• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@jajapaja23 nechci tady nikomu říkat, co má dělat, ale pokud mohu dát tip, tak bych šla do té Calmy. Ja právě u prvního taky takhle částečně kojila a dávala lahvičku - jak jsem zmiňovala, použivali jsme Tomme T. A po čase už opravdu neuměl efektivně sát, nebo se začal u prsa vztekat, jde o to, že z lahvičky - i když je ta dirka minimální, to prostě teče, ale z prsa je to pro ně dřina. A čím jsou malí chytřejší, tak pochopí, že chtěji lahvičku a dřív nebo pozdějí to znamená konec kojení. A to je fakt škoda. Malý mohl teď mít jen růstový spurt a třeba by se zase mlíčka tvořilo dostatečně.

Tedíka jsem se snažila kojit a takto dokrmovat a po pár týdnech už jsme byli jen na lahvi, tak vím, co to je. Je to dost pracnější - vyvařovat, v noci chystat mlíčko a dost to i stojí, co si budem říkat, v tomhle je kojení super. Když pominu samozřejmě nenahraditelný přínos pro miminko.
9. pro 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg já se mudr akorát ptala, kdy se můžou dát náušničky, ale jestli je píchá, to jsem se neoptala. Ale četla jsem, že je méně bolestivější nastřelení, tak právě získávám info.
9. pro 2011 v 16:39  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, my jdeme na náušnice po druhém očkování, koncem ledna. Jdeme na píchnutí, i když se dnes hlavně nastřeluje :slight_smile:
9. pro 2011 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Díky za tip...vážně o tom uvažuju, máš zkušenosti, což u mě o tom nemůže být ani řeč :unamused: malej totiž z prsu už začíná asi trochu stávkovat...jak kdy...někdy to vypadá, že jen žužlá, jindy saje naplno, že mlíko teče všude kolem...kde se dá, prosím, co nejrychleji ta lahvička koupit? Je dostupná třeba i v lékárně nebo v drogerii nebo je to pouze v nějakém extra obchodu? Díky
9. pro 2011 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 ja to normálně vyhledala na Heurece:
http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Medela+Calma+lahvi%C4%8Dka+pro+kojen%C3%A9+d%C4%9Bti+%28k
už nevím,který obchůdek jsem si vybrala, šla jsem vyloženě podle ceny a dodejky, protože jsem na to dost spěchala. Bohužel nevím kam jsem zašantročila paragon, jinak bych koukla, protože mi jí fakt poslali rychle.

Držím moc palečky, ať u kojení vydržíte. Ono svět se neboří, Tedík byl kojený chvíli a je naprosto zdravý, nemá žádné alergie. Ale je to pro miminka lepší a pohodlnější, a tak se fakt snažím kojit, malá je u prsu ráda, takže uvidíme, jak dopadneme v útery na kontrole. Taky vždy trochu trnu, zda příbíráme, zda je vše OK. Nemám váhu a tak dokrmuju vyloženě podle toho, jak se mi malá zdá hladová. Už jsme si najeli na takový systém, že dokrmuju kolem 11 hod, pak jdem většinou ven a pak až večer, ale to dvakrát (v sedm a pak před nočním spinkáním kolem 22 hodiny). Jinak kojím a fakt v noci to oceňuju :wink:

Musím se poptat v utery taky na ty naušničky, první očkování už máme za sebou. Trošku jsem si to už zjišťovala a tady prý nastřeluje ušní a to až po všech třech dávkách hexy. Takže asi až tak v půl roce. Někdo radí nastřelit, někdo propichnout. Tak nevím, jak se rozhodnout :unamused:
10. pro 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Díky moc, já dnes ráno vlítla do lékárny, stihla jsem to tak tak, ale objednali mi ji a budu ji mít v pondělí! :wink: Tak to snad dojde, abychom ji mohli vyzvednout...dneska pil z prsu krásně! :slight_smile: Ale i tak budu mít klidnější svědomí s touhle lahvičkou :wink:
10. pro 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Tak už máme lahvičku doma a za chvíli zkusíme, co na to bude říkat malej :wink: Ta cena je teda šílená, ale pokud to splní účel, tak se to určitě vyplatilo. Je fakt, že je to jak bradavka a musí se pěkně sát, co jsme to zkoušeli zatím sami :grinning: :grinning:
12. pro 2011 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak po hodně dlouhé době se zase hlásím...:slight_smile: Sice mě asi bude ještě chvilku trvat, než to všechno dočtu, ale to nějak zvládnem.... Jinak u nás jsou novinky takové, že na kontrole už jsme měli 4650g a 55,5cm, jsme krásně velcí a daří se nám (snad ) dobře... až teda na ty ohavné prdíky.... :frowning2: Už se fakt těším, až ho to přejde.... Zatím kojíme, i když vždycky dva dny mlíko je, že pomalu nevím, co s tím a pak třeba pět dní su ráda, že ho vůbec zvládnu nakrmit....vůbec netuším, čím to....
@jajapaja23 To máte nějakou spec.lahvičku z lékárny? Je lepší než nějaká obyč?
12. pro 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 tak napiš, jak dopadlo první papání :wink: Jo, je to dost, ale když to tak vezmeš, tak 1 krabice Nutrilonu stojí víc. Ale třeba kolem půl roku jsme pro Tedíka na měsíc kupovali těch krabic šest. A i později když jsme přešli na Sunar, tak padlo měsíčně 1500 kč jen za mlíčko.
12. pro 2011 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajinka.p tak to jste šikulky, že tak rostete. My jdem do poradny zítra, tak jsem zvědavá, zda taky rosteme. :wink:

Lahvička tato:
http://www.medela.cz/produkty/calma.php :wink:
12. pro 2011 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajinka.p Je to lahvička na doporučení lennetfrigg, ani bych o tom fakt nevěděla...

@lennetfrigg První krmení nic moc, ty další byly už o něco lepší a dnes tu šedesátku vypil během pár minutek :wink: Byli jsme taky v poradně a přibral za týden 250 g, což je paráda oproti tomu předtím...ale ještě nás neočkovala, prý má co dohánět a očkovat bude asi až po novém roce :wink: Tý jo, s těma cenama za mlíko je to teda síla...nezkoušela jsi něco z Polska? Známá mi o tom říkala, že je to to samé složení ale o stovku levnější na krabici, tak to by šlo :grinning:
13. pro 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslela jsem, že napíšu HOT novinky, ale probouzí se mi dcerunka :slight_smile: Příště doplním :slight_smile:
14. pro 2011 ve 14:28  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
já jsem zatím stastná že je, doufám že to vydrží jak u Marušky. My měli v uterý první svátek a nechala jsem 460 v lékárně. Obyč odsávačka nestíhala. Plus mořská voda s pantenolem ale už je na tom o pulku líp, byla tak velká že nemohla ani dýchat a vztekala se u prsa, protože se dusila. Už je to nejhorší snad za náma.
Jak dlouho vám ted děti spěj,já vím že každý je jiný ale přijde mi že oproti Marušce spí hoodně dlouho.
15. pro 2011 v 00:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak malá mi usnula, tak mám chvilku. Tedíka máme teď v nemocnici, měl zahnisanou nožičku, tak mu to museli pod narkózou vyčistit. No, zážitky hrozné. Nebyl nikdy nemocný, tak mu poprvé brali krev, dostal kapák, tak chudak plakal neskutečně. Včera jsme tam s ním byli celý den, pak ho k večeru vzali na zákrok, tak jsme jeli s Dorotkou domů a zůstal tam s ním taťka. No a dneska odpoledne by ho měli pustit, tak se na něj těším, na zlatíčko malé. Navíc jsem musela odřídit cestu z nemocnice i do nemocnice. Sice řidičák mám dlohou, ale nejezdila jsem. Až teď začínám, máme starší autíčko a zatím jsem se jen pouštěla tady k nám do města. No, a teď cesta po dálnici do Třince, masakr. Cesta zpátky byla úplný horor, malá mi celou cestu řvala, fakt řvala. Jsem se doma po celém tom dni úplně klepala. :cry:

@barbarkaaa tak mně malá moc nespinká, jen u prsa by dokázala spát celý den. Ale spí v noci a to je hlavní.

@jajapaja23 jo, teď máme možnost, tak kupujem v Polsku u Tedíka jsem to nevěděla :wink:
15. pro 2011 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Doufám, že už máte Tedíka v pořádku doma, úplně mi z toho mrazí, jak to čtu!! :unamused: Držte se!

@barbarkaaa Nám malej spí pěkně, hlavně v noci, budí se jen okolo 3. až 4.hod v noci, pak až ráno okolo 7. nebo 8. hodiny. Přes den je to trochu horší...ale dopo přes oběd prospí v kočárku, odpo spíš jen pobrukává v postýlce.
16. pro 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg A můžu se ještě, prosím, zeptat...ten Bebilon nebo Nutrilon kupujete přímo v Polsku někde v lékárně nebo si to kupuještě přes internet? díky :wink:
16. pro 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
No právě že Lucík někdy prospí většinou i půl dne. V kočárku je to jasný, ten je jak zaklínadlo, ale někdy i doma, zase se nají a spí dál,Většinou čumáčkuje tak sdmi do pulnoci,ale pak uz prospí celounoc, budí se akorát na jídlo. Ale každý je jiný, Maruška určitě byla vzhůru víc. Asi je spavec po mě. Já tu sice čučákuju v noci, ale musím, ony ty fotky jindy nejdou udělat.
Dnes mám za sebou maraton tak pujdu dřiv.
17. pro 2011 v 01:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky je možný při kojení dávat nějaký Sunar,nebo Nutrilon?
Kojit bych chtěla dál,ale malá se poslední dobou nějak vzteká a připadne
mě,že má hlad,tak bych jí na noc dala třeba Nutrilon tou lahvičkou Meleda Calma.
Ale bude pak chtít moje mléko????
19. pro 2011 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Ahojky, ty jsi tady teda pěkně dlouho nebyla, co? Jakpak se máte? :wink: Já jsem musela začít přikrmovat, protože malej z mýho mlíka málo přibíral...zjistila to ale až dr...on totiž nebrečel hlady, jen to nebylo tak výživný a mě nenapadlo ho průběžně vážit, prostě mě na to dr. předtím ani neupozornila.. :unamused: Ale krmení jde dobře a k tomu ještě pokaždé 20 minut kojíme a mlíko chce, takže dobrý! :wink:
19. pro 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 určitě můžeš, i tady pár z nás takto dokrmuje. Za sebe mohu říct, že dávám Nutrilon tou Calmou a malá mi přechází bez problému z jednoho druhu krmení od druhého. Ale máme teď nějaké období, kdy u jídla vyžaduje klid, takže mi třeba nechce jíst až v ložnici v posteli. Zkus to vypozorovat, možná to není nedostatkem mlíčka, ale taky Viktorce vadí vzruchy u papání. Malá totiž dělá to samé, chvilku jí, pak se vzteká, křičí a tohle dělá i u lahvičky, takže to určitě není nedostatkem mlíčka. Když je ale v tichu a nic jí neruší, tak papá hezky. Ale křičí třeba i když jí tu lahvičku dáva tatínek, prostě musí mamka. :slight_smile:

@jajapaja23 ten Bebilon je asi levnější právě v těch supermarketech v Polsku. Když jsme tam byli sami, tak jsme koupili u hranic v lékarně a tam to teda bylo levnější jen o 40 kč. Kamarádka ale jezdí dál do Polska a tam mi v supermarketu nakoupila - krabice tam vyšla na 270 kč, což je velký rozdíl. Viděla jsem to i na netu třeba na mimibazarku, že maminky prodáváj,
19. pro 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Díky, tak já se mrknu....do Polska nám to teď nevyjde, ale po novém roce třeba ano, tak bychom si nakoupili, teď jsem se dívala na mimibazar, ale není tam úplně supr nabídka, zkusím to vypozorovat, každý den je to jiný. Teď to budeme muset zvládnout holt s dražším balením tady v ČR no...škoda, že to nemáme do Polska blíž :unamused: Ale stovka ušetření skoro na 1 krabici je fakt rozdíl :unamused: Jinak mě teď malej taky začal trošku hůř jíst a vidím, jak to něco vyrušuje, hned vykulí očka a musím ho zklidnit...dřív to nedělal a to krmíme stále ve stejným prostředí...možná tím jak už víc vnímá...
19. pro 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 jo, taky si myslím, že to tak je, jsou Ti naši mimišci čím dál tím zvědavější. Malou třeba ani nemůžu nosit otočenou ke mně, zásadně se musí koukat do světa, jinak se rozčiluje.

A co holky, vánoční přípravy, no u nás nic moc, trochu výzdoba, trochu cukroví, ale ještě všechno budeme dodělávat. Naštěstí už Tedík nemusí jezdit na převazy nožičky, tak se nebudeme muset ráno všichni chystat. Dneska jsme tu měli -8 :astonished: Dorču jsem pořádně teda navlíkla. Ještě ale musím udělat nepečené cukroví a to až po večerech, až nám přijde taťka. S Dorinkou neudělám nic, jen oběd a tím to končí.
19. pro 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Přesně jak píšeš...malej se taky hrozně rád rozhlíží, hlavně když ho mám přes rameno a má výhled
jinak se mu to nelíbí :wink:
Cukroví něco málo mám, už končím...mám asi 5 druhů, ale trošičku, jen pro návštěvy...jinak mi ani nepřijde, že už mají být Vánoce, teď si "užívám" dvoudenní žaludeční nevolnost, tak nemůžu jídlo ani cítit :unamused: Snad to brzy přejde, abych si ty svátky trochu i užila...máš krásný fotky dětiček a supr, že už je Tedík ok! :slight_smile:
19. pro 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
Občas vás čtu -ale nějak nemám čas na net.Měla bych čas,když malá usne po 19h,
ale to tady většinou pracuje manža,tak mám smůlu :unamused:
Jak se všechny máte????Broučkové jsou zlatíčka,že jo :slight_smile:

Tak máme doma lahvičku Medela Calma a dnes jsem si koupila Nutrilon
a když bude potřeba,tak přikrmím.

@jajapaja23 - a když přikrmuješ Vojtíška,tak mu dáš před kojením a nebo po?
a kolik mu toho děláš?já vůbec nevím kolik mám toho Nutrilonu udělat,pokud bude trošku
bumbat moje mlíčko...

@lennetfrigg tak koukám,že kolem 3.měsíce má hodně dětiček problém s kojením.
Naše Vikča taky musí mít klid.Mě nepřipadne,že bych měla málo mlíčka,
ale spíš se vzteká u toho - tak nevím,jestli to přejde.Přitom má pusinku
od mléka,ale připadne mě,že je líná tahat....nebo nevím..
20. pro 2011 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Mně dr. říkala, že mám dvacet minut pokaždé kojit, pak mu dát Nutrilon...většinou dávám 70 ml, padesát bylo málo, ale on si malej řekne sám, většinou přidávám třeba ještě 30 ml, jindy ne...jak kdy...ale rekordně vypil už jednou i 120 ml :grinning: krmíme po kojení. Já měla taky dost mlíka, malej to měl pořád u pusinky, tak mi vůbec nepřišlo, že i tak strádá, když nebrečel hlady...těžko si vysvětlit, proč nepřibíral no :unamused: Ale už jsme si zvykli..
21. pro 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 natrefila jsem tady na mlíčka:
http://www.mall.cz/detska-mleka/
když to přepočítáš, tak to vychází na 299 za krabici. Obchůdek ale neznám, nenakupovala jsem tam. :wink:

@dasty79 určitě to chce vypozorovat. Ja třeba dávala Nutrilon po každém kojení první měsíc, ale malá mi přibrala až moc. Takže dávám dopoledne 90 ml a večer 120 ml. A malá přibírá akorát, hlad nemá. Tak třeba vyzkoušej jen přidat mlíčko v době, kdy je neklidná, protože pokud Ti přibírá, bylo by škoda dávat hodně.
21. pro 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
21. pro 2011 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@jajapaja23 snad už je líp

Lucíkouvi můžou u kojení s střílet, hlavně že je jídlo, nechce jen když je treba unavená, jako že si cvakne, pak řev že prso nechce jak j dávám bradavku, pak klimbne, odpočine si a pak se dojí

já ted taky nestíhám, holt mám doma 3 děti. Nešílim nijak ale i to zájkladní ni zabere hafo času. Zabírá námna chvíli rozbalení na dece do nahata a to kolikrát ani nestihne bejt dlouho nahatá protože ji Maruška iniciativně přebalí :grinning:
už nemusíte do vánoc dojít tak jsem příšla vám popřát krásný svátky a spoustu světýlek v těch dětských očičkách. A k tomu přidám jednu co vznikla před koupáním. Maruška vytáhla deku co hazim na postel kvůli focení aby bylo jakýs takýs pozadí. a vyšla mi tahle srdcovka.
22. pro 2011 ve 02:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@jajapaja23 a @lennetfrigg - díky moc,tak to vyzkouším.
Zatím přibírá.Teď dokonce i začala i klidnějc papat,tak třeba to bylo je nějaký přechodný..
22. pro 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak to se potrháte smíchy. Deset let nám nejde mimčo a i přesto, že jsme si fakt dávaly bacha, tak jsem teď udělala test a je pozitivní, no já jsem snad zase těhotná!!! A to jsou Štěpánovi 3 měsíce, uffffff No to je snad Vánoční kouzlo, či co ....
25. pro 2011 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek