• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@jajinka.p gratuluju ke Štěpánkovi :wink: Náš Štěpánek byl o trochu delší (52 cm), ale váha byla úplně stejná :grinning:
9. říj 2011 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajinka.p moc gratulujeme k synáčkovi, je to krásný pocit, viď? Všechny bolesti spojený s porodem jsou strašně rychle zapomenutý.
9. říj 2011 v 19:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajinka.p - velká gratulace ke Śtěpánkovi :slight_smile: Oběma přeju hodně zdravíčka a štěstíčka.
Ať pěkně roste :slight_smile: Už se těším na fotečky
9. říj 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
náš problém vypadá takto : jedna noc je naprosto ukázková, budí se jen na kojení, ale např. dnešní srtála teda vážně zato. Vzhůru každou chvíli, s manžou jsme zkoušeli snad všechno (kojení, houpání, nošení, mluvili jsme na ní,...) a NIC nezabralo. takže se dokážete asi představit, že teď ráno padáme na "ústa" a náš poklad v klidu spinká v postýlce. A to každý večer je dá se říct stejný, tak nevíte, co eventuelně děláme špatně, nebo máte nějaký tipy na klidnou noc? :wink:
10. říj 2011 v 09:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa dáváš spát na bříško? No, jeslti se nám taky potom zklidní, určitě zkusím,. A nebo to je pak více temperamentnější dětátko :slight_smile:
10. říj 2011 v 09:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajinka.p taky moc gratuluji, tak super, že to už máte za sebou. :grinning:
10. říj 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 my máme noci celkem dobré, to fakt "klepu". Ale třeba do půlnoci taky pořád pláče, jediné co jakž takž zabírá je prso. Za to přes den pláče malá pořád, tak jsem jí dneska uvazala do šátku, protože normálně jí nosit už nemám sílu a zabralo to. Malá slečna je během dvou minut tuhá a spí. Sice tyhle úvazy pro úplná mrňatka nemám vychytané, tak studuju na You Tube techniku, Tedíka jsem nosila v šátku od 4. měsíce a byl spokojený. Dorotka se hold bude šátkovat už teď.

Ale v tu noc fakt nevím, když nic nepomáha. Možná to bude znít legračně, ale zkuste natěsno uvázat do peřinky, zapnout vysavač a pohupovat. To zase zabíralo na chlapečka od sestřenky, ale vysavač zabírá i na malou. Ja četla knížku - Nejšťastnější miminko v okolí a tam radí něco podobného. S tím, že je tam návod na těsné balení, ale dětem to pomáhá.
10. říj 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 nám tohle prováděj prdíky, malej by asi i spal, ale vždycky když přijde prdík, tak ho to probudí a můžu začít s uspávání úplně nanovo a takhle to dokáže celou noc třeba po 10 nebo 15 minutách. Když prdíky chvilku nejsou, tak k ránu úplně unavenej usne během minuty a já jsem totálně zničená :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ale dávat spát na bříško bych se bála :confused:
10. říj 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ vypadá to, že ani nám ještě kapičky nezabraly. Byl to nějaký světlý okamžik. U nás je to taky bříško, kolikrát spokojeně spí, až když se vykaká :confounded: . Ale jak říkám, noci jdou.
10. říj 2011 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg myslím, že zlepšení je. Předtím doslova řval třeba 4 hodiny v kuse, pak 15 minut spánku a nanovo(to už jsem kolikrát brečela s ním), rudá hlava a ať jsem ho utěšovala sebevíc, tak ani na chvilinku nepřestal, no prostě ho to muselo bolet fakt hodně. Teď teda taky třeba tři hodiny pochodujem :o) a utěšujem, ale už to není řev, ale jen chvilku zapláče a podaří se mi ho utěšit a dost často po kroucení se nám podaří zachvilku prdět a je pohoda. Takže pro mě fakt úleva, dostaly jsme se ze stavu šílenství, do stavu únavy :grinning:
Další výhoda je, že v tom stavu co byl před tím, jsem ho nedokázala nakojit, no řvoucí dítě se vím prostě nepřisaje, no a teď vždycky vyčíhám, že prdíky odešly a kojíme v pohodě :wink:
10. říj 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg já mám právě největší kvalitu spánku v noci, klidně vstávám ve čtyři ráno, ale chodím docela brzo spát. Teď mi to malej nedopřeje a ikdyž jdu spát přes den, je to k ničemu, bolí mě z toho hlava a celkově jsem jak přejetá parním válcem :grinning: Kdyby mi dal v noci aspoň 3 hoďky hned by bylo líp :slight_smile: @lennetfrigg ale já pořád doufám, že to ty kapičky ještě vylepší a že tu noc dáme :grinning: :grinning: :grinning:
10. říj 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se občas přidat? :slight_smile: Máme holčičku, narozenou v září :slight_smile:
Přečetla jsem teď jen tuhle stránku a taky mám pocit, že Káťu vždycky probudí nějaký prdík a pak se začne kroutit a nemůže spinkat. Ze začátku to měla vždycky od odpoledne, tak do půlnoci, pořád jen plakala, teď už je to lepší. Dneska dokonce spinkala dvakrát po pěti hodinách :slight_smile: Ale přes den mám občas pocit, že když nemůže spinkat, tak pláče, že neví, co má dělat. Jo a když jdu luxovat, tak u toho taky hezky spinká, takže něco na tom vysavači asi bude :grinning:
10. říj 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maova Jé a já se bojím luxovat, abych ho nevylekala ... no tak to vyzkouším :sweat_smile:
Teda to gratuluju, spánek 2x po pěti hodinách při prdíkách je fakt výkon, aspoň sis oddychla co?
10. říj 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ když ten vysavač zapnu, tak se trochu lekne, nebo tak jakože pohne, ale pak spokojeně spinká :slight_smile:
Dneska fakt příjemná noc :slight_smile: Sice se mi ráno stejně vstávat nechtělo, ale jinak dobrý :slight_smile: Ve dvě jsem jí dávala napapat a pak jí teda tak půl hodinky trvalo, než zabrala, ale myslím, že čtyři hodiny jsem určitě v kuse spala :slight_smile: Jsem zvědavá, co další noc :slight_smile:
10. říj 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jajinka.p Jůůůůů, moc a moc gratulujeme, to se narodil na moje narozeniny :slight_smile: To je pěkná náhoda. To jsi měla teda celkem dlouhý porod, ale hlavně, že už jste v pořádku doma a teď už si budete užívat domova :slight_smile: Držte se
10. říj 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 @lennetfrigg @maova @nelina_ Ahojky, my to máme tak střídavě, jak na houpačce, ale musím zaťukat, že ty noci zatím celkem jdou, budíme se opravdu jen jednou...většinou jde malej spinkat tak do 22 hod, sice většinou pláče jak ho dám z náruče do postýlky, ale když to není hysterický pláč kvůli prdíkům, tak ho nechám při ukolébavce a on většinou naštěstí usne! :wink: A pak v noci se probudí mezi 3. a 5.hodinou, pak až kolem 7., 8. hod, takže si nemám na co stěžovat...ale nerada bych to zakřikla :sweat_smile: S tím vysavačem to slyším poprvé, ale je fakt, že když jsem 1x uklízela a neuvědomila si, že kousek ode mě leží malej, ani to s ním nehlo a spal dál :grinning:
10. říj 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 tak to ti Vojtíšek spinká krásně :dizzy_face: Já jsem teď vařila a myslím, že i digestoř Káťu krásně uspávala :grinning:, Jen co jsem jí vypla, hned sebou mlela :grinning:
10. říj 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, prý opravdu tyhle zvuky miminka uklidňují. Četla jsem, že je to proto, že když jsou miminka v děloze, tak vlasntě hluk srdce, tepen je hrozně silný. Že nám se to nezdá, ale miminko opravdu tyto zvuky slyší velmi intenzivně. No a vysavač apod. mu tyhle zvuky připomíná. Proto pry i pomáhá je pevně zavázat do peřinky a miminka mají tak pocit, že jsou zpátky v děloze. :grinning:
10. říj 2011 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lennetfrigg Tak to jsem netušila, ale je to moc zajímavý!!! :slight_smile: Stejně je úžasný, jak to má ta příroda zařízený, někdy se nestačím divit :wink:
@maova Jojo, spinká, dnes taky fajn, po dlouhé době dokonce dobře usnul i po nočním kojení. Jen ho chudáčka vždycky poslouchám, jak ze spaní tlačí prdík...pak je klid :wink:

Holky, máte prosím někdo zkušenost s těmi probiotickými kapkami? Chtěla bych si je sehnat přes známé na Slovensku, prý to údajně pomáhá taky na bříško. Díky
11. říj 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 no my je užíváme od čtvrtka a zatím nepozoruju žádné zlepšení, ale jak jsem už psala, dr. nám říkal, že to trvá i 2 týdny, než pomohou a kamarádky, co je užívaly, všechny chválily. Prý jen opravdu trvá déle než zaberou,ale jinak pak jsou k nezaplacení.

Malá teď ukázkově spinká, dospává noc, se taky chudák natrápila, dneska spala už od nočního papání, to máme kolem třetí hodiny se mnou, ani nevím, jak jsme usnuly. Furt se trápila bobek, tlačila, no je mi jí hodně líto. Byli jsme dneska na očním, dostala kapičky a za týden máme kontrolu. Má zanícené očička - ani neprůchodné slzné kanálky. Měl to i starší, ale tomu se to zpravilo samo. Snad se to dá do pořadku i jí a nebude muset na pročištění.
11. říj 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale že to jsou starosti s těma našima dětičkama, co? Ale neměnila bych ani náhodou!!!!!
11. říj 2011 ve 12:05  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lennetfrigg No, my je bereme vlastně už téměř měsíc a je to prostě jak kdy, těžko říct, jestli je to někdy lepší právě díky kapkám :frowning2: Zrovna teď ho taky prdíky trápí a pláče o sto šest, půjdeme zkusit nahřát bříško, jinak už nevím. Jinak s tím očkem, my to máme taky, takže kapeme. Ale někdy to má krásný a další den se třeba zase objeví ten hleník u oka, tak to snad taky přejde! :wink:

@allye1 Taky bych neměnila, vůbec si to bez něj už nedokážu představit :slight_smile:
11. říj 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajinka.p Gratulace uf to jste to taky měli náročnýýý, hlavně že už je pohoda

@maova vítej :slight_smile:

@allye1 jo dávam spát na bříško, ale fakt když už nevím co s ní a nebo přes den, když si u toho hrajem s maruškou a my si třeba čtem, nechám si ji spát na břiše, nakže mám nad ní kontrolu. Takže na bříško Jen na svým břiše, v postýlce bych si to neprubla

my v noci spíme, až na jednu , kdy byla vzhůru hodinu a pul a tatínek byl hotovej, že se nevyspal :grinning:
dnes v noci si jen pohekávala a jemu to vadilo , tak mě bylo smutno, u nás je to ještě na dlouhé lokte no.
11. říj 2011 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa Tak jsme na tom trochu podobně, mně se manžel "odstěhoval" do pokoje nahoře, prot. ho taky budilo pouhé pobrukování, kdy jsem malýho kojila...on si u toho prostě tak pobrukuje, no...ale občas i pak zabrečel, takže šel manžel pak nahoru a už tam zůstal...ze začátku mi to bylo taky hodně líto, že usínám pořád sama, že se probouzím sama, ale nakonec mi to už nevadí, chápu, že musí být do práce fit a aspoň můžu malýho v klidu krmit v posteli :wink: Stejně musí většinou ženská ustoupit...:(
12. říj 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa však neboj, on si tatínek zvykne :wink: , my zkoušíme dávat na bříško před kojením, a to nám bylo i doporučeno v porodnici od doktroky. Jinak tak ale max. 5 minut a to u ní stojíme. Jinak bych se taky bála.
12. říj 2011 ve 12:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a na dnešní noc jsme trhli rekord. Malá mi spala v kuse 4 hodiny a pak jsme jen nakrmili a chrupkala dál. Včera jsme měli návštěvu doktora a vše zatím v pořádku. Vážili jí a máme 3,20kg a to jsme odcházeli s 2,80kg. Přibíráme hezky, byli jsme i pochválený, jak pěkně baštíme.
12. říj 2011 ve 12:39  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojky holky, tak vas tady po dlouhe dobe zdravím. nás prdiky taky trapí. dostali jsme kapicky sab, pak jsem si koupila fenyklovy čaj a nakonec jsem zjistila že nám víc vyhovuje být bez zavinovačky. lepe se muže kroutit a lépe si prdne. takže ted už máme relativně klid. dneska dokonce v noci spala 5 a pul hodiny v kuse. pak se najedla ( to by me teda v tu chvily snedla i s chupama :slight_smile: ) a spala dál 3hodky. takže pohodová noc :slight_smile:
no a přes den jsme spali v kolibce co jsme dostaly od dědečka, jenže tam se budilo co pul hodinu a brečela. včera jsem ji nechala spat na gauči v korbičce z kočarku. tam už spala dve hodiny v kuse, a dneska taky. takže kolibku vratíme dědečkovi, jelikož naše Adelka tam spat nechce a maminka si konečně mohla v klidu uklidit když spi dve hodky v kuse. předtím to fakt nešlo. :slight_smile:
12. říj 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, jak dlouho Vám prcci nespí? Malá je hrozný nespavec, včera byla vzhůru od 18 hod a usnula až 23:30, což je teda hrozně dlouhá doba, myslím na 5. týdenní mimčo. Ty večery jsou pak hrozně náročné, protože já jdu uspávat Tedíka, Celou tu dobu musí taťka malou nosit, jinak neskutečně řve, i když je najedená. Pak musím vstát, přebrat malou, taťka jde spát, protože vstává 3:45 do práce a ja mám malou, přicucne se k prsu a pak teprve usne. Nejvíc je unavený taťka, do 23 hod s malou a pak tak brzo vstává. Já právě chtěla aby se od nás odstěhoval, aby se vyspal a on nechce. U nás je to naopak, kolikrát mu právě nadávám, ať spí, co vstává, když malá kňukne.
12. říj 2011 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg My to máme tak, že když bylo relativně pěkně a chodila jsem hodně ven s kočárkem, tak malej vydržel spát třeba i 4 hodiny v kuse přes den, teď , co moc ven nechodíme, tak přes den nespí skoro vůbec...spíš se jen tak převaluje, brouká, ale tvrdě neusne...a navečer třeba nespí od 18, usíná pak až okolo 22. hodiny, ale i tak je to oproti vám koukám úspěch! Každý miminko to má holt asi jinak... :unamused: s tím manželem to máš opravdu úplný opak!
12. říj 2011 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 achjo a kdyby rodili, tak umřou za 5 minut po začátku....

@lennetfrigg já už si to nepamatuju ale vím že co se dospala že koukala už dost
taťku a jeho přístup závidím asi je unavenej, ale docení to a nezdrhá
12. říj 2011 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek