• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Termín porodu v září 2011. Máš také? Přidej se k nám.

22. května 2015 
@lennetfrigg - já díky moc za receptíky,pže já vůbec nevím co mám vařit.
Já minule zkoušela zeleninovou ploívčičku a jak jsem zeleninku jen rozmačkala vidličkou,
tak to Vikča nechtěla.Pořád to chce mít vše pořádně rozšlehané...
7. dub 2012 ve 13:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@dasty79 dnes měl i rýži a tomu našemu jedlíkovi to je jedno co dostane na lžičce sní všechno :slight_smile: menší hrst těstovin měl vřetena jsem hodila do hrnce se zeleninou a masem a pak jsem mírně rozmixovala :wink:
7. dub 2012 ve 20:44  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
ahojky
@dasty79 koukám jak u nás..právě jsme si dpovídali...ehm..zdá se že budem pokračovat.....už ji zas slyším
nestíhám, jak chcíli nedpčítám denně, tak jsme v pytli.
čtu tu jak krásně jíte, my jedem teprv třeté den mrkev a extra jí teda nejede.....
ale už se na plavání potápí :slight_smile:
8. dub 2012 v 01:41  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj holky, moc vás zdravíme :slight_smile: Jakpak se máte? My včera užívali krásného počasí, za to dnes jsme byli zavření doma, pršelo a byla vcelku zima, snad zítra bude líp a budeme moct ven :slight_smile: Máme teď trochu horší noci, z ničeho nic se malej probere a začne hyst. brečet až spíš křičet, tak nevím, co to stále je a co ho trápí :/ Ale jestli to jsou ty zoubky, tak to je nějak podezřele dlouho..snad to brzy přejde. Co u vás nového? :wink:
12. dub 2012 ve 22:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@jajapaja23 ahojky, s tím křikem jsme to měli taky, a včera jsem malé objevila v pusince dva horní zoubky, sice ještě úplně pidi, ale jsou tam :slight_smile: trvalo to tři týdny než se prořezaly, malá byla opravdu dost neklidná, v noci se budila s křikem, nechtěla ani jíst ani přebalit, jen jí to asi bolelo a vždy jí to probudilo..

jinak už se začala stavět krásně na kolínka, pěkně péruje, a snaží se je posunovat a střídat, ale ruce k tomu ještě neumí přidat, tak vždycky žďuchne na břicho a plazí se :slight_smile: ale brzy už bude zřejmě opravdicky lézt

taky se těším na dnešek, že bude hezky, včera u nás celý den pršelo, a tak jsme byly doma..
13. dub 2012 v 09:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

@jajapaja23 - u nás jsou noci podobné,taky se teď budí s křikem a taky často kojím.
No a ve dne chce převážně mlíčko ode mě,tak nevím co se děje....
Zoubek ještě nemáme.

@kacikaci - tak to je malá šikulka :slight_smile: To jí dáš na zem a ona se sama takhle snaží?nebo v postýlce?
Já totiž když dám Vikču na zem,tak je řev a leží na zádech a nic dělat nebude :unamused: Když jí dám do
postýlky,tak tam se pak pěkně přetáčí a blbne a sama si vyhraje.....Už nevím co s ní...Aby se naučila
lézt a plazit ,....Ta se zatím jen přetáčí na bříško :unamused:
13. dub 2012 v 19:36  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky maminy :slight_smile: u nás ty noci jsou taky podobný budí se častěji a i s řevem dnes to byl ve 3 ráno velký prdík, ale řev na 45 min. a pak byl klid až do 8,45 h. jinak máme zubejdu spodní dva zoubky už mě v noci i kousl myslela jsem, že ho už nikdy nepřiložím, ale pak už se to nestalo :slight_smile: :wink: začíná se stavět na kolíknka a péruje je to sranda ho pozorovat a jak chce použít ruce k lezení tak se pěkně rozplácne po chvíli je řev a já mu říkám, že když mu něco nejde tak řvát nemusí a nevím jestli chápe co mu říkám, ale je po řevu a buď to zkouší znovu nebo si hraje s nejbližší hračkou kterou uloví :slight_smile: :slight_smile: je s ním fakt už veliká sranda... Zatím jezdím ještě s hlubokým kočíkem, mám ho tam v polosedu a čučí ven... sporťák vyndám asi až v květnu :slight_smile: :slight_smile:
Dnes je krásně slunečno tak snad nám to vydrží.. přeji krásný slunný den...
14. dub 2012 v 09:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@dasty79 malá má udělaný "pelech" na zemi z pěnových puzzlí, má tam hrací deku a hrazdičku, pod kterou si zaleze, když si s ní chce hrát, a plazí se i v postýlce i na zemi, ale taky je někdy řev, že chce být na naší úrovni s námi na gauči :slight_smile:
14. dub 2012 v 11:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Koukám,že to je všude podobný s tím nočním řevem -asi všude se hlásí zoubky.....

@kacikaci - taky máme pěnové puzzle ale tam se jí prostě nelíbí,to leží na zádech a řve a řve a řve....
Na hrací dece ještě občas chvilku vydrží,když má nad sebou hračky.Ale na puzzlích jí je dám okolo
ní,aby se snažila a prďolka na nás prdí.....Jen v postýlce se jakžtakž přetáčí.
14. dub 2012 v 19:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@dzajnach - já vyndám sporťák jen co bude pěkně - a to vypadá asi taky až na květen :wink:
14. dub 2012 v 19:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@dasty79 ahoj to mas dobry, ze se alespon pretaci... nas lenoch se na brisko nepretoci a kdyz ho tam dam proti jeho vůli, rve jako blazen a otoci se zpatky. lezi jako pucek na zadech a rve, kdyz mu nepodavame hracky, protoze se nudi... kdyz mu dam hracky dal, abych ho donutila k nejakemu pohybu, natahne ruku a kdyz zjisti, ze nedosahne, uz ho to nezajima... a zacne rvat.... uz jsem z nej silena...
navic jak minuly mesic pekne papal, ted uz nechce zeleninku, kase ani presnidavky a porad jenom mliko mliko...tak uz zase kojime jak divy...
v noci uz driv krasne spinkal, ted se budi i sestkrat za noc...
ze by zuby?? jeste nemame ani jeden...
14. dub 2012 v 19:19  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@mimys - ahojky a kolik je Filípkovi?Vikče je 7m+1t....
No mě se přetáčí jen když má náladu a je v postýlce,jinak na mě taky dlabe.A taky se jí nechtělo,ale naučila
jsem jí to tak,že na ty puzzle jsem pod ní dala deku a dala jsem jí doprostřed a jakoby jí hrnula a ona se na mě čertila co to s ní dělám a pak sama dala dala nožičky jak mají být a i správně narovnala ručičky.....
Zkus to - vyčetla jsem to v 1 knížce....A každej den chvilku trénujeme....
Ale teď se už v postýlce jakžtakž sama otáčí,ale zpět to neumí,tak pak za chvilku zase řve :grinning:
U nás se konečně teď jídlo zlepšuje!!!!!Ale taky jsem to tady nedávno psala,že mě vše prská a nic
nechce hamat.....Teď už zase začala - zase začínáme od začátku - samotná mrkev,samotná cuketka,....
a dnes mě snědla i půlku přesnídávky.Taky jsem te´D pořád kojila a kojila - ještě,že to mlíčko máme.
Prostě to tak někdy je,že odmítaj hamání....My taky žádnej zoubek nemáme
14. dub 2012 ve 20:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky mě malej nejedl asi týden byla jsem z toho zoufalá pořád jsem kontrolovala zoubky a nic a po týdnu z ničeho nic zase začal dlabat jako by nic a po týdnu normálního jezení sem objevila spodní dva zoubky :wink: trvalo to neskutečných 3 týdny... teď mi krásně papká a zoubky jsou vidět čím dál víc... kojím jen v noci cca 2 - 3x a když je víckrát řev tak jen pochovám nebo přebalím a zase usne i bez kojení dostává 180 - 190ml kaše tak by měl spinkat :slight_smile: :slight_smile: už aby spinkal celou noc to bude takový bájo.. ale mám kamarádku s 10 měs. chlapečkem a toho musí kojit v noci 3 - 4x je z toho taky zoufalá... tak mě to docela zaráží ...jak dlouho to bude ještě trvat??? :angry: :angry:
14. dub 2012 ve 22:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@kacikaci Tý jo, tak že by to byly fakt zoubky? Už fakt nevím :unamused: Je mi ho líto..

@dasty79 My puzzle nakonec nekupovali a ani to nevadí, udělala jsem mu letiště z dek, ale začel válet sudy takovým způsobem, že je na dece jen pár sekund, takže deka k ničemu :grinning: Koulí se fakt jak divej, během chvilky je úplně jinde, i na plovoučce a dlažbě, tak ho už nechávám... :wink:

@dzajnach My vozíme stále taky v hlubokém, ani v něm zatím sedět nechce, tak to neřeším, sporťák ještě počká :slight_smile: Jsem zvědavá, kdy nám vyrostou ty první zuby...

@mimys Náš malej vůbec nechtěl ležet na bříšku, ale v 6. měsíci se to úplně otočilo a teď je na něm nejradši, naopak nesnáší záda :slight_smile: :slight_smile:
14. dub 2012 ve 22:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@jajapaja23 já myslím, že by to zoubky mohly být, trvalo to u nás taky pěkně dlouho, a nechtěla jíst, byla protivná, a teď už je to dobrý, naštěstí

@dzajnach nedokážu si představit, že bych celý první rok malou krmila 4 x za noc, kamarádka už z toho musí být hrozně vyčerpaná
my už sporťák využíváme, malá fakt vůbec nechtěla být v hlubokém, jen co jsem jí do něj položila, začala vřískat, ve sporťáčku je spokojená, může koukat po okolí, je tam buď v pololeže nebo v leže, když spinká
15. dub 2012 v 09:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@dasty79 Filipkovi bude 7 mesicu ted 24.dubna.. Jak vidi, ze se ho chystam dat na brisko, uplne se zasprajcuje a brani se tomu. Kdyz ho tam dam, hned se otoci nazpatek a nastvane brblá. Jak ze jsi ji to naucila s tou dekou??
@jajapaja23 no jsem na to zvedava, jestli se to taky otoci... doktorka uz nam hrozi, ze budeme muset chodit na rehabilitaci, pookud se to do pristi kontroly nezlepsi.... no jdeme tam pristi tyden, tak uz moc casu neni :-/
15. dub 2012 ve 12:16  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@mimys My se taky báli, že mu to na bříšku nepůjde a naučil se to z ničeho nic sám, fakt...buď klidná, třeba to dožene a bude vše ok!! :wink:

@kacikaci Asi to zoubky nakonec budou, prot. přes den je víc protivnej, v noci občas zakřičí, ale dnes spal normálně celou noc...nechápu ty rozdíly :wink:
15. dub 2012 ve 13:31  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj děvčata :slight_smile: tak se hlásim po dlouhé době :slight_smile: Adélka má dneska přesně 7 měsiců :slight_smile: od minulého tydne lozíme, takže začina byt veselo.... obcas to jsou pekny mety kdyz neco zmerčí co by ji zajimalo :grinning: pohybu zacinam mit víc tak doufam ze kilča co mám nahoře že zas pujdou dolů :grinning: jinak je to zlatíčko, hamá zatím vše co jsem ji zkoušela už dávat. spinkáme celou noc. ikdyz tak nejak ted zacina se budit, dostane dudlik a spinka zase dale, takze nám asi lezou zuby. jo jinak nás v květnu čeká menší operace. má na hlavičce malou cystu a tak ji budou ambulantně vyřezávat. a jak se máte vy a vaše ratolesti :grinning: pa Klára a Adélka
16. dub 2012 v 10:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, taky zdravím po delší době, dočítala jsem Vás ale nějak nebyl čas psát. Dorotka má taky nějak špatné období, předevčírem i noc stála za houby, ale utěšuju se tím, že to jsou horní zoubky, tak snad vylezou. :grinning:

@mimys třeba lezení přeskočí, některé děti si sednou, postaví se a třeba lezení vynechaj. Dorotka se velmi aktivně plazí a dá se říct, že se dostane, kam potřebuje, ale neuteče zatím. Což jsem ráda, protože už tak pořad hlídám, ať něco někde nesní. Tedíkovi můžu pořad říkat ať nedává žádné malé hračky k Dorce, ale věčně tam něco najdu a to jsem mu už některé hračky raději úplně schovala. Jinak teda se třema dětma se máš asi co otáčet. Mně stačí ty dva a jsem KO. Dorka mně někdy tím svým kraválem dokáže úplně psychicky vyčerpat:frowning2:

Kočár jsem taky zase přehodila na hluboký, je tu pěkná zima. Dávám jí do kočárku chůvičku, tak jak se něco šustne, hned kontroluju, ale je zabalená fusákem, tak jí to chvilku trvá.

Baštění u nás jak kdy, někdy jí hezky a někdy sní pár lžic. Celkem jí ale zachutnala kaše vícezrná od Nutrilonu. Celkem jsem byla překvapená, jsou v ní takové malé cereální kuličky, ale papá je hezky. Jinak sedíme, to už krásně i se sama zvedne, když je na úplné rovině, tak hezky přes bok. Lézt nelezem - plazíme, ale už se jí povedlo kleknout, ale zatím to nemá zkoordinované, takže kolikrát zadek nahoře a hlava na zemi:slight_smile:
16. dub 2012 v 17:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@klarisak gratulace Adélce a držíme palečky s tou operací. Určo to zvládnete, ono to vždy zvládá hůř maminka než ten prcek, držím pěsti :wink:
16. dub 2012 v 17:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@klarisak Ahojky, jsme rádi, že se vám daří...i když se vyskytl problém na operaci, moc vám držíme pěstičky, ať to v klidu všichni zvládnete!!!!!! :wink:

@lennetfrigg Náš Vojta se dostane už taky všude, kam chce! Až se divím, jak rychle...fakt je to někdy síla...jen se otočím a už je úplně jinde, ale už ho někdy nechávám a nevracím na deku...naučil se opatrně přetáčet i na dlažbě tak, aby se neuhodil do hlavičky, tak se válí sem a tam i několik metrů :grinning:
16. dub 2012 ve 21:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@mimys - máme prostě doma trošku pohodovější dítka :grinning: Oni se to naučí,já tomu věřím.
každé dítě je jiné a oni na to přijdou a zalíbí se jim,až polezou,.....Teď ještě nemáme tolik hlídání :grinning:

Tak máme 1.rýmu - tak odsáváme a je i víc unavená a měla malinko zvýšenou teplotku,tak neustále kontroluju a přeměřuju .....Asi to chytla chudák ode mě - já mám taky pěknou rýmu a kašel.
A to jsme měly jít v pátek na 1.plavání :unamused:
No co se dá dělat,hlavně ať už je zdravá :slight_smile:

@klarisak - taky držím palečky,ať tu operaci zvládnete :slight_smile:
17. dub 2012 ve 14:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@mimys neboj to doženéé

@klarisak tak at to m,áte rychle a uspěšně za sebou

jinak my zuby nemáme, spí mě dýl vždycky tu část noci co já uklízím tem brajgl tady a dělám n a fotkách , Když jdu ve 2 ve 3 spát tak se začně budit :grinning: má normálně čidlo, jak si lehnu je vzhůru.
A pořádá často nočná herničky. prostě se vzbudí, oči jak dvacky a vyspalá, tma nezabere, chce si hrát.....
je to vždycky mezi 23 a 3h
jinak mi tyky nechce mic jíst, krom prsa, Maruška mě jedla všechno hned a tahle ksichty a pusinku ucpanou jazýčkem, ona je snad vybíravá po tátovi bo co :grinning: :grinning: :grinning:
Jinak už ví co s kolínkama i ručičkama tak zatím leze pomaličku,ale doleze si všude kam potřebuje a když se jí nechce tak se tam dokoulí.
18. dub 2012 v 00:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@barbarkaaa Tak to máme podobně, koulí se jak divej, včera a dnes používá více i kolínka...je to fakt sranda ho pozorovat. V dálce si něco vyhlídne a postupně se tam vážně dostane! :wink: Zuby taky ještě nemá, ale asi není o co stát :grinning:
18. dub 2012 v 10:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@barbarkaaa - vy začínáte teprve s příkrmama?to chce čas....
to mě Vikča hned vše spapala a okolo 7.měs. měla pauzu a nechtěla nic kromě mlíčka od mě,
ale už to je dobrý - už zase papáme vše :slight_smile:

A dnes se začala pohupovat na kolíknách :slight_smile: tak mám z ní radost.Zadek vyšpulenej a snaží se....
18. dub 2012 ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak jak se máte? U nás krásné počasí, tak vyrazíme ven. Už jsme teda byli, Dorotka spinkala, tak teď popapat a znova:slight_smile:

@dasty79 tak super, však počkej, za chvilku Ti uteče :grinning:

@barbarkaaa však ona Lucinka na to příjde, Dorotka celkem sni všechno, hlavně se hlásí, když mně vidí něco jíst. A když jí něco zachutná, tak má takový svůj zvuk, který teda jasně znamená - dej mi ještě:slight_smile:

A co první slova, už prďolci povídaj? U nás zatím né:slight_smile: Jen si něco potichu nacvičuje, ale nevím, co se z toho vyklube a jednou když plakala, tak se jí podařilo říct jejejej:slight_smile: Tak to jsme se zasmáli :wink: Jinak má takové své zvuky - někdy chrochtá i u kojení, což nevím, jak to dělá:slight_smile: Ale většinou ten zvuk dělá, když je spokojená:slight_smile:
18. dub 2012 ve 13:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@dasty79 tak to už ji za chvilku nedohoníš :slight_smile:

@lennetfrigg my byly celé dopolko venku, a teď jdeme za chvilku znovu :slight_smile: musíme využít toho, jak krásně dneska svítí slunce
jinak první slova zatím u nás žádná..říká slabiky tatatata, bababa, mamamama, v poslední době se naučila hrozně vřískat a ječet pisklavým vysokým tónem - prostě zkouší, kam až může hlas zajít :slight_smile: někdy je to o ušní bubínky :grinning: a je hrozně srandovní, když nám pozoruje pusu, hrozně ráda kouká na to, co člověk dělá s jazykem, pozoruje, jak se hýbou ústa, a někdy si i opře čelo o můj nos a kouká fakt z blízka úplně do krku :grinning:
18. dub 2012 v 15:23  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky maminy po celém dnu venku jsem juknu a vy jste se pěkně rozjeli :slight_smile: :slight_smile: náš zatím říká dadadada nebo blablabla takže skoro nic, ale je to sranda :slight_smile: :slight_smile: pohupujeme se na kolínkách a začíná se přitahovat do sedu když ho sama posadím tak i chvilku vydrží :slight_smile: tohle krásné počasí by mohlo vydržet :wink:
18. dub 2012 v 16:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@lennetfrigg - no zatím to je jen tak z lehka :grinning: Ale už aby to bylo,vždyť všude slyším - to náš malej už lozil... :confounded: a já pak mám z toho depku.Ale teď sama vidím,že se to brzo naučí :slight_smile:
A pak tady budu psát - zlatě bylo,když jen ležela - teď to je mazec :grinning: :grinning: :grinning: Néééé,já se na to těším.
Je to krásný,co se za ten rok toho naučej ty naši prďolkové :slight_smile:

My zatím nepovídáme - žádný slabiky,nic - vřískat a ječet to umí dlouho a pořádně nahlas :grinning:
@kacikaci - já se na to těšííííím :grinning:
Taky kouká z blízka na mě a prohlíží si nás,je to sranda :grinning:
18. dub 2012 v 17:49  • Odpověz  • To se mi líbí
maminy - máte v autíčkách stínítka,aby nesvítilo sluníčko broučkové?já chci nějaký koupit
a nevím jaký,jestli jsou lepší takový ty barevný s obrázkama a nebo ty černý....
a taky kde to kupujete?na netu?
Já slyšela,že ty barevný jsou na prd,že přes ně není vidět....
Prosím poraďte
:wink:
18. dub 2012 v 17:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek