• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@jajapaja23 Tak kontrola , v prosinci prišla 6tého v lednu 9 tého
co mu davaš? já hedelix a ten se dava takovrjm prtatum jednou denně
dnes..teda už včera trhla rekord v nejidle od 3 v noci asi do 10 dopolko, byala vzhůtu asi v 6 ale jen řev a nechtěla asi ji nechutná jak bojuje s tim kašlem a chrčí v ní :frowning2:

tady porád mokro sníh zádnej
11. led 2012 v 00:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 my už jsme měly taky pěknou rýmu a hádej ... taky od manžela :grinning: Odsávala jsem snad co 3 hodiny. Ale oni to jsou takový bojovníci, viď? Vyhrabal se z toho docela rychle :slight_smile:

Holky já nevím čím to je, ale potom co malej spal nejdýl v noci v kuse 2 hodiny a hned se kroutil a brečel kvůli prdíkům, tak teď spí v kuse 6 až 8 hodin! Trvá to už šestý den a vůbec nevím, čím ta změna je. Navíc usíná jako na povel mezi osmou a půl devátou, podle toho jak se dostaneme ke koupání :wink:
Já jsem tak vyspaná a tááák šťastná :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
11. led 2012 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@nelina_ Tak to je super, to si pěkně užívej! :wink: Já si taky nemůžu stěžovat, i když teď malej hůř usíná, ale to je asi kvůli tomu zahlenění :unamused: Ale jinak dokáže spát od 9 nebo 10 večer do 5 do rána, takže krása!!! Taky jsem vcelku vyspalá, i když jsem teď unavená spíš kvůli tomu nachlazení, je mi fakt mizerně :unamused: Manžel se z toho taky vcelku dostal, trvalo mu to asi dva dny, já už to mám třetí a žádný zlepšení nevidím, ale víš jak to je, těžko si můžeme lehnout jako oni, že? Prostě nemůžu nechat malýho brečet a válet se v posteli, když mi není dobře. Snad to brzy přejde!! :unamused:
@barbarkaaa My jsme dostali mucosolvan a sinecod proti kašli...a kapeme libenar do nosu
11. led 2012 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ zááávist, slečna usnula teď..snad

@jajapaja23 díky, pokud to nikam nevede, zajdu taky k mudře, u ní je problém že ji to nechutná a já to do ní memužu dostat, ona se i cileně se schopná poblinkat :confounded:
12. led 2012 v 01:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_
@jajapaja23 taky trochu závidím :grinning: :grinning: Jsme na tom trochu podobně jako @barbarkaaa , i když Dorča většinou do půlnoci usne, papáme pak kolem třetí, pak kolem sedmé a většinou ještě zaspí, tak se podaří, že vstaneme kolem deváte. Tedík taky usíná pozdě, takže si ráno přispí :slight_smile:

Byli jsme v útera u dr. tak Dorotka dostala poslední očko, včera byla dost uplakaná, ale jinak se zdá zatím OK. Vážíme 7120g, takže i pěkně pořád přibírá. Jen mi jí dr. nezměřila, tak budu muset doma :grinning:
12. led 2012 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg a @barbarkaa možná je to tím, že mám jen jedno dítě a můžu si dovolit naprosto nekompromistě dodržovat režim před spaním ( 19:00 koupání, krmení, všude zhasnout a uspání houpáním na míči = usnuití nejdíle 21:00) :wink:
12. led 2012 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ však si to užívej, dokud je jen jedno, pak už to fakt nejde a hold mimi se musí taky přizpůsobit. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Ale je to i o miminku, Dorotka je dost náročná, když to srovnám s Tedíkem. Ten taky chodíval mnohem dřív spinkat a budil se jednou za noc. Ale za to dlouho, snad do roku a půl pil mlíčko i v noci, pak naštěstí přijal čaj, tak jsem nemusela už vstávat. No, ale zase vstával brzy, odbila 6 hodina a on byl na nohách, takže nehrozilo si pospat. Což je pro mne mnohem horší, raději ponocuju, než brzy vstávám. :wink: :wink:

A Dorotka je asi i taková, že ji už možná trápí zoubky, strašně poslední dobou slintá a ruce má pořád v puse, dokonce i u jídla si je tam chce cpát, tak to může být i tím. :sweat_smile:
12. led 2012 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Hmm, já si zatím druhé neumím vůbec představit, natož pak nějaký běžný režim s dvěma...teď se o malýho postarám, i když mi není dobře a manželovi není dobře, jde si lehnout, ale potom? Budu mít na starost dvě, tři...mazec..ale stojí to za to!!! :wink: My teď po ranním krmení vstáváme v 9 až 10 :grinning: A fakt mi to vyhovuje :grinning: :grinning: Super, že máte očkování za sebou, nás ještě čekají dvě dávky :unamused:
12. led 2012 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ muže to být tím a nemusí, když na to přijde, tak Maruška když nestávkuje tak je v podstatě samostatná už, večer ji pomáhám jen se zubama, sem tam umýt hlavu aby to bylo pořádně. Když ji večer připravim hromádku je schopná se ráno ustrojit dobře a bez následných potřebných uprav, ak ji jen učešu. Ale je to stejně mazec a jstejně bych chtěla tři :DDD
12. led 2012 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa no páni, 3 děti :grinning: , mě teď stačí kolotoč u té naší princezny :slight_smile: . Když mi přijede kamarádka, co má tři, nejstaršímu jsou 3, pak 2 a teď 5-ti měsíční mimčo, nechápu, jak to vše stíhá :grinning: Je to mazec, jednou bych chtěla ještě jedno, ale to bude pak už konečná :slight_smile: . My teď poslední dobou máme spící období, přes den chrní, zbudí se jen na dlabanec a pak večer je jak čertidlo, usínáme kolem půlnoci, ale zase do rána spinkáme :slight_smile:
13. led 2012 v 06:22  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lennetfrigg a @barbarkaaa já právě to první měla taky náročný, hrozněj nespanec, šílený nadýmání a časem jsem teda i díky vám zjistila, že to není takhle pokaždý, ale stejně mám pocit, že jestli bude i druhý takový, tak se dvěma dětma to bude teda zááááhul ... hoky klobouk dolů
@lennetfrigg nám taky začíná hrozný slintání, úplný proudy slin, nestačím to utírat, a ruku má v puse pomalu po loket :grinning: a snaží se prstíkama jakoby přejíždět po dásni. Tak to už se tam asi taky něco děje, že? A není to brzy ve 3 měsících a půl?
13. led 2012 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ zoubkům trvá hodně dlouho než vylezou, některé miminka už můžou i ve 4 měsících mít zoubek, i když obvyklé je až kolem půl ročku. Ja právě chci zkusit koupit homeopatika Chamomila, může se to dávat i dlouhodobě a miminka to uklidňuje, tak třeba pomůže. I když u nás patrně vlivem očkování dnes ukázková noc. Malá se nabaštila a hned usnula, odpoledne spala v kočárku 4 hodiny, tak si to užívám, neboť je to jen dočesně :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. led 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@allye1 Tak to ta kámoška má teda vcelku záhul a hlavně věkový rozpětí nic moc, že? Ale hlavní je, jestli jsou zdraví a spokojení :wink: Taky bych jednou chtěla tři, i když si to představit ještě neumím, ale máme čas :grinning:

@nelina_ Tak že by to u nás taky byly zoubky? Malej začal taky víc slintat a pořád si ručičku (teda spíš celý zápěstí) dává do pusy a občas hystericky brečí, což jinak nedělá...dr. říkala, že to zoubky můžou být a to malýmu byly nedávnou 4 měsíce, každý miminko to má prý jinak...moje známá má roční holčičku a první zoubky se jí vyklubaly teprve nedávno :wink:

@lennetfrigg Taky nám malej včera v kočárku zabral na 4 hodiny :wink: Já to jen vítám, protože mám podle dr. převážně ležet, to nachlazení se mě nějak ne a ne pustit :unamused:
13. led 2012 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg užívej si

@nelina_ teta mě vyprávěla že je prý už se zubem i narodily, takže nikdy není dost brzo :D

@jajapaja23 ajaj at už je líp, já pořád dumám že zajdu s Lucíkem, má jen ten kašel ale nikam to nevede, sirup do ní prostě nepropašuju :confounded:
14. led 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa teda já to teda fakt takhle brzy nečekala :fearful: Ale taky ho to může dlouho jen svědit a prořeže se v normálním věku, viď?
@jajapaja23 jo přesně tak, jak to popisuješ, včetně toho hysterickýho breku. A taky když tam rejdí rukou se občas zatváří jako "jau tam to bolí"
Holky mě malej vydrží celou noc v jedný plínce, vůbec ho nepřebaluju, je to vlastně 12 hodin v kuse a on je spokojený. Máte to taky tak?
15. led 2012 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg já si na doporučení koupila na zoubky Aloclair, hodně to chválí a malým to moc chutná :grinning:
15. led 2012 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ a to je mastička nebo nějaký sirupek? My od včerejška dáváme homeo, tak uvidíme.
A plínečku máme taky jednu na celou noc. Zbytečně ji neprobírám, napapat a spát:slight_smile:
15. led 2012 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa To jo, to si radši zajdi, ať se jí to nezhorší a třeba ti doporučí jiný způsob léčby, když sirupe nebere.

@nelina_ My máme na noc cca jednu až dvě, vzbudí se mi k ránu a když vidím, že to nějak smrdí nebo to má počuraný, musím ho přebalit, sice se mi tím dost probere, ale fakt krásně usíná, takže dobrý!! :wink:

@lennetfrigg Taky by mě zajímalo co je to ten Aloclair? Díky

Já včera přistihla malýho jak si brutálně intenzivně cucá palec, po ranním probuzení...pěkně mu to šlo! :grinning:
15. led 2012 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ to víš že jo, každej věk ted už je normální :wink: zajíčkové jsou kouzelní :wink:

@jajapaja23 uvidim, dnes už to šlo , tak snad nastává zlepšení

dnes když jsme asi 5 konečně usnula tak mě vzbudil chlap, páč vyhrál v tombole 11kilovou uzenou kejtu a musel mi to ukázat, v polene jsme místo dáchance se všema pekla listový šátečky s tvarohem a hřebeny ze zázvorovým sirupem , jsme potřebovala zdělat holt obě listová těsta co jsme děla předevčírem , páš do mrazáku musím nacpat uzený . tak jsme upekla obe aby bylo co ke kafi pro ty co si přijeli pro uzený a teď tu spím ve stoje
15. led 2012 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@barbarkaaa Dost dobrá fotka!!!!!!!!!!! :grinning: :grinning: :grinning:
15. led 2012 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa jen počkej, až malá vyroste a bude si prohlížet fotky :grinning: Jinak parádní kousek :grinning:
16. led 2012 ve 20:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky chci se zeptat která jste už žádala o rodičák co jste k tomu potřebovaly?Chystám se tam příští týden tak abych věděla co mám mít s sebou
19. led 2012 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ada80 Ahojky, já jsem byla na úřadě včera, už se mi to totiž blíží...včera jsem nepotřebovala nic, protože jsem tam byla bez manžela, tak jsem jen dostala papíry a odnesla si je domů, je tam totiž nutný podpis manžela a s malým jsme to neskloubili dohromady, tak to vyplníme a odevzáme příští týden. Jeden papír ti potvrdí (výšku denního vyměřovacícho základu a od kdy do kdy jsi brala MD) a druhý si musíš vyplnit.
19. led 2012 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jajapaja23:ahoj díky.Já tam půjdu příští týden s manželem má totiž dovču.Byla jsi na ÚP nebo na OSSZ?
19. led 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jak válčíte? Já mám po dlouhé době večer klídek, děti spinkají, tak si to užívám. Dokonce jsem si dala dva loky vína, vím, že bych neměla, ale je to jen malinko. Ještě zůstalo z Tedikové oslavy.

U nás i třetí očkování proběhlo v klidu, dokonce se mi zdálo, že je Dorotka nejvíc v pohodě. Takže máme na chvilku klid. Teď jen plánujem v půl roce nastřelení těch náušniček, jinak žádné další očkování nedáváme.

A co sníh, je u Vás? U nás je ho hodně, což je fajn, že Tedík se fakt vyblbne a Dorotka na čerstvém vzduchu dobře spí. Jinak je to pořád stejné, doma tak 30 minut maximálně a večer usíná pouze u prsa, jinak neskutečný řev. Jinak je ale šikula, Tedík ji už naučil plivat, tak se občas můžou přetrhnout, kdo z nich se bude vyblbovat víc. Je už na něj celkem dost fixovaná, pořád za ním hledí a Tedík je šikovný, že jí už umí i zabavit. Ráno třeba mám fofr, protože kromě dětí, chodím ještě topit a kapat do očí naši babi. Tak jí dám do postýlky a Tedík si většinou k ní dá židli a hrajou si, takže málo kdy pláče. I tak celkově s ní pořád tulí a mazlí, tak jsou fajní. :grinning:
19. led 2012 ve 23:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23
@allye1 Maruška si staršně ráda prohlíží fotky už ted, clověk by ledacos zapoměl a ve fotkách se ti vybaví vícnež v hlavě, já ted zase rozjela 365tku jela jsme ji 3 roky, jen ted 3/4 roku pauza, listovala jsme obdobím tuhe, když byly marušce 2 roky a bylo to užasný, ted mě mrzí že nemám ty první tři měsíce Lucinky, no ted se budu snažit udržet a psát to včechno včas,

@lennetfrigg u nás se opět nespinkááááá
sníh vždyck y napsane pak zas sleze ,vzdycky když sněží tak mi někdo jde pro marušku do školky, většinou děda, takže nemám ještě žádný fotky na sněhu.
20. led 2012 v 00:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ada80 Byla jsem na ÚP, ale na SSSZ si musíš nechat potvrdit ten papír ohledně vyměřovacího základu..já jsem to vzala přijednom, protože to sídlí v jedný budově :wink:
20. led 2012 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jajapaja23:ahojky díky.To máš fajn,že to máš v jedný budově já budu muset do jednoho města a pak do druhýho :angry: A prosím Tě ještě nejdřív je potřeba ten papír s tím vyměřovacím základem a až pak jít na pracák?nebo všechny papíry dávají na pracáku?vím,že se ptám jak blb ale fakt v tom mám zmatek,díky :slight_smile:
20. led 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ada80 dostaneš žádost o rodičák a s tím rovnou "přílohu" na potvrzení vyměřovacího základu. S tou přílohou na OSSZ, kde vše vyplní a pak hurá na UP i s vyplněnou žádostí a hlavně rodným listem prďolky. Jo a na tý žádosti musí být podpis manžela .
20. led 2012 v 19:27  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
allye1:díky :slight_smile:
20. led 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek