• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
Zítra jdeme na první očkování, tak jsem zvědavá, jestli bude nějaká rekace.Už druhou noc se Anička budí po 2 hodinách, někdy i po 1, tak budu ráda,až zase přejde k těm 3h intervalům.
4. led 2012 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky chci se zeptat jestli jste už žádaly o rodičák?
4. led 2012 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ada80 Ahojky, ještě ne, já nejsem ještě ani pořádně rozhodnutá :unamused: Ale teď by to prý údajně mělo být tak, že si můžeš vybrat na jak dlouho chceš...nejvíc by se nám líbilo 2 a půl roku, tak uvidíme :wink:
4. led 2012 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
jajapaja23 já taky ještě ne,Jojo teď musíš vyčerpat těch 220000 do čtyř let dítěte
4. led 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klarisak drzim pěsti, ono toho je hodně a většina uplně neškodná, nebooj
omlouvám se za malý písmena datluju s lucíkem na ruce
maruška má nějakej divokej průbeh virozy, celou noc 40 až do 11 dopledne pak s ena chvíli oklepala, to jsme stihli zajet k mudře a z auta už jsme ji nesla zas, jsme vynášela děti na 2 kola
a lucík nějak teplá taky sakryš
4. led 2012 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ada80 ahojky, ja jdu zadat tenhle mesic :slight_smile:

@barbarkaaa chudak holky, držím pesti at jste co nejdriv zdravy
5. led 2012 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
klarisak:ahoj já chci jít taky v lednu tak jsem zvědavá jak to bude
5. led 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
no už taky potřebuju dojít,ale pořád něco. nejdřiv nebyl rodnej list, pak se chystaly vánoce, děti uchrchlaný, pak zas nemocný ale už fakt musim, jsme ještě nebyla ani v práci s papírama.
u Nás už je o chlup líp , včera v noci to bylo zas 40,5
6. led 2012 v 00:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko maminky. Já půjdu po uřádech během tohoto měsíce a že bych se nějka těšíla, to se říct nedá. A přitom jsem před porodem byla taky "kancelářská" :slight_smile: , ale nějak mě to přešlo :slight_smile: . Prý se musí na OSSZ (pro ty, které jsme byli zaměstnaný) pro potvrzení, že jsme pobírali PPM, s ním pak njít na UP, tam žádost, kterou prý musí podepsat i manžel.
My očkování naprosto v pohodě, bála jsem se reakcí, ale Týnka ten den skoro celý prospala a noc taky v pohodě. Takže jsem ráda, že to dopadlo takto :slight_smile: . My na třech měsících měli krásných 4,90kg a 55,5 cm. Do poradny jdeme až 17.1., a tak jsem zvědavá, o kolik moc jsme vyrosli, to domácí měření je takový ošidný :slight_smile: . Dneska, tedy jestli se dostaneme přes ty závěje, máme jít na kontrolu kyčlí, tak budu doufat, že bude mít Kristýnka nožičky v pořádku :wink: .
6. led 2012 v 07:27  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ ahoj přesně tak bolí i šlachy v zápěstí... to bude podobný.. já už vitamíny nakoupila... uvidíme jestli to pomůže... kdyžtak se o to člověk alespon pokusil :slight_smile:
6. led 2012 v 10:08  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ada80 jéé ahoj !! tebe už jsem tu neviděla strašně dlouho !! :slight_smile: jak žiješ? co dieta.. ještě držíš, nebo už pohoda?
6. led 2012 v 10:11  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa držím palce, at se brzo vyzdravíte! to jste ten rok nezacali zrovna dobře..
6. led 2012 v 10:14  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leryl ahoj my byli na prvním očkování včera a nevím, jestli je to tím, ale poprvé prospal celou noc :slight_smile: usnul v půl desátý a vzbudil se až ve tričtvrtě na šest ráno :slight_smile: tak kdyby to bylo pokaždý :slight_smile:
6. led 2012 v 10:17  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Závěje sněhu jsme úspěšně přejeli autem, kočárkem se mi vážně nechtělo, a UZ kyčlí v pořádku !!!! Takže žádná další kontrola nemusí být ! Teď už bude kontrolovat pouze pediatr. :slight_smile:
6. led 2012 v 11:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 Tak to máte supr, my jdeme za 14 dní, tak to snad bude taky ok, vůbec se mi tam ale nechce, doktor je hroznej protiva, uvidíme :slight_smile:

@allye1 To musím s papírem na úřad práce? Taky si to musím zjistit, jak to nakonec bude
6. led 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
mimys:máme se docela fajn.Mareček je hodnej tak to jde.Vandulka chodí do školky a středy čtvrtky tam spí takže mám volno.Dietu už nedržím.Já s malýmpůjdu koncem ledna na druhou dávku hexavakcíny tak doufám,že bude bez reakce jako poprvé.
6. led 2012 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 nevím, jestli na UP, ale prý je dobrý to potvrzení mít (raději zbytečně), ale než aby nás vraceli zpátky, tak mít "trumfy" v rukávu. Však určitě víš, jak příjemní umějí být ti naši státní pracovníci :grinning:
6. led 2012 v 15:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ada80 tak to je dobře, že jste v pohodě. My byli včera na prvním očkování a dneska je malej strašně ofrněnej, tak asi z toho, ale teplotu nemá, tak to bude dobrý. To máš dobrý, že se ti ta cukrovka uplně ztratila, tak držím palce, at to vydrží! Budou tě nějak hlídat? už jsi byla na kontrolním testu?
6. led 2012 v 18:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ada80 to je dobře

@mimys a co ty , není šance že se to srovná? Ják těhuhypertenze? taky se mě drží chvíli po a pak se to srovná

Když už mě po 2 nocích spala Maruška, tak zas Lucinka usnula v 5,28 po třech probdělých nocí jsem toho měla fakt plný brejle, vůbec po tom co chlap každej sen po noční celej den prospal. vstal jen ve středu kvůli hokeji , tak jsem stávkovala :grinning: Vařil špagety v červeném kabátku (kečup, salám, vajíčka spagety) zabralo mu to hodinu a 3/4 přidala jsem mu Lucinku páč namě padla taková krize , že jsem začala padat a hodinu a půl spala jak dřevo. Chlap úplně vyřízenej, já kuchyň uklízela hodinu. Tak jsme zvědavá zda mu to došlo, a zda to docení.
6. led 2012 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
mimys:na kontrolní test jdu ž v půl roce malýho prý při kojení můžou být zkreslný výsledky.A co ty jak válčíš?Na gyndě mi ani kvůli tomu nechtěl dát antikoncepci prý když ještě nemámpo testu tak že mi žádný prášky dát nemůže,že by to taky zkreslilo výsledek.
7. led 2012 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ada80 ahoj to se teda divim, ze ti nechteji dat antikoncepci.. me ji nutil, jeste jsem byla těhotná :slight_smile: abych si predem rozmyslela a po sestinedeli mi ji hned vnutil. chtel mi dat telisko, ale to ja nechci, tak mi dal azalii... mimochodem včera jsem si ji zapomnela vzít :slight_smile: snad z toho nic nebude!! Vubec neřešil, jestli muzu, nebo nemuzu mit prasky... to je divny teda....jen udelal jaterni testy..
Jinak inzulín mám pořád, píchám 4 krat denne 6 -7 jednotek, zatim... zase jsem kvuli tomu pribrala asi dve kila, coz jsem pekne nastvana... navic ja po kazde antiko taky tloustnu, tak ze mne bude nejspis pekna koule :-/

Já vlastne na kontrolnim testu ani nebyla... udelala jsem si test doma pujcenym glukometrem, protože jsem zacala strasne spatne videt a bylo mi dost divne a unaveně... no a co myslíš na glukometru bylo 19 ( pritom jsem porad drzela dietu...) ... tak to bylo bez diskuzi zase zpet na inzulin... tak ti drzim palce, at jsi v pohode.
7. led 2012 ve 13:42  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa Tohle uz se nejspíš nesrovná, bohužel... co se dá dělat, no. Ségra to dostala ve 13 ti letech a ted je ji 44 a taky nic... to je proste forever.... ale jsou horsi veci... zase se to chytilo včas a tim je i mensi riziko těch nemoci, který nelecena, nebo spatne kompenzovaná cukrovka vyvolává
7. led 2012 ve 13:45  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky chodíte některá s mimískama na plavání kojenců?
My se rozmýšlíme - dr. mě to rozmlouvá :unamused:
ale dost holek v okolí chodí a prckům se to moc líbí :slight_smile:
7. led 2012 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 já jsem chodila s Tedíkem, teď bych ráda, ale se dvěma dětmi si to nedovedu představit. Malému se ve vodě moc líbilo, jen nesnášel oblékání, takže jsme vždy odcházeli poslední, protože hrozně plakal. Ve vodě byl ale hodně spokojený. Hodně záleží, jak je to plavání vedené. Naučil se i potápět, pak jsme ale chytli kvasinky, takže nám plavání zkončilo. Bohužel na ten bazének chodili i lidé, kteří moc asi nedodřžovali hygienu :unamused:
7. led 2012 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg mě to právě dr. nedoporučuje kvůli tomu,že z toho chloru maj děti pak hodně astma,atd.
Ale moc bych chtěla chodit.Vikče se ve vodě moc líbí a s oblíkáním to je u nás něco podobného - chvíli to jde,ale pak ke konci to je řev a řev a řev :grinning: jako Tedík :slight_smile: Vím,že chodí hodně maminek,tak asi do toho taky půjdeme.U nás se může chodit do van,kde se naučej reflexy a pak od půl roku do bazénu.Jak to je u vás?
7. led 2012 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 to nevím, to jsem neslyšela. Mám hodně kamarádek, co na plavání chodí a nevím, že by jejich děti měli nějaké potíže. Spíše naopak, děti jsou otužilejší a jen je potřeba dodržet adaptační dobu, že hned s děťátkem z bazénu neletět ven, ale dát mu chvilku, aby se aklimatizovalo. :wink:

U nás byly taky i vaničky, ale my chodili až na bazének, Tedík měl tak 9. měsíců. Vlastně jsme doma jen museli ve vaničce poctivě nacvičovat heslo - nějaké slovíčko u kterého si prcek zvykne, že přichází voda a to bylo vše. No a třeba i když jsme pak už na plavčo nechodili, tak Tedíka jsem měla na to heslo pořád naučené, takže když jsme umývali hlavičku, bylo to naprosto bez problému. I kdybych ho polévala kyblíkem vody, řekla jsem heslo, zavřel oči, zadržel dech a bylo to bez problému :grinning: :grinning: :grinning:
7. led 2012 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg - je to je hezký :slight_smile: to jsem zvědavá,jestli se to Vikča taky naučí a jestli se jí bude v bazénku líbit.
S Dorotkou budeš taky chodit až kolem 9.měsíce?
Já asi zkusím teď někdy v únoru pár lekcí v té vaně a tam se domluvím s paní,kdy do bazénku.

KOjíš ještě a k tomu přikrmuješ?Mě se mlíko úplně ztrácí - v pravém už nemám asi nic a v levém odsaju trošku,
takže bude u nás asi jen Nutrilon.To se asi Vikče líbit nebude -ráda si podudala maminku :grinning:
A nevíš jak se to dělá,když teda budu muset přejít už na UM,tak když se to mléko vytratilo,tak se mě neudělá zánět,nebo něco?Vůbec nevím,jak se přechází z kojení na UM......
7. led 2012 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 určitě jdete , je to bájo, taky jsme chtěla ted jit dřiv, začít od vaničky, jenže ta cenaje darda 400 za hodinu je pro nás ted moc :frowning2: ale možná zkusim jednu co Lucík na vodu, přece jen to není taková pohodářka jako Maruška a vodu vyžaduje teplejší :grinning: s přechodem zkušenost nemám ale myslím že pokud není mlíko, neměl by být zánět
@mimys to máš pravdu
7. led 2012 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 a není to jen s mlíčkem nějaká dočasná krize? Nám se zatím kojit daří i dokrmovat, ale musela jsem přidat jednu lahvičku k večeru. V noci ji ukojím, i večer u kojení usíná. Ale taky mně někdy dostane, si myslím, jak se hezky nenapila - protože fakt pěkně saje a polyká a pak si vypije 120ml jen tak :frowning2: Ale říkám si, že jsme dobří, že jsme zatím vydrželi. Nejhorší je ale, že je fakt zvyklá usnout u toho prsa a tak někdy přes den hrozně bojujem. Krize jsou, když není vyspaná a sama nemůže zaspat, tak to pak hodně pláče - no spíš řve a řve a ja ji nemůžu dostat na prso a ona bez něho nemůže usnout. Takže začarovány kruh. Už jsem někdy fakt v koncích. Jediné řešení je prostě za každého počasí ven, ale to se mi teď do těch vánic nechtělo. Tak jsem byla psychicky z ní KO. Nakonec pomohl šátek, jsem ji uvázala a usnula. U nás právě ani nepomáhá nošení na rukách, protože v naležato se nosit nechce a nastojato zase neusne. :confounded:

S Dorotkou nevím zda chodit budu, protože jsme se stihli přestěhovat a plavčo máme 20 km daleko. Navíc s Tedíkem by to nešlo. Od září sice začne už chodit do školky, takže uvidíme. No, lákalo by mě to, ja taky vodu můžu. :grinning:

A jak se ptáš na ten zánět, tak jak jsem přestala kojit u Tedíka, tak jsem neměla nic. Mlíčka bylo málo a tak jsem to ani moc nepoznala. Jen třeba jak jsem cítila tlak v prsu, tak jsem odstříkala, aby ten tlak zmizel a mlíčko už pak nebylo. Ale tak pokud Ti malá dudlá prso - nepije aspoň něco u toho?
7. led 2012 ve 23:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa a jak u Vás? Co holky, je to lepší?
7. led 2012 ve 23:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek