• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@lennetfrigg já myslela, že mlíčko se dává do té doby, než dítko začne normálně jíst apak už není třeba?? tuhle informaci slyším poprvé :slight_smile: já nekojím, malá dostává nutrilon, a tak mi přijde zbytečný jí dávat umělý mlíčko, když jí pak budu dávat vyváženou stravu..??
8. bře 2012 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Taky jsem si to tak myslela...
8. bře 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci @jajapaja23 no ze zdravotního hladiska se právě doporučuje dávat mlíčko do tří let, některé maminky pak třeba od roka dávají normální mléko, jiné zas třeba stále kojí. Tedik byl taky na UM a dávala jsem mu opravdu Sunar do 2,5 let - ráno a večer. On nebyl nikdy moc jedlík a tak jsem měla jistotu, že má dostatek všeho. To jste mě překvapily, ja myslela, že je to tak všeobecně známé:slight_smile:

No, ja uvidím, jak se mi dlouho podaří kojit, do tří let teda nechci :wink: Doruš je taky přikrmovaná, tak uvidíme. :grinning:
8. bře 2012 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
8. bře 2012 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to dělám asi něco špatně:( Mikoušek má mlíko jen 2 - 3x a to v noci ode mě jinak nic... zkoušela jsem dětský čaj, ale spíš si s flaškou jen hraje tak ještě vyčkávám... UM ještě neochutnal...
8. bře 2012 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach ale ty zase kojíš, tak je možná zbytečné zvykat na UM.
8. bře 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady je třeba testík, zda má prcek dost mlíčka:
http://www.nutrilon.cz/cs/rady-a-tipy/mlekomer/
8. bře 2012 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
8. bře 2012 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, tak mně vyšlo, že v tomto věku by mělo dítko vypít 1000 ml mlíčka :wink: tak snad máme dost, UM má tak 270 ml až 360. Ale pěkně rosteme, jsme kulatí, tak asi jo:slight_smile:

@jajapaja23 Ty přikrmujěš taky Calmou, že? Kolik tak dáváš?
8. bře 2012 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Je fakt, že kravské mléko by se prý do 3 let nemělo kvůli alergiím nebo co...já bych nejraději UM nedávala, jenže....nepřibíral, tak nám nic jiného nezbylo :unamused: Ale zvykli jsme si. Krmíme calmou a dáváme po každém kojení cca 90 ml, někdy víc, někdy míň, jak si řekne. Nedávno jsem si lahvičku já blbec moc dotáhla a prasknul mi ten jeden cvoček na uzavření lahvičky, myslela jsem, že mě mrskne, když to stojí tolik, ale vcelku se to dá, maličko to teče, ale novou kupovat nechci, na druhou stranu, jsou horší věci na světě, i když jsem si teda hodně nadávala :grinning: Podle testu to malému stačí :wink:

@dzajnach aj Vojta taky ˇještě nepřijal, takže má pár loků vody a pak jen mlíčko...nic jiného nechce :unamused:
8. bře 2012 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, můžete mi,prosím, ještě s něčím poradit? DNeska jsem zkoušela brambor k obědu a malej to úspěšně jen vyplival...nejvíc mu chutná mrkev, jak samotná tak s něčím smíchaná (květák, brambor, maso), mám vydržet a zkoušet to znovu nebo spíš preferovat tu mrkev a pokaždé ji s něčím namíchat, aby to tak nepoznal? Aby mi nezežloutnul, když by ji měl každý den :grinning: Díky
8. bře 2012 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme kaši v 17.30 a okolo 18.30 mlíčko odě mě a pak už spinká :slight_smile:
8. bře 2012 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 - naše Vikča brambor taky moc nechce - tak teď dávám třeba cuketku,brokolici,mrkev
a za pár dní zase zkusím brambor s něčím.Ale určitě je dobré to střídat -aby si zvykali na více chutí,aby
to měli pestrý....
8. bře 2012 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 určo tak jak píše @dasty79 . Nám zas nejede brokolice:slight_smile: Na vodu se taky tvářime, co to jako je :sweat_smile:
8. bře 2012 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg - nám voda chutná,ale nejvíc po lžičkách.Ale na čaj se tváří co to je :confused:
Brokolice nám chutná,ale hrozně po ní prdí :grinning: tak jí nedávám tak často.
U nás vede cuketka :wink:
A dnes jsem koupila sušenky v lékárně od 6.měsíce Nestlé a tak taky nevěděla co s ní,ale
když jsem jí po kousíčkách dávala,tak jí to šmakovalo.
Rozpouštěj se v ústech a je to dobrý i při prořezávání zoubků...tak bude mít aspoň
změnu a bude si pěkně žužlat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. bře 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko holky-tety,
my už taky jedeme na příkrmech, zeleninka, ovoce. Ovocná přesnídávka teda sklízí ovace, protože je schopná sníst i celou (190g), ale dávám tak max.3/4 skleničky a pak ještě mlíčko. No, naše slečna má apetit :grinning: , ale na druhou stranu nechápu, že moc nepřibírá. Zrovna včera jsme vážili a od minulé kontroly (byla 16.2.) u mudr máme o 40dkg víc. @dasty79 Téda, ty už zkouším sušenky? Vždyť to říkám, na trhu je toho tolik, že nevím, co kupovat už teď, nebo to nechat na dýl. Zeleninové obídky dělám doma (květák,brokolice, mrkev, brambor), jen kupuju takové kombinace jako je špenát+brambor, nebo cuketa+brambor. To my doma nejíme a pidi porci této zeleniny nekoupím.
Jinak jsme asi trhli rekord ve spaní. Naposledy jsme dlabali okolo 21hod a usna na "povel" a natáhla to, tramtadadá - to měla být jako fanfára :grinning: , do 7 hod ráno, tak jsme posnídali a ještě si zdřímla. To naše mamka nechápe, protože já, když jsem byla malá jako naše Týnka, tak jsem spala tak max 3 hod v kuse a to bylo max., máme prostě hodné miminko! :wink:
9. bře 2012 v 07:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@allye1 tak třeba když jste začali papat příkrm,tak váha půjde více nahoru:slight_smile: Neboj:slight_smile:

Spinkaní teda úžasné, my máme teď už třetí den dost uplakané noci. Tak kolikrát cestuju mezi Tedíkem a malou. Když jsem u ní, tak spí lít, ale i tak žádná sláva.

@dasty79 od Nestle sušenky neznám - možná zkusíme. My máme Sunarky - ty má do dneška rád i Tedík a taky se rychle rozpustí v pusince. Občas jí kousek taky dávám a chutná, jsou slaďoučké.

Teď jsem objednala přes MMB tu síťku na ovoce, tak jsem zvědavá, zda to bude mít úspěch. Jinak většinou taky vařím, ale kupuju některé kombinace maska - třeba jehněčí, telecí apod. Většinou kupuju Hami, malé chutnají. Mamka ale koupila třeba teď Hamánka a malá to vůbec nemohla polykat. Bylo to takové tuhé, jsem jí to pak musele rozředit UM, jinak to nešlo jíst. :confounded:
9. bře 2012 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 ja teď kupovala ještě jednu lahvičku, protože z té Calmy, co máme se mí už úplně smyla ta stupnice vyvařováním. Sehnala jsem levnější na MMB - nepoužívanou, jen vyvařenou. Výjde i s poštovným o 100 kč levněji, tak se to dá. Navíc se mí zdá, že už netěsní jak dřív. Nějak se bojím jít do normální lahvičky - přeci jen by mi bylo líto, kdybych pak měla problém s kojením.

Na pítí zkouším hrneček, občas se povedlo, že z toho potáhla, ale byla to spíš náhoda. Tak si říkám, že tu první Calmu nechám na čajík.

No a u nás opět bílo:slight_smile: Sněží už od večera:slight_smile:
9. bře 2012 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg no uvidíme, jak budeme nabírat :slight_smile: oba s manželem jsme byli jako mimča taky jak tintítka :slight_smile: U nás je teda dneska nádherně, sluníčkový den :slight_smile:
9. bře 2012 v 09:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg to s mlíčkem jsem fakt nikdy neslyšela, přijde mi, že to není potřeba, my s manželem se snažíme jíst co nejzdravěji a tak budeme dáva co nejpestřejší stravu i prďolce a tak myslím, že nebude třeba UM, když bude mít dostatek mléčných výrobků..co já se tady ještě nedozvím :slight_smile:
a jinak vy jste všichni nějak vpředu s příkrmama :slight_smile: my jsme zatím vyzkoušeli tři druhy zeleniny, jdu na to pomalu, nechci nic uspěchat, aby si malá opravdu zvykla..zatím jí všechno moc chutnalo, tak snad to půjde i dál
jak připravujete cuketu??taky bych jí chtěla vyzkoušet..
jinak taky jsme při kojení používali tlahvičku calmu - je výborná, teď už máme normální, protože bohužel nekojím..a normální při kojení nedoporučuju..malá saje úplně jinak je to vidět, že u normální lahvičky se ztartí sací reflex natotata
9. bře 2012 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 já zkusila ty červený bramrory a je to chuťově něco mezi mrkví a bramborou, tak třeba se na to dostanete takhle :grinning:
9. bře 2012 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé holčiny, já vás vůbec nezvládám dočíst, zten raubíř mi spí pořád po hodině, uprostřed noci udělá dvě hodiny a zase jede po hodině ... tak jdu omdlít. No to sem ani neměla číst, @allye1 jak ti spinká :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. bře 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ hele ty :wink: , já si užili 6-ti nnedělí, to byly noci naprosto probdělé :grinning: a to byl mazec, teď fakt musím klepat na všechno, aby to bylo i nadále :slight_smile:
9. bře 2012 ve 21:23  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci to je na zvážení, ono pokud Ti s ní dostatek mléčných výrobků, tak by to asi nemělo být třeba. Ale ono je to opravdu běžné, že batolátka prostě dostávaj mlíčko. Někde to dokonce zavedli i v jesličkách - ale normální mléko. Ono spíš jde o ty mléčné výrobky, než o to, aby mělo UM. Třeba uděláš ráno kakao nebo zakysaný mléčný nápoj apod. Jak jsem psala, Tedík nebyl jedlík, kakao by mi nevypil ani dneska natož bežné mléko. Takže ten Sunar byl jistota a dělá to tak hodně maminek.

Ale nepíšu tu proto, abych někomu říkala, co má dělat, nebo dávat svému děťátku, napsala jsem, jen jak to bylo u nás. Dorotku budu třeba zvykat patrně na normální mlíčko až přestanu kojit.

S dětma to je někdy težké, Tedík tak do 1,5 roku byl ukázkový jedlík - zeleninka, maso, jogurt, ovoce to miloval. Pak nastal zlom - nějaká změna chutí a je to s jídlem prostě bída. :confounded:
9. bře 2012 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 - já ovocnou přesnídávku zatím nedala - zatím jen banán rozmačkanej a nebo podušený jablíčko.
Ty sušenky mě poradila kámoška,která má prcka o 2týdny staršího :slight_smile:
Vy jste s manželem byli oba jak tintítka a my zas oba pěkný otesánci :grinning:
Jako nějaký vyžraný ne,ale pořádný tváře a faldíky na stehýnkách a to má naše Vikča taky :grinning:

Vikče to taky moc nejde pít z toho hrníčku - co neteče.Spíš jí dávám po lžičkách.
Ale s hrníčkem trénujem každý den.Ale čajík zatím nechce.Jen převařenou vodu.
Bude asi po mě,já mám taky ráda holou vodu...
9. bře 2012 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci - já cuketku uvařím doměkka a pak jí rozmixuju a buď ji hamá samotnou,
nebo s bramborem nebo s mrkvičkou... :wink:
9. bře 2012 ve 23:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Od kdy se můžou mléčné výrobky?jogurty,mléko,.....
Mě dr. říkala,že bílý jogurt můžem -tak jsem ho 2x zkusila,
chutnal nám,ale připadne mě to brzo .... :unamused:
9. bře 2012 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 - tak ráno písni,jak Tínka spinkala :slight_smile: To jste byli na nějaké dlouhé procházce?
9. bře 2012 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 no, usnula kolem 18hod a vstali jsme kolem 23hod. Tak jsme se nadlábli a teď řádí v pelíšku :slight_smile: Vidím to na tvrdou noční "šichtu" :grinning:
Na procházky chodíme denně, tak na 3 hodinky, pokud teda svítí sluníčko :slight_smile: Malá je venku spokojená a já jsem vždycky naprosto "grogy", ale pomalu si moje nohy začínají zvykat :slight_smile: :grinning:
9. bře 2012 ve 23:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@allye1 teda závidím:slight_smile: Mně malá usnula před chvilkou, jen čekám na manžu, až spáchá hygienu a jdem taký konečně spááááát. Neboť je jasné, že za chvilku budíček na mlíčko.
10. bře 2012 v 00:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek