• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@barbarkaaa a kdy ty sedmikrásky chceš natrhat? Zajdeme k 12-ti měsíčkům :slight_smile: ? My přijedeme, až ty sedmikrásky vykvetou.... :slight_smile: Snad nejhorší je .... nemocnej chlap :slight_smile: Tak přeju hodně nervů :slight_smile:
2. únor 2012 ve 20:54  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 já nemyslela ted ale na jaře a s chlapem mužu jen souhlasit :angry: :grinning: :grinning: :grinning:
3. únor 2012 v 00:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa to víš, rýmička, kašlíček, teplotka a potřebuje jen samou péči :grinning: řekla bych, že to známe všechny :slight_smile: na jaře dej na kafčo, přijedeme :slight_smile:
3. únor 2012 v 08:47  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 jasně kávovar neustále přijedeme
já jásám at to vydží kombinace nemocnej chlap co nemůže nikam z baráku, nemocná Lucinka rýma už jde, kašel setvává,je hrozně zahleněná dosáhla něčeho úžesnýho, když už je doma tak jsme ji prostě nechala s tátou , včera 3krát po hodině (cesta do školky a z ní plus nákup ) a dnes asi 1,5 hodiny,byla jsme pro auto v servisu a plus nákup a už se chce učit vařit a místo aby sondoval co budu vařit nebo co upěču dobrýho tak mi řek ať si sednu, že toho musím mít plný brejle tak doufám že to vydrží a že začne vic smekat.
3. únor 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@barbarkaaa no vidíš, změna k lepšímu třeba začíná :grinning:
3. únor 2012 ve 22:04  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
a prd velebnosti :confounded: :grinning: :grinning: :grinning:
6. únor 2012 v 00:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa Co na to říct, prostě mazec! :unamused:
@allye1 Jojo, rýmička...to je pak chlap na umření! A ještě aby ženská okolo něj jen lítala, ale když jsme nemocné my, tak to se nepostarají, klasika :wink:

Holky, prosím vás, dáváte už nějaké příkrmy? My začali teď s mrkvičkou, dnes poprvé a úplně supr, jednou se ušklíbl a pak snědl asi 20 lžiček :grinning:
6. únor 2012 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prosím poraďte -také mám zařijového chlapečka a čtu tady,že už jste všechny byly na úřadech - potřebovala bych poradit - KDE MÁM ŽÁDAT O POTVRZENÍ O DENNÍM VYMĚŘOVACÍM ZÁKLADU MATEŘSKÉ....KDE MĚ TO VYPLANÍ?
A KDYŽ BUDU U ZAMĚSTNAVATELE ČERPAT JEŠTĚ DOVOLENOU,TAK OD KDY SI MÁM DÁT RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVEK? NA NAŠEM ÚŘADĚ MĚ TA PANÍ DALA JEN PAPÍRY A NEPORADILA MĚ :frowning2:
(MIMI MÁM NAR. 11.9. A NA MATEŘSKÝ JSEM DLE PAPÍRU DO 18.2. ) TAK DO PAPÍRU SI NAPÍŠU 18.2. A NEBO + TY DNY DOVOLENÉ???TAKŽE POKUD MÁM 10DNÍ DOVOLENÉ TAK 28.2.?
A NEBO SE TO ODVÍJÍ OD DNE NAROZENÍ DÍTĚTE?

DÍKY ZA RADY....
6. únor 2012 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 ahojky taky už dávám od ukon. 4 m. začala jsem taky mrkvičkou :slight_smile: ráno vstaneme a dostane přesnídávku - dělám si sama miluje hrušky, jablka, banány .... oběd dostával mrkev s bramborama, brokolici s bramborama dnes poprvé dostal - mrkev, porek, brambor a krůtí maso... moooc chutnalo zatím to papal nejlíp za celou dobu :slight_smile: pak odpolední sváča bílý jogurt s ovocem - to má taky veliký úspěch a večere v 19.30 h. kaše jaká koliv chutnají nám všechny... a šupajdí spinkat v 20.00 h. pokecá si s kámošema v postýlce a do 10 min chrupáme a maminka si dá s taťkou sklenku vína a koukne na nějaký hezký filmek prostě paráda.... ještě kdyby spinkal celou noc, ale to bych po tom našem chlapákovi chtěla moc... budí se kolem 23.00 h. pak tak ve 3 h. a pak v 7 h. :slight_smile: zase tak hrozný to není
6. únor 2012 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 taky dáváme mrkvičku a dávala jsem i brokolici. Zkoušela jsem brambor, ale malá to nědělalo dobře, takže dneska zase mrkvička. Jinak jsem taky zkoušela rýžovou kašičku na noc, ale té nesní moc, spíš aby zkusila i jinou chuť. Každopádně nespěchám a je třeba zkoušet, protože některé dětičky jídlo nadýmá.

Hezké povídání o zavadění příkrmu je tady:
http://www.hami.nutricia.cz/cs/hami-klub/hk-clanky-pro-registrovane/hk-prikrmy/zavadime-prikrmy-I/

a super, že chutná. Ono není kam spěchat, kojené děti začínají až ukončeným šestým:slight_smile:
6. únor 2012 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Já nechci spěchat, ale tím že máme UM, tak jsem to spíš chtěla jen zkusit, protože prý někdy dost dlouho trvá, než příkrm přijmou...ale ještě nechci jásat, že máme vyhráno..dnes to byl první den a další to může být jinak, kdo ví...i když bych to nechtěla zakřiknout :wink: Zkoušíme zatím příkrm jen na oběd a večer rýžovou kašičku.

@dzajnach Tak vy jste to pěkně rozjeli...taky bych chtěla většinu dělat sama, i když se na to názory různí, určitě nechci příkrmy kupovat hotové! :unamused: Nějak to snad zmákneme :wink:
6. únor 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prosím poradíte mi někdo?????????????????????????????????????????????????????????????
6. únor 2012 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach - a mezitím ještě kojíš?a v noci jen kojíš?
A tu kaši dáváš jakou prosím? díky za radu...
6. únor 2012 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beatris Do 18.2. budeš na mateřský, od 19.2. nastoupíš na dovolenou a už víc nepočítej. Do práce prostě napiš, že chceš 19.2. nastoupit na dovolenou. No a následně že žádáš o rodičovskou dovolenou, která bude bezprostředně navazovat na tu dovolenou a bude trvat do věku např. 3 let dítěte. Škoda, že jsem na jiném počítači, napsala bych ti to přesně tak, jak jsem to poslala já :sweat_smile:
6. únor 2012 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ten rodičovský příspěvek budeš normálně pobírat od 19.2., to nemá s rodičovskou dovolenou nic společnýho.

@beatris
6. únor 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beatris ten papír ti vyplní správa sociál.zapezpečení a kde to je, to ti řeknou v práci, popřípadě ti to tam můžou poslat.Mně třeba paní na úřadu řekla,že si to vyžádají sami, takže to vyplňovat nemusím.
6. únor 2012 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beatris Promiň, poprvé jsem ti odpověděla na něco, co jsi ani vědět nechtěla :sweat_smile:
6. únor 2012 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@spagatice díky moc moc moc :slight_smile:
6. únor 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leryl taky moc moc díky :slight_smile:
6. únor 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg tak já mám s bramborem stejnou
7. únor 2012 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg malej mi bouchnul do klávesnice, tak ještě jednou :grinning: Mám s bramborem stejnou zkušenost, taky malýmu nedělal dobře, takže dávám na 3 mrkve půlku menší brambory a je v pohodě :wink:
7. únor 2012 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beatris ano kojím přes den tak 3x a v noci taky 3x už jsem mu koupila dětský čajík... pač třeba po jídle tak 1h má v pusině zase obě ručičky tak mu dám prso a pije není to hladem, ale žízní tak to chci zkusit.... UM ještě neochutnal stačí mu to co mu dám já :slight_smile:

stolici máme už pěkně tuhou :slight_smile: a pravidelnou každé dopoledne mám z něho radost :slight_smile: každý den chodíme na prochajdy tak na 1 - 1,5 h. ven i v těch mrazech :slight_smile: HOLKY CHODÍTE S MIMČAMA TAKY VEN NEBO JEN JÁ JSEM BLÁZEN.... JE FAKT ŽE MOC KOČÁRKŮ NEPOTKÁM ALE MALEJ KRÁSNĚ SPINKÁ TAK OD 14 -16,30 H. :sweat_smile: :sweat_smile:
7. únor 2012 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beatris kaši střídám ať vyzkouší spoustu chutí - obilnou, ryžovou samotnou nebo s příchutí ovoce a papáme všechny :slight_smile:
7. únor 2012 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dzajnach - jsem jen překvapená,co všechno už prckovi dáváš.
Mě dr. říkala jen o zelenince -ale připadne mě,že jsme pořád hladový.
Tak taky zkusím aspoň tu kaši na noc - jakou používáš?
Zkusím i ten čajíček,to mě dr. taky říkala,že může mít žízeň a nebo si
chce podudat...tak dát čajík a nebo převařenou vodu.

My chodíme denně na půl hodinky ven v těch mrazech.
Jinak když je do -5,tak na hodinu a pokud je teplejc,
tak chodíme na 2h :slight_smile:
7. únor 2012 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach tak to já ven s prckem nechodím, mám odstrašujícíc příklad ve svým tátovi, ten byl narozenej v říjnu, taky byly mrazy a kvůli tomu se celou dobu potýká s potížema a je náchylnej na zánět průdušek a plic celej jeho život ... je fakt, že mi to doma leze už na nervy :grinning: ale fakt vydržím a vylezu až bude mínus 5 a líp :wink:
7. únor 2012 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beatris já radši postupuju podle rady líkařky, takže zatím zeleninku. Prckovi je ještě málo (4 a půl měsíce), tak není kam spěchat a navíc má docela citlivý zažívání a tak asi i kvůli tomu nikam nechvátám. Zatím baštíme mrkvičku a brambor. Dala jsem mu ochutnat brokolici, to byly ksichtíky :grinning: :grinning: :grinning:
7. únor 2012 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme na tom asi jako Ty @nelina_ . Myslím si, že 5. měsíců je málo, abych jí davala kde co. Nedaláš si z nás @dzajnach trošku srandu? U tak malého miminka mi to připadá trochu moc. Přeci jen mlíčko by stále v tomto věku mělo být jeho hlavním jídlem. Nechci se Tě nijak dotknout a je to Tvoje děťátko, takže to záleží na Vás, jen se ptám.... :wink:

Ven nechodíme teď vůbec, u nás teplota i přes poledne -12, v noci běžně - 25. Takže jsme doma, malá ale spinká v nevýtápěné chodbě, takže se to dá. Tedík ten ven může, takže chodí, když je někdo s malou. Mráz nám tu dělá pěknou neplechu, máme starší barák - tenké zdi, tak nám to tu promrzá, včera nám i zamrzla nádoba s vodou na půdě, no už by to mohlo trochu jít nahoru. Mám zimu ráda, jen Ty mrazy by mohly být menší. Od včerejška nám tu navíc sněží, takže kouzelný pohled z okna. :grinning:
7. únor 2012 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ - no u nás teda jsou zatím ksichtíky i na mrkvičku tak i na mrkvičku s bramborem....
7. únor 2012 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg srandu si opravdu nedělám Dr. je zastánce pestré stravy již od ukončeného 4m i když je plně kojen prý je vědecky dokázáno, že děti jsou pak méně náchylné na různé alergie... a i my jsme byli krmeny hned ze začátku :slight_smile: dostala jsem od Dr. A4 jak začít s příkrmama jak je připravovat atak a co mu dávám tak jedu prakticky dle návodu Dr. to není z mojí hlavy jen takový rozmar, že budu krmit ... ale jsem ráda, že vše papá dnes k obídku jsem mu ukělala - mrkev, květák, brokolici, brambor a krůtí maso + 2 lžíce kvalitního oliv. oleje a jak baštil :slight_smile: nevím jestli dělám něco špatně, ale snad Dr. ví co dělá.... my tu máme taky snížek před chvílí jsem se vrátila z venku malý spí ještě v chodbě musela jsem na poštu + na nákup někdo to dělat musí :slight_smile:
7. únor 2012 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. Jsem tu nová a občas si počtu Vaše příspěvky, abych mohla srovnat, jak na tom s malou jsme. Kačenka teď začala 6.měsíc a je plně kojená. Trochu mě tu zaráží příspěvky ohledně příkrmů, hlavně u plně kojených dětí. Zrovna včera jsme byly u doktorky a vůbec mi příkrmy ještě nedoporučuje. Navíc pokud dítě váhově prospívá, není prý důvod, zbytečně by kynula. Kačka váží 7.140 g. Myslela jsem, že už mi nějaký doporučí, protože se mi posledních 14 dní začala v noci budit na kojení co 2 hodiny (do té doby se budila jen jednou okolo 4.hod a pak spala až do 7)...ale prý je to normální, prostě už potřebuje víc papat a dohání to v noci. Takže je na mamině, jestli to fyzicky a psychicky zvládně v noci ukojit...ono je asi jednodušší vrazit dítěti na noc kaši a zakytovat mu žaludek, aby spalo...musím říct, že dnes o tom uvažuji, protože noc byla opravdu hrozná, ale na druhou stranu si říkám, jak dlouho mě ten drobek bude ještě potřebovat a chtít u sebe...v 15 letech mě pošle do háje a já budu se slzami vzpomínat, jak jsem k ní v noci vstávala:slight_smile:
7. únor 2012 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek