• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@lennetfrigg tak podušení jablíčko je super, díky za radu :grinning: Malej se přestal kroutil, už nepobrekává, celej den se směje a hrajeme si a místo aby se v noci budil po hodině pláčem, tak spal od devíti večer do půl pátý a to se neprobudil pláčem, ale začal si broukat v postýlce, dala jsem mlíčko a spal do půl osmý!!!!!! NÁDHERA ... Přijde mi, že zas žiju a jen se neplazím :grinning: :grinning: :grinning:
Dneska jsem jablíčko teda po takovém neuvěřitelném úspěchu dala znovu :wink:
Ještě zkusím ten pastiňák, ale dýni tu asi neseženu .....
TRALALAA TRALALALAA, toje teda paráááda :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. únor 2012 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojky
nestíhám, jen co se příhlásím, nekdo mě odvolá, pak to zazdim,pak už abych šla spát....
díky za rady , jsem to za těch 5 let nějak zapoměla , i když jsme to praktikovala jinak, tak to Maruška taky přežila :D
ale ona nebrečela nikdy. U Lucinky kolikrát nevím proč zas :stuck_out_tongue_closed_eyes:
nejhorší je usínání, někdy ji to vyhovujea ruce a jindy zas chce mit svůj klid, položim ji a ona si pohraje a usne. A někdy ppoložení řve jak tur a já nevím zda je to tim, že chce chovat, nebo ze neumí usnout, když má ty da způsoby usínání podle nálady :D
25. únor 2012 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, jelikož jsem rodila loni v říjnu, tak se mi už ve skříni nashromáždila docela solidní zásoba oblečků, vše od NEXTu jsem kupovala nové, něco jsme ani neunosili. Mám vše dané v Bazárku, tak pokud by se našla nějaká zájemkyně, ráda se s ní domluvím na cenách individuálně, potřebuju nakupovat další várky oblečení takže bych pro nás už malé oblečy ráda poslala dále. Omlovám se za reklamu svého bazárku :slight_smile: Mějte se!
27. únor 2012 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
pardon, nevšimla jsem si že v nadpisu je rok 2011 a ne 2012 :slight_smile:
27. únor 2012 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
tak vás zase zdravím :slight_smile: Jakpak se máte? Tu je počasí teď o něco lepší v tom, že je teplo, tak už chodíme častěji zase ven, takže paráda. Dneska jsem se pustila taky do pečení mého úplně prvního dortu...pro Vojtíška k půl roku, kt. oslaví už tuhle sobotu, hrozně to letí :wink: Dort se vcelku povedl, i když nejsem teda žádnej profík, obyčejně ozdobený, ale dobrý :grinning: Tak jsem měla radost. Mějte se hezky a přeju pohodový víkend! :wink:
1. bře 2012 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jajapaja23 ukáááž
letí to strašně
jsem někde viděla k půl roku půl dortu :grinning:
2. bře 2012 v 01:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@monulkab hi, hi jj 2011, to bychom mohly prodávat spíš mi tobě :grinning:
2. bře 2012 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 jééé už budete mít půl roku, to je hezký. Tak Vojtíškovi gratuluju předem :grinning:
A jaký děláte pokroky, pověz ať vím, jestli nejsme moc pozadu. Náš prcek skoro leze, ale zase na druhou stranu když leží na bříšku, tak se nechce moc opírat o natažený ruce a přitom to děti prý tak rádi dělají a ten můj prostě nee ... když je zvědavý, hooodně natáhne hlavu, ale ruce nepoužije ...
Už nevím, kam ho pokládat na hraní, začal válet sudy ... tři otočky a je z deky ... nejdřív se válel tam a zpátky a teď potvůrka přišel na to, že se nemusí vrace na záda odkud se protočil, ale že to jde na druhou stranu a začal tak cestovat, takže už ho lovím po místnosti. No holky až začnou lízt, tak to asi už začne být docela náročný, co?
@barbarkaaa to je docela dobrý nápad ta půlka dortu :grinning: :grinning: :grinning:
2. bře 2012 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa Díky, není to můj nápad, inspirovala mě jedna známá :wink:
@nelina_ Díky. Jojo, zítra slavíme půl roku s Vojtíškem, neuvěřitelný, fakt...připadá mi to stále jako chvilka, co ho máme a když kouknu teprve na fotky zpět, tak je jasný, že to fakt letí a že už mu není jen pár týdnů :grinning: Co se týče jeho pohybu, radši ho moc neporovnávám, protože je zatím pěkně línej...jen jednou se zatím sám překulil na bříško, někdy mu pomůžu za ručku, jindy ho nechávám válet se...ale jen leží na zádech a kouká a nic :unamused: Tak snad to přijde a nic nezamešká, myslím, že to pak dožene....nebo nevím, nechci to nějak extrémně řešit..snad nic nezkazím :unamused: To vy jste teda šikulky...takhle jak to popisuješ, tak to už je veselý, co? Musí se víc hlídat, to teda jo... :wink:
2. bře 2012 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ docela ho mám v plánu prostě udělám korpus napůl a na sebe , mám děsnou chuť si pohrát s marcipánem.

@jajapaja23 nebooj to dožene ted mi psala kamarádka Vojta se začal přetářet na 7 měsících. maruška se mi otáčela už na 2 a v 5ti seděla Lucinka se na 4,5 překulila ale ne že je tak opožděná, to Marušlka byla tak rychlá.
3. bře 2012 v 00:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa Jo, však já jsem v klidu, nerada bych nějak kvůli tomu, že se ještě sámp ořádně neotočil, plašila...to nechci :unamused: Ten dort jsem dělala právě rozkrojeným korpusem..na marcipán jsem si ještě netroufla :wink:
3. bře 2012 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 neboj, Tedí, se začal otáčet až v šesti měsících, pak to ale nabralo rychlost a začal hned lézt, pak si teprve z lezení sedl, stoupl apod. Dorotka je rychlík, překuluje se už od ledna a teď se cpe pořád do sedu. Každý prcek je fakt jiný a vůbec bych se tím netrápila.
3. bře 2012 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, kdy berete, že má prcek půl roku. Já vím, že je to pěkně blbá otázka, ale berete půl ročku, když začne a nebo zkončí šestý měsíc:slight_smile: Protože na měsíce je to až konec šestého, ale většinou se bere jako půl rok začátek, né?
3. bře 2012 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Díky, snažím se to neřešit, uvidíme, on to pak určitě dožene, že se nestačíme divit :grinning: Ten věk bereme tak, že když se narodil 3. září, půl roku mu je dnes 3. března, prostě když ho ukončí, jinak mu je vlastně ukončených pět...ale nevím, podle čeho se to "správně" posuzuje. :wink:
3. bře 2012 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 tak to moc gratulujeme:slight_smile: No, Dorotka je právě 1.9., tak teoreticky už taky máme:slight_smile:
3. bře 2012 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska bylo krásně, tak jsem i Dorotku nechala koukat z kočárku, poslední dobou totiž dělá hrozný kravál, když jí do kočárku dám, to nepláče, to řve:frowning2: Navíc se ohne jak pružina, hlavičku vecpe do samého konce korbičky a pláče a pláče :frowning2: Byla dneska v takovém polosedě a líbilo se jí to :grinning:

Co jinak u nás nového? Krásně papáme, fakt je šikula, už ani ručičky nedává u toho do pusinky - sedí a baští. S překulováním jsme na tom pořád stejně, zpátky na zádička se otočí jen na posteli - udělala to párkrát na zemi a asi se trochu bouchla, tak už jen na posteli - v měkkém. Snaží se sedět, pořád se zvedá. Jak je na klíně, tak zase pořád skáče - no je to taková neposeda.:slight_smile:

Povídat se snaží, spíš napodobuje různé zvuky - hlavně, co jí Tedik naučí. :slight_smile: Pořád taky kojíme a dokrmujem Calmou - naštěstí bez problémů "klep klep".
3. bře 2012 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky,
Anička se zatím přetáčí jen na bok nebo kolem své osy, ale berou jí podle korig.věku, tak má ještě čas.
4. bře 2012 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Vikča se přetočila jen párkrát a teď taky jen na bok.Nějak se jí nechce....
Dnes to je půl roku,co se narodila - hrůza jak to letí.

Dáváte broučkům už nějaké ovoce?Já dnes dala poprvé jablíčko,
nevím jestli se může.Dr. mě říkala jen o zelenince.Ale
připadla mě hladová....Tak nevím,jestli jí mám dávat dopolko
a nebo ještě počkat.Dáváte přesnídávky?
Já dala dušené jablíčko.

A jak se jinak máte?????????????
Hrozně ten čas letíííí
4. bře 2012 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Dorotce taky dodatečně gratulujeme :wink: Dneska se Vojta přetočil na bříško vcelku sám, v noci se mi dokonce zdál sen o tom, že už leze :grinning:

@dasty79 Taky gratulujeme k půl roku, to jste jen den po nás :wink: My ovoce ještě nedáváme, jen zeleninu a k večeři kaši :wink: Zítra jdu k dr. zrovna na očkování s malým, tak se zeptám na to ovoce, to se pak dává ke svačince,že? :wink: pak dám vědět
4. bře 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 no tak to vám taky gratulujeme k půl roku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
K večeři kaši jsem dala jen asi 3x - pže Vikča spí úplně stejně jako když jí dám
jen ode mě.Tak nevím,jestli to má nějaký význam.....
(budí se mě v noci teďka každý 3h)
4. bře 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg - Dorotce to moc sluší - krásná holčička :wink: a je vidět,že je spokojená,když vidí v kočárku.
Tak to už to sedí,že takhle může koukat?To Vikče by se taky líbilo,kdyby viděla ven,už jí to v kočárku moc
dlouho neba,ale ještě sama nesedí,tak jí radči ještě nechávám ležet.....
4. bře 2012 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 děkujeme za pochvalu a gratulujeme k půl ročku. Né, zatím nesedí - snaží se. Mám ale zvedací i velkou korbičku, tak jsem jí to dala do takového polosedu - tak jak v křesílku a líbilo se jí to. Jinak je to fakt trápení, křik bych i přežila, za chvilku usne, ale že tu hlavičku mi nacpe až fakt do samého konce - má pak všechno přetočené (čepičku, fusák). Manža to dneska vzdal a bezradně jí přinesl, že jí do toho kočárku není schopen dát. Ona se fakt propne a křičí. Tak v tom polosedě je spokojená. No, už aby bylo tepleji, včera tu bylo fajn, dneska zase ledový vítr. :confounded:

Jinak ovoce dávam dušené jablíčko a banán. Má to ráda:slight_smile: Zatím jsem jiné ovoce nezkusila, oběd už má všechno - zeleninu+maso+rýže/brambor. Kaši nedávám pravidelně, jak kdy:slight_smile: Rozhodně jí taky déle nezasytí a budí se stejně. Spíš jen, aby měla jinou chuť a jinou konzistenci.

Zatím ale ráda okusí všechno, což je fajn, ale né všechno jí chutná:slight_smile:

Holky, máte už některá zoubek? U nás zatím nic, ale jde vidět, že už moc nechybí. Dole má hned dva kopečky, tak si fakt myslím, že se za chvilku proříznou.

@jajapaja23 taky děkujeme za gratulaci :grinning:
4. bře 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 Jenže já právě dokrmuju už od pěti měsíců, prot. mu moje mlíko nestačilo, tak jsme s kaší spokojení :wink: Spí krásně, někdy se od večera vzbudí až v pět nebo šest ráno...dnes výjimečně už ve dvě, ale jinak to je supr!!! :wink: Jinak s tím kočárkem, to našeho Vojtu jak tam dám, tak za chvíli usne a je schopnej chrupat i 4 hodiny :grinning: :grinning:

@lennetfrigg My zoubek ještě nemáme, už hrozně dlouho nám přijde, že by mohl mít, dost často si cucá prstíky, ale pořád nic, tak si říkám, že to dělá "jen tak", protože už by měl jinak zoubky dva měsíce :grinning: Až vylezou, tak vylezou :wink: My s jídlem taky naštěstí nemáme problém! Najeli jsme i na maso a v pohodě to přijal, jen dva dny mi odmítal všechno, tak ho asi něco trápilo, ale jinak jí teda ukázkově, až se divím, jak se to do něj může vejít :grinning: :grinning:
4. bře 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
já taky pořítám měsíce dnem kdy se narodila, jako že s náma už je tak a tak dlouho.....
O víkendu jsme dali 2 karnevaly, Lucice jsme na proužkovaný dupačky přistehla číslo a byl z ní vezeň (na karnevalu ve Valdicích :DDDD )
druhej karneval mi prospala 3 hodiny v tom kraválu a nejdela 4, což doma někdy jí i po hodně a spí mi doma tak 15-30 minut

@lennetfrigg jo to propínání a řev znám, mě to nejvíc dělá, když ji přetahuju něco přes hlavu, ale jen směr na ni, jak ji svlíkám tak si brouká :slight_smile:

Jinak dokud ji staří mlíko ode mě tak nedávám nic, začnem až tím půlrokem.

Jinak včem půlročákům gratuluju. To to sakra letíííííí
5. bře 2012 v 01:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg my zoubek ještě taky nemáme....
Koukám,že už papkáte všechno :wink: to je dobře,taky už budu dávat masíčko a brambůrky k obídku - ať má stravu pestrou.Ale Vikča taky zdlábne všechno.A k pití ji chutná čistá převařená voda :grinning:

@barbarkaaa - tak to chci vidět foto vězně :grinning: Pane jo,už má za sebou karneval!!!
Mě taky Vikča spí jen tak půl hodinky.to se divím,že v tom kraválu spinkala Lucinka.
@jajapaja23 -takhle krásně ti spinká?do 5h do rána?tak to my každý 3h hamáme
5. bře 2012 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
V kolik choděj vaši broučkové spinkat?
Naše Vikča je od půl 6 protivná a okolo 18h koupeme
a většinou o půl sedmý spokojeně spinká.
Prostě si to vybulí.Ale v léťe do bude pěkně naprd ...
5. bře 2012 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoky, našla jsem tuto diskusi, a ráda bych se také přidala, pokud dovolíte :slight_smile:
Amálka se narodila 24. září, takže je jí teď už 5,5 měsíce, je neuvěřitelné, jak to utíká..
potřebovala bych radu ohledně příkrmů, dáváme teď druhý druh zeleniny, kdy se může začít přidávat i svačina? po jak dlouhé době po prvních příkrmech?
@dasty79 naše malá je zvyklá chodit spát okolo 21. hodiny, chtěli bychom to ještě trochu posunout,aby chodila dřív, ale bojím se, že bude ráno vstávat dřív, teď vstává tak okolo 7. hodiny..v kolik vstává dítko Tobě?
5. bře 2012 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci určitě se přidej:slight_smile: Vítám Tě:slight_smile: No, s druhým příkrmem se má začít, až ten první plně nahradí dávku mlíčka - většinou teda ten oběd. Ale ja jsem až tak nečekala, začli jsme tak nějak dřív :slight_smile: Nějak to u druhého prcka neřeším. Měla jsem třeba banán, tak jsem dala i malé a teď teda máme svačinku i oběd nahrazený.

@dasty79 tak to Ti teda závidím :wink: Malá usíná tak kolem 23 hodiny. Obvykle spí odpoledne v kočárku - když se zadaří, tak i do půl třetí. Pak si většinou u kojení schrupne kolem 18 hodiny a spinká třeba do 19 hodiny. No a pak tu strašíme do té jedenácté, někdy i déle. Ale už jsme se tak nějak zajeli i druhý prcek mi usíná celkem pozdě. Vstávali jsme pak kolem deváté hodiny - papáme kolem 4 hodiny a kolem 7 hodiny. Teď ale malá většinou kolem té sedmé hodiny kaká, takže musím vstát. Ona pak většinou u prsa ještě pospí, dokud nestane Tedík. :grinning:
5. bře 2012 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci vítej! Náš prcek je 22. září, tak to máme kousek od sebe :wink:

@kacikaci @dasty79 Štěpánek chodí spát mezi 20:45 až 21:15 a do sedmý ráno skoro nevydrží. Jsem ráda, že chodí okolo devátý, protože když chodil okolo osmé, tak chtěl vstávat mezi čtvrtou a pátou, ufff ... takhle mi to vyhovuje víc, vstává až po šestý hodině :wink:

@dasty79 ta je teda šikovná, okolo 18 koupete a už o půl sedmý spinká, to je zlatíčko. Přesně jak píšeš, náš prcek si to koupání taky vybulí. Zkoušela jsem to natáhnout, ale pak je tak přetaženej, že nestojí koupání, krmení a ani pak usínání za nic :unamused:
5. bře 2012 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 no kloubouk dolů, takhle pěkně spinká. Mě se potvůrka budí zase po 3 hodinách a pak po hodině ... no ale tak to třeba za chvilku bude jako u vás a trochu to natáhnem ...
5. bře 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek