• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@lennetfrigg Mám tyčový, sice takový starý, ale asi je fakt, že by to tím bylo lepší než lžičkou, zkusím to hned jak to půjde :wink: Díky, ted mu teda nejvíc jede banán :grinning:

@kacikaci My jsme používali kojeneckou jenom chviličku, pak mi to přišlo zbytečný, když i my pijeme z kohoutku a je úplně v pohodě, tak jsme začali dávat i malýmu, samozřejmě ji převařujeme :grinning:

@ada80 Tak to je supr, snad vás to brzy už opustí!!!

@nelina_ Zatím nevím o nikom, koho by to trápilo takhle "pozdě", spíš do těch 3 měsíců než v půl roce, ale těžko říct...a koukám, že je těžký pořízení někdy i s dr....když téměř na vše řeknou, že to chce čas a vydržet, ale chápu, že jako rodiče nás trápí dost věcí a že právě radu potřebujeme!!!!!!! Co ta mrkvička? Ta taky vadí? :unamused: Křeče se projevujou jak, to je vidět, že jako tlačí a nemůže? :unamused: chudáček
23. bře 2012 ve 21:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@nelina_ ahoj, Anička taky mívá problémy s bříškem a kak´áním, doktorka mi doporučila dávat trošku heřmánkového čaje, nebo jí dávám dětský čaj s heřmánkem od Lerosu
23. bře 2012 ve 22:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@nelina_ a nebo zkus ještě homeopatika - chamomilu. Je to vlastně čistý heřmánek a pomáhá to na celkové zklidnění, ale dává se to i u bolestí při zoubcích. Kamarádka třeba chamomilu dávala na koliky, nic jiného nepomáhalo. Měla dvojčátka a hrozně je to taky trápilo. Ta homeo jí pomohla, tak vyzkoušej, zkazit se tím nic nedá, je to bezpečné.
23. bře 2012 ve 22:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@jajapaja23 jo, určitě vyzkoušej. Mám taky starší, pořídili jsme ho, jak se narodil Tedík, ale je k nezaplacení. Ten už se toho namixoval a na ty první příkrmy je to ideální. Používám jen to, klasický mixer vůbec.

Dneska se stal zázrak, děti v deset obě spící :slight_smile: neuvěřitelné :grinning: Já jsem ale taky mrtvá, tak fičím. :grinning:
23. bře 2012 ve 22:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@lennetfrigg Zkusím, jinak většinou dělám ve velkém mixéru, ten je teď taky k nezaplacení, když jsem si třeba připravovala maso do mrazáku. Supr věc. Dneska jsme u našich a zapomněla jsem pro malýho obídek, tak snad něco uklohníme :wink: Tak ses aspoň pořádně vyspala, ne? My jsme dnes vzhůru od 5.45 hod, ale i tak fajn, spal od noci až do té doby, na to, že jsme nespali doma, tak paráda, šikulka náš! :grinning:
24. bře 2012 v 07:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@lennetfrigg - a tobě Dorotka pije Calmou?já nevím co s tím to naše číslo dělá,ale prostě najednou neumí pít calmou.Mlíčko jí šlo,ale čajík ne :unamused: Tak jsem vyndala včera odpo lahvičku od Nuku a vypila 150ml čaje :slight_smile:
Tak doufám,že bude chtít prso....
Netekoucí hrníčky máme asi 4 druhy - zkusila jsem 2 a taky jí to nešlo.

Ale tu síťku na ovoce objednám :slight_smile:
25. bře 2012 v 10:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@dasty79 My máme teď opačný problém...nejde mu pít z ničeho jiného :unamused:
25. bře 2012 v 19:16  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky, tak včera jsme oslavili Amálky půlrok, je to neuvěřitelné, jak rychle to letí, vůbec to nestíhám, za chvilku půjde do školky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
dneska měla poprvé maso, a mělo úspěch. .a ovoce baští tak rychle, že nestíhám nabírat na lžičku :D asi to bude jedlík po rodičích :slight_smile:
co všechno s emůže dávat za ovoce? pomeranč asi ještě ne co?
taky máme tyč. mixér ze začátku 80. let, je stále funkční a na první příkrmy bohatě stačí..
25. bře 2012 ve 20:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@lennetfrigg a co kdyby teda nejdřív zkusila heřmánkový čaj, co myslíš? A prosím tě, jak to myslíš s tím, že místo kašičky ze zeleniny mám udělat polívku? Jako, že bych mu dávala jen ten vývar ze zeleniny, než si ty střeva zvyknout?
Taky jsem říkala, víš, že zkusím maso, že třeba to trávení zeleniny mu prostě půjde později ... nebo myslíš, že mám dát raději jopgurt, on zdlábne všechno, to je zase výhoda :grinning:
26. bře 2012 v 09:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@kacikaci citrusy prý radši ještě nee :wink:
26. bře 2012 v 09:09  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, tak jsem po dlouhe dobe procetla kousek zpatky, co se tu vsecko napsalo... :slight_smile: ta sitka je asi super .. urcite se po ni podivam.. ta se fakt hodi.. jeste jsem o ni neslysela..

v sobotu nam bylo pul roku.. tak jsem se merili a mame 64 cm a 7200g .. proti vam, jak koukam drobeček :slight_smile:

jinak uz dva mesice se marne pokousim prestat kojit... malej je prsní závislaák. nevezme si flašku, ikdyby byl sebehladovejsi... uz jsem vyhodila dva balicky vselijakech sunaru..., vyzkousela asi 10 druhu dudliku i hrnecky... neee jen prso chce! nevezme si ani caj, ani sunar, ani moje odstrikany mliko, ani vodu proste je to prsomil.
:slight_smile:
me to ale stve, protoze uz fakt porebuju s kojenim prestat, nejenze se od nej nehnu, ale chci i memu telu dat uz prazdniny, abych nebyla az tak vyštavena...
Poradte, jak ho odstavit, kdyz se jinak nenapije?? kluka pred tim jsem kojila do dvou let a prestal vlastne sam postupne... ale pil i jine tekutiny... ale tenhle mrnous proste bez prsa nevypije nic... kase ji normalne lzickou, zeleninku taky... ale nedovedu si predstavit, mu davat 200 ml mlika po lzickach treba trikrat denne :grinning: to bych nedelala nic jinyho...
26. bře 2012 v 09:23  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, dočtu pozdějí...
chci se zeptat, zda by jste některá nechtěla Bebilon (Nutrilon)2, je to na noc:

http://www.nutrilon.cz/cs/kojenecka-mleka/kojenecka-mleka-sytici/sytici-od-ukonceneho-6-mesice/nutrilon-2-good-night/

malé nechutná, vůbec. Mám dvě krabice, jedná je otevřená, druhá úplně nová.
26. bře 2012 v 15:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@lennetfrigg nám obyč stačí na celou noc, malá se hlady nebudí, takže sytící je asi zbytečná, ale díky za nabídku
26. bře 2012 v 17:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@nelina_ My děláme polívku tak, že do té rozmixované zeleniny dáme víc vody a je to :wink:
@mimys Ráda bych ti poradila, ale přes tohle fakt nejsem odborník a mnohdy se spíš já ptám, tak nevím...zkus se zeptat dr. Moje známá má podobný problém, ale o to horší, že nechce malej ani tu zeleninu a ovoce, jen mlíko z prsu... :unamused:
@lennetfrigg Taky díky, ale my používáme obyč. od Nestlé a moc mu chutná, tak to měnit nebudeme. Zkus to dát na mimibazar, jestli tam máš účet, tam se prodá všechno :wink:

My dnes byli několik hodin venku, nejdřív u kámošky, pak na zahradě, počasí je úplně parádní, že? :wink: Užíváme si každičký den, i když prací na zahradě...pořád je co dělat! :slight_smile:
26. bře 2012 v 19:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@jajapaja23 my to samé, já tu to dávám hoodně řídné, aby ho to pořád tak nezabetonovávalo :unamused:
26. bře 2012 ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@jajapaja23 počasí je úplně suprový, já jsem z něho hrozně nadšená, takhle můžeme s prckama ven a nemůsíme řešit prochlazení. Ještě před pár dny byl tak hrozný vítr, že se nic nedalo, tak lohle je fakt žůžo labůžo :grinning: :grinning: :grinning:
@lennetfrigg já jsem taky zkoučela mléko na noc, ale prcek se budil úplně ve stejnou dobu, takže jsem to přestala dávat. Ale děkuju za nabídku :wink:
@mimys a zkoušela jsi tu lahvičku Calmu? mě totiž prcek z ničeho jiného nechtěl pít :unamused:
27. bře 2012 v 08:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Holčiny, kdy je čas začít učit prcka na hrneček? Když už máme těch půl roku? nebo ještě počkat?
27. bře 2012 v 08:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@nelina_ jeste ne... ja uz do toho nechci investovat.. mame uz snad 10 druhu vseho moznyho...
vcetne nejkych specialnich, co imituji prso :slight_smile: ale nic.
to uz snad prejdeme rovnou na hrnek..
dneska chci nekde sehnat tu cucaci sitku... v krame... nechce se mi neco kupovat v eshopu za 120 a platit 80 postovne....
27. bře 2012 v 10:28  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@mimys přesně, já na tom byla podobně, co mi toho nakoupily, všechno zaručeně jako prso a že prcek rozdíl nepozná, no poznal :grinning: až ta calma zabrala, ale chápu, že jste už velký, tak se to asi nevyplatí :wink:
27. bře 2012 v 11:20  • Odpověz  • To se mi líbí
My máme teď najednou podobný problém - od ukončeného 5.měsíce Vikča dlabala krásně zeleninku a večer kaši a pak i ovoce a od minulého týdne problém - vše prská ven a nechce mě nic jíst :frowning2:
Chce taky jen prso!!!!!Nevíte co s tím?Tak dnes dopo jsem jí zkusila ovoce a zase nic,ale prso jsem jí nedala.
Tak jsem zvědavá,jestli bude dlabat zeleninku :frowning2: Jsem z toho otrávená,taky vše teď vyhazuju :frowning2:
Taky začíná být mamánek a chce jen prso...

@kacikaci - citrusy radči ne....Já dávám banán,jablíčko,hrušku nebo přesnídávky - meruňku,švestku,broskev,i jahody a bez reakce..

@nelina_ na takovým tom netekoucím je napsáno od 6.měsíce...My ho zkoušíme,ale Vikča neví jak má bumbat...tak trénujeme.
27. bře 2012 v 11:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@dasty79 malá už pomeranč ochutnala, byli jsme venku, leželi na dece a manžel si začal loupat pomeranč, malá začala horzně výskat a natahovat se po něm, tak moc to snad nedělá ani na hračky :slight_smile: a tak jí manžel dal díleček k puse, aby si ho jen olízla, ale než se naděl část ukousla a byl fuč :grinning: nakonec zbaštila celý měsíček, hrozně jí chutnal, snad nejvíc ze všeho, co doposud ochutnala..tak jsem měla torchu strach, aby se jí něco nestalo, ale už je to tři dny a žádná reakce nenastala..ale dávat jí ho teda nebudem, prostě si počká :slight_smile: a odkdy se můžou citrusy? tak od roku?
jinak co se týče s tím jídlem, kdybych řešila podobný problém, nechala bych ji chvilku bez příkrmů, a pak to zkusila znovu od začátku, někdy se to stává..chce to trpělivost, mé sestřence se to stalo třikrát za sebou..ale nakonec to zmákli..
my měli zase opačný problém, malá moje mlíčko nechtěla vůbec :( co bych dala za to, kdybych mohla kojit ještě teď..
27. bře 2012 ve 12:21  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kacikaci Hmm, mně taky malej moc nechce moje mlíko, brzy takhle asi přestaneme...na to naráz pak vypije třeba 120 ml umělýho :unamused:
27. bře 2012 ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@nelina_ To jo teda, jen dnes je trochu chladněji a dost fouká, tak nechám práci na odpoledne....včera jsem to nějak přehnala a ráno mě bolely záda i v posteli :unamused:
27. bře 2012 ve 13:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@jajapaja23 mě malá vypije od 120 do 150 ml, když nemá příkrm...tak to už si od Tebe ais moc nebere, to mě mrzí! já jsem z toho byla hrozně nešťastná, že se nám to nepodařilo..oplakala jsem to, nakonec jsme to vydžely dva měsíce, když kojíš do půl roku i s umělým, tak je to super, každička kapka dobrá! takže jste šikulky, že jste to vydrželi takhle dlouho!
27. bře 2012 ve 13:56  • Odpověz  • To se mi líbí
mimys:ahoj a neporostou mu zoubky?Prý se děti uklidńují u prsa a nebo jestli nemá ten růstový spurt ten bývá kolem toho půl roku.
27. bře 2012 ve 14:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@nelina_ tak co, zkusili jste ten čajík? Však kdyby nepomohl, můžeš zkusit ta homeo. Ja myslím, že je to to samé, jen vtom homeo asi ve větší koncentraci. :wink: S tou polivečkou jsem to pochopila stejně - jak už holky psaly - spíš asi aby to byl vývar a té zeleninky méně. :slight_smile:
27. bře 2012 v 15:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@jajapaja23 nezoufej, možná je to jen přechodné, zkus vydržet a třeba se zas chytne :wink:
27. bře 2012 v 15:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@dasty79 to bude zubama, kdyz nepapa a pred tim papala... to se zlepsi..
27. bře 2012 v 19:00  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ada80 no onproste nechce nic pit, ikdyby mel umrit zizni... zeleninku i kase papa lzickou normalne, to zubama nebude,,

Vlastne od narozeni se snazim mu vnutit flasku... ale nic... my vlastne kojime z donuceni :slight_smile: uplny opak holek, co se snazi kojit a nejde to... :slight_smile:
27. bře 2012 v 19:02  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@mimys ahoj, jakou cucací sítku ? :slight_smile:
27. bře 2012 ve 22:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek