• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@jajapaja23 malá mi taky už nepije dlouho, ale co jsem tady vyčetla - v radách o laktační poradkyně - jsou mimi v tomhle věku už velmi dobří savci:slight_smile: Takže jim stačí chvilička a vypijí si, kolik potřebují. A co když ten Sunar nedáš? Je malý neklidný? Že bys nedala, ale nabídla třeba za hodinu znova prso? :wink: Moc dobry rádce v tomto taky nejsem, pořád to taky slaďujem: kojení, UM a příkrmy :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@kacikaci myslím, že u toho maska nemusíš postupovat stejně, podle mne tam nehrozí nějaká alergie, nevím. Ale ja masko zavedla najednou, dáva se ho málo - jen taková kostička. Někde jsem to tady psala - snad 20 g????? Ale už si nejsem jistá - bude to tady tak pár stránek na zpět. Dávám to od oka, nevážím. Asi by se mělo začít drůbežím - kuře, krůta, případně králik. Pozdějí hovězí :wink: Malá už teda měla jak hovězí, tak třeba i jehněčí. Něco vařím, něco (jako třeba to jehněčí) dávám skleničkové.

Co se týče ovoce, tak se doporučuje zpočátku dušené - třeba jablíčko, pak můžeš třeba dát banán, hrušku, později i meruňky:slight_smile:

@dasty79 špenát jsme měli zrovna dneska s bramborem. Osobně dávám skleničkový - prý v tom klasickém je velké množství dusičnanů, což se v skleničkovém hlídá. Tak nevím, je to na každém. Spíš se těším, až nám vyroste vlastní na zahrádce a čkověk bude vědět, že v tom není žáden blivajz.

No a ja utikám do hajan, dodělala jsem pro malou čepičku, zítra jde Tedík k zápisu do školky, tak se i těším, ale je mi z toho i smutno. No, v záři to asi obrečím. :unamused: Rostou až moc rychle ty naše sluníčka. :cry:
21. bře 2012 v 00:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky, ještě jsem Vám chtěla napsat, že jsem malé pořidila takovu tu cucací síťku a jsem z toho celkem nadšená. Dneska si malá z toho vycucla sama asi 1/4 hrušky:slight_smile: No, hlavní výhoda je hlavně v tom, že se na chvilku s tím i zaměstná a nekouká mi do talíře. Někdy se fakt už skoro stydím před ní jíst, protože to chce taky, pak bobek kouká, mlaská. Tak jí dávám trošinku ochutnat, ale to nejde vždy:frowning2:
21. bře 2012 v 00:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
omouvám se za chyby:frowning2:
21. bře 2012 v 00:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Díky, no já většinou dávám Sunar hned po kojení, protože si dál strká prsty do ruky a otvírá pusinku...zkusím možná víc malýho převažovat před a po krmení, ať vím, kolik teda ode mě vypije, ale nepřijde mi, že by nějak extra sál :unamused: Dnes ráno to bylo naopak lepší, tak nevím, nerada bych už přestala :frowning2:
Z toho masa zatím malej ochutnal kuře, krůtu a minulý týden jsem mu připravila telecí, ale ještě jsem mu ho nedala..snad budu mít od tchýně i králíka...včera snědl celou misku bramboru s mrkví a krůtou, paráda! :grinning:
O té síťce slyším poprvé...zajímavý nápad. Já si nakonec budu asi muset koupit ten nový nástavec Calmy, protože teče čím dál víc :unamused: Ty jsi říkala, že jsi to sehnala na mimibazaru? Díky

Pěkný den všem! :slight_smile:
21. bře 2012 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 taky už nám to protékalo. Ja teda koupila celou lahvičku a tu starší mám na čajík. Ale zatím ji to moc nejede. Jo, jo, koupila jsem na MMB, byly tam třeba nepoužívané, jen vyvařené. :wink:
21. bře 2012 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Díky, už jsem to našla, koupím taky celou, zvlᚍ to nabízí jen originální obchody za 380, nejsem blázen :grinning: ...tak uvidím, jestli to dopadne. Mně to protéká hlavně kvůli tomu ulomenému caplíku na uzávěru, vcelku se to dalo, ale teď už to teče proudem, což je na nic :unamused:
21. bře 2012 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 ta cená je fakt vysoká a ja koupila celou i proto, že se nám i smazala už téměř čísla, takže jsem to musela odměřovat v jiné lahvičce a pak přelívat :confused:
21. bře 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky u nás teď bylo veselo Mareček měl 39,5 horečku tak jsme byli na pohotovosti tam nic nezjistili a do rána se osypal tak jsem šla k doktorce a prý měl šestou nemoc a už je to za ním.te´d jen čekat až se ta vyrážka ztratí a už to bude v pohodě.prý to dděti kolem toho šestého měsíce mají.Vím,že malá to kdysi měla taky,ale nebyla tak moc osypaná jako teď malej.
21. bře 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ada80 Tak to přejeme, ať jste brzy fit!!! Malej měl nedávno horečky 39, ale to jsme spíš měli podezření na ty zoubky, tak snad bude ok :wink:
@lennetfrigg Jojo, mají to předražený, ještě že existuje něco jako bazary :grinning:
21. bře 2012 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg díky za rady, cucací síťku? jak to vypadá a funguje? ještě jsem o tom neslyšela..
jinak calmu jsme používali taky, a taky po nějaé době začala téct, ale nový uzávěr už jsme nekupovali, protože jsem přestala kojit a už jsme začali používat běžnou lahvičku..teď ji používám jen když potřebuju udělat více mlíka do foroty na cestu..ale byla bezvadná.. ale drahá :frowning2:
@ada80 ať je Vám brzy lépe!
maso zkusíme o víkendu.,uvidíme :slight_smile:
jinak máme v plánu přemístit postýlku do dětského pokoje k půlročinám, tak jsem zvědavá, jestli se k tomu odhodláme a pokud ano, tak jaké to bude..zatím mi přijde, že Mel je jedno, kde spí..
21. bře 2012 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci Dorotka má tu siťku v ruce na té fotce, ale jinak tady:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=44618170&tab=4

@ada80 jejda, tak ať jste brzy OK.
21. bře 2012 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dasty79 dávám samotný špenát a fakt mu moc chutná :grinning: No leze, nohy jsou správně, ale neleze po ručičkách, ale po loktech, takže občas spíš ryje nosem po podlaze, ale někdy je to fofr, spíš si na to nemůžu zvyknout a nečekám to ...
21. bře 2012 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
AHojte, dneska ráno jsme dali k svačince jablíčko a malej se mi začal dávit...poraďte mi, prosím, jak to udělat, aby tam nebyly vůbec žádný kousky? Strouhala jsem to na takovém tom skleněném struhadle, díky!
22. bře 2012 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 a máš tyčkový mixér, ja to všechno dělám tím. Případně když se mi to nezdá, tak to přetlačím přes hrubší sítko. Zkoušíte už syrové jablíčko? Dorotka měla zatím sýrovou hrušku, ale jabličko chci taky zkusit:slight_smile:
22. bře 2012 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 já taky jedu jako @lennetfrigg tyčovým mixérem a je to fakt jemňoučký :wink:
22. bře 2012 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes máme půl roku. 9010g a 67 cm :slight_smile:
22. bře 2012 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
používáte někdo už vodu z kohoutku pro prcky nebo stále kojeneckou?
22. bře 2012 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak malej už vyrážku skoro nemá ani teploty takže je ta hnusná šestá nemoc konečně za ním.to jsem fakt ráda.
22. bře 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ velká gratulace k půlvýročí :wink: :grinning: :grinning: :grinning: parádní míry :wink:

@ada80 super, že je to za Váma, ať se Vám další nemoci vyhnou :slight_smile:

@kacikaci ja používám obyčejnou vodu od začátku, máme tady kvalitní, takže jen převařuji. :slight_smile:
23. bře 2012 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci já používám kojeneckou, ale jen proto, že máme vodu hnusnou. Kdyby to jen trochu šlo, používala bych z vodovodu, no vždyť je to levnější a nemusíš tahat ty těžký lahve a pak zase řešit odpad z pet lahví :wink:
23. bře 2012 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg ještě jednou moc děkujeme :grinning:
23. bře 2012 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máte taky někdo dítko, který ještě trpí na špatný zažívání? Máme křeče ve dne i v noci, budí se s pláčem a jediný co stráví je pastyňák a špenát. Doktorka mi řekla, že se to musí vydržet, že mu mám dát už místo jednoho příkrm a čekat, až se ty střeva přizpůsobí. Já vám ale nevím, už takhle pláče dost :confounded:
Co myslíte?
23. bře 2012 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ a kdybys dávala probiotika? To by těm střevům mohlo pomoct.
23. bře 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ není zač děkovat :wink: :wink: :wink: :wink:
23. bře 2012 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_
@lennetfrigg vůbec nevím, jakou kvalitu má naše voda z kohoutku, ale my ji běžně pijeme, a nic se nám neděje, takže je asi ok..

@nelina_ taky bych zkusila probiotika, snad se to už brzy srovná!
23. bře 2012 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg @kacikaci baštíme probitický kapičky a lacto bacilík baby, každičký den :grinning:
23. bře 2012 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 - líbí se Vojtíškovi na plavání?a vy chodíte do vaniček,nebo už do bazénku?
My máme podanou přihlášku a začneme asi v dubnu :slight_smile:
23. bře 2012 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg - to vůbec neznám tu cucací síťku,ale vypadá to moooooc dobře :slight_smile: asi objednám
23. bře 2012 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme vodu dobrou,tak já nikdy nepoužívala kojeneckou vodu.Jen z kohoutku -samozřejmě převařenou :wink:

Holky můžu použít obyčejnou lahvičku třeba Nuk na pití čajíčku?Já už nevím v čem to Vikče mám dát,aby
trošku pila....pije jen když jí to dávám po lžičkách.Zkoušela jsem takovej ten hrníček co neteče, s tím si hraje a neví co s tím.Už neumí pít ani z Calmy,kterou jsem chvíli používala na odstříkané mléko a nebo Nutrilon...
Bojím se,že když jí dám normální lahvičku s normálním dudlíkem - tak aby to nenarušilo kojení????? :cry:
23. bře 2012 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ ještě jsem někde četla, že dělat než kašičky spíš polívky z té zeleniny, kterou máte odzkoušenou :wink:

@dasty79 toho se taky bojím a tak dávám calmou, ale třeba známá normálně kojí a dává čajík normalní flaškou. Mám ale i hodně různých hrnečků po Tedíkovi, tak zkouším i Ty. Celkem dobrý je i netekoucí hrneček z DM s měkou savičkou. je to podobné lahvi, tak možná zkus něco takového :wink:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=52762250&tab=1
23. bře 2012 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek