• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@nelina_
@dasty79 no ja jsem to zkusila a přesáhli jsme o dvě procenta takže taky narok nemame. mě na socialce rekli že stači do března to nahlasit jak dlouho budu c¨htit byt s Adélkou doma
18. říj 2011 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 @barbarkaaa Jojo, s opálenýma je jen problém...nám o tom říkala porodní asistentka, o tom jejich přístupu, to se nestačí člověk divit :unamused: Jednu jsem měli i v porodnici, ta si mezi kojením normálně chodila zapálit, pak jen prošla okolo a smrděla celá chodbě, chudák dítě...prý je to normální, že ty děti tam nechávaj...oni si jdou domů užít s manželem, aby udrželi vztah, nechápu jak je to možný, když já sotva chodila, ale holt jsou asi o dost odolnější nebo nevím... :unamused: Ale je fakt, že děti bych přála víc těm, kteří je mít nemůžou než těmhle!!! :frowning2:

@klarisak My na to taky nárok nemáme, museli bychom mít asi nižší příjem, ale i tak jsem ráda, že to takhle je.

@dasty79 Já myslím, že se to hlásí 6 měsíců po porodu. Už jste rozhodnutí, na jak dlouho půjdete? My pořád váháme, ale manžel to vidí stoprocentně na 2 roky :unamused:
19. říj 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 ahoj :_) s tema tmavšíma rodičkama znam jednu historku, co mi rikala kamaradka..
kdyz byla v porodnici, jedna takova osoba s ni byla na pokoji... a kdyz byly navstevy, nechala decko v pokoji a rekla, at ji ho na chvilku ta moje kamaradka ohlida, ze si jen skoci do automatu pro kafe.
Byla pryč asi deset minut a decko ji zacalo brecet. kamoska se sla podivat, kde je, ze ji zavola, dala mimco k sestram... a nestacila se divit.... ze záchoda se ozývaly takove ty specificke zvuky :grinning: ... normálne si to tam s návštěvníkem spíchli na záchodku snad treti den po porodu .... nevídaný!
19. říj 2011 v 10:55  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimys Jejda mane, tak to je teda něco...já myslela, že třeba zdrhla nebo šla domů a ono rovnou tohle!!! Jak je to ale možný, že to vydržej? :frowning2: Fakt chudák dítě...jsem ráda, že jsem nikoho takovýho na pokoji neměla :grinning:
19. říj 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 i u té dvou leté varianty se vše odvíjí od příjmu. Musíš mít tuším průměrný plat něja 16400 kč, abys mohla mít tu dvou letou variantu. Ja jí měla u Tedíka a už bych jí nevolila, i kdybych měla tu možnost. Je to strašně brzo, je to vlastně do dvou let dítětě, takže prcek je fakt hodně maličký. Teď jsem si vybírat nemohla, šla jsem z ÚP a mohla jsem mít pouze variantu na 4 roky a jsem za ní ráda. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

A jak jinak holky válčite? Nás čeká zítra kontrola na očním, jedno očičko je krásné, ale druhé má pořád zahnisané, ale tak snad se to ještě srovná.

Kapičky asi pomáhají, ale doma nemůže být v postýlce, jinak pláče. Spí jenom v kočárku a nebo na ruchách. Respektive kojím a ona si u toho pospává, pak jí, pak zase spí. Ale celkem nechápu, jak je na svůj věk akční. Nechala jsem jí v postýlce bez plínečky, to má hrozně ráda a ona se dokázala z normální polohy nacpat úplně do čela postýlky a ještě v ní ležela napříč. Hlavu vraženou pod plyšákem, fakt jsem nechápala. I se občas už usměje, nebo strašně otvírá pusinku jakoby něco říkala.
19. říj 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Tak to jsem nevěděla, že se to odvíjí od příjmu...my jsme to plánovali "zatím" tak, že bych to zkusila na dva a z toho co dostanu si odkládat něco bokem, kdyby přišlo mimi později než do 2 let, tak abych měla aspoň něco...viděla bych to radši na ty tři, ale ráda bych, aby byly děti u sebe, aby si rozuměly...těžko se takhle rozhoduje, když máme ještě doma miminko, může to být pak všechno jinak...atd... :unamused:
19. říj 2011 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my bysme chtěli tu tříletou variantu. Jak se to vůbec řeší? To v půl roce malýho budu muset zajít na sociálku nebo jak? Díky...
ještě trochu odbočím od tohoto tématu: když krmíte, kojíte na jedno krmení jenom z jednoho prsu nebo i na jedno krmení je střídáte? já jsem to zkoušela jenom z jednoho, ale nestačilo mu to, tak jsem ho musela ještě "dokrmit" z toho druhého.....
19. říj 2011 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajinka.p já při jednom krmení střídám obě prsa a to z toho samého důvodu, nemám tolik mlíka, ale když ho máš dost, tak klidně jen z jednoho a další kojení z duhýho ...ještě si teda pamatovat, ze kterýho si kojila naposledy :grinning:
19. říj 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajinka.p já si tu rodičovskou, teda zvolení varianty, vyřídím už teď, ať to mám z krku :wink:
19. říj 2011 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 - já asi na 3roky.Ale zase možná půjdeme brzy do druhého dítka,tak jestli by nebylo lepší na 2roky a brát víc peněz...Ale na 4 roky určitě ne.

My dnes byli na kontrole s kyčlema a už nemusíme dávat široké balení.Tak jsem ráda,že to je v pořádku,ale
stejně možná občas budu ty plínky dávat -aby to bylo vše ok i ve 3.měsících.

@jajinka.p - já dávám pít z jednoho prsu a pak při dalším kojení z druhýho.
Ale v porodnici nás učili prsa vystřídat během kojení.10min z jendoho a 10 min z druhýho.
A naše Vikča pije 30min. z jendoho..
19. říj 2011 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajinka.p Taky nevím jak se to řeší, ale nejspíš na sociálce..jinak k tomu kojení, nám i v porodnici říkali, že je lepší to střídat a mě se to osvědčilo, když pije třeba dlouho z jednoho, pak se mi nalije druhý a bolí to, takže to fakt střídám a většinou je to cca max. 15 minut z každýho :wink:

@nelina_ Kámoška krmí vždy jen z jednoho, tak si to radši píše, prot. jinak si to člověk nemůže pamatovat :wink:

@dasty79 My právě uvažujeme o té 2leté variantě i kvůli tomu, že nemám práci a nechci mezi dětmi shánět, takže bychom to sfoukli najednou! :wink: Na ty 4 roky to jsou šílený peníze....jak tohle vůbec můžou povolit, že? Podpora rodin v našem státě fakt na hrozné úrovni! :frowning2: Supr, že máte kyčle v pořádku, my taky a fakt se mi ulevilo!
19. říj 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 každopádně, pokud jsi měla před mimi normálně práci, tak po ukončení rodičovské, máš nárok na podporu z pracáku. Teda musí tam být odpracováno, co má být, ale tak pak máš ještě půl roku případně příjem. My už do dalšího určitě nepůjdem, takže proto jsem ráda, za tu dlouhou variantu pro nás. Ale těch peněz je fakt pak uboze. Nám se právě mimi zadařilo až ve třech letech Tedíka. To jsem vlastně otěhotněla a už zůstala na ÚP. Práci jsem nesehnala a těhulu pak už stejně nezaměstnají. Ale tak aspoň byl čas na učení do školy. :grinning:

Co se týká kojení, tak když se plně rozkojíte, je prý lepší kojit z jednoho, aby se dítko dostalo i k zadnímu tučnému mlíčku. Ale to vlastně má i tak, když vypije vše. U nás je to pořád o tom, že kojím, ale mlíčka není dost. Nepomohlo nic ani odstříkávání, časté kojení, takže jsem se s tím už smířila. Kojím, co jde a pak musíme dokrmit. Teď jsem ve fází tří příkrmů za celý den, takže je to vlastně půl na půl. Nejhorší je to večer, to se malá u prsa dost rozčiluje, že jí to nejde tak snadno, ale pořád se snažím, ať má i moje mlíčko.
19. říj 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 super, že jsou kyčliky v pořádku. Taky nás čeká kontrola, asi pojedem příští týden. Máme to celkem daleko :unamused:
19. říj 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky se rozhodujem jakou variantu zvolit. cekáme do ledna, maji py udelat novy zakon že si maminka muže variantu vybrat a nezaleží na platu. chteji vsechny varianty sjednotit na 220000kč. takže když se rozhodnete pro 3letou variantu zpadnete ze 7600 na 7100 nebo tak nejak. s manželem jsme se o tom bavili a domluvily jsme se že počkame až jestli to schválí. a jestli jo jdem do dvoulety varianty a do dvouch let bychom chtěli druhé mimi. a navic pokud schvali toto,tak chtějí ještě schválit že děti do školky mohou jit už ve dvouch letech.
20. říj 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
20. říj 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klarisak To mají schválit už tento leden? Myslela jsem, že to bude trvat dýl, no to bychom taky počkali...nám se stačí snad rozhodnout nějak během února, to bude malýmu půl roku :wink:

Dnes jsem byla na kontrole po šestinedělí, nic moc příjemnýho, ale naštěstí je vše v pořádku!! :wink: Teď jen ještě aby přišla i chuť...na.... :grinning:
20. říj 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klarisak to jsem zvědavá, do kterých školek půjdou dvouleté děti, když leckde neberou ani tříleté :unamused:
20. říj 2011 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 - taky se rozhodujeme mezi 2letou a 3letou variantou.Byla jsem přesvědčená jít na 3letou -ale jelikož budeme chtít brzy druhé dítko,tak asi zvolíme 2letou....
To je dobře,že máte taky kyčle v pořádku a už nedáváš široké balení?já radči ještě jo,tím nic nezkazím....
Já jdu na gyndu až za 3týdny - pozdě jsem se objednala a sestra mě hned sprdla,že jsem měla volat hned jak jsem porodila...
Takže po porodu kontrola hnus jo? :confounded:

@lennetfrigg - tak ať vám taky kontrola dopadne dobře.Jak daleko jezdíte?

Ale já bych zas nechtěla odstrčit dítko ve 2letech do školky,zas bych si jí chtěla spíš užít.
a ne hned makat - to už budu celý život...Tak dlouho jsme na malou čekali,tak jí nedám
přeci ve 2 letech do školky :confounded: Asi zvolím 3letou variantu :grinning:
20. říj 2011 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holčiny já jdu pro jistotu do 3 letý varianty. Sice ještě chceme druhýho prcka, ale jako na potvoru to nepůjde hned a já bych nesla strašně špatně odloučení od 2 letýho prcka, pekně si ho ty tři roky užiju :wink:
20. říj 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky co budete kupovat svým uzlíčkům k vánocům, mě zatím nic nenapadá :-/
21. říj 2011 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klarisak taky marně přemýšlím, co pro malou. Po Tedíkovi máme spoustu hraček, takže nevím. Ale je to holčička, tak možná toto:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=28159128&tab=0
a dál? Uvidíme :grinning:
21. říj 2011 ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
21. říj 2011 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Super jsou určitě třeba hrací deky, to je akorát tak pro naše mrňousky, ale my právě už máme :slight_smile: nebo třeba různé hudební kostky apod.
21. říj 2011 ve 23:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg taky už u nás padla otázka co. Naši budou kupovat naušničky, aby byla frajerka :slight_smile: , ale co za hračky 3-měsíčnímu mimču, fakt nevím :fearful: hrací deku už máme
22. říj 2011 v 00:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ taky zůstanu u 3 let, ty dva roky jsou strašně málo
22. říj 2011 v 00:37  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 kdyby jsme dostaly záruku, že se to druhý povede a vejdeme se do tý varianty 2 let, co?
22. říj 2011 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klarisak já si říkala, že prcek zatím z Vánoc nic nemá, takže mu ani nebudeme nic extra jako k Vánocům kupovat, necháme si tu srandu na další Vánoce a pak si to sním užijem :o))))
22. říj 2011 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lennetfrigg ta panenka je pěkná :o)))
22. říj 2011 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg nebude s tou tahací myší pěknej randál :o)))))
22. říj 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg nemas stranky na ty hrací deky, prosim
@nelina_ taky jsem to řikala že z tech vanoc letos ještě moc mit nebude, ale aspon nejakou malickost aby tam měla. u nás ma pod stromeckem každy rok něco i pejsek :slight_smile: ale jak řikaš ty vic se budu těsit přísti rok na vanoce to už bude větší sranda
22. říj 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek