• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
ahojky maminy tak dnešní noc už byla super koupila jsem v lékarně Calgel a musím říct, že fakt asi pomáhá :slight_smile: ve 20h. už spinkáme a o půlnoci hrozný řev ani nakojiit nechtěl :rolling_eyes: tak jsem mu dolní dásinko potřela tím gelem a do 5min. bylo ticho a spinkal až do 6h. to už jsem nakojila normal a vstávačka až v 8,30h. takže paráda :wink: :wink:
4. dub 2012 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
To se mě taky líbí noc na pikaču :grinning: :grinning: :grinning:

To my měly dnes - od 1.30h do 3.45h nespinkala,chtěla blbnout povídat si....a já jsem totálně KO

A s tím křikem se nám to taky vstává - buď se jí něco špatnýho zdá a nebo taky zoubky - z ničeho nic v noci řev a pak ji uklidním a dobrý....tak nevím co se z toho vyklube,že by taky zoubek?
4. dub 2012 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach @dasty79 Dneska úplně v pohodě, tak nevím, co to v noci občas je, ale prsty v puse má pořád, jazykem jezdí jak divej, nevím, zoubek čekáme každým dnem...malej si chtěl povídat a hrát okolo 5. ráno, tak jsem ho "ukecala" jakože se jde ještě spát a vydržel po dlouhé době do půl 9, paráda :wink: Teď jdeme dělat na zahradu.
4. dub 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak často a na jak dlouho chodí vaši prďolkové přes den spát?
Štěpán má docela co den, to dost jinou potřebu. Nikdy teda nevynechá první spánek cca 3 hodiny po probuzení tak na 20 minut :slight_smile:
4. dub 2012 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 - Vikča taky má pořád ruku v puse a jezdí jazykem ppo pusince....ale třeba vůbec neslintá
to je teda ranní ptáče,když se ti budí kolem 5h.

Dnes je krásně teplíčko, uděláme polívčičku a taky jdeme ven :sunglasses:
4. dub 2012 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ naše Vikča dopo spinká půl hodiny a odpo v kočárku někdy půl hodinku,někdy hodinku,někdy 2h.
4. dub 2012 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach díky za tip na Calgel, asi taky vyzkoušíme, první zoubky proběhly celkem v klidu,a le tyhle budou teda ještě asi peklo, malá je už několikátý den nesnesitelná, naučila se nový typ řevu, a ten praktikuje v průběhu celého dne, jsem z ní už grogy..naštětsí v pátek jedu do školy, tak si trochu odpočinu..
@nelina_ mě Amy spí přes den dost málo, chvilku dopolko 30 min. někdy ani to ne, a odpolko pak hoďku, když se zadaří dvě..

jak to děláte, abyste se z ratolestí nezbláznily? :slight_smile: někdy je to super, ale občas mi přijde, že mi dochází síly, a to přijdou daleko náročnější věci :grinning:
4. dub 2012 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kacikaci oooo, jak Ti rozumím :wink: Malá je taky teď uřvaná, že kolikrát nevím, co dřív. Snad jsou to taky jen zoubky. :angry: Nemůžu jí nikam položit, dokonce ani k taťkovi. Jakmile není u mne, začíná řev:frowning2: Chce to nějaký relax si najít a vypnout. u mně to jsou fotky, to mně baví. :wink: Jinak jsi šikula, že zvládáš školu. Ja teda né, takže půjdu znova od září do třetího semestru. Není šance abych se něco naučila. :fearful: :fearful: :fearful:
4. dub 2012 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nelina_ tak my vstáváme tak kolem sedmé, osmé. Asi za tři hodinky jde spát do kočárku - někdy se zadaří a spí i 2 hodiny - takže já rychle vařím, uklízím, krmím druhé dítě :wink: S Dorotkou vzhůru neudělám nic :astonished: _Pak usíná znova kolem páté a tu hodinku spí. Večer usíná kolem desáté. V noci krmíme kolem třetí.

Tak dokojeno:slight_smile: jdu uspat uplakánka :wink:
4. dub 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg já jsem letos začala, teď jsem teda ve 2. sem. a jsem na to taky zvědavá, ten první šel celkem ok, malá dost ještě spala a byla klidnější, teď je to drak, a celý den se jí musim věnovat, tak jsem zvěavá, jak a kdy se budu učit :slight_smile: teď už jsem teda něco začala, protože jinak nemám šanci to všechno stihnout... :pensive:
a relax? nějak mi teď nepomáhá ani ten.. :confounded: no ale snad to brzy přejde
4. dub 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci neboj, bude to lepší a hlavně nám to ta naše sluníčka vynahradí. Ale rozumím Ti, dneska jsem fakt myslela, že už budu zoufalstvím břečet a s láskou jsem si zavzpomínala, jak jsem dala kdysi spinkat odpoledne Tedika, ja si udělala kavčo a měla chvíli klídek. Tedík byl dost zlaté mimčo. Dorotka je hodně náročná. :angry: Navíc toho mám nějak hodně, přeci jen na baráku je hodně práce. Když byl mrňavý Tedík, tak jsme bydleli ještě na bytě, takže se člověk fakt nemusel o nic starat, všude blízko a mohla jsem se věnovat jenom jemu. Ale byl pořád se mnou, tak je do dneska na mně hrozně fixovaný. Dorotka je pořád mezi lidma - máme tu babi, prabábi, sestřenky, taťku a tak jsem si naivně myslela, že nebude na mně tak závislá. No, omyl, je ještě horší. Snad jí to přejde, protože se od ní fakt nehnu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. dub 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci se školou držím palečky :wink: ja doufám, že to bude příští rok lepší, Tedík už bude dopoledne ve školce a hlavně snad bude Dorotka dřív usínat:slight_smile: Tak ja doobědvala, takže se jdu vrhnout na tu hromadu nádobí a prádla:frowning2:
4. dub 2012 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci a
@lennetfrigg taky máme řvounka a závisláčka :grinning: a my Vikču nemáme jen teď,ale od narození.
ta umí pořádně brečet a řvát a řvát a vyžaduje hroznou pozornost...A jakmile je sama,tak to
vydrží chvíli si hrát a pak řve :unamused: Kámoška to měla s holčičkou taky tak a bylo to do roka :grinning:
Já večer kolikrát už padám na hubu - ještě,že aspoň chodí brzo spinkat a večer mám relax.
To bych pak potřebovala uklidit,atd. pže s ní toho moc neudělám - ale nejsem schopná už nic,
to jen hodím sprchu a hurá k telce a nebo k pc.
Někde jsem četla,že na tohle jsou horší holčičky.
4. dub 2012 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg
@dasty79 díky, říkám si, že to zvládlo milion jiných lidí, tak zvládneme i my..ale občas je to síla, že :grinning:
malá řvounek normálně není, ale teď při těch zubech jí slyší celý dům :confounded: a závislačka mi přijde, že začíná být až teď - a to se snažím, aby nebyla, ale nějak si už víc uvědomuje, kdo je kdo..i když jí dáváme docela často hlídat, nebo tu máme návštěvy a tak, ale asi je to prostě normální..
5. dub 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, chci se zeptat, dáváte už malým těstoviny a rýži nebo jste zatím jen u brambor? já se pročítala netem o příkrmech a všude se píše něco jiného, jde mi z toho hlava kolem, absolutně nevím, co jí dát můžu a co ne :unamused:
někde jsem četla, že už teď se jim můžou dávat propasírované jahody a jinde zase, že až od roku, někde je že rajčata, apod. až od roku, někde už v deseti měsících nebo i dřív. uffff....snažím se řídit podle vlastních instinktů, ale ani ty nemusí být někdy správné, nechci maličké nějak ublížit..
5. dub 2012 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci ahojky zrovna dnes malýmu dělám těstoviny s masínkem tak jsem zvědavá jak mu bude šmakovat :slight_smile: a rýži jsem ještě nezkoušela tu měl akorád ze skleničky když jsme byli na návštěvě.. tak pak dám echo jak mu šmakovalo :slight_smile:
5. dub 2012 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach takže už teď tyhle věci můžou? tak to jsem ráda, aspoň budu mít víc možnosti, co jí vařit. díky
5. dub 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacikaci rýži můžeš bez problému - vždyť většinou první kaše je rýžová a nudle taky, pokud jste už zkoušeli lepek a je bez problému, jen bych asi zatím dala bezvaječné. Jinak malá měla podušenou jahůdku - většinou si dělám přesnidávky sama, takže podusím jablíčko + nějaké ovoce. Jahůdky někdy mohou vyvolat alergii, tak je to třeba vyzkoušet. Rajčátka jsou třeba v hotových příkrmech od šestého měsíce. Ja prostě vždy novou potravinu zkusím a když je to oka, tak dávám. :wink:
5. dub 2012 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg díky! takže myslíš, že rajčata podušená a asi bez slupky co? jsou ok? a co třeba sal. okurka nebo papriky?
5. dub 2012 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, to jsem našla k příkrmům:
Potraviny, které chutnají
Myslete na své miminko a dopřejte mu jen ty potraviny, které mu prospějí. Do jídelníčku mu můžete zařadit:
Bílé pečivo, ale raději chleba (třeba jen kůrky na rozvoj žvýkání), těstoviny, ovesné vločky, dětské kaše, dětské sušenky, piškoty
bílé maso - drůbež, králík, krůta
červené maso – hovězí a telecí
čerstvé máslo, vaječný žloutek (1x týdně), lučina či pomazánkové máslo (v malém množství)
zeleninu a ty druhy ovoce, které dobře snáší

Potraviny, které jsou nevhodné
Některým potravinám se raději do jednoho roku vyhněte:
Cukrovinky, čokoláda, sušenky
šlehačka, smetana, smetanové a tvarohové krémy, zmrzlina, majonéza
silný černý a zelený čaj, sladké či perlivé limonády a nápoje
celozrnné pečivo s velkými zrny, oříšky – hrozí nebezpečí vdechnutí
tučné sýry, paštiky, tučná masa, uzeniny
kakao, koření,
dále všechny potraviny obsahující umělá barviva, aromata nebo konzervační látk
5. dub 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
a toto:
V malém množství vyzkoušejte běžné pečivo, obilné kaše nebo použijte trochu mouky na zahuštění pokrmu, k hlavním pokrmům můžete přidávat přílohy v podobě rýže, těstovin i brambor.
K mrkvi, špenátu a brokolici a květáku můžete přidat též petržel, hrášek, kedlubnu; nabídku ovoce můžete rozšířit o drobné bobulovité ovoce, jako jsou borůvky, třešně a švestky.V jídelníčku Vašeho děťátka by se již mělo objevovat maso. Zvolte nejprve libové drůbeží nebo králičí, případně telecí nebo jehněčí. Místo masa můžete do hlavního pokrmu použít jednou týdně také natvrdo uvařený vaječný žloutek.
Kromě mateřského mléka nebo kojenecké mléčné výživy můžete do jídelníčku zařadit také první mléčný výrobek, nejvhodnější jsou polotučné bílé jogurty. Pokud chcete vyrobit kaši, pudink nebo mléčný nápoj, použijte místo kravského mléka kojenecké nebo mateřské.
5. dub 2012 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, jestli máte některá Revirní bratrskou pokladnu, tak příspívají 500 kč na mlíčka pro děti do 1 roku. Zrovna jsem to zjistila, tak posílám dál. :wink:
5. dub 2012 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přejeme všem krásné velikonoce:slight_smile:
5. dub 2012 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lennetfrigg Jé, díky a co to prosím znamená? Slyším poprvé :wink: Jak se to dá zajistit? Také KRÁSNÉ VELIKONOCE celé vaší rodince :slight_smile:

@kacikaci My zatím jedeme pořád stejnou zeleninku, dneska poprvé mi malej nechal skoro všechno, nějak neměl asi chuť, prot. pak snědl celé jablko, zeleninu jsem do něj nechtěla cpát. Přitom v tom bylo maso :frowning2: Vždycky není asi chuť :grinning:
@dasty79 My zatím nějakou extra pozornost nepozorujeme...jak se vzdálíme, tak zatím v pohodě. Občas máme taky řev, ale naštěstí ne pořád, to bych asi nedala...vcelku si zvykl hrát sám a jsem za to moc ráda, ze začátku to zkoušel, ale pořád jsem u něho nemohla být a zatím to vypadá, že se trpělivost vyplatila...ale abych to nezakřikla...může se to objevit třeba později :wink:
5. dub 2012 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 Revirní brat... je zdravotní pojišťovna - tedy jestli se ptáš na to :wink: a dává 500 kč na Sunar, Nutrilon atd dětem do 1 roku. My jsme u nich všichni, tak využijem :grinning:
5. dub 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Aha, tak to fakt neznám...my jsme u ministerstva, tak kouknu, jestli taky něco nemají, každá koruna dobrá, že? :wink: Díky
5. dub 2012 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jak jsme se tu bavili o těch příkrmech, tak jsem našla knížečku, kterou jsme dostávali u dr., jak byl malý Tedík. Tři receptíky mně tam zaujaly, tak je sem napíšu - třeba pro inspirací:slight_smile:

Zeleninová polévka: kousek mrkve a petržele, špalíček pórku (4 cm) nebo naťová petržel, 300 ml vody, 1/4 lžičky olivového oleje, 10 - 15 g bezvaječných těstovin nebo rýže

Rajčatová polévka: 1 lžičky rýžové nemlečné kaše, 1 rajče, petrželka, 1 lžička olivového oleje (Rajče spaříme, oloupeme, nakrajíme, zalijeme 300 ml vody a uvaříme doměkka, rozmixujeme, zahustíme ryžovou kaší, přidáme olej a petrželku)

Květáková polévka: 2 růžičky květáku, 300 ml vody, 10-15 g ovesných vloček, 1 lžička oliv oleje.

Dá se pak třeba udělat i bramborová kaše - brambory vyšlehat s UM nebo jakoby svíčková (zeleninka, maso a trocha jogurtu)

Tak snad nevadí, že jsem vložila, mně to jako inspirace pomohlo. :wink:
7. dub 2012 v 00:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
7. dub 2012 v 00:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzajnach - tak jak mu to šmakovalo?a ty těstovinky kupuješ nějaký malinký?nebo je rozmačkáš vidličkou?
7. dub 2012 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lennetfrigg Krásná fotečka :slight_smile: Moc jim to drobečkům spolu slušíííííííí :slight_smile: Starostlivej bráška :wink:
7. dub 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek