• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@jajapaja23 no právě, že už musím hodně hlídat, taky se už praštil do hlavy, ale jen bulel a nic se nestalo.
Tak jak to popisuješ u vás, tak to měla sestra u holčičky a hele malá to pak vzala šupem a nakonec chodila pomalu mezi prvníma.... fakt se s tím nepárala, jak přišla na to, že se může hýbat, tak to nabralo na rychlosti, plazení úplně vynechala a hned si sedla a hned chtěla ťapat ... a mě prcek zase nechce používat ruce, takže se opře o čelo a leze po kolýnkách .. se bojím, že si udělá něco s krkem, fakt, to jsou pozice :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. bře 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ takže zřejmě posouvat chození spát na dřívější hodinu je nesmysl, probouzela by se dřív, tak to zatím raději nechám, tak jak to je :slight_smile: malá mi spí celou noc, tak jí nebudu narušovat její rytmus, aby se to nějak nepokazilo :slight_smile:
kdy mají děti začít sedět? Amy zatím sedá jen když je v pololehu/polosedu, když leží, tak se o to nepokouší vůbec, jinak se pokouší tak třetí den o tzv. lezení :slight_smile: jeslti se tomu dá tak říkat, vypadá u toho dost srandovně, opírá se o špičky u nohou nebo o kolínka a posunuje se hlavou, ruce má někde kdesi pod tělem nebo vedle těla :grinning:
5. bře 2012 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kacikaci no jestli ti spí celou noc, tak by to byla fakt blbost. Hele mě malej nespí a je to potom celej den na nic ...mohla bys toho fakt litovat :unamused:
Myslím, že pořádně sedí tak v osmém měsíci. Štěpa sedí jen pokud má operu zad, ale pokud do něj trochu šťouchnu, nedokáže to vyrovnat a spadne na stranu :grinning: sám se pokouší sednou z lehu, ale jde mu to tak do poloviny, ale zkouší zkouší ... vypadá to, jako když cvičí lehy sedy :grinning:
Jo, jo tak to lezení jak popisuješ je náš styl, dneska se teda opřel i o ruce, ale nedokáže je posunout. taky se bojíš, že si tu hlavu snad prodře? :grinning:
5. bře 2012 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci - ahojky a vítej :slight_smile: Tak naše Vikča už chrní - pak se vzbudí ve 22h na hamání,pak v 1h a ve 4h a ráno spinká do 7.30h - to je paráda.Ale přes den nespí skoro vůbec.to má jednu půl hodinku dopo a pak jednu půl hodinku odpo v kočárku.

Dnes jsme byly na půlroční kontrole - tak máme 7780g :slight_smile:

Koukám,že většina dětiček vám vydrží dlouho večer.To budete mít dobrý v léťe.
Sice jsem ráda,že mám večer klid,ale za chvíli bude venku pěkně a my už budem doma .
5. bře 2012 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám,že se vám všem prďolkové krásně přetáčí,někomu i lezou.....
A my se přetáčely před 14dny a teď leží na zádech a začne se vztekat.
Když jí podám ruce,tak si sedne -ale přetáčení,ani ťuk....
5. bře 2012 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci - spinká celou noc,že vůbec ani nekojíš?Tak to závidím
5. bře 2012 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminy a nově příchozí vítám :slight_smile: Náš Miky spinká taky krásně každý den jde do své postýlky ve 20 h. a spinká do 10 min. pak se mi budí do půlnoci jednou na kojení a tak ve 2 - 3h. na druhé kojení :slight_smile: tzn. že kojím jen 2x za celý den jinak už má stravu celodenní :slight_smile: zoubek u nás taky v nedohlednu, ale strašně slintá tak 3 měsíce musí nosit neustále brindák - slinták :slight_smile: mám uslintanýho chlapáka :slight_smile: a vztáváme tak okolo 8 h. někdy si vydrží povídat a hrát v postýlce i do 8.30 h. .... dopoledne mi spinká tak od 10 h. do 12 h. pak se naobídkuje, pohraje a jdeme ven do kočárku a to spinká znovu tak 2 h... takže si na něho nemůžu opravdu stěžovat, ale umí být taky dost protivnej :angry: my se už přetáčíme jak z bříška na záda a ze zad na bříško když už ho to neba... a začíná se pohupovat v kolínkách a přemisťuje se mi takže začíná velké hlídání... jojo už to není takový to malý miminečko, který jenom spinká.... ale teď je aspoň větší zábava :grinning: :grinning:
5. bře 2012 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky chci se zeptat budete chtít očkovat proti TBC ???
5. bře 2012 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ no občas to tak vypadá :slight_smile:

@dasty79 malá spí celou noc už od konce šestinedělí, asi zázračné dítě, taky jsem se byla na to ptát i u doktorky, jeslti je to normální :slight_smile: protože jsme měli s manželem strach, že jí něco je :slight_smile:
ale přes den už mi moc nespí, vždy tak po 20ti minutách
a slintá taky úplně strašně :slight_smile: ale už má dva spodní zuby, a horní se jí klubou, ale ty teda prožívá o dost hůř než ty spodní :( je hodně protivná chudák jí to asi bolí
5. bře 2012 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci vítej
Lucinka usíná okolo 10-11 večer, někdy je schoná ještě v noci pokoukat m ráo pokud nevstáváme do školky je schopná chrupkat i do ul 9. někdy vstává v 7. Už se mi i stalo, že jsem si ji nevšimla, jak vstala potichoučku, přetočila se na bříško a došopala se do "bufetu" já ležela na zádech a slečna si ze mě dělala bar :grinning:
5. bře 2012 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
mě Maruška už seděla na 5 měsících poprvé za jednu ruku v kočáru a do 14dní ziskala stabilitu Lucinka se až na 4,5 přetočila správně si maj sednout až z lezení , když maj posílený záda

@dzajnach chtěla bych je toho čím dál víc a kdo ví kam budou chtít jako velký jet
tak dávám vězně plus dvě 5 měsíční a tamjak má korunku na čepici, to ji vymodila maruška po tom spacím karnevale.
5. bře 2012 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barbarkaaa HI, HI TO JE ŠIKULKA :grinning:
5. bře 2012 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci jé, vy už máte zoubky? My kromě slintání ani ťuk.
To spaní ti teda fakt závidím, to je teda "spavice" :grinning: Já teď si jdu lehnout a je mi jasný, že za hodinu jsem zase vzhůru :unamused: Prďolak můj nespavý ...
5. bře 2012 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
prosím poraďte, kdy je dobré poprvé dát večer mimču ml. kaši a jakou?
7. bře 2012 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci už klidně můžeš:slight_smile: Nejlépe je začit rýžovou a pak třeba kukuřičnou. :wink:

Tak už jsme objednani na náušničky - v útery. Půjdeme na ušní, nastřelit. Včera u dr. na půl ročku 64 cm a 8240 g. :grinning:
7. bře 2012 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dzajnach zatím jsem o tom neuvažovala, ale možná se dr. poptám.

Jo a žloutek prý od ukončeného sedmého. :slight_smile:
7. bře 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg a můžu začít s nějakou s příchutí nebo nejdřív bez příchuti a dáváš to prckovi z lahve s větší dírkou nebo pomocí lžiček?
7. bře 2012 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci my začali bez příchutě tou rýžovou, teď jsem zkusila koupit rýžovou s banánovou příchutí :slight_smile: Dávám lžičkou, ale je lepší, aby byla řidší, jinak to Dorotka moc nechce. Tedík ale třeba lžičkou kaše vůbec nechtěl, tak to dostával z flašky. :wink:
7. bře 2012 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky včera se stala zvláštní věc, Štěpán miloval takovou tu hračku "špendlík", všude jsme ho tahaly, pořád ho svíral v ruce a okousával a včera mu ho podávám a pokaždý ho vzal a otevřel ručičku a nechal ho vypadnout, úplně ho přestal zajímat. Dneska to samé, ani se na něj nepodívá. Že by to pro něj už byla nuda? A že takhle ze dne na den?
S čím si hrajou vaše prďolky?
7. bře 2012 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg - taky jsme byly na nastřelení naušniček :slight_smile: a nic to nebylo.Propíchnout bych nedala.
My ještě týden a budeme je měnit za zlatý kroužky :slight_smile:

Taky dávám rýžovou kaši bez příchutě - dávám lžičkou a Vikče moc chutná
a taky jsme zkusily bílý jogurt Hollandia a taky nám šmakuje - skoro celej zbaštila :grinning:
7. bře 2012 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem vás konečně dočetla, teď mi to sem nějak nevycházelo :unamused: My zoubek taky ještě nemáme, slintáme ale úspěšně, už to neřeším, jen je všechno mokrý :grinning: Přetáčet na bříško se Vojta začal tento týden, takže přesně v 6 měsících, ale nechávám ho tak, jak to přijde, ono to pak třeba pofrčí, ale není kam spěchat. Kaši dáváme taky, zatím bez příchutě, měnit to nechci, časem třeba změníme...máme dobrou od Nestlé...jmenuje se to krupička instant a šmakuje mu. Lžičkou někdy dlabe, že nestíhám ani krmit :grinning: K obědu jsme zkusili už i květák smíchaný s mrkví a v pohodě, zítra to asi bude horší, chci zkusit špenát s bramborem :unamused: Uvidíme, jak to dopadne :grinning:

@nelina_ Taky máme špendlík, ale už dlouho ho nevzal do ručky, ostatní hračky vydrží na chviličku, má třeba takovou plyšovou žirafku s malým hrkátkem v nožce, hodně se mu teď líbí šustící knížka :unamused: A jinak cokoliv, co není na hraní samozřejmě :grinning: :grinning: např. igeliťáky
7. bře 2012 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě k tomu spaní...Vojtíška dáváme spát okolo 21. hodiny, v pohodě usne a chrupe teď většinou fakt až do pěti... :grinning: Pak nakrmíme a od šesti spíme zhruba do čtvrt na osm, pak blbneme v posteli a po osmé vylezeme na krmení :wink:
7. bře 2012 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
doporučítě mi nějakou značku té rýžové kaše, kterou máte ověřenou?
naše bobinka milujě takovou látkovou panenku a látkovýho krtečka, který je stejně velký jako ona sama, a taky ty šustící malý knížečky, s tím si dokáže hrát hooodně dlouho :slight_smile:
7. bře 2012 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Jak jsem psala...malýmu chutná instatnt krupička od Nestlé, takový žlutý sáček, myslím, že 190 g :wink:
7. bře 2012 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci já vystřídala už snad všechny druhy co jsou na trhu bez příchuti i s příchutí a všechny má moc rád a nestíhám nabírat na lžičku :slight_smile: Dr. mi říkala ať mu střídám chutě tak to tak dělám, ale je to na tobě jakou začneš .. já začala rýžovou bez příchutě a poté jsem začala experimentovat a myslím, že mu to je úplně jedno co na tý lžičce dostane :slight_smile: je to prostě jedlík :sweat_smile: :sweat_smile: s kašičkama jsem začala 3 dny před ukončením 4m. značky, které jsme už vyzkoušeli a chutnali nám: Nutrilon, Nestlé, Hami, Sunárek, Hipp....jak říkám papáme všechny :wink:
8. bře 2012 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach
@jajapaja23 díky za rady, nějakou vyzkoušíme a uvidíme, mám akorát strach z toho, že Amy je po deváté už dost unavená, je zvyklá na tu svou "hodinku" a někdy mi i při mlíku usne, tak se bojim, aby snědla celou dávku a nebudila se mi v noci, že má hlad
8. bře 2012 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci To úplně chápu, nám se včera poprvé stalo, že mi usnul při krmení kašičkou, nabrala jsem asi pět lžiček a byl tuhej, ale to bylo tím, že přes den nechtěl spát a večer fakt už nemoh...takže se probudil na krmení pak ve dvě v noci, což běžně ještě spí :wink:
8. bře 2012 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci @jajapaja23 holky tak nedávejte kašičku jako poslední jídlo. Ono se stejně doporučuje den začít a ukončit mlíčkem. My to máme tak, že kolem 19 hodiny papáme kaši a pak po deváté máme mlíčko. Kolikrát i kolem osmé teprve koupeme. ALe chápu, že každý máme jinak udělaný ten režim:slight_smile: Je to jen na Vás :grinning:
8. bře 2012 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono pokud třeba chcete dávat mlíčko dejme tomu do tří let, tak je to i lepší. Mně Tedík pil asi do 2,5 let Sunar a vždy měl ráno i večer mlíčko.
8. bře 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Já mu dávám i po tý kaši trochu mlíka, aby to zapil, někdy toho vypije víc, jindy míň...prostě si řekne, snad tím nic nekazím :unamused:
8. bře 2012 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek