protože musím péct na plechu tak nejde tak vysokej korpus , tak jsem pekla 4. Teda v tomhle stavu už je to záhul. Ale ona si to zaslouží. teď jdu pro Marušku a odpoledne budem spolu tvarovat a potahovat.

25. srp 2011 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@barbarkaaa kde na to bereš sílu, nechápu. Já už jen dělám nějaké malé úklidové práce doma a chystám atd. V tom horku jsem na zkolabování. Nemáš někde receptík na ty úžasné koláčky, co máš na FB? Vypadají tak lákavě, že bych je asi upekla, takové předporodní mlsání:slight_smile:

Jej, na tu pupečníkovou krev jsem zapomněla reagovat, pokud jsem koukala na stránky porodnice dobře, tak taky žádné možnosti nenabízí. Ani uschování, ani darování. Ale klidně sem holky ohledně toho hoďte nějaké info, ráda se kouknu. :wink:
25. srp 2011 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa Taky úplně zírám, kde bereš síly, jak píše lennetfrigg. Prostě mazec! Jsem teď ráda, když si něco malého uklohním k obědu a pak si už většinou lehnu s knížkou...dnes mi bylo nějak šoufl od žaludku, tak jsem vzdala nějaké další uklízení a přípravy...případně se to doděla až "po". :wink:
25. srp 2011 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg nestrašíš, naopak, ty jsi přesně příklad toho, že to mohllo být třeba jinak a mohla si kojit. No prostě, štěstí přeje připraveným :wink: Když je všechno bez zádrhelu, jde kojení samo, jakmile se dostaví zádrhel, vítězí připravená maminka :grinning:
25. srp 2011 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, díky za gratulace :slight_smile: .Dost nás to zaskočilo, nechtěla jsem věřit, že mám kontrakce.Nepodařily se zastavit, takže mě šmikly a Anička byla na světě.Měla 2090g a při propuštění z porodky 48cm, po porodu jí neměřily.Je v pořádku, akorát nemá sílu,aby sála tolik mlíčka kolik potřebuje, takže ještě dokrmujem.Mlíka nemám moc, takže doufám že se ještě rozkojíme.Chtěla jsem dát fotky, ale hlásí mi to chybu.
25. srp 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
foto v albu
25. srp 2011 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg
Ty koláčky pekla moje maminka, babička a teta oni se pekly z 2,5 kila , ale u nás se pečou cellem běžně a často . tak nemám potřebu se s nima plácat, když už dělám kynutý těsto tak spíš udělám jen metýnku nebo klasický buchty. Mamča je z babičkou dělá hodně často protože zabaví babičku jež by pořád pracovala, jenže nemuže, nemá jedno koleno a tak musí dělat vše v sedě a tohle může :D
Jinak je to uplně klasický kynutý buchtový těsto, ale jak zjištuju tak dnes už ho fakt každej neumí a nedělá, Holt je pracnejší, že se musí vymíchat. Ale já kynutý miluju, řikám tonu hrátky z živým tvorem (kvasnicema) člověk mu musí dát vše jak má,aby bylo jak dech. zatím mě vyšlo vždycky , ale mám školu babiček. Tak pokud neděláš popíšu. Jinak ty koláče jsou dvojatý, maj vevnitř náplň a ještě další navrchu. Já si na nich pochutnám víc jak na dortu :D
já dnes plácala tohle , na to že jsem v noci skoro nespala, to byl záhul. Je ze 4 korpusů. Musela jsme péct na plechu tak nešel taky vysokej. Ke konci už jsem nemohla ani stát a Maruška byla akční s pomocí, tak už nebyla šance se tunit s růžičkama :D http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/293343_2303007464168_1518670780_32486476_3694501_n.jpg
a to byl fakt záhul,a le mamča si to zaslouží a já chtěla vyjádřit tu lásku. Chtěla jsme košík s růžema, ale na ten mám málo sil a hlavně bych ho nernarvala do ledničky, tak vysokej.

@leryl už jsem se kochala, nádherná panenka
25. srp 2011 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa děkuju za info ke koláčkům. Klasické kynuté zvládám, máme ho taky rádi, na klasický koláč s drobenkou je prostě nejlepší:slight_smile: A čím teda plníš? Tvarohem? A na horu kromě drobenky dávaš ještě něco? No, nejlíp by chutnaly, kdyby je upekl někdo za mne. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: No a babičku máte teda šikovnou, naše babi už moc toho nezvládne, je pro ní problém si i uvařit oběd. :confounded:
26. srp 2011 v 05:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa dort nádherný, jsi dobrá, že se Ti chce s tím marcipánem pracovat. U nás to řeším tak, že udělám dort, potáhnu ho marcipánem a zdobí manžel :grinning: . On je celkem nadaný a má na to trpělivost, ja né :wink: Naposledy jsme dělali Tedíkovi na 3 ročky a myslím, že se mu povedl. :grinning:

@leryl Anička je nádherná. A hlavně, že je vše v pořádku, s kojením držíme palečky. Až nabere více síly, třeba to půjde líp. :grinning:
26. srp 2011 v 05:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a ja zas nespím :confounded: Ale šla jsem večer brzy a je to tím, když jdu až kolem půlnoci, tak to většinou do rána dospím. Dneska mám v plánu ještě oprat kočárek a hrací deku. Tu sice zatím nebude potřeba, ale ať už je čistá. No a pak se uvidí, co podniknem. Tedík včera hrozně zlobil, večer jsem s ním dělala kravál, protože mi zhodil tlakoměr. Háže pořád autíčkama, tak jsem mu je schovala, když jinak neposlechne. Jsem z něho kolikrát už se silama v koncích. Ale je to i tím, že nebylo příliš času si s ním pohrát, ani nikam se mnou moc nechodí, tak se nudí. Taťka je z práce až večer, tak taky toho času nemá tolik. :unamused:
26. srp 2011 v 05:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leryl - to věřím,že to byl šok -takhle brzo,když se anička narodila. Hlavně,že je v pořádku a pěkně roste.
Je krásná -takovej drobeček :slight_smile: Velká gratulace.

@lennetfrigg -Tedík má narozky?To bude slavit skoro s miminkem :slight_smile: to už je pořádnej chlapák.Pěknej klučina :slight_smile: Ty seš od 5 na nohách?

Já taky v tom teplu nemám žádnou energii....
26. srp 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Ne,ne Tedík nemá narozky, už měl, hodila jsem jen fotečku kvůli tomu dortu pro @barbarkaaa . :grinning:
No, nespala jsem už od 3 hod, tak jsem pak vstala a šla si povyřizovat pár věcí, no a kolem 6 hod jsem zase ulehla. Tedík vstává pozdě, tak se mi to podařilo i dospat. Navíc bylo fajně chladno, tak to bylo příjemné. :wink:
26. srp 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leryl To věřím, že jste byli překvapení! :wink: Vůbec se nedivím...hlavní je, že je malá v pořádku a ty taky. Přeci jen šla o dost dřív, určitě všechno dodatečně dožene!!! :slight_smile:

Holky, tak jak se dnes cítíte? Já už nevím, kam se mám před tím teplem schovat, i doma přes zatažené žaluzky máme cca 27 stupňů a už mi z toho začíná být špatně :frowning2: Držte se!!!
26. srp 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg - aha :grinning:

@jajapaja23 - taky mě je nic moc.Na nákupu jsem byla už o půl osmý a to už bylo venku pořádný teplíčko.
Taky máme doma pěkně hnusně :confounded: To zas přijde bouřka :frowning2: Ať už se ochladí - tohle se nedá..
Ještě,že takový nebylo celý léto....Tak se držte - já si jdu dát už po několikátý spršku.
26. srp 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 sprchu závidím, ja si nemůžu dopřat ani to. Máme zkaženou ve sprchovacím koutě vaničku, tak to manžel rozebral a jsme bez sprchy :cry: , což je fakt masakr, jsem zpocená, no FUJ. Ale myju se večer v takovém velkém lavoře, ale je to náročné, všude si dosáhnout přes ten pupek. Naštěstí barák pod náma bydlí strejda, tak už jsem byla i sprchnout u nich, jinak bych to nedala.

Horko je fakt hrozné, chtělo by to na bazén, ale na veřejný teď už nemám odvahu, takže až příští rok. :slight_smile: A mně i pomáhá, dát si nohy do studené vody. Sedíme třeba venku, Tedík se koupe a blbne na písku a já nohy ve studené vodě a je líp. :sweat_smile:
26. srp 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoky holky, to teplo je fakt hrozný. já už mám za sebou 6sprchu. vždycky to nachvilku zabere :slight_smile:
ještě že nebylo takovy celý léto, bych asi lehla......
26. srp 2011 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek