• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
Ahoj holky.. tak koukám, že jste toho spoustu napsaly... jak válčíte?
@barbarkaaa co ten tvůj chlap? už se trošku zapojil?
Holky.. už jste dávaly příkrmy? Já už nevydržela a ke kojení jsem týden před ukončeným 4 měsícem zkusila dát HAMI rýžovou kašičku. Moc mu to chutnalo. papá jí lžičkou a v noci po ní spí 5 hodin v kuse. Tak jsem se konečně vyspala. Zkoušela jsem i jablíčko a to jsme se nasmáli.. dala jsem mu ochutnat jablíčko jako první nemlíčko vůbec.. a když ho dostal na jazyk, začal se strašně chechtat :grinning: jako něco ...to je ale divný mlíko :slight_smile: Normálně se hlasitě nesměje, ale jablíčko mu přišlo tak vtipný,. že se začal řechtat nahlas :slight_smile:.
21. led 2012 v 09:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@mimys já už malýmu dnes uvařila mrkev, tak ochutnal. JInak se má dát první mrkev, pak k mrkvi přidat brambory a pak má ochutnat brokolici :grinning: První věci mu budu určitě vařit, pač v těch hotových věcech jsem koukala je hodně cukru apod. :unamused:
21. led 2012 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 já mám asi nějakou chytrou paní na OSSZ, pač mi to poslala sama od sebe poštou, takže půjdu jen na UP se žádostí :grinning:
21. led 2012 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ aha, tak to ja mu dala syrový jablíčko, no, jen rozmělněný na skleněným struhadle :-/ ale dohromady to byla asi jedna lžička.. tak snad se nic nestalo... mrkev zkusim uvařenou, postupně...
21. led 2012 v 16:40  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimys určitě se nic nestalo :grinning: Zeleninkou se má začínat proto, že nemá výraznou chuť a když se začne ovocem, které je sladké, tak pak třeba děti zeleninku odmítají. Jinak se zpravidla dává 3 dny stejné jídlo, aby se zjistila případná alergii.

Jinak tady je to hezky popsáno:
http://www.hami.nutricia.cz/cs/hami-klub/hk-clanky-pro-registrovane/hk-prikrmy/zavadime-prikrmy-I/
21. led 2012 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimys já tě nechtěla polekat, to promin ..... já jen, že je lepší začít tou zeleninou :wink:
21. led 2012 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
já to teda ještě vůbec neřešila, zkoušela jsem jen čaj, ale totálně neúspěšně, měly byste vidět ten ksichtík :wink: Něco jako...to myslíš vážně? :grinning: :grinning: Zeleninu a to ostatní chci využít až okolo konce 6. měsíce :wink:
21. led 2012 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimys já vím, že by se měla nejdrív mín chutove výrazná zeleninka.. ale po mých zkušenostech je to uplne jedno :slight_smile: moje děti zeleninku odmítají pořád a to jsem se toho doporučení předtím opravdu držela. :slight_smile: nevím, čím to je :slight_smile: s mrkvičkou začnu asi příští týden, ted tomu dám oddych.
precijen má 4 mesice teprve 24.1.
21. led 2012 ve 20:40  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme taky ještě nic nedávali, začnu tak nějak uprostřed, protože kojíme i krmímu UM, tak začnem nějak koncem pátého. I když jsem jí třebá dala kousineček banánu, protože se bobek koukala, ale jen drobeček. Jinak čajík nedáváme taky, ale dávám ji homeopatika ve vodičce, tak nějakou novou chuť má a hlavně je zvyklá na lžičku, což je pak hodně velká výhoda.

Já jsem s Tedíkem začínala zeleninkou a jedl pěkně, nebyl problém, za to teď nechce jíst nic, kromě pár jídel a ty může jíst pořád dokola:slight_smile:
21. led 2012 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimys Každý prcek je fakt jiný a někteří nechtějí moc baštit, radí se pak do té zeleninky dát mléko, pokud kojíš tak své odstřikané nebo pak UM. Že je v tom jídle známá chuť, tak je to pro děťátka jednodužší tu zeleninu přijmout, že tam mají známou chuť.

Na druhou stranu, jak krmili nás, a taky jsme urostli, ale je fakt, že teď je víc problému s alergiemi atd.. Nejlepší je asi takový zlatý střed. :sweat_smile:
21. led 2012 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg no mě pediatr říkal, že děti od 5.měsíce klidně už můžou polévku, která je zahuštěná moukou, no koukala jsem na něj jako blázen, ten výraz se nedá popsat, ale přijde mi to strašně brzo, nemyslíte?
21. led 2012 ve 21:37  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 no, určitě bych začala jedním druhem zeleniny, kvůli alergiím. Ale jak postupně přidáváš nové druhy, tak v podstatě polívečku dostaneš. Doporučuje se i lžička oleje. Co se týká mouky, taky jsem četla, že by se měla trošku přidávat. Ono se to hrozně mění, třeba ty čtyři ročky zpátky, jak jsem začínala dávat příkrmy Tedíkovi, tak se doporučovalo začít dávat věci s lepkem, co možná nejpozději. Teď zase říkají naopak, že dát co nejdřív - trošičku, aby si tělíčko zvyklo.

Kdysi nám mamky už kolikrát v tomhle věku vařily krupičku nebo vločky. Teď se to nedoporučuje, že je to těžké na bříško. Kamarádka třeba malému vařila a nemá žádné problémy ani alergie. A jinému prckovi by třeba nastaly střevní problémy.

To si asi každá maminka musí vybrat podle svého uvážení. Ono je to třeba stejné i s kojeneckou vodou, někdo by nedal třeba i do roka vodu z kohoutku a někdo třeba dává od začátku. Což je třeba náš případ, máme tu kvalitní vodu, kterou bere čistička rovnou z lesů, tak nemám probém a dávám hned od začátku. Jinde je ale voda hnusná a někdo i první příkrmy vaří v kojenecké vodě. Na druhé straně veškeré umělohmotné láhve obsahují Bisfenol A a ten se z těch lahví uvolňuje do té vody. Takže je to těžké. Tady třeba něco k této látce:
http://www.greenpeace.org/czech/cz/Kampan/Toxicke-znecisteni/BPA/
21. led 2012 ve 23:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky maminy... tak mi od pondělí dáváme na noc kaše + k obídku mrkvičku a dnes dostane i ke svačině přesnídávku ovocnou... baštíme a jsem za to ráda :slight_smile: mě Dr. říkala, že je vědecky dokázáno, že děti přikrmované od ukončeného 4. měsíce tak netrpí tolik na alergie... a jakýpak copak chutnámu zatím vše :slight_smile: když si představím svého dvouletého synovečka, který byl plně kojený do 1,5 roku a teď neumí nic rozkousat - rozmělnit trvá jen na mléčné stravě - jogurty - pribiňáky.. tak je to docela smutný... maso, zeleninu prostě normální jídlo v pusině nesnese tak tohle dopustit fakt nechci :( jinak máme za sebou druhou hexu + synflorix a byli jsme bez reakce :slight_smile:
Mějte se a smějte se...
22. led 2012 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lennetfrigg Přesně tak jak píšeš, každý maminka to vidí nebo cítí jinak...myslím, že to každá z nás nějak vytuší, co je potřeba, já chci začít až okolo toho 6. měsíce, snad tím nic nezkazíme. S tím jídlem je smutný hlavně to, že v dnešní době člověk ani neví, co v obchodě kupuje, odkud to je a z toho máme hlavně ty alergie :unamused: Vůbec se nedivím, že to tak je, když člověk vidí, jak se ty potraviny "falšujou", celkem síla :unamused: :unamused: Svatě si vypěstovat fakt svou zeleninu pro ty prcky. :unamused:
@allye1 Hmm, to mě taky překvapuje, ale myslím, že co dr., tak to jiný názor...každý ti řekne to podle svého, těžko pak říct, kdo má pravdu :wink:
@dzajnach AHoj Jani, to jste teda šikovný, že to takhle už s malým zvládáte :wink: S tím dlouhým kojením je to asi fakt, že pak má dítě problém s rozkousáním...to by mě ani nenapadlo, že to může způsobit takový problémy, ale když se nad tím zamyslím, je to jasný :grinning: Nás čeká druhý očkování 30.ledna...
22. led 2012 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 no,my máme tu výhodu, že si fakt zeleninu, brambory pěstujem své, máme i domací vajíčka atd.

@dzajnach Je to super, že prckovi chutná. Nejhorší je, pokud fakt děti nechtějí jíst. To, co píšeš mi příjde jako pořádný extrém, vždyť kolikrát rok a půl staré děti jedí stravu dospělých, jasně že míň slanou a kořeněnou. Si to nedovedu představit, že může být tak velké dítě pouze kojeno. Vždyť už potřebuje bohatou stravu, bílkoviny. A hlavně pokud si vzpomínám, tak třeba Tedík se už kolem toho půl ročka hodně i o jídlo hlásil, zajímalo ho, co kdo jí, rád zkoušel nové chutě. Ono u všeho asi platí nic nepřehánět. :wink:

A já jdu konečně dohajan, nevím už poslední dobou, jak tu malou večernici dostat do postele. Teprve před chvilkou usnula, ja byla nucená ještě vstát a dodělat nějaké věci. Ale usínání je u nás fakt na dlouho... :confounded: Ráno navíc už druhý den vstávala celkem brzy, nevím, co se děje. :confounded: :confounded: Snad je to jen nějaké přechodné zoubkové období.
23. led 2012 v 00:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimys dnes byl předpisovej den , no jako jiný chlapi dělaj vic,ale po noční neprospal celej den , dokonce ho napsalo, když je oblečenej ,že dojde pro oběd do školky abych já nemusela, chvíli zabavil Lucinku když jsme žehlila.Dokonce dnes uvažoval že by měl jíst míň, mě to nedalo a hodila jsm emu oběd va váhu, když jsme to viděla a on měl kilo třicet tak se nad sebou zamyslel :DDD
S tím jabkem to muselo bejt boží maruška se řechtala pořád,a le Lucinka je víc vážná, ale už rozvazuje. Nejvíc se směje, když má nahatou kačenku, miluje být nahatá.. co z ní bude :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
jsme si v noci pročítala zápisky na blogu v roce 2008 to byl mazec...... pak ledacos odpustim, ale doufám že už to pujde stou pomocí k lepšímu

@nelina_ já marušce vařila uplně všechno ta hotovej přikrm neviděla

@nelina_ neboj
@mimys si to bude při čtvrtým už pamatovat :grinning:

@dzajnach mo Maruška je čistě kojená ro roka , já net neměla , doktorku moc komuninkativní nemáme, a já byla ráda že je,páč koruny nebyly, a dlabe bez problémů. Ono je každý jiný

@lennetfrigg taky koukám že pomocuješ, já když náhodou spí tak dělám s fotkama , kolikrát jsem šla spát dřiv a já ne ne usnout :DDDD
24. led 2012 v 00:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem teda zvedavá jak dopadnem my, Lucíka vášeň je jídlo, yle lžičku nesnáší,, ji vadí i když dostává Vigantol na lžičce v mlíce
24. led 2012 v 00:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jak řešíme tu rodičovskou, jak to máte s dovolenou? Já mám 43 dní a myslela jsem si, že mi jí jen proplatí, ale dnes mi přišlo z personálního lejstro, ze kterýho vyplývá, že mám čerpat dovču a na rodičovskou nastoupit o těch 43 dní později. Řešila jste to některá?
24. led 2012 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
A nevíte, jak je to s daněma, když jsem byla od srpna na mateřský? Z té se daně neplatí, tak snad to zaměstnavatel nějak zpracuje, co? :unamused:
24. led 2012 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
nelina:tak to vůbec nevím
24. led 2012 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ já vim že mám prijit před začátkem mateřský si je nechat podepsat a vybrat

a dane mi zpracováva zaměstnavatel o celou domu rodičáku ale u nás je to velká firma,,,,cca 1200 lidí
24. led 2012 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ ahojky já jsem na tom podobně řešila jsem to včera :slight_smile: mám zbývající dov. 19 dní budu jí taky čerpat alespoň oto dýl nastoupíš na rodičák máme ještě čásek na rozmyšlenou :slight_smile: dále pošlu do práce i formulář - Potvrzení o nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku to jsem dostala na ÚP to mě zaměstnavatel odešle příslušné OSSZ a poté to OSSZ zašle potvrzené mě a s tím pak musím již na ÚP s dalším formulářem - Žádost o rodičovský příspěvek :slight_smile: takových papírů... už to chci mít za sebou ... ale nevím nikdo mi na ÚP neříkal, že musím mít někde podpis i manžela jak tady psali jiný maminy... tak uvidíme :slight_smile:
a musím do práce nejpozděli do konce února podepsat daňové přiznání pokud se nedostavím tak si přiznání musím zařídit sama :( takže asi pomažu do práce...
24. led 2012 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ koukám, že máš pořádnýho chlapáka to mi máme ve 4m. 6,57 kg a 63 cm :sweat_smile: :grinning:
24. led 2012 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já zajedu na úřad asi už zítra, ať to mám z krku, kdyby se jim náhodou ještě něco nelíbilo, tak aŤ to stihneme doopravit. Taky ať už to máme za sebou!!!!!!!! :wink:
@nelina_ To teda taky vůbec netuším...slyším to poprvé.
24. led 2012 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 taky dneska frčím na OSSZ a do konce týdne bych chtěla stihnout UP, ale to tak "růžově" nevidím, když jsem si tam byla pro tu žádost a viděla to tam, vážně se mi nechce :unamused:
25. led 2012 v 08:27  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach no vidíš a my máme 5.64kg a 60cm :slight_smile: ve 4 měs.
25. led 2012 v 08:27  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, všechny teda máte taky pěkné puclinky. Strašně to letí a občas nechápu, jak Dorotka rychle roste. Už začíná mít malou zimní kombinézku, snad nám ale ještě chvilku vydrží, protože kupovat novou, to už se mi teď nechce. Nejlíp to jde vidět na fotkách.... :grinning: Kolik nám teď váží nevím, teď už nás čeká preventivka až v půl roce, ale už minule měla přes 7 kg a teď jde vidět, že zase porostla a zpuclatěla. :wink: Ale tak ona je prvního, a každý ten týden dělá své. :wink:

Už jsme taky zkusili mrkvičku a rýžovou kaši. Ale u nás se o nějakém jídle nedá mluvit, všechno to plive. Jestli celkem tak snědla jednu lžičku, tak je to moc. Pusinku otevře, to jo, ale pak to jazykem vše vyplivne ven. Navíc se pořád po lžičce sápe, už jsem jí dala druhou, ale stejně chce pořád tu moji. :sunglasses:
25. led 2012 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak rosteme...
25. led 2012 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 Tak já jsem se odhodlala vyrazit na OSSZ dnes odpo, jak přijede manža z práce, aby pohlídal a měla jsem to konečně z krku, snad pochodím a dlouho tam zase nebudu muset :wink: Jak jsi na OSSZ dopadla ty? :slight_smile:
@lennetfrigg Krásná Dorotka! :wink:
25. led 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg holčička nádherná :slight_smile:
25. led 2012 ve 14:22  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek