• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
Taková připomínka jara :slight_smile:

U nás je tolik sněhu, že nevím, jak se dostanem z domu :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
16. únor 2012 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lennetfrigg přesně, mě zase malej zkoumá obličej podobným způsobem, takže dopadám podobně :grinning:
16. únor 2012 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ @lennetfrigg Taky dáváme lžičkou, ale jak říkám, je to nadlouho...no, nevadí, hlavně když papká :wink: Oběd už dáváme taky celý - fakt celou malou krabičku, co jsem na to v Tescu koupila (zatím teda jen mrkvičku). Mně jak malý drápne, hned jdu stříhat a má útrum :grinning: Ale pusinkujeme se pořád, to jo, taky hrozně rád chytá za vlasy a ještě mu to je k smíchu, jak mě to bolí :grinning: :grinning:
16. únor 2012 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
U nás napadlo od včera asi 50 cm sněhu...aspoň kdyby nefoukalo, tak by to ještě šlo, ale takhle je hned všechno zavátý :unamused:

Příští týden jedeme na první plavčo :grinning:
16. únor 2012 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
já dávám kaši taky po lžičkách od začátku... začala jsem poloviční dávkou tj. 70 ml a teď už jsme na plný dávce 150ml papáme krásně... tady od včera taky sněží takže dnes asi ven nepůjdeme ještě uvidím jestli ho nedám jenom na zahradu před obývák... ještě uvidím :dizzy_face:
Chutná mu jakákoliv kaše, kterou mu připravím s ovocem i bez... je to prostě jedlík včera mi ho Dr. chválila, že je pěknej dobře živenej a ať jsem ráda, že tak krásně papká prý co by za to jiné maminky dali.. tak mě to potěšilo... Dnes parádní noc šel spinkat v 19.45 h. usnul hned, kojení v 00.30 h. a pak 5.30 h. a vztávali jsme v 8.30 h. :slight_smile::slight_smile:
16. únor 2012 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 tak plavčo závidím:slight_smile: :grinning:

Možná taky budem chodit, ale zatím jen zjišťuji info. Se sněhem jsme na tom podobně, jenže sníh jsme tu už měli, tak teď jsou z toho metrové závěje :astonished:
16. únor 2012 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dzajnach My dáváme zhruba 100 ml, pak má ještě něco ode mě. Většinou tu stovku sní úplně akorát. :wink: Taky jsem ráda, že nám malej hezky jí, věřím, že některým maminkám to dělá starosti, moje známá "bojovala" s dcerou měsíc, než přijala příkrmy! :unamused: U nás spí malej pořád teď v předsíni, jsem nachlazená, venku je hnusně (hlavně ten vítr, takže sníh pak mám všude), tak nám to takhle vyhovuje. Ještě, že ho mám kam dát :grinning: My jsme dnes spali od 21.30 až do půl 5, pak do 8..takže si vůbec nestěžuju :wink:

@lennetfrigg Já už se právě těším, nechci to odkládat, prý je ten půl rok akorát na to, aby třeba to potápění přijal bez problémů, uvidíme, snad to bude ok :wink: Kolik teď máte sněhu? My cca 50 cm, jak kde, hodně to teď naválo, tak se to nedá odhadnout. Odkud vlastně jsi? :wink:
16. únor 2012 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 Jsem z takové vesničky u Jablunkova, takže úplný východ republiky. Sněhu tu máme hrozně moc, je to místy i 1,5m, podle závějí. Přidám pár fotek, pro představu:slight_smile:

Tak pod touhle hromadou máme někde auto...
16. únor 2012 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady ho kousek čouha...
16. únor 2012 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náš plot a naše okno. Je to sice první patro, ale normálně ze země dovnitř nevidím..
16. únor 2012 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg a u nás nespadne ani vločka, děcka nemůžou vytáhnout ani sáňky, pošly trochu :grinning:
16. únor 2012 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych taky chtěla chodit pavat s prckem, ale nemám kam. Tak mu aspoň napustím vanu a plave tam :grinning: :grinning: :grinning:
16. únor 2012 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám nový postřech. Malej po tý mrkvičce začal tak vyvádět, no to se nedalo vydržet a kadil naposledy bůhví kdy. Tak jsem pátrala po internetu a v diskuzích a dozvěděla se, že ta mrkvička potvora dost staví a pro tyhle prďolky je lepší brokolice nebo dýně. Někdo má dobrou zkušenost s přidáním pár uvařených a rozmixovaných ovesných vloček.
A JÁ BLBKA TOHO CHUDÁKA CPU TOU BLBOU MRKVÍ!!! :angry:
16. únor 2012 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ ano staví, ale dyž do mrkvičky přidáš pár lžiček kvalitního oleje oliv. nebo řepkového tak by to mělo být v pořádku :slight_smile:
16. únor 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach prosím Tě, za jak dlouho po masku se přidává žloutek? Ja si to už nepamatuju :confounded:
16. únor 2012 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ to je jak u kterého prcka, brokolice zase může nadýmat :frowning2: Je to třeba vyzkoušet :wink: Ono i banán není nic moc a je těžký pro prcky. Prý je lepší dušené jablíčko :confused: Každému mimi to ale asi sedí jinak.
16. únor 2012 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg po pravdě nevím... :( ale v návodu od Dr. vejce tu nemám do 10 měsíce tak nevím, ale určo se příště zeptám taky by mě to zajímalo :slight_smile:
16. únor 2012 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach No, vajíčko se nedává, aby nebyla alergie na bílek, ale vím, že se daval žloutek. Že se pak dávalo v týdnu 6 x maso a jednou žloutek na oběd. Ale nevím, za jak dlouho, zdá se mi, že po týdnu masových příkrmů, zkusím to ještě někde vyčíst a hodít info:slight_smile:

Nás čeká kontrola až v půl roce, takže uvidíme, jak jsme na tom s mírami, ale cvaldík je pořádný. :sunglasses:
16. únor 2012 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg aha, takže s brokolicí u tý mojí prdlavky :grinning: teda taky radši pomalu. :confused: A jablíčko je lepší dušený než syrový ju? No banán bych se bála mu dát, to už by se asi nevykadil :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ten jen uchutnáme :wink:

@dzajnach není ten olej na takhle malý mimčo moc zátěž? Promiň, že to tak rozebírám, ale já už se mu bojím něco dát :confused:
17. únor 2012 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ ne, oleje se neboj, mimi ho potřebuje a taky se v něm rozpouští některé vitamíny.

1. den
Prvním příkrmem zpravidla nahrazujeme polední mléčnou dávku. První den podejte dítěti 1–2 lžičky příkrmu mrkeve a doplňte je plnou dávkou mateřského nebo kojeneckého mléka.
2. den
Podejte 3–4 lžičky tohoto příkrmu a opět doplňte celou dávkou mléka.
3. den
podejte zbytek ze skleničky a dítěti přidejte tolik mléka, kolik si samo vezme.
4. den
Přejděte na jinou chuť – stejným postupem přidejte do jídelníčku miminka brambor. Podejte dítěti 1-2 lžičky rozmixovaného vařeného bramboru a doplňte je plnou dávkou mléka.
5. den
Podejte 3–4 lžičky bramboru a opět doplňte celou dávkou mléka.
6. den
Podejte rozmixovaný celý vařený brambor a mléko podle potřeby.
Pokud u děťátka nedojde k žádným alergickým projevům, začněte podávat mrkev a rozmixovaný brambor společně. Dodržte výše uvedený třídenní postup.
Každý další čtvrtý den přidávejte nový druh zeleniny a zvětšujte porci podávaného příkrmu. Současně zmenšujte mléčnou polední dávku.
Během 2–3 týdnů od zahájení přikrmování byste měla nahradit polední mléčnou dávku příkrmem zcela.
Postupně začněte miminku podávat 6x týdně příkrm obsahující maso a 1x týdně přidejte do zeleninového jídla vařený slepičí žloutek.
Pokud se první ochutnání nezdaří, klidně pár dní vyčkejte a začněte od začátku. Někdy to trvá, než si Vaše děťátko zvykne na nové chutě a nový způsob podávání jídla.Chce to skutečně trpělivost a pevné nervy.
Další měsíc nahraďte také druhou mléčnou dávku ovocným příkrmem nebo ovocno-mléčným příkrmem – doporučujeme dopolední či odpolední svačinu. Postupujte stejně jako u náhrady polední dávky mléka. Ovocné příkrmy rozhodně nepřislazujte, protože děti pak neslazené pokrmy odmítají a navíc jsou mnohem více ohroženy zubním kazem.
Když dítěti přestane stačit noční dávka mléka, začněte na noc přidávat kaši.
17. únor 2012 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vše zkoušejte nejprve po několika lžičkách za den. Novou potravinu vždy zařazujte samotnou a další až za několik dní. Kromě toho, že můžete vypozorovat případnou nežádoucí reakci, dáváte také svému děťátku čas na to, aby si na ni mohlo zvyknout a dobře se s ní seznámit.
„První lžičkou“ je obvykle mrkev, pokračovat můžete s brambory, brokolicí, květákem, cuketou či špenátem, po zvládnutí zeleniny můžete zařazovat též ovoce – jablka, meruňky, banány, hrušky.
Postupně vyzkoušejte se zeleninovým příkrmem podat i maso. Zvolte nejprve libové drůbeží nebo králičí.
Za současného kojení je vhodné spolu s prvním nemléčnými příkrmy podávat také malé množství lepku, například formou mléčné kaše na večeři nebo použitím mouky na zahuštění zeleninového pyré. Používat samozřejmě můžete i některé méně běžné obiloviny, jako je amarant, proso, pohanka či kukuřičná mouka.
Skoro polovinu denního příjmu energie takto malinkých dětí by měl tvořit tuk. Velkou část přijmou děti z mateřského mléka nebo náhradní mléčné výživy, při přípravě zeleninového nebo masozeleninového příkrmu je dobré trochu olivového nebo řepkového oleje také přidat.
17. únor 2012 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jsem načetla, tak přidávám:slight_smile: Snad taky někomu pomůže:slight_smile:
17. únor 2012 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ jo a ovoce by se mělo zpočátku dávat dušené, ja zatím dávala jen jablíčko.

No a u nás stále sněží, ale aspoň nejsou takové závěje jak včera. Tedík se ale ve sněhu vyřádíl, chvíli to teda bylo i se slzama, protože vlezl do takové závěje, že nemohl ven. :grinning:
17. únor 2012 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lennetfrigg To jste teda pěkně zasypaní, tady je asi 60-70 cm, což dlouho nebylo. :wink: Ale už by to stačilo, to každodenní vyhrnování naší "dálnice" k baráku je celkem fuška. Teď to všechno zmoklo, takže nic moc :unamused: To věřím, že si Tedík užívá sněhu, my ho jako děti úplně milovali :wink: Díky za návod na příkrmy, super!!!

@nelina_ U nás to trvalo asi den, že hůř tlačil, ale pak už v pohodě. :wink: Jen se mi teď spíš občas stane, že když mrkvičku ohřívám, tak se mi jakoby srazí a nevím, čím to..jiný den to je úplně v pohodě bez kousků a dnes hrůza, ale snědl to :slight_smile: Plavčo taky nemáme v místě bydliště, to v tý naší "prdelce" ani nehrozí, budeme dojíždět :grinning:
17. únor 2012 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ještě se zeptám na něco ohledně těch příkrmů...když teda zavedu zhruba v těch 3 týdnech mrkvičku, brambor, brokolici, atd...pak maso, tak potom už pořád podávám vše namíchané??? Neumím si představit mixovat maso a jaké množství zhruba? Díky moc! :slight_smile:
17. únor 2012 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 Jo, jo mixuješ vše dohromady, toho masa je maličko, dává se 5 gramů na porci, je to jen taková kostička :slight_smile:

Sněhu tu je fakt šíleně, to nepamatuju:slight_smile: a pořád sněží a sněží :wink:
17. únor 2012 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Díky moc, snad to nějak zvládneme :wink: Tady už nesněží, dnes tu spíš pršelo, tak sníh hrozně ztěškl...spíš je na silnicích břečka...proto jsem tento týden byla fakt jen doma, nerada bych někde zapadla :grinning:

@mimys tu dlouho nebyla :confused:
17. únor 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 se nedivím, když má @mimys 3 děti :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. únor 2012 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg taks měla pravdu, brokolici asi taky moc nemůžeme. první den dobrý a za 3 hodiny byla brokolicová plínka, druhý den už prděl hrozně, v plánce nic a brekot a špatný spaní... no tak květák asi bode to samé jako hrášek, že? Tak asi zlusím ten špenát, co myslíte? Ta zelenina nám fakt nějak nejde trávit :frowning2: Dneska teda asi dám podušení jablíčko, tak uvidíme, třeba bude mít ovoce větší úspěch :unamused:
20. únor 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ hmm, tak to budete muset fakt pomaličku než si zvykne. Pak leda zkusit dýni a pastiňák, ty snad nedělají nic. No, u nás celkem dobré, jen jí teď asi více boli zoubky, je hodně uplakaná a v noci špatně spí. Má to i dole oteklé, tak čekám, kdy se zoubek vyklube. :angry:

Dorotka je celkem jedlík, hodně má rádo to dušené jablíčko, někdy jí to zahustím instantní rýžovou kaší bez mlíčka. Včera jsem ji rozmixovala do kaše půl banánu a taky jí to chutnalo. Ale je i hodně zvědavá, co jíme my. Až mi je někdy trapné před ní jíst, protože kouka a pomlaskáva. Dám jí pak malinko zkusit, fakt jen drobeček, je to totiž hrozně zvědavá baba:slight_smile: Hold bude asi větší jedlík než Tedík, on o jídlo takhle nějak nejevil zájem:slight_smile:
20. únor 2012 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek