• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
Hmm, tak chvíli mi trvalo než jsem vás dnes dočetla :wink: Koukám, že názory se různí, ale to je asi normální...a jak píšete, myslím, že je někdy lepší se držet své intuice s radami dr. a snad se nemůže nic pokazit....my s příkrmy začínáme hlavně kvůli tomu UM, podle mě je skoro lepší zeleninka než to umělý mlíko a ode mě mu mlíko bohužel nestačí :unamused: Ještě mě to občas hodně mrzí, ale co se dá dělat :unamused:

@nelina_ My zatím dáváme jen mrkvičku a zatím u toho asi zůstaneme. Dneska baštil líp než včera! :wink:

@lennetfrigg Taky teď nechodíme ven, výjimečně jsme byli na chvilinku o víkendu s návštěvou...ale jinak malej spí na nevytápěné verandě a je úplně spokojený a já jsem klidnější, že mu není zima jako venku! Přeci jen se ven chodit prý ve více než mínus 5 nemá...jinak spal vždycky venku. Snad ty mrazy brzy ustoupí :grinning:
7. únor 2012 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Do doby, ne že nám narodila Kristýnka, jsem zimu milovala, ale teď, když jsou ty hnusný mrazy, tak se už těším na jaro jak malá holka. Ven nechodíme, u nás se "oteplí" tak na -10°C a to vážně ven nechodíme. Tak i dnes budeme kočárkovat v netopené místnosti a otevřu mikroventilaci a bude to. Chjo, jak už bych šla ale ven! Co si tak pročítám ohledně těch příkrmů, tak mi ještě nic, kromě UM. Poradnu máme za týden, tak jsem zvědavá, co mudr řekne, jestli už jo, nebo zatím zůstaneme u kombinace mého a umělého :slight_smile:. Ale posledně něco naznačovat, no uvidíme. Ale stejnak mi naše Týnka přijde ještě jako malý miminko (4,5 měs.), abych jí něco dávala :slight_smile: Jenže já ji uvidím asi pořád jako malé miminko :grinning:
8. únor 2012 v 08:21  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@allye1 Taky jsem měla zimu dřív raději než teď...člověk prostě uvažuje už s ohledem na to miminko...ještě že máme taky předsíň, kde se netopí, to je úplně ideální, když nemůžeme ven...a krásně tam usíná :wink: My začínáme s příkrmy opatrně, ale malýmu už bylo 5 měsíců, tak tím snad nic nezkazíme...ale úplně koukám, jak to přijal...snad to nezakřiknu :wink:

Přidávám foto z dnešního krmení kašičkou, kdy Vojta celou žičku plivnul všude okolo :wink:
8. únor 2012 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 asi z toho byl sám překvapenej, aspoň to vypovídá ten výraz :grinning: ale krásnej klučina, to jo :slight_smile:
8. únor 2012 ve 21:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 to je hezká fotečka :slight_smile: Miky mi zatím nic nevyplivl ani nevyprskl tak nevím asi bude po mě - není jidlo co bych nesnědla :slight_smile: když mi mamka vypráví co všechno jsme jedli mi tak si říkám, že jsem nic špatného neudělala s těma příkrmama - jíme vše a ještě se mi nestalo, že by něco nedojedl. Když jsem začala s mrkvičkou tak mi snědl celou dávku na první pokus koukala jsem jako blázen žádné prskání a odmítání natož přemlouvání... navíc gyndař mi radil ať nekojím dlouho max 7 měs. pač mu to pak stejně nedává tolik živin tak jako v těch prvních měsících :slight_smile: ( prý viděla jste někdy aby zvířata kojili svá mláďata do roka :grinning: :grinning: to mi bylo řečeno po šestinedělí na prohlídce a teď i pediatrička s těma příkrmama... to mám jenom já takový Dr... a to je gyn. tak max 40 let a pediatřičce je okolo 50.. takže asi stará škola jinak si to nedovedu vysvětli a tyto lékaře si moc chválej .... včera jsem začala podávat i dětský čajík na žízeň a to ještě neměl savičku nikdy v pusině max. v porodce když dostával glukosu :slight_smile: a hned že si ji chce držet sám... dávám mu celý den průběžně cucnout a zabírá to cucá pěkně a to nebyl nikdy dudlíkovej fakt mě neustále něčím překvapuje :slight_smile: :sweat_smile:
9. únor 2012 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dzajnach Já bych se těma příkrmama netrápila...prostě to tak cítíš, bere je, tak proč se s někým jiným porovnávat...já začala v 5. měsíci hlavně kvůli tomu, že jsem nepočítala s tím, že mi to taky napoprvé přijme! :wink: Ale určitě to nevadí, může se už od čtvrtýho měsíce, svýho mlíka moc nemám, tak zeleninka podle mě nevadí...mně to neplive moc záměrně, spíš jen když mu toho dám víc do pusinky, jinak se vůbec nešklebí, což taky koukám a mám z něj radost, protože třeba dceři mojí kamarádky trvalo měsíc než přijala příkrm! Čaj jsme taky zkoušeli, ale ten teda nepřijal, tak mu ho zatím nedávám. :wink:
9. únor 2012 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach ja myslím, že je to v pohodě, když je prcek spokojený. Jak jsem psala, rozhodně jsem to nemyslela nijak zle, fakt mně to jen zajímalo. Nehodíš sem nějaký receptík? My teda nepostupujem tak rychle, malá je dost citlivka a když jsem jí zkusila opět k mrvičce dát trochu bramboru, tak měla bolavé bříško. Takže fakt musíme pomaličku, bohužel i třeba květák ji dělá zle. Jinak nevím, co moc dávat. Je problém tady něco fajn koupit, chtěla jsem pastiňák, tak není. Pořád ji dávat mrkev nechci. Špenát se má prý jen ze skleničky, že je v kupovaném hodně dusičnanů, u nás ovšem v lékárně nemaj - jen mrkev a brokolici. Zkusila jsem teď koupit kedluben, no tak uvidíme. Jinak mně moc nenapadá, co k té první zelenince dát, když brambor né a květák taky né.

@jajapaja23 super fotečka:slight_smile:

@allye1 No, ja zimu miluju a je fakt škoda, že ty mrazy jsou tak veliké, ale tak hlásí do soboty a pak už má byt lépe. U nás dokonce opět sněží, tak sněhu už tu máme požehnaně. No, nejvíc si to budeme užívat, až budem s prckama sáňkovat, lyžovat..
9. únor 2012 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Já pro malýho kupuji zeleninu i ovoce Bio pro sebe ne jen pro něho :sweat_smile: od Dr. mám seznam jak jsem již psala 1. týden mrvkvička, 2. týden přidat brambor, 3. týden přidat maso - hovězí, vepřový, kuřecí, krůtí hlavně kvalitní a libový + přidávat zeleniny podle libosti.... vařím mu na 2 dny... dnes jsem uvařila plátek kuřecích prsou na kostičky + 2x mrkvičky + 2x malé brambory + tak 4x větší hlavičky brokoličky + 5 koleček pórku +3 lžičky kvalitního olivového oleje to až do hotového a rozmixovaného - chuť skvělá i mě to šmakovalo :slight_smile: otevíral posunu, že jsem nestačila nabírat :slight_smile: a dělá u toho hmmm hmmm mě to připadá jako kdyby říkal ham ham :sweat_smile: krásnej pocit když mu šmakuje.... mělo by to být vše podle gramáže, ale kdybych měla vše co dám do hrnce vážit tak nedělám nic jiného prostě přiměřeně :slight_smile:

Dnes celý den sněží, malý spinkal v chodbě 1,5 a už je zase čilej jako rybička ... holky stává se vám, že vaše dítka chtějí spinkat večer čím dál tím dřív...
9. únor 2012 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach se spinkaním nemám ten pocit, zatím pořád stejně kolem 23 hod. Ale z počátku to bylo i kolem 1:30 v noci. Jo, taky preferuju BIO, ale jak jsem psala, mám tu problém něco pořádného koupit, už se těším, až budeme mít zeleninu svou. Tady je jen bio mrkev, jinak nic. Ale nenapadlo mně, zkusit kouknout na mraženou. Masko mám nějaké zamražené domácí, už v kostičkách, tak až se dostanem k masku, tak budu mít domácí:slight_smile:
9. únor 2012 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach tak já mám mimčo, který má trošku citlivý zažívání a tímhle bych ho totál ucpala, no než mi se dostanem k masu, tak to bude ještě chvilku trvat ...
My usínáme pořád stejně mezi půl devátou a devátou večer :grinning:
@lennetfrigg jo vlastní zelenina to je výhra, BIO je sice bezva, ale vědět tak, jak to opravdu bylo pěstovaný, sklízený, skladovaný .... jinak jsem dala na tři mrkve půl malý brambory a malej je v pohodě, větší poměr brambor nesnese a bolí ho břicho ... :unamused:
@jajapaja23 možná je naopak dobře, že jsi začala s příkrmy v 5 měsíci, kamarádky co začaly až v 6 měsíci mají docela potíže do dětí něco dostat :wink: Fotečka je krásná, škoda že jsem nevyblejskla, když mi malej prsknul s plnou pusinkou mrkve ... no vysledek si asi dokážeš předsravit :grinning: Porad mi, kde koupit, takový bryndáček s rukávy, co má tvůj prdolka?
@allye1 my máme ty prdolky asi tak stejně starý, taky mi přišel malý, ale lžička mu nedělá problém a fakt mu to šmakuje :grinning: :grinning: :grinning:
@allye1
@allye1
@allye1
9. únor 2012 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg My máme stejný problém, koupit tu kvalitní zeleninu je vcelku nemožný :unamused: A ta co se mi líbí je prý nacpaná něj. postřiky, dusičnany, tak jak to má člověk dělat, když je zima? Škoda, že jsem na to nemyslela fakt v létě, kdy jsme měli zeleninu svou...mám zmražených jen pár mističek a ty mi rychle mizí...mám totiž namíchanou i mrkev s jablkem, ale nejdřív by měl asi zeleninu, že? Tak teď dostává zatím ještě ze zásob jen mrkvičku :wink: A celkem mu to šmakuje...dnes jedl teda trochu hůř než včera, ale nakonec to snědl, šikulka! :slight_smile:

@nelina_ Myslím, že ty příkrmy budou v tom 5. měsíci fakt nakonec akorát...aspoň vyzkouším, co mu bude chutnat a případně co mu nebude dělat dobře. Foťák mám pořád u sebe, někdy si připadám jak blázen :grinning: :grinning: A když chci fotit, tak on zrovna nechce...přidávám jednu fotku s mrkví :grinning: :grinning: Ale není to bohužel ta suprová, že to měl až na čele, ta se rozmazala :unamused: Bryndáček jsem dávala látkový, ale po prvním použití mi bylo jasný, že takhle to teda nepůjde, ani nevím, jestli to vůbec vyperu...tak jsem vytáhla ze zásob bryndák s rukávkama, mám ho z Ikei, prodávají to po 2 kusech, cca kolem 100 Kč? Už nevím přesně. Je to supr věc, omyvatelná, k nezaplacení!!!!! :grinning:

@dzajnach Si pořád neumím ty příkrmy kombinovaný představit...snad to zvládnu a malej to přijme! Vojta dělá taky hmmm...hlavně, když ode mě slyší ham :grinning: Je to s ním prča :wink: V kočárku dnes spal 3 hodiny a v noci trhnul rekord...od 9 od večera do půl 7 do rána, úžasný!! :grinning:
9. únor 2012 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jajapaja23 fotečka fajná, ja taky pořád fotím a teď když mám vybrat 200 fotek na udělání, tak nevím jaké, mám jich tolik.

Taky máme bryndáček z rukávkama, bez toho jsme od jídla celí. Malá taky hrozně pomáhá a lápá po lžičce, takže mám po ruce pořád ještě plenku, jinak je od jídla upatlané fakt všechno.

No, ja už aspoň vybíram semínka, co budeme ze zeleniny sadit, už se celkem i na jaro těším. :grinning:
9. únor 2012 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg To tě úplně chápu, já nedávno vybírala pár fotek aspoň pro babičky a dědy a byl to taky vcelku oříšek :grinning: Taky mám po ruce plínu, někdy spíš taky papírový ubrousky, obávám se, že ty plíny už od mrkve nedoperu, uvidíme, o víkendu se na to vrhnu :wink: Taky se těším na jaro...i na to, že si budu moct vypěstovat svou zeleninku, jenže než to vyroste, už budeme mít zase jiný příkrmy...uvidíme. :slight_smile:
10. únor 2012 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 do ikei mám daleko, ale sehnala jsem na internetu, díky moc :wink:
11. únor 2012 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ Není zač, my to máme taky daleko, tak nám to zajistili známí :wink: Na tohle je internet fakt supr, člověk pro ty prcky sežene na co si vzpomene :grinning:
11. únor 2012 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 přesně a teď je nemusíš tahat nikam do mrazu a hned do obchodu, kde je vedro ... :wink:
13. únor 2012 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky pořád stříháte těm svým pr´dolků nehtíky? Já mám pocit, že ostříhám druhou ručičku a mezitím na tý první zase narostou :grinning:
13. únor 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@nelina_ Já jsem stříhala před chvílí, malej mě pěkně podrápal, tím mě vždycky upozorní, že by už chtěly nehtíky ostříhat :grinning: :grinning:
13. únor 2012 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 přesně tak, a stříháš, když malej spí a nebo jako tady holky když je vzhůru. Já musím stříhat, když spí, zkoušela jsem různý fígle, ale on je pořád tak aktivní, že je to o nervy a raději to vzdám :angry: Mám pocit, že na nožičkách mu tak rychle nerostou, no na ručičkách je to u nás tak rychlý, že se už druhý den dokáže škrábnou nebo mě :wink:
14. únor 2012 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ Jojo, tak to máme stejně...další den je hned vidět, jak povyrostly, na nožkách ale ne, takže je to asi běžný! :wink: Stříhám, když je vzhůru, vcelku se to dá, ale známá stříhá taky jen ve spánku, to prostě asi podle aktivity miminka, no... :slight_smile:

Tak dneska náš malej snědl celou mističku mrkve, ani jsem nestačila nabírat a už měl otevřenou pusu jak kukačka :grinning:
14. únor 2012 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky já stříhám když je vzhůru :slight_smile: ještě u toho na mě kouká a drží ručičku šikulka naše... už ho musím hlídat toho lumpíka pořád se mi přetáčí na bříško a hrozně ho to baví někdy si říkám, že to dělá schválně :slight_smile: a pak řev když už ho to nebaví ne a ne se naučit taky se vrátit na zádička :(
14. únor 2012 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach tak to máme asi stejné dítko :slight_smile: Na zádíčka pořád a pak začně vejskata to dost hlasitě, ale že by se slečna sama otočila zpátky, to né :slight_smile:
14. únor 2012 ve 22:06  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak náš prďola se začal o víkendu otáčet i z bříška, zatím sice jen na bok, tam si odpočine a zase šup na bříško, na bříšku se docela dobře přesunuje, je to sice pozpátku, ale už ho během chvilky kolikrát najdu o dost dál, takže mi začíná větší hlídání :grinning:
15. únor 2012 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach @allye1 @nelina_ Nám se malej začínal taky přetáčet na bříško, ale teď stávkuje...nějak se zaseknul a moc to už nezkouší...jen moc dlouho nevydrží na zádech, prostě ho to nebaví, nejradši teď sedí u mě nebo v křesílku a sleduje, co se děje :grinning: Když už se na to bříško otočil, za chvíli stejně brečel, že neví jak zpátky, pořád tam má ještě tu ručičku, kt. mu v pasení překáží :wink:
15. únor 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nabříško se otočí v pohodě, jak chce. Ale měla jsem právě radost, že už ho nemusím otáčet na zádíčka, když ho to neba, protože už se otočí sám ... on totiž @jajapaja23 taky brečel, když nevěděl, jak zpátky :grinning:
15. únor 2012 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky maminy teď jsem se vrátila z 5 - timěsíční kontroly a máme 7,33 kg a 67 cm šikulín :slight_smile: a třetí hexu a synflorix doufám, že budeme bez reakce jako ty předešlé...
všechny zdravím mějte se a smějte se
15. únor 2012 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@dzajnach nás to čeká 23.2. Takže budou zase dvě píchnutí? No my asi budeme stejně dlouzí, jen těch kilo bude 9 :wink:
15. únor 2012 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach @nelina_ My jdeme na poslední 5. března. Malej má teď cca 6700g a to mu je 5 měsíců a půl, má ještě co dohánět :wink: Druhou hexu jsme měli taky bez reakce, to jsme úplně zírali. :wink:

Holky, prosím vás, kdo dáváte večer kaši? Dáváte z lahvičky nebo lžičkou? Náš malej to totiž z lahvičky vůbec nechce (je to ten klasický dudlík, co víc teče a prostě to nepřijme, jinak používáme tu Calmu, kdy musí sát), tak musíme večer krmit lžičkou, což je teda běh na dlouhou trať, ale co se dá dělat. Jak to máte vy? Díky. Taky mi přijde, že nějak hůř pije z prsu :unamused: Že by to bylo tím, že zkusil už příkrm??? :confounded:
15. únor 2012 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 já taky používám tu Calmu, ostatní savičky odmítá. Kaši ještě nedávám, ale doktorka říkala, že se to dřív dávalo do lahvičky, ale ať to dávám přes lžičku. Ale jak píšu, ještě jsme tam nedošly ... :wink:
15. únor 2012 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 dávám lžičkou, malé ale kaše nechutnala, tak jsem přidala podušené jablíčko a papká:slight_smile: Oběd už zbaští celý. :wink:

Jak píšete o nehtících, tak jenom při spánku, malá je neposeda, tak se to nedá. :unamused:Právě se na ně chystám, protože jsem hrozně dodrápaná. Malá mne totiž strašně pusinkuje, ale tak, že mně lapne buď za vlasy nebo tváře a přicucne se. No, a tak mám dodrapanou celou tvář :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. únor 2012 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek